Why Not Communications

Why Not Communications Why Not is an agency for Public Relations and Corporate Communications WHY NOT Communication is agency for Public Relations and Digital Marketing that more than three years cares for the reputation and positioning of companies on the market.

As a communications agency WHY NOT Communication offers professional services in public relations and digital marketing to the companies. The main purpose of WHY NOT Communications is to build a stable relationship with customers that will rely on mutual trust in operation, deepening relationships, and foster and sustain economic success. To create a concept and communication strategy that our partners will provide closer to
the audience, to create their own picture and
reputation in public.

Operating as usual

Како еден просечен наш граѓанин го отплаќа својот одмор?
07/08/2021
Како еден просечен Македонец го отплаќа својот годишен одмор? - Иновативност

Како еден просечен наш граѓанин го отплаќа својот одмор?

Предизвиците и неизвесноста кои ни ги наметна пандемијата и корона кризата која сѐ уште е актуелна низ светот, се вистинска главоболка за секој од нас. И во помала е...

Нека ни е честит Денот на Републиката! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰
02/08/2021

Нека ни е честит Денот на Републиката! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Нека ни е честит Денот на Републиката! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Partner program by myWorld
03/05/2021
Rritni praninë tuaj në treg me programin myWorld Partner – Almakos.com

Partner program by myWorld

Programi më i madh ndërkombëtar për besnikëri të konsumatorëve të kompanive të mesme dhe të vogla, myWorld është vazhdimisht në rritje, si në botë ashtu edhe në këtë rajon. Kjo kompani është hapur në Shqipëri para vetëm një muaji, dhe për një kohë të shkurtër ka më se 1...

Христос воскресе, за многу години 🙏 #whynot #wn #pr #publicrelations
02/05/2021

Христос воскресе, за многу години 🙏 #whynot #wn #pr #publicrelations

Христос воскресе, за многу години 🙏 #whynot #wn #pr #publicrelations

Уште една успешна велигденска хуманитарна акција
02/05/2021
Успешно завршена хуманитарната акција „Волшебно велигденско дрво“ | Вечер ...1963 | Vecer MK

Уште една успешна велигденска хуманитарна акција

МАКЕДОНИЈА Успешно завршена хуманитарната акција „Волшебно велигденско дрво“ Од страна на Вечер - 29/04/2021 22 Сподели Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Email Print Viber Хуманитарнат....

Честит ден на трудот
01/05/2021

Честит ден на трудот

Честит ден на трудот

Најголемиот онлајн бизнис семинар во светот
22/04/2021
Бидете дел од најголемиот онлајн бизнис семинар во светот – “Lyconet Online Sensation” 24, Април 2021 - Банкарство

Најголемиот онлајн бизнис семинар во светот

Банкарство.мк претставува нов веб портал кој функционира на пазарот, обезбедувајќи на своите читатели информации поврзани со Банки и останати финансиски институц...

Традиционално во Рамстор Мол
22/04/2021
Хуманитарна акција „Волшебно велигденско дрво“ во Рамстор Мол | Вечер ...1963 | Vecer MK

Традиционално во Рамстор Мол

СКОПСКА Хуманитарна акција „Волшебно велигденско дрво“ во Рамстор Мол Од страна на Вечер - 13/04/2021 16 Сподели Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Email Print Viber Во пресрет на христиј....

7мо издание на најчитана книга за 2020 година
22/04/2021
Седмо издание на „Будење на свеста“, најпродаваната македонска книга за 2020

7мо издание на најчитана книга за 2020 година

Книгата ,,Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето седмо издание. Книгата која за првпат е издадена на почетокот на 2019 година, ов....

Преку темелна анализа на Вашите соработници и на Вашата конкуренција, до подобра бизнис слика и стратегија » opserver.mk
13/04/2021
Преку темелна анализа на Вашите соработници и на Вашата конкуренција, до подобра бизнис слика и стратегија » opserver.mk

Преку темелна анализа на Вашите соработници и на Вашата конкуренција, до подобра бизнис слика и стратегија » opserver.mk

Преку темелна анализа на Вашите соработници и на Вашата конкуренција, до подобра бизнис слика и стратегија Бизнис и економија opserver.mk »

И дома може да биде забавно: Подготовки за Онлајн ЕКО маскенбал
26/03/2021
И дома може да биде забавно: Подготовки за Онлајн ЕКО маскенбал

И дома може да биде забавно: Подготовки за Онлајн ЕКО маскенбал

Дали ја направивте вашата ЕКО маска за ОНЛАЈН ЕКО маскенбалот во организација на Рамстор мол, Пакомак и Шпаркасе Банка? Доколку сѐ уште не сте започнале со подготов...

Македонско кредитно биро ќе заземе учество во настанот „Глобалната недела на пари“ (GMW)
23/03/2021
Македонско кредитно биро ќе заземе учество во настанот „Глобалната недела на пари“ (GMW)

Македонско кредитно биро ќе заземе учество во настанот „Глобалната недела на пари“ (GMW)

Македонско кредитно биро ќе заземе учество во настанот „Глобалната недела на пари“ (GMW) 22/03/2021 ПРЕТПРИЕМНИШТВО Македонско кредитно биро учествува на настанот „Гл....

Бидете и оваа година дел од најзабaвниот онлајн ЕКО маскенбал
23/03/2021
Бидете и оваа година дел од најзабaвниот онлајн ЕКО маскенбал

Бидете и оваа година дел од најзабaвниот онлајн ЕКО маскенбал

Традицијата продолжува, првоаприлскиот ЕКО маскенбал во организација на „Рамстор мол“, „Пакомак“ и Шпаркасе банка, на огромно задоволство на сите родители и дец...

Лојалната програма на myWorld слави 10 години постоење во Македонија
22/03/2021
Лојалната програма на myWorld слави 10 години постоење во Македонија

Лојалната програма на myWorld слави 10 години постоење во Македонија

Во чест на јубилејот, myWorld за своите лојални корисници, месец март роденденски го одбележува со безброј одлични понуди за пазарување кои можат да се пронајдат на myWor...

МКБ склучи договор со Централна Кооперативна Банка АД Скопје за продажба на сопствени извештаи за физички и правни лица ...
22/03/2021
МКБ склучи договор со Централна Кооперативна Банка АД Скопје за продажба на сопствени извештаи за физички и правни лица » opserver.mk

МКБ склучи договор со Централна Кооперативна Банка АД Скопје за продажба на сопствени извештаи за физички и правни лица » opserver.mk

МКБ склучи договор со Централна Кооперативна Банка АД Скопје за продажба на сопствени извештаи за физички и правни лица Бизнис и економија opserver.mk »

Повторно ги бираме најуспешните мажи кај нас. Ноември 2021!
19/03/2021
ГО НАЈАВУВАМЕ ЧЕТВРТОТО ИЗДАНИЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ИЗБОР НА МАЖИ НА ГОДИНАТА КАЈ НАС | Friday

Повторно ги бираме најуспешните мажи кај нас. Ноември 2021!

И оваа година, година полна со предизвици, полна со неизвесност и борба за нормално функционирање, ги бираме најуспешните мажи во Македонија за 2021. По четврти пат го...

Со Меѓународните извештаи на Македонско кредитно биро можете да добиете информации за над 200 милиони компании во 230 зе...
12/03/2021
Со Меѓународните извештаи на Македонско кредитно биро можете да добиете информации за над 200 милиони компании во 230 земји во светот

Со Меѓународните извештаи на Македонско кредитно биро можете да добиете информации за над 200 милиони компании во 230 земји во светот

Со Меѓународните извештаи на Македонско кредитно биро можете да добиете информации за над 200 милиони компании во 230 земји во светот 11/03/2021 ПРЕТПРИЕМНИШТВО Донесува....

Честит празник драги дами! 🌺
08/03/2021

Честит празник драги дами! 🌺

Честит празник драги дами! 🌺

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld
08/03/2021
Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

Сакате да ги изненадите и да им посветите посебно внимание на жените во вашиот живот, а истовремено да искористите попуст и да добиете поврат на средства директно н...

Менаџирајте успешно со вашите обврски
08/03/2021
Менаџирајте успешно со вашите обврски

Менаџирајте успешно со вашите обврски

Навремениот, точниот и целосниот увид во сопствените обврски за физички и правни лица допринесува да имате моќ со менаџирањето на истите за да спречите да станат н....

Биди во тек, менаџирај успешно - Иновативност
01/03/2021
Биди во тек, менаџирај успешно - Иновативност

Биди во тек, менаџирај успешно - Иновативност

Навремената и точна информација е предуслов за носење сигурни одлуки и успешно менаџирање, затоа имајте доверба во тимот на Македонско кредитно биро! Под слоганот ...

Македонско Кредитно Биро— вашиот партнер во деловниот свет и финансиите - Банкарство
26/02/2021
Македонско Кредитно Биро— вашиот партнер во деловниот свет и финансиите - Банкарство

Македонско Кредитно Биро— вашиот партнер во деловниот свет и финансиите - Банкарство

Банкарство.мк претставува нов веб портал кој функционира на пазарот, обезбедувајќи на своите читатели информации поврзани со Банки и останати финансиски институц...

Многу попусти и големи изненадувања на првиот ден од Garage Sale во Ramstore mall
05/02/2021
Многу попусти и големи изненадувања на првиот ден од Garage Sale во Ramstore mall

Многу попусти и големи изненадувања на првиот ден од Garage Sale во Ramstore mall

Започна најголемиот шопинг настан кој сите го очекувавме со големо нетрпение. Вистинска распродажба, многу попусти и голем асортиман на производи се зборовите со ....

Аплицирај за стипендија и стани дел од првата генерација македонски студенти на Лондон Метрополитен Колеџ
04/02/2021
Аплицирај за стипендија и стани дел од првата генерација македонски студенти на Лондон Метрополитен Колеџ

Аплицирај за стипендија и стани дел од првата генерација македонски студенти на Лондон Метрополитен Колеџ

За прв пат кај нас, можност и привилегија за сите заинтересирани да студираат во Скопје и да бидат дел од семејството на престижниот британски универзитет London Metropol...

GARAGE SALE во Ramstore Мall (03.02-12.02.2021)
04/02/2021
GARAGE SALE во Ramstore Мall (03.02-12.02.2021)

GARAGE SALE во Ramstore Мall (03.02-12.02.2021)

Ја започнуваме годината со нешто убаво, ја започнуваме годината со нашиот и ваш омилен настан - Garage Sale! ...

Нова можност за секого. Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје. » opserver.mk
04/02/2021
Нова можност за секого. Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје. » opserver.mk

Нова можност за секого. Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје. » opserver.mk

Нова можност за секого. Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје. Македонија opserver.mk »

Честит Божиќ, мир и спокој кај сите #whynot #whynotpr #publicrelations #communicationsagency #holidays #enjoy #pr #commu...
07/01/2021

Честит Божиќ, мир и спокој кај сите #whynot #whynotpr #publicrelations #communicationsagency #holidays #enjoy #pr #communicationmanagement

Честит Божиќ, мир и спокој кај сите #whynot #whynotpr #publicrelations #communicationsagency #holidays #enjoy #pr #communicationmanagement

Посакуваме многу подобра 2021 година. Година каде единствена желба ни е да се вратиме во она нашето нормално и да уживам...
30/12/2020

Посакуваме многу подобра 2021 година. Година каде единствена желба ни е да се вратиме во она нашето нормално и да уживаме во секој момент. Да наздравиме за поубава година 🥂 Среќни празници! #whynot #whynotpr #whynotpublicrelations #xmas #wn #enjoy #newyear #2021

Посакуваме многу подобра 2021 година. Година каде единствена желба ни е да се вратиме во она нашето нормално и да уживаме во секој момент. Да наздравиме за поубава година 🥂 Среќни празници! #whynot #whynotpr #whynotpublicrelations #xmas #wn #enjoy #newyear #2021

Вработуваме Графички Дизајнер!Вашето CV испратете го на contact@whynot.com.mk
20/12/2020

Вработуваме Графички Дизајнер!

Вашето CV испратете го на [email protected]

Вработуваме Графички Дизајнер!

Вашето CV испратете го на [email protected]

Address

Ulica Dimitrie Chupovski
Skopje
1000

Opening Hours

Monday 08:30 - 16:30
Tuesday 08:30 - 16:30
Wednesday 08:30 - 16:30
Thursday 08:30 - 16:30
Friday 08:30 - 16:30

Telephone

+38971228255

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Why Not Communications posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Why Not Communications:

Videos

Nearby media companies


Other Social Media Agencies in Skopje

Show All