27/04/2026
За времето от 22.04 до 26.04 в гр. Белград, Р Сърбия се проведе 5та Мениджмънт академия на Международна полицейска асоциация. В мероприятието взеха участие 69 делегата от 22 държави. Секцията на ИПА България беше представена от 16 делегата от регионалните секции на София-град, Бургас, Кърджали, Русе, Смолян и Варна. От 8 държави бяха изнесени презентации по различни теми, като българската делегация изнесе 2 презентации. Едната презентация беше изнесена от Lyubomir Gavrilov и Пламен Петков-председател на РС Кърджали.
Презентирахме стартирането на международен проект, идеята за, който се зароди между мен и колегата Пламен Петков. Акцента на същия е подобряване на сътрудничеството и приятелските връзки между секциите Смолян, Кърджали, Комотини и Ксанти. Името на проекта е "Мост на приятелството "Родопи". Втората презентация беше на тема за домашното насилие и беше представена от колежката Galina Stoianova.
Много опит и идеи за развитие бяха обменени между участниците. Срещнахме се със стари приятели и създадохме нови приятелства с колеги от различни държави.
Разбира се не се мина и без весели моменти и празненства, като нашата делегация и там спечели награди. 🙂
SERVO PER AMIKECO