Lajme Sportive

Lajme Sportive Lajme Sportive Shtepia e lajmeve sportive qe nga viti 2011, Lajme Sportive nisi si një pasion i 2 shokëve të apasionuar mbas futbollit. Na ndiqni për gjithaçka rreth

Operating as usual

Zyrtare/ Frank de Boer është trajneri i ri i Hollandës.
23/09/2020

Zyrtare/ Frank de Boer është trajneri i ri i Hollandës.

Lojtari i Kombëtares sonë drejt transferimit tek Lecce
23/09/2020
Lojtari i Kombëtares sonë drejt transferimit tek Lecce

Lojtari i Kombëtares sonë drejt transferimit tek Lecce

Kastriot Dermaku pritet të ndërrojë ekip brenda merkatos së verës. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, me shumë mundësi do të largohet nga Parma për t’iu bashkuar Lecces në Serinë B. Mediet italiane shkruajnë se 28-vjeçari ka dhënë miratimin për këtë lëvizje, por pengesë ësht....

2014: "Juventus është vendi ku unë doja të isha.”2016: "Ëndrra ime është të kem sukses në Real Madrid.”2017: "Kur isha f...
23/09/2020

2014: "Juventus është vendi ku unë doja të isha.”

2016: "Ëndrra ime është të kem sukses në Real Madrid.”

2017: "Kur isha fëmijë imagjinoja që një ditë të mund të isha në Chelsea.”

2019: "Atletico është një lumturi e vërtetë për mua që nga fëmijëria.”

🗣ALVARO MORATA👀

Zyrtare/ Semedo kalon tek Wolves.
23/09/2020

Zyrtare/ Semedo kalon tek Wolves.

Përkeqësohet pozicioni i Juventus në çështjen e provimit të Suarez
23/09/2020
Përkeqësohet pozicioni i Juventus në çështjen e provimit të Suarez

Përkeqësohet pozicioni i Juventus në çështjen e provimit të Suarez

Për momentin, Juventusi nuk është nën hetim, por pozicioni i “Zonjës së Vjetër” rrezikon të përkeqësohet. Në lidhje me rastin e shtetësisë italiane të Luis Suarezit, Florenza Sarzanini e “Corriere della Sera”, në fakt, shkruan se ka përgjime të reja midis avokates Maria Turc...

Barcelona fiton duelin me Bayern për yllin e Ajax
23/09/2020
Barcelona fiton duelin me Bayern për yllin e Ajax

Barcelona fiton duelin me Bayern për yllin e Ajax

Barcelona mësohet se ka arritur marrëveshjen me Ajaxin e Amsterdamit për transferimin e Sergiño Dest. Siç shpjegohet nga gazetari Oriol Domenech (shumë afër klubit holandez) në programin “Onze” të TV3, akordi është total për një shumë prej 20 milionë eurosh plus 5 të tjerë në f...

Tifozët e Interit kur mësojnë se Tottenham ka nisur një tratativë zyrtare për Skriniar dhe rast largimi të sllovakut Int...
22/09/2020

Tifozët e Interit kur mësojnë se Tottenham ka nisur një tratativë zyrtare për Skriniar dhe rast largimi të sllovakut Inter dëshiron ta zëvendësojë me Milenković të Fiorentinës.

Sulmi më i fortë në Serie A? 🤔🔥🔥🔥
22/09/2020

Sulmi më i fortë në Serie A? 🤔🔥🔥🔥

Zyrtare/ Bare kalon tek Espanyol.
22/09/2020

Zyrtare/ Bare kalon tek Espanyol.

Më i forti? 🤔
22/09/2020

Më i forti? 🤔

Mesfusha më e fortë? 🤔
22/09/2020

Mesfusha më e fortë? 🤔

Mesfusha më e fortë? 🤔
22/09/2020

Mesfusha më e fortë? 🤔

Alvaro Morata mbërrin në Torino ✈️ Urime juventina ⚪️⚫️
21/09/2020

Alvaro Morata mbërrin në Torino ✈️

Urime juventina ⚪️⚫️

21/09/2020

Alvaro Morata sapo ka zbritur në Torino. 🛬

"Nëse do isha 20 vjeç, sonte do shënoja 4 gola. Por jam 39, jo 38 por 39, ndaj dhe shënova vetëm 2."🗣Zlatan
21/09/2020

"Nëse do isha 20 vjeç, sonte do shënoja 4 gola. Por jam 39, jo 38 por 39, ndaj dhe shënova vetëm 2."

🗣Zlatan

Një fjalë për ta përshkruar?
21/09/2020

Një fjalë për ta përshkruar?

Morata mbërrin sonte në Torino, nesër vizitat mjeksore.Tifozët e Juventus në këto momente 😲
21/09/2020

Morata mbërrin sonte në Torino, nesër vizitat mjeksore.

Tifozët e Juventus në këto momente 😲

Luis Suarez nje hap larg kalimit tek Atletico Madrid👀🤝
21/09/2020

Luis Suarez nje hap larg kalimit tek Atletico Madrid👀🤝

Blerja më e re e Lazio, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, sipas TMW.
21/09/2020

Blerja më e re e Lazio, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, sipas TMW.

"Edhe pse ke zgjedhur ngjyrat e gabuara të Milanos të uroj shumë fat vëlla!"🗣Boateng uron Vidal për transferimin tek Int...
21/09/2020

"Edhe pse ke zgjedhur ngjyrat e gabuara të Milanos të uroj shumë fat vëlla!"

🗣Boateng uron Vidal për transferimin tek Inter

Mund ta fitojnë të dhjetin rradhazi për Juven? 🤔🤔🤔
20/09/2020

Mund ta fitojnë të dhjetin rradhazi për Juven? 🤔🤔🤔

Po luhet Juventus-SampdoriaA ishte penallti kjo prekje me dorë e Bonuccit?🤔
20/09/2020

Po luhet Juventus-Sampdoria

A ishte penallti kjo prekje me dorë e Bonuccit?🤔

Arturo Vidal sapo ka mbërritur në Milano✅Urime tifozave të Interit⚫️🔵
20/09/2020

Arturo Vidal sapo ka mbërritur në Milano✅

Urime tifozave të Interit⚫️🔵

20/09/2020

Pak minuta më parë Vidal është nisur nga Barcelona për në Milano për të kryer transferimin tek Inter. ⏳⏳⏳

🚨Çdo gjë e vendosur që me 10 shtator ❌
20/09/2020
Gazzeta dello Sport e konfirmon: Mbrojtësi largohet nga Inter. Ishte 10 shtator kur…

🚨Çdo gjë e vendosur që me 10 shtator ❌

Inter liron një tjetër vend në ekip dhe në borderonë e pagave. Sipas asaj që konfrimon prestigjozja italiane Gazzeta dello Sport, është çdo gjë e kryer për transferimin e Godin tek Cagliari dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi i këtij kalimi. Nga sa shpjegon GDS, ka qenë data 10 shtator k...

⚽️⚽️⚽️⚽️
20/09/2020

⚽️⚽️⚽️⚽️

Eriksen, Brozovic, Barella, Sensi, Vecino, Gagliardini dhe së fundi Vidal.A ka Interi aktualisht mesfushën më të mirë në...
19/09/2020

Eriksen, Brozovic, Barella, Sensi, Vecino, Gagliardini dhe së fundi Vidal.

A ka Interi aktualisht mesfushën më të mirë në Serie A?

Barcelona dhe Messi fitojne trofeun...Gamper 2020!🥇🏆Më në fund...🙄
19/09/2020

Barcelona dhe Messi fitojne trofeun...Gamper 2020!🥇🏆

Më në fund...🙄

United e nis sezonin me humbje. Mposhtet 1-3 në shtëpi nga Crystal Palace.Golin e vetëm për United e shënoi debutuesi Do...
19/09/2020

United e nis sezonin me humbje. Mposhtet 1-3 në shtëpi nga Crystal Palace.

Golin e vetëm për United e shënoi debutuesi Donny van de Beek.

Goli i parë i Dortmund në fitoren 3-0 ndaj Monchengladbach:Reyna (17 vjeç) ➡️ Bellingham (17 vjeç) ➡️ Reyna (17 vjeç) ⚽️...
19/09/2020

Goli i parë i Dortmund në fitoren 3-0 ndaj Monchengladbach:

Reyna (17 vjeç) ➡️ Bellingham (17 vjeç) ➡️ Reyna (17 vjeç) ⚽️✅

Dortmund 👏🏻

Bale is back!📸 credits: Tottenham Hotspur
19/09/2020

Bale is back!

📸 credits: Tottenham Hotspur

Zyrtare/ Sergio Reguilón firmos me Tottenham.Në fund të videos së prezantimit Sergio i përgjigjet në telefon një shoku d...
19/09/2020

Zyrtare/ Sergio Reguilón firmos me Tottenham.

Në fund të videos së prezantimit Sergio i përgjigjet në telefon një shoku dhe i thotë: "Përshëndetje miku im! Mendoj se është radha jote tani."

⏳⏳⏳

Zyrtare/ Diogo Jota firmos me Liverpool.
19/09/2020

Zyrtare/ Diogo Jota firmos me Liverpool.

Address

159 E 92nd St. Apt 2 New York, N.y 10128
Tirana, NY
10128

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Lajme Sportive posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Lajme Sportive:

Nearby media companies


Other Tirana media companies

Show All