Tv edo

Tv edo skopje

Operating as usual

Заев: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со 15 возила и 20 луѓе не го разбирам!
08/06/2021
Заев: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со 15 возила и 20 луѓе не го разбирам!

Заев: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со 15 возила и 20 луѓе не го разбирам!

Премиерот Зоран Заев денеска даде коментар за протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, но и низ останатите градови на Македонија. „Мицкоски апсолутно знае...

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА 43. СЕДНИЦА – ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ВРАТИЈА ВО САЛАТА “МАКЕДОНИЈА“
08/06/2021
СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА 43. СЕДНИЦА – ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ВРАТИЈА ВО САЛАТА “МАКЕДОНИЈА“

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА 43. СЕДНИЦА – ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ВРАТИЈА ВО САЛАТА “МАКЕДОНИЈА“

По неколкумесечна работа во големата сала, пратениците ја почнаа денешната 43-та седница  во салата „Македонија“. Пленарните седници ќе се одржуваат според проток...

РЕБАЛАНСИРАНИОТ БУЏЕТ ПОТЕЖОК ЗА 8,6 НАСТО, БУЏЕТСКИОТ ДЕФИЦИТ СЕ ЗГОЛЕМУВА НА 6,5 ПРОЦЕНТИ
08/06/2021
РЕБАЛАНСИРАНИОТ БУЏЕТ ПОТЕЖОК ЗА 8,6 НАСТО, БУЏЕТСКИОТ ДЕФИЦИТ СЕ ЗГОЛЕМУВА НА 6,5 ПРОЦЕНТИ

РЕБАЛАНСИРАНИОТ БУЏЕТ ПОТЕЖОК ЗА 8,6 НАСТО, БУЏЕТСКИОТ ДЕФИЦИТ СЕ ЗГОЛЕМУВА НА 6,5 ПРОЦЕНТИ

Владата го прекрои буџетот за да ги усогласи проекциите со новата состојба во која се најде економијата поради Ковид 19. Во нагорна линија се проектирани и приходит....

Рама: Албанија и Исланд со најмалку заразени во Европа
08/06/2021
Рама: Албанија и Исланд со најмалку заразени во Европа

Рама: Албанија и Исланд со најмалку заразени во Европа

Албанскиот премиер Еди Рама преку објава на социјалните мрежи се пофали дека според глобалното мерење, во последните две недели за намалување на бројот на заразен....

Бајден е задоволен од доживотната пресуда за Младиќ
08/06/2021
Бајден е задоволен од доживотната пресуда за Младиќ

Бајден е задоволен од доживотната пресуда за Младиќ

Американскиот претседател Џо Бајден ја поздрави денешната одлука на Жалбениот совет на Меѓународниот кривичен трибунал за поранешна Југославија со потврдувањет....

Заев не гледа можност за сериозен развој во земјоделството без сопственост на земјиштето
17/05/2021
Заев не гледа можност за сериозен развој во земјоделството без сопственост на земјиштето

Заев не гледа можност за сериозен развој во земјоделството без сопственост на земјиштето

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста „Бабуна“ во Велес, изјави дека земјоделството не може да се развие дополнително б....

Пендаровски: Проширувањето на ЕУ мора да продолжи во пост-ковид Европа
17/05/2021
Пендаровски: Проширувањето на ЕУ мора да продолжи во пост-ковид Европа

Пендаровски: Проширувањето на ЕУ мора да продолжи во пост-ковид Европа

Проширувањето на ЕУ мора да продолжи во пост-ковид Европа. Историските прашања немаат ништо заедничко со процесот на европската интеграција. Претседателот Стево П...

Од полноќ пониска цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, цените на другите горива остануваат исти
17/05/2021
Од полноќ пониска цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, цените на другите горива остануваат исти

Од полноќ пониска цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, цените на другите горива остануваат исти

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за 0,50 денар/литар, а малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...

Претседателите од регионот во еден глас за проширувањето на ЕУ
17/05/2021
Претседателите од регионот во еден глас за проширувањето на ЕУ

Претседателите од регионот во еден глас за проширувањето на ЕУ

Во сенка на неколкуте нон пејпери за наводно прекројување на границите, но со единствен став дека местото на земјите од Западен Балкан е во Европската Унија, во Брд....

Израел не попушта – жестоко удира во појасот Газа
17/05/2021
Израел не попушта – жестоко удира во појасот Газа

Израел не попушта – жестоко удира во појасот Газа

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повика да се воведат  меѓународни санкции против Израел за како што потенцира  да престане масакрот врз Палестинците. Тој ...

Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените од „27 април“
07/05/2021
Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените од „27 април“

Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените од „27 април“

Ние не бараме амнестија, туку правда за осудените за 27 април, изјави опозицискиот лидер Христијан Мицкоски по средбата со претседателот Стево Пендаровски и рече де...

Ставовите на Вархеи не се ставови на ЕУ, ЕК не сака раздвојување на С.Македонија и Албанија?!
07/05/2021
Ставовите на Вархеи не се ставови на ЕУ, ЕК не сака раздвојување на С.Македонија и Албанија?!

Ставовите на Вархеи не се ставови на ЕУ, ЕК не сака раздвојување на С.Македонија и Албанија?!

Ставовите на Оливер Вархеи не се ставови на Европската унија. Изјавите на еврокомесарот за проширување дека Македонија и Албанија ќе бидат раздвоени, доколку Скоп....

Заев: Работиме за подобрување на економската и социјална положба на земјоделките
07/05/2021
Заев: Работиме за подобрување на економската и социјална положба на земјоделките

Заев: Работиме за подобрување на економската и социјална положба на земјоделките

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска се обрати на доделување на 11, од вкупно 250 договори за грант, од програмата „Рурални жени на Министерството за земјодел....

Вучиќ: Хрватска сака да ја понижи Србија
07/05/2021
Вучиќ: Хрватска сака да ја понижи Србија

Вучиќ: Хрватска сака да ја понижи Србија

„Србија сака да има добри и коректни односи со сите во опкружувањето, а постапките и изјавите од Хрватска не се израз на почитување кон Србија, туку обид да ја пониж...

СЗО ја одобри вакцината Синофарм за итна употреба
07/05/2021
СЗО ја одобри вакцината Синофарм за итна употреба

СЗО ја одобри вакцината Синофарм за итна употреба

Светската здравствена организација ја одобри за итна употреба вакцината против Ковид-19 на кинескиот производител на лекови Синофарм. Вакцината, една од двете кине...

Клуч за угостителските објекти, полицискиот час ќе почнува во 20 часот
05/04/2021
Клуч за угостителските објекти, полицискиот час ќе почнува во 20 часот

Клуч за угостителските објекти, полицискиот час ќе почнува во 20 часот

Наредните две недели македонските граѓани ќе живеат под строги рестриктивни мерки. Полицискиот час од утре (6.04) ќе започне два часа порано. Мерките ќе траат до 20 апр...

Караџовски: Состојбата е несигурна
05/04/2021
Караџовски: Состојбата е несигурна

Караџовски: Состојбата е несигурна

Епидемиолошката состојба е неповолна и несигурна. Ако не се воведат мерките, ќе има колапс на медицинскиот кадар кој се уште е функционален. Има два клучни момента ....

Нова промена на цените, бензините поскапуваат од вечерва на полноќ
05/04/2021
Нова промена на цените, бензините поскапуваат од вечерва на полноќ

Нова промена на цените, бензините поскапуваат од вечерва на полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе најновата одлука кога станува збор за малопродажните цени на горивата во нашата земја Со најновата одлука на Регул....

Без Каракачанов подобро, без влада полошо
05/04/2021
Без Каракачанов подобро, без влада полошо

Без Каракачанов подобро, без влада полошо

Македонија ќе мора долго да чека во Бугарија да се формира стабилна влада и со неа да ги продолжи преговорите за решавање на спорните прашања – вели за „Слободен п....

Лесната верзија на Спутник V ја преполовува можноста од зараза по само една доза
05/04/2021
Лесната верзија на Спутник V ја преполовува можноста од зараза по само една доза

Лесната верзија на Спутник V ја преполовува можноста од зараза по само една доза

„Лесната“ верзија на вакцината Спутник V против ковид-19 која се дава во една доза ја намалува можноста за инфекција за 50 до 60 отсто, кажа Александар Гинцбург, дирек....

Заев во Луксембург: Навистина сме огорчени
16/03/2021
Заев во Луксембург: Навистина сме огорчени

Заев во Луксембург: Навистина сме огорчени

Македонскиот премиер Зоран Заев, кој денеска е во посета на Луксембург, за весникот „Луксембургер Ворт“ зборува за разочарувањата на патот кон ЕУ и зошто сепак се ...

Извештајот за породувањето на родилката од Дебар открива нови скандалозни детали
16/03/2021
Извештајот за породувањето на родилката од Дебар открива нови скандалозни детали

Извештајот за породувањето на родилката од Дебар открива нови скандалозни детали

Извештајот од стручниот наод на Лекарската комора поврзан со случајот на  родилката од Дебар Јелдиз Веапоска на која при породување и беа отстранети бубрег, матка ...

Нови правила за влез во Турција и Србија за странски туристи
16/03/2021
Нови правила за влез во Турција и Србија за странски туристи

Нови правила за влез во Турција и Србија за странски туристи

Турција од денес воведе задолжителна електронска регистрација за странските туристи. Пред влез во Турција, во рок од 72 часа пред патувањето, странските туристи мор...

Заврши 62-от круг прелиминарни контакти меѓу Грција и Турција
16/03/2021
Заврши 62-от круг прелиминарни контакти меѓу Грција и Турција

Заврши 62-от круг прелиминарни контакти меѓу Грција и Турција

Во добра атмосфера, според грчката државна телевизија ЕРТ, поминал 62-от круг прелиминарни контакти меѓу Грција и Турција, што се денеска се одржа во атински хотел, ј...

Зошто Путин сé уште не се вакцинира против COVID-19?
16/03/2021
Зошто Путин сé уште не се вакцинира против COVID-19?

Зошто Путин сé уште не се вакцинира против COVID-19?

Според Владимир Путин, неговата ќерка летото 2020 година ја прими првата руска вакцина против ковид „Спутник V“, но претседателот сé уште не се вакцинирал. За тоа пос...

Во Швајцарија и Германија најголем интерес за попишување на иселениците
15/03/2021
Во Швајцарија и Германија најголем интерес за попишување на иселениците

Во Швајцарија и Германија најголем интерес за попишување на иселениците

Досега се попишале 60 илјади македонски граѓани од дијаспората. Најслаб интерес има кај иселениците во Канада и во Австралија. Над 60 илјади граѓани коишто живеат на....

ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да отвори случај за набавката на кинески вакцини
15/03/2021
ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да отвори случај за набавката на кинески вакцини

ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да отвори случај за набавката на кинески вакцини

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Државната комисија за спречување корупција поднесе документација, објавена во медиумите, според која министерот за здравство, наводно овлас....

Шест недели по ред горивата кај нас поскапуваат
15/03/2021
Шест недели по ред горивата кај нас поскапуваат

Шест недели по ред горивата кај нас поскапуваат

Според регулаторната комисија за енергетика, и најново поскапување на горивата се должи на зголемувањето на референтните цени на нафтените деривати на светскиот ....

https://edo.com.mk/%d1%88%d0%b5%d1%81%d1%82-%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%be-%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d0%b3%...
15/03/2021
Шест недели по ред горивата кај нас поскапуваат

https://edo.com.mk/%d1%88%d0%b5%d1%81%d1%82-%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%be-%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%98-%d0%bd%d0%b0%d1%81-%d0%bf%d0%be%d1%81/

Според регулаторната комисија за енергетика, и најново поскапување на горивата се должи на зголемувањето на референтните цени на нафтените деривати на светскиот ....

15/03/2021
edo.com.mk

Лицата што ги примиле двете вакцини во Србија, може да одат на спортски мечеви и концерти

Европската комисија се произнесе за ковид пасошите за Македонија и другите земји од регионот
15/03/2021
Европската комисија се произнесе за ковид пасошите за Македонија и другите земји од регионот

Европската комисија се произнесе за ковид пасошите за Македонија и другите земји од регионот

игиталните зелени сертификати што Европската комисија ќе ги презентира оваа недела, ќе се однесуваат на движењето на граѓаните во рамките на ЕУ, додека деталите за...

(ФОТО+ВИДЕО) 30 дена притвор за Камчев: „Ова е садизам“, изјави неговиот адвокат Менкиновски
14/03/2021
(ФОТО+ВИДЕО) 30 дена притвор за Камчев: „Ова е садизам“, изјави неговиот адвокат Менкиновски

(ФОТО+ВИДЕО) 30 дена притвор за Камчев: „Ова е садизам“, изјави неговиот адвокат Менкиновски

Тони Менкиновски кој како адвокат го придружуваше Камчев за време на распитот пред судија на претходна постапка, оцени дека изрекувањето притвор за Камчев за истр....

НИКОЛОСКИ: ПРЕКУ ФИРМА СО 3-ЦА ВРАБОТЕНИ, ВЛАСТА ПЛАНИРАЛА ДА НАБАВИ ВАКЦИНИ ПО 62,5 ДОЛАРИ КОИ ЧИНАТ 25-30 ДОЛАРИ
14/03/2021
НИКОЛОСКИ: ПРЕКУ ФИРМА СО 3-ЦА ВРАБОТЕНИ, ВЛАСТА ПЛАНИРАЛА ДА НАБАВИ ВАКЦИНИ ПО 62,5 ДОЛАРИ КОИ ЧИНАТ 25-30 ДОЛАРИ

НИКОЛОСКИ: ПРЕКУ ФИРМА СО 3-ЦА ВРАБОТЕНИ, ВЛАСТА ПЛАНИРАЛА ДА НАБАВИ ВАКЦИНИ ПО 62,5 ДОЛАРИ КОИ ЧИНАТ 25-30 ДОЛАРИ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот фејсбук профил ги објави документите од централниот регистар на Хонг Конг на кои може да се видат де....

Одмор во Грција ќе биде за 60 отсто поевтин ова лето
14/03/2021
Одмор во Грција ќе биде за 60 отсто поевтин ова лето

Одмор во Грција ќе биде за 60 отсто поевтин ова лето

„Грција во секој случај ќе ги отвори своите граници за туристите. Без оглед дали се вакцинирани или оние кои имаат PCR или тест за антитела, тие ќе бидат добредојдени...

КИМ НЕ ОДГОВАРА НА ПОВИЦИТЕ НА БАЈДЕН И СЀ УШТЕ НЕ ГО ПРИЗНАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД
14/03/2021
КИМ НЕ ОДГОВАРА НА ПОВИЦИТЕ НА БАЈДЕН И СЀ УШТЕ НЕ ГО ПРИЗНАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КИМ НЕ ОДГОВАРА НА ПОВИЦИТЕ НА БАЈДЕН И СЀ УШТЕ НЕ ГО ПРИЗНАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Администрацијата на Џо Бајден неколку пати се обидела да стапи во контакт со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, но тој не одговарал. Официјални лица изјавија дек....

Address

Saraj-ljubin Bb
Skopje
1000

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Tv edo posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Category

Nearby media companies


Other TV Channels in Skopje

Show All

Comments

Pozdrav Be gledam cesto,I ako moze da go pustite filmot so Surda /vruk vetar,/Odnapred blsgodsram
Zaista j e ok sve ali jedno vam nevalja kad dodzu reklame nemorate pojacivat ton jer je jako lose za vasu reputaciju hvala na razumevanju jer zaista coveku dodze da izbaci tv preko prozora
pozdrav od sladjana enes iz vladicin han