02/03/2026
Kui palju ikka meie tajutavas ajas muutub: teadlikkus, taipamised, järeldused ja isegi see kuidas me ühtäkki näeme ja tajume ennast teisiti.
Täna märkasin kuidas ma lihtsalt olen sisemiselt niimoodi muutunud, et minu mõtterada oli täiesti erinev varasemast.
Mul on olnud terve elu arvamus, et mina pean kõike kandma, kõige eest vastutama ning pidasin täiesti loomulikuks, et elu ongi nii. Täna, tehes ühte täiesti random somaatilist trennikava, järsku taipasin end mõtlemast, et see ei pea üldse nii olema. Kogu vägi ja jõud peitub selles, et kui jagada vastutus kõigi nende vahel, kes tegelikult vastutavad, siis pole mul üldse nii suure osa eest vastutust. Ja sealt liikusin edasi - kui sageli juhi positsiooni vastu võttes võib tekkida illusioon, et kui ma olen juht, siis ma vastutan, jättes organisatsiooni kui terviku kõrvale. Tuleb meelde Ants Rootslase töötuba Ühenduses festivalil, kus ma sain reaalselt kogeda tegevjuhi ja omaniku rolle. Asi pole üldse selles mida mina tahan või olen pähe võtnud mõelda - kui organisatsioonile on antud kindel eesmärk, siis selle juhtidel, omanikel, töötajatel on roll teha seda, mida organisatsioon küsib. Vastasel juhul energia ei voola ja kõik tundub surumise ja pingutusena.
Sama on kõikjal: peres, süsteemis, suhtes, elus. Kui pole paigas see, millist missiooni hetkel täidetakse, siis asjad lappavad ja lähevad isiklikuks. Küsimus on: kas mina saan ja tahan üldse selle ülesande teenistuses olla? Küsimus ei ole, kas ma olen selles hea või kas oskan. Kui seda mängu mängida eluga, siisvõib hoopis teise vastuse saada.
See sisemine avardumine on üks vägev värk - ei pea füüsilises reaalsuses asjad muutuma, piisab sellest kuidas sisemine perspektiiv elule muutub. Ja jälle on põnev!
Kas sina oled kogenud seda, et sisemine muutus muudab ära kogu perspektiivi? Mida sa märkad, et elu (Looja, Jumal, Kõrgem teadvus) sinu käest praegu küsib? Kas sa julged seda sammu teha, isegi kui on ebamugav?
🤍 Einike