Macedonia Now

Macedonia Now Добре дојдовте на официјалната страна "Macedonia Now". Најдобриот и најточниот водечки информатор во Македонија и пошироко.

Operating as usual

Ова е најдобриот лек против пневмонија и упорна кашлица!
12/09/2021
СЛАВЕН ПУЛМОНОЛОГ ОТКРИВА: Ова е најдобриот лек против пневмонија и упорна кашлица -

Ова е најдобриот лек против пневмонија и упорна кашлица!

Белите дробови, покрај тоа што не снабдуваат со кислород, се „печката“ на нашето тело Кашлицата е одговор на телото на инфекција. Во некои случаи, може да потрае не....

(ВИДЕО)Фатиле ајкула и отвориле лименка пиво од нејзините заби
12/09/2021
(ВИДЕО)Фатиле ајкула и отвориле лименка пиво од нејзините заби

(ВИДЕО)Фатиле ајкула и отвориле лименка пиво од нејзините заби

Група рибари станаа вирални откако го снимија суровото постапување со ајкула. Го искористиле беспомошното животно за да отворат конзерва пиво со забите. Овој чин з...

Го ублажува стресот, ја ублажува вишокот килограми, ви дава повеќе енергија и го забрзува метаболизмот
12/09/2021
ЈАПОНСКА ТЕРАПИЈА СО ВОДА ГО ОБНОВУВА ЦЕЛОТ ОРГАНИЗАМ: Го ублажува стресот, ја ублажува вишокот килограми, ви дава повеќе енергија и го з

Го ублажува стресот, ја ублажува вишокот килограми, ви дава повеќе енергија и го забрзува метаболизмот

Еве кога да ја испиете првата чаша во денот. Хидратацијата на телото е неопходна за да функционира нашето тело, тоа е клучно за здравјето и животот. Водата е суштинс....

Ваков одговор не очекувал...
12/09/2021
ТРОГАТЕЛНА ПРИКАЗНА: Ја прашал жената дали го изневерила после 50 години брак, а ваков одговор не очекувал

Ваков одговор не очекувал...

Сопругот ја прашал својата жена со која е 50 години во брак дали секогаш му била верна, но никогаш не очекувал дека таа ќе му одговори вака. „ Марта наскоро ќе поминат...

Гутереш: Светот се движи во погрешна насока, потребен е пресврт
12/09/2021
Гутереш: Светот се движи во погрешна насока, потребен е пресврт

Гутереш: Светот се движи во погрешна насока, потребен е пресврт

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди дека светот се движи во погрешна насока и дека сега е пресвртниот момент за промена во однесувањето без која ...

ВИДЕО
12/09/2021
(ВИДЕО)Медицинска сестра го провери неговото чукање на срцето, а момчето направи потег што го обиколи светот -

ВИДЕО

Meдицинcĸaтa cecтpa ce пoтпpeлa нa cтeтocĸoп нa мoмчeтo зa дa гo пpoвepи чyĸaњeтo нa cpцeтo, a мoмчeтo нaпpaвилo тpoгaтeлeн пoтeг штo гo oбиĸoли cвeтoт. Oдeњeтo нa лeĸap ниĸoгaш нe e зaбaвнo, бeз paзлиĸa ĸoлĸy г...

Што мислите вие за ова?
12/09/2021
„Секое утро станувам во 04:30 часот да му подготвам појадок на сопругот“ - мајка на 4 деца предизвика лавина реакции на социјалните мрежи

Што мислите вие за ова?

Брук Смит, мајка на четири деца од Бризбејн, покрај што се грижи за децата и домот, секое утро станува во пет и пол наутро за да му приготви појадок на сопругот. „Не с....

Калајџиев: Да пoднeсeш “мoнтиpaна” ocтавкa е днo на овaа влaст
12/09/2021
Калајџиев: Да пoднeсeш “мoнтиpaна” ocтавкa е днo на овaа влaст

Калајџиев: Да пoднeсeш “мoнтиpaна” ocтавкa е днo на овaа влaст

Професорот Гордан Калајџиев на својот фејсбук профил ја коментираше oставката на Филипче како срамна. Да поднесеш „монтирана“ оставка е дно на оваа власт, напиша ....

Сите ги фрламе овие работи во лавабо, но треба да внимаваме!
12/09/2021
ОВА НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО МИЕТЕ ВО МИЈАЛНИК: Немавте претстава каква штета прави! -

Сите ги фрламе овие работи во лавабо, но треба да внимаваме!

Што не треба да се мие во мијалник? Некои предмети ќе ве изненадат По тоалетна чинија, затнувањето на мијалникот е најлошото нешто што може да ви се случи кога стану....

20 Работи кои ќе ве натераат да размислете!
12/09/2021
НЕПРОЦЕНЛИВО КОРИСНИ: 20 неверојатни совети од еден од најдобрите светски психолози ќе ви го променат животот! -

20 Работи кои ќе ве натераат да размислете!

Ако мажот не може да каже ништо добро за себе, и сака да каже нешто, почнува да зборува лошо за другите … Михаил Литвак е доктор, психотерапевт и еден од најпознатите...

Многумина го занемаруваат овој сигнал, а раното откривање на оваа опасна болест е од пресудно значење...
12/09/2021
Многумина го занемаруваат овој сигнал - може да биде најран знак за канцер на белите дробови

Многумина го занемаруваат овој сигнал, а раното откривање на оваа опасна болест е од пресудно значење...

Многумина го занемаруваат овој сигнал, а раното откривање на оваа опасна болест е од пресудно значење. Во последните неколку години може да се каже дека е забележан...

(ВИДЕО)Верното куче не се одвои од ковчегот за време на погребот на сопственикот
12/09/2021
(ВИДЕО)Верното куче не се одвои од ковчегот за време на погребот на сопственикот

(ВИДЕО)Верното куче не се одвои од ковчегот за време на погребот на сопственикот

Марија Изабел Бенитес Шамба (95) почина во Еквадор минатиот месец. Нејзиното семејство и пријателите присуствуваа на погребот, а еден од присутните одби да ја напушт...

ВНИМАВАЈТЕ❗️
12/09/2021
ДОКТОРИТЕ АПЕЛИРААТ: Ако ги забележите овие промени во нозете - тоа е срцето, животот често зависи од брза интервенција -

ВНИМАВАЈТЕ❗️

Без разлика дали станува збор за испукани капилари, вени, израстоци, надуеност, експертите посочуваат задолжителен извештај до докторот доколку ја забележите оваа...

Веднаш исклучете го овој уред – ќе ја преполови цената на половина...
12/09/2021
Еве зошто ви пристигнува висока сметка за струја: Веднаш исклучете го овој уред – ќе ја преполови цената на половина

Веднаш исклучете го овој уред – ќе ја преполови цената на половина...

Покрај заштеда на пари, исклучувањето на уредот од струја е побезбедно во случај на грмотевици кога сите вклучени уреди се изложени на ризик од удар на гром. Дали зн...

Можеби ви недостига овој витамин?
12/09/2021
ВЕ БОЛАТ МУСКУЛИТЕ,ВЕ МРЗИ ДА СТАНЕТЕ... Можеби ви недостасува овој витамин -

Можеби ви недостига овој витамин?

Мускулната слабост ќе биде следниот сигнал, ќе ви биде тешко да ја кренете раката или ќе се чувствувате како да ве мрази Симптомите на недостаток на витамин Д можат ...

Видео!
12/09/2021
СПОРЕД РЕЦЕПТ НА НАШИТЕ БАБИ: Традиционална ЗИМНИЦА - „шарена салата“, еликсир на здравјето во тегла (ВИДЕО) -

Видео!

Во средината на зимата, салата од зеленчук е најпријатна. Потребно: 1 кг свежа зелка 1 кг млади зелени краставици 1 кг зелени пиперки 2 кисели јаболка 1/2 кг, зелени дома...

Народно верување!
12/09/2021
НАРОДНО ВЕРУВАЊЕ | Кога да не тргате на пат, кој ден не е добар за нова работа, а во кој се раѓаат најсреќните деца! -

Народно верување!

Понеделник Овој ден се смета за најсреќен ден во неделата и се верува дека дете кое ќе се роди тогаш ќе има многу успех во животот. Ова е среќен ден за нова работа, но ...

Зошто решив на моите деца да им ги одземам паметните телефони?
12/09/2021
Исповед на необична мајка | Зошто решив на моите деца да им ги одземам паметните телефони -

Зошто решив на моите деца да им ги одземам паметните телефони?

Откако им купила паметни телефони, Амалија Ивезиќ сфатила дека имаат разурнувачко влијание врз животот на нејзините тинејџери. Открива што се променило откако им ....

(Фото) Крушата под круша паѓа: Што имаат заедничко Венко и Илија Филипче
12/09/2021
(Фото) Крушата под круша паѓа: Што имаат заедничко Венко и Илија Филипче

(Фото) Крушата под круша паѓа: Што имаат заедничко Венко и Илија Филипче

Недостиг на тестови за заразни болести влучително и СИДА, лекови со сомнителен квалитет и хаос во здравството, милионска афера со пари од светска банка, не говориме...

Придобивки кои ќе ги почувствувате за една недела...
12/09/2021
Јадете по 3 урми секој ден - 8 здравствени придобивки кои ќе ги почувствувате за една недела

Придобивки кои ќе ги почувствувате за една недела...

Урмите се толку здрави што се неопходен дел од нашето мени. Тоа што се многу слатки и вкусни само им оди во прилог. Се’ што е треба е една недела секој ден да јадете п....

Димитар Андоновски за чудотворната икона на Св. Јован Крстител
12/09/2021
Молитвите во Бигорски, на едни мои блиски им дарија дете, а други излекуваа од депресија: Димитар Андоновски за чудотворната икона на Св.

Димитар Андоновски за чудотворната икона на Св. Јован Крстител

Благодарение на отецот Партениј, кој му е духовен водач, музичарот и пејач Димитар Андоновски, длабински ја запознал верата и го пронашол вистинскиот Бог во своето ...

Тврди дека и вие го можете тоа со овие трикови...
12/09/2021
Заштедила 10 илјади евра за една година - тврди дека и вие го можете тоа со овие трикови

Тврди дека и вие го можете тоа со овие трикови...

Ако секој месец едвај сврзувате крај со крај, можеби ќе ви помогнат советите на финансискиот експерт Кен Кемпбел, која ја основаше страницата „Sugar Mamma“. Отворете по...

Паднал од хотелски балкон: 28-годишен кумановец почина во Тирана
12/09/2021
Паднал од хотелски балкон: 28-годишен кумановец почина во Тирана

Паднал од хотелски балкон: 28-годишен кумановец почина во Тирана

Трагичен настан се случил вчера попладне во Тирана, кога 28-годишно момче од Македонија паднало од балкон на хотелот „Рогнер” и починало, јави Топ чанел. Според ист....

Наградата на лотарија го уништи нејзиниот живот: Трагичната смрт на жена која освои 27 милиони
12/09/2021
Наградата на лотарија го уништи нејзиниот живот: Трагичната смрт на жена која освои 27 милиони

Наградата на лотарија го уништи нејзиниот живот: Трагичната смрт на жена која освои 27 милиони

Победничката на EuroMillions, Маргарет Лаури (56), која освои џекпот од 27 милиони фунти, беше пронајдена мртва минатиот четврток. „Меги Милионс“ ја освои наградата пред ос...

Домашно средство со кое ќе го дезинфицирате цел дом...
12/09/2021
Не е ниту сода бикарбона, не е ниту оцет – домашно средство со кое ќе го дезинфицирате цел дом

Домашно средство со кое ќе го дезинфицирате цел дом...

Хидроген или водороден пероксид може да биде одлично, мултинаменско средство за употреба во домаќинството. Може да се користи во медицински цели или пак како ефика...

Тостерот од моето детство дали се сеќавате?
12/09/2021

Тостерот од моето детство дали се сеќавате?

Тостерот од моето детство дали се сеќавате?

На ова место можете да проверите колку сте грешни...
12/09/2021
Чудо во Велес- посетете го местото Црн Камен за здравје и среќа

На ова место можете да проверите колку сте грешни...

Според народните верувања ова место се посетува за здравје и среќа, а можете и да проверите колку сте грешни. Во близина на Велес, над утоката на реката Тополка во Ва...

Исповед!
12/09/2021
ИСПОВЕД НА МАЈА КОЈА ЖИВЕЕ СО НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ВО СТРАНСТВО: Зедов 150 евра да купам подароци за моето семејство, а тој... -

Исповед!

Толку сум разочаранА што не знам од каде да започнам: Маја, која моментално живее надвор, реши да ја сподели својата признание преку Интернет, сакајќи да остане анон...

Овие два чаја ќе ви помогнат!
12/09/2021
ЖЕНИ, еве го решението за хормонални нарушувања - Овие два чаја ќе ви помогнат!

Овие два чаја ќе ви помогнат!

Проблемот со хормоните кај жените може да биде последица на животниот стил, стресот, нарушувањата во исхраната … Нарушувањата во лачењето на полови хормони кај мл....

Address

улица македонија
Skopje
389

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Macedonia Now posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Macedonia Now:

Videos

Nearby media companies


Comments

Совеста Арка Зачувај го светот #Conscience #Ark #SaveTheWorld https://www.facebook.com/107308477430724/posts/361525168675719/
Човечки права Правда Совеста #HumanRights #Justice #Conscience https://www.facebook.com/events/220028400062146/
Светски ден на хуманитарноста Човечката раса Совеста #WorldHumanitarianDay #TheHumanRace #Conscience https://www.facebook.com/events/580813779611910/
Меѓународен ден на пријателството #совеста International Day of #Friendship #conscience https://www.facebook.com/events/175923811143664/
совеста смени го светот #conscience 💖 #ChangeTheWorld 🌍 https://www.facebook.com/107308477430724/posts/345131426981760/
Lunar New Year has passed for few months, but we still need Safety, Peace and Happiness forever and ever! http://www.taijimen.org/2021ecard/en/ Useful tips for disease prevention. May everyone stay #SafeAndHealthy #5DosAnd3Donts #6Tips #COVID19 https://youtu.be/BllltkAVu7A Available in many languages. http://www.icday.org/EP/EN/ep.html
Молитва за светот совеста безбеден и здрав #COVID19 https://youtu.be/Jesdy9lezbs 🙏Prayer for the world 🌍 #conscience 💖 #SafeAndHealthy #COVID19 https://fb.watch/6vMEeClYA8/
Меѓународен ден на задругите Loveубов и совест #InternationalDayOfCooperatives #LoveAndConscience https://www.facebook.com/events/118158300395726/
Where is this place????There are 17 places named Macedonia in USA. There are 2 places named Macedonia in Colombia. There is one place named Macedonia in Romania. There is one place named Macedonia in Brazil. And of course MACEDONIA in Greece where the ancient Hellenic kingdom lies. STOP misinforming people! This page is for the Balcan country named NORTH MACEDONIA. You are NORTH MACEDONIA.
Љубов и мир совеста #LoveAndPeace 🌍 #conscience 💖 https://www.facebook.com/107308477430724/posts/328603365301233/
Реставрација на генерацијата Светски ден на животната средина Сменете го светот со совест #GenerationRestoration #WorldEnvironmentDay 🌍 #ChangeTheWorldWithConscience 💖 https://www.facebook.com/events/494321225225683/