Mistere dhe Çudira

Mistere dhe Çudira Gjithcka

25/02/2019
Momentishqip

Momentishqip

Naim Abazi kerkoj falje publike: "Halit Kastrati po ben pune gjigante,mbulesa pjese identitetit kuranor,e rrespektoj"

21/02/2019

Momentishqip

14/02/2019
Momentishqip

Momentishqip

Lëri djemtë e mi more të shkojnë, o se ju skuq ju bëj more me bojë! 😂😂😂

11/02/2019
Momentishqip

Momentishqip

Fjalimi i fuqishëm i Mimoza Kusarit në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, me rastin e abuzimit seksual, përdhunimit dhe abortit të paligjshëm të vajzës 16 vjeçare nga Drenasi!

11/02/2019
Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipës në Grammy - Momenti Shqip

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipës në Grammy - Momenti Shqip

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën më të mirë të zhanrit “dance”, falë bashkëpunimit me Mark Ronson dhe Dipl...

27/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Sllovakja duke kenduar shqip me shqiptarin 😂🤣🤣🤣

23/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Tag dikon qe merret me pune te huja 😂😂

21/01/2019
21/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Welcome to the planet earth

18/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Po ju keni pushu ndopak? 😂😂

17/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Kali i hipi kalit 😂😂😂 (video)

17/01/2019
Lori dhe Visi janë ndarë? Detajet kontradiktore që po "çmendin" ndjekësit - Momenti Shqip

Lori dhe Visi janë ndarë? Detajet kontradiktore që po "çmendin" ndjekësit - Momenti Shqip

Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari kanë qenë gjithmonë një prej çifteve më të komentuara të shoëbizz-it shqiptar. Kurioziteti rreth tyre është gjithmonë i madh, sepse dyshja kurrë nuk e ka zyrtarizuar lidhjen me një deklaratë publike dhe janë përpjekur t’a mbajnë lidhjen e tyre sa më...

17/01/2019
Bieta pranon sfidën e 10 viteve, kështu dukeshin ajo dhe Albani - Momenti Shqip

Bieta pranon sfidën e 10 viteve, kështu dukeshin ajo dhe Albani - Momenti Shqip

Sfidës së fotove të 10 viteve më parë i është bashkuar edhe moderatorja Bieta Sulo. Ajo ka publikuar një foto një foto të vitit 2009 ku shfaqet së bashku me partnerin e saj Alban Dudushi. I shohim ata 10 vite më parë ku duket mjaft ndryshe nga si janë sot. Në ditët e sotme ata …

17/01/2019
Majk i blen veturë djalit - Momenti Shqip

Majk i blen veturë djalit - Momenti Shqip

Majk i ka bërë disa dhurata Roanit që me siguri e kanë gëzuar shumë. Majk ka kaluar një ditë të bukur me djalin e tij, Roanin. Ai ia ka blerë Roanit disa vetura, lodra prej të cilëve Roani sigurisht se nuk do të largohet këto kohë. Majk ka ndarë me ndjekësit në rrjete sociale këto...

17/01/2019
Luana arrin 1.4 milion ndjekës, tregon mesazhin inspirues që merr prej tyre - Momenti Shqip

Luana arrin 1.4 milion ndjekës, tregon mesazhin inspirues që merr prej tyre - Momenti Shqip

Moderatorja Luana Vjollca është një nga personazhet e showbizit shqiptar më të ndjekura në rrjete sociale. Kjo e dëshmon edhe shifra më e fundit e ndjekësve të saj në rrjete sociale, e cila arrin në 1.4 milion. Ka qenë vet Luana, e cila ka falenderuar personat që e ndjekin përmes një...

16/01/2019
Sfida ‘përpara 10 vjetësh’, ja vipat shqiptarë që e pranuan - Momenti Shqip

Sfida ‘përpara 10 vjetësh’, ja vipat shqiptarë që e pranuan - Momenti Shqip

Sfidës së publikimit në Instagram të fotove të 10 viteve më parë i janë përgjigjur shumë nga personazhet e njohur të ekranit. Emra të njohur si Soni Malaj, Rozana Radi, Bleona, Julian Deda e shumë të tjerë kanë publikuar në rrjete sociale foto të 10 viteve më parë ku ndryshimet n...

16/01/2019
Bes Kallaku ‘i nxjerr bojën’ Sinan Hoxhës - Momenti Shqip

Bes Kallaku ‘i nxjerr bojën’ Sinan Hoxhës - Momenti Shqip

Sfida e njohur në rrjete sociale “publiko një foto të 10 viteve më parë” vijon me personazhet e njohur të showbizit shqiptar. Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku pasi ka publikuar foto të tij në rrjete sociale të cilat përkojnë 10 vjet më herët, nuk është ndalur me kaq. Ai ka pu...

16/01/2019
Habit Aurela Gaçe: Kjo është vetmja pjesë e trupit që do të ndryshoja - Momenti Shqip

Habit Aurela Gaçe: Kjo është vetmja pjesë e trupit që do të ndryshoja - Momenti Shqip

Këngëtarja Aurela Gaçe shprehet gjithnjë mjaft hapur për fenomene të ndryshme. Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete sociale një postim ku shprehet se çfarë do të ndryshonte tek vetja. ‘Ka diçka që do ta doja, por se kam…Jo nuk është gjatësia, sepse s’e kam ndjerë kurrë se ...

16/01/2019
Krasniqi: Ambasadori amerikan do të takohet javën e ardhshme me Haradinajn e Veselin për taksën - Momenti Shqip

Krasniqi: Ambasadori amerikan do të takohet javën e ardhshme me Haradinajn e Veselin për taksën - Momenti Shqip

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka paralajmëruar një takim mes ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, dhe krerëve të institucioneve të vendit, për taksën e Kosovës ndaj Serbisë. Krasniqi ka thënë ...

16/01/2019

Momentishqip

Ushtari i tha komandantit të tij

Zotëri komandant shoku im nuk u kthye prej fushëbetejës,

kërkoj që të më lejoni të shkoj ta kërkoj atë?

Komandanti: Kërkesa juaj refuzohet!

Dhe shtoi duke thënë: nuk dua që ta rrezikosh jetën tënde për hir të një njeriu që të gjitha gjasat janë se ai është i vdekur.

Ushtari duke mos i dhënë rëndësi refuzimit të komandantit të tij, shkoi dhe pas një ore u kthye i plagosur për vdekje, duke e bart trupin e shokut të tij të vdekur.

Komandanti kur e pa, duke u krenuar me vendimin e tij i tha: A nuk të thash që të mos shkosh se ai vetëm se është i vdekur.
“ Pa më thuaj, a e meritonte gjithë këtë sakrificë gjetja e trupit të tij!!!???”

Ushtari edhe pse ishte afër agonisë së vdekjes iu përgjigj: sigurisht që po i nderuari komandant.
Kur e gjeta atë, ishte ende i gjallë, dhe fjalët e tija të fundit ishin:
“ Isha i sigurt se ti do të vish të më kërkosh “!!!

Urtësi:“shoku i vërtet është ai që të vjen gjithmonë edhe nëse të gjithë heqin dorë nga ti“

15/01/2019
Mesazhi i ashpër i Haradinajt nga Reçaku: Nuk do të lejoj t’i falet tokë Serbisë edhe nëse më çojnë në burg - Momenti Shqip

Mesazhi i ashpër i Haradinajt nga Reçaku: Nuk do të lejoj t’i falet tokë Serbisë edhe nëse më çojnë në burg - Momenti Shqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në Akademinë Përkujtimore për masakrën e Reçakut, ka dhënë një mesazh të ashpër për të gjithë ata që do të tentojnë t’i falin tokë Serbisë. Duke përmendur vendimin për taksën ndaj Serbisë, Haradinaj ka lënë të nënkuptohet që ky ...

15/01/2019
Momentishqip

Momentishqip

Puntori desh rrezohet nga kamioni qe eshte duke punuar.

Çfare ndodhe pastaj eshte vertet interesante!

15/01/2019
E panë, por nuk u besuan syve – një dhelpër që dukej si e gjallë, por ishte e ngrirë (Video) - Momenti Shqip

E panë, por nuk u besuan syve – një dhelpër që dukej si e gjallë, por ishte e ngrirë (Video) - Momenti Shqip

Punonjësit e bashkisë në distriktin Caldiran të provincës Van kishin shkuar në malin Tendurek për të hedhur mbeturinat, kur nuk u besuan syve nga ajo që panë. Një dhelpër që dukej si e gjallë, por e ngrirë në temperaturat shumë nën zero, përcjell tvklan.al. Media turke raporton se...

15/01/2019
Remi thotë se u mor në pyetje në Hagë si "dëshmitar i dyshuar" - Momenti Shqip

Remi thotë se u mor në pyetje në Hagë si "dëshmitar i dyshuar" - Momenti Shqip

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, i njohur si Remi, është deklaruar para gazetarëve pas përfundimit të marrjes së tij në pyetje nga Gjykata Speciale, në Holandë. “Sot përfundoi intervista pranë Dhomave të Specializuara të Gjykatës në Hagë”, ës...

15/01/2019
35 kg drogë në makinë së bashku me dy fëmijët e mitur, ja shqiptarja që u kap në kufi - Momenti Shqip

35 kg drogë në makinë së bashku me dy fëmijët e mitur, ja shqiptarja që u kap në kufi - Momenti Shqip

Policia greke në kufi ka arritur të interceptojë dhe në fund të vërë në pranga një 25 vjeçare nga Saranda, e cila po transportonte drogë në bagazhin e automjetit të saj. 25 vjeçarja nga Saranda udhëtonte së bashku me dy fëmijët e saj të mitur dhe ishte pronare e një kantine në q...

15/01/2019
A do ta tërheq Amerika mbështetjen për Ushtrinë, flet kryeministri - Momenti Shqip

A do ta tërheq Amerika mbështetjen për Ushtrinë, flet kryeministri - Momenti Shqip

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka kthim mbrapa sa i përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se për këtë vendim nuk ka kthim mbrapa as prej Amerikës. Këto deklarata Haradinaj i bëri pas mbledhjes së Qeverisë, ku u pyet se a do ta tërheq përkrahj...

Adres

Wanze
4500

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Mistere dhe Çudira nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Video's

Delen

Type


Andere Wanze mediabedrijven

Alles Zien
#}