
25/08/2025
Verkeerscontroles tijdens weekend: tientallen inbreuken vastgesteld
Tijdens het weekend van 23 en 24 augustus voerde de politie Lama uitgebreide verkeerscontroles uit. Daarbij werden zowel alcohol en drugtests als snelheids en andere wegcontroles uitgevoerd.
Alcohol en drugs:
In totaal moesten 355 bestuurders een samplingtest ondergaan. Twee bestuurders testten positief op alcohol. Voor één bestuurder bleek het achteraf vals alarm, de andere moest zijn rijbewijs drie uur inleveren. Op drugs werd niemand betrapt.
Snelheidsovertredingen:
Van de 3.810 gecontroleerde voertuigen reden er 293 te snel. De zwaarste overtredingen gebeurden in een zone 70, waar bestuurders werden geflitst aan respectievelijk 137 km/u en 121 km/u. Hun rijbewijzen zullen later worden ingetrokken.
Gsm-gebruik en andere inbreuken:
Opvallend veel bestuurders werden betrapt op gsm-gebruik achter het stuur. Elf bestuurders moesten hun rijbewijs meteen voor 15 dagen inleveren. Ook een fietser werd geverbaliseerd voor gsm-gebruik. Daarnaast verloor een bestuurder zijn rijbewijs voor 15 dagen nadat hij bij het keren een doorlopende witte lijn overschreed toen hij het politiecontrolepunt opmerkte.
Technische gebreken en overige feiten:
Verder werd één motor getakeld omdat die niet verzekerd was. Zes voertuigen bleken niet in orde met de technische keuring, waarvan één al meer dan twee jaar niet gekeurd was. De eigenaar zal zich voor de politierechtbank moeten verantwoorden. Ook waren er processen-verbaal voor foutief parkeren, het niet dragen van de veiligheidsgordel en een bromfiets zonder spiegels.
De politie benadrukt dat dergelijke controles regelmatig herhaald zullen worden om de verkeersveiligheid te verbeteren.
Bron: Politie Lama
MM Media