Обединување На Сите Македонски Навивачки Г

  • Home
  • Macedonia
  • Skopje
  • Обединување На Сите Македонски Навивачки Г

Обединување На Сите Македонски Навивачки Г Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Обединување На Сите Македонски Навивачки Г, Film/Television studio, dfgdsg, Skopje.
(3)

Operating as usual

15/02/2020

Вардар да влезе уште еднаш на Ф4, за да се случуваат фешти низ Скопје, за тоа се живее!!🔴⚫

26/01/2020

Се спрема нешто, нешто што никој не веруваше во тоа..🇲🇰

500 000 денари за најголемите промотори на илирида !
02/10/2019
Повторно државни пари за авторот на спотот за навивачите „балисти“

500 000 денари за најголемите промотори на илирида !

Речиси еден милион денари, односно по 500.000 денари за Агим Ајрулари за „Концертот на староградски со модерен стил Агим и пријателите“ и 550.000 денари за Здружението н....

28/04/2019
Иницијатива За Спас На РК Вардар

Like 👍🇲🇰👌

САКАШ ДА СЕ РЕКЛАМИРАШ?
ДА ЗАПОЧНЕМЕ ВЕДНАШ!
КРАЈНО ПРОФИТАБИЛНО, ЗА БРЗО ШИРЕЊЕ НА ВАШАТА СТРАНА/ФИРМА.
ВЕ ОЧЕКУВАМЕ ВО ИНБОКС!

17/02/2019

Од обединување на сите Македонски навивачки групи јасно и видливо е дека неможе да има, не затоа што не се сака туку затоа што некој намерно прави тоа да биде... Најпрво страдаше Тетекс, па Пелистер да не ја заборавиме Победа, Турново е тука.. Јасно се гледа со очи дека некој сака да нема фудбал во Македонија, денеска на мечот кој требаше да биде празник за фудбалот беше оштетен Вардар со не признавање на чист гол со што 3ти бода ги зема шкендија и најверојатно ке дојде до освојување на шампионската титула, и после срамната одлука денес на судијата сопственикот на Вардар Г-дин Самсоненко најави повлекување од фудбалот затоа што не планира да фрла пари на ваков фудбал... Ова е срам што ни се случува за жалење сме бруки!!!!

Велат не нема, ама еве сме!!Испеана во Марина, Јужна Македонија!!🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
09/01/2019
ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΜΑΡΙΝΑΣ 25 DEC 2018 VELAT NE NEMA

Велат не нема, ама еве сме!!
Испеана во Марина, Јужна Македонија!!
🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰

VLATKO MILADONOVSKI - VELAT NE NEMA - O TAM SE GLEDAM Велат нѐ нема, ама еве сме!!! Λένε ότι δεν υπάρχουμε αλλά εμείς εδώ είμαστε Από την εμφάνιση του VLATKO...

Малку им беа државните пари...
09/01/2019
„Мразиме сѐ што е македонско, на Македонците им посакуваме - сѐ најлошо!“

Малку им беа државните пари...

Нецел месец по скандалозното видео платено од Министерството за култура за промоција на Македонија преку глорификација на навивачката група „Балисти“, фановите ...

08/01/2019

Македонци утре во 12 часот се менува уставното име на државата од МАКЕДОНИЈА во Северна Македонија....Зарем ке седити дома?!?!?

26/12/2018

ВОЈВОДИ ТЕТОВО

Понижувањето на македонскиот народ во секој поглед не прекинува.
Оние кои скандираа име на терористичка организација, ги скандираа местата на кои беа масакрирани нашите бранители во 2001 година, го омаловажуваат македонскиот народ, не ја признаваат нашата држава, го омаловажуваат македонското девојче, напаѓаат невини жени и деца и шират идеологија за создавање на “Голема Албанија” како заслуга на сето ова добиваат финансиска помош од државата односно од министерството за култура. КОЕ ДНО !
Од се што е македонско се одродивте, секој кој ја сака Македонија го казнивте и затворивте, а секој оној кој што е против нашиот народ и држава го ослободивте и го наградивте.
Па затоа и некогаш ни доаѓа и да се запрашаме каде ли ние општо живееме. Дали живееме во своја држава која се вика Македонија и се залага за заштита на своите национални интереси или пак живееме во некоја си туѓа држава каде што се промовираа туѓи култури, се финансираа туѓи песни, манифестации и организации кои се против Македонија и македонскиот народ.
За некого кривични пријави за прослава и за никакво сторено кривично дело, а за некои финансиска помош од државата која ја мразат, никогаш не ја осеќаат како своја и не ја признаваат.
Македонија за некого стана мајка, а за некого маќеа.

25/12/2018

МАЈМУНИ ПРИЛЕП

Денес се изначитавме како антимакедонска навивачка група (балисти) била спонзорирана од Министерството за култура, денес слушнавме како се бранат убијците на Саздо.
Браќа МАКЕДОНЦИ .. време е,време е да престанеме со препукување..време е да престанеме со навреди Македонци со Македонци.
ОБЕДИНУВАЊЕ БРАЌА!!
ДА СЕ ПОВТОРИ 2ри Август, почнавме од Илинденското Крушево ХЕРОЈСКИ, херојски да се заврши.
Македонецот векови пател но, не се предал. Сме биле прогонувани, бркани, малтретирани .. но никогаш не сме се предале, па нема ни сега.
Во вистинскиот Македонец врие она македонското..врие..врие..но, зоврива.
Доста беше газење и понижување на се што е македонско, да се обединеме сите заедно и да им кажеме до каде им е линијата на која треба да газат, да им кажеме дека ова е Македонија и се што е во неа е македонско. Да не бидеме народ од втор ред во своја сопствена држава. Сведоци сме на многу настани кои ни се случиле, сведоци сме колку Македончето е подгазувано и исфрлувано. До кога само ќе ќутиме и ќе го трпиме овој терор врз наши плеќи? Да застанеме цврсто на нозе, сплотени еден до друг, само така ќе бидеме непобедливи.
Денес застануваме рамо до рамо со сите македонски групи.
Трибината на трибина, Македонец со Македонец само така ќе успееме.

#ПравдаЗаСаздо

#ЧкембариКомитиЛозариВојводиРибариГемиџииКуманиЦпбПаткариАеродромциВинариФалангаЛебариСејмениЃаоли

Правда..Рамо до рамо..БУДЕЊЕ !!

Со почит
Навивачки Клуб
"Мајмуни" Прилеп 1997

16/12/2018

Си седам јас така дома, гледам утакмици има и си викам ај до кладилница ќе пишам некој тикет...

Седнувам, отворам билтен и гледам добри утакмици а имаше некои почнати па си викам зошто некоја да не пуштам во живо. Дигам глава накај телевизор да видам како е Атлетико, а пред телевизорот седат неколку шиптари..
Уплатив, се враќам назад на моето место и слушам некој како вика: "Дечко, дечко.. "
И, што да видам дечките(шиптарите) ме викаат да сум излезел малку надвор.
Излегов, погодувате што се случи?

Изедов ќутек зошто сум ги гледал...

Седнувам сега и се мислам, во "моја" држава, во "мое" Скопје, во "мое" маало јас изедов ќутек и ниту едно македонче не ми помогна.

ДО КОГА ЌЕ ГО ДОЗВОЛУВАМЕ ОВА?!
Зарем сеедно вие кога ќе слушнете дека вашето дете е претепано?
Тие владеат со нас, со 5 души можат држава да ни срушат а македончето не знае дека моќта е во него.
Ама кога има протести сите сме си дома, и најубаво е кога јадеш гомна и си ги чешаш јајцата, а надвор јадеш ќутек од кодош, полицаец, шиптар...
Не бива повеќе вака дечки.

Оваа страна е направена се со цел да ги обедини сите навивачки групи, и треба таа цел да се оствари! Но, без помош ние сме немоќни!

АЈДЕ МАКЕДОНЧЕ РАЗБУДИ СЕ, ДРЖАВАТА ОТИДЕ У КУРАЦ!

(Овој пост не е со цел да шири омраза, сфатете ја пораката) 😉

Да ги поддржиме и да гласаме за Македонските судии во ракомет!! Ѓорги Начевски/Славе НиколовСе за МАКЕДОНИЈА!!!!
07/12/2018
Five pairs of referees in race for world's best in 2018 | Handball Planet

Да ги поддржиме и да гласаме за Македонските судии во ракомет!!
Ѓорги Начевски/Славе Николов
Се за МАКЕДОНИЈА!!!!

Gjorgji Nacevski and Slave Nikolov – Macedonia Ѓорѓи Начевски и Славе Николов – Македонија – za duhot na Olimpizmot od Macedonia –

18/11/2018

Дали треба и навивачите да ги подржат протестите за против промена на името? БОЈКОТИРАМ!!

Што чекате МАКЕДОНЦИИ!!!
08/08/2018
Навивачите најавуваат кривични за сите што шират говор на омраза против Македонија и Македонците - Bukefal

Што чекате МАКЕДОНЦИИ!!!

Кулминира прогонот на патриотите од страна на режимот на власта. А, МВР врши притисок врз навивачките групи кои гласно го изразија својот револт против промена на у...

22/07/2018
Combat 87

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1883485495007145&id=288621767826867

На ден 21.07.2018 во 23.05 часот во автобус бр.22 е прободен со нож наш член. Се е во ред фала му на бога и не е тешко повреден. Но ова веке станува навика и редовна појава во градов. Станува навика затоа што на господата од МВР им се очигледно врзани рацете од министрите комунисти и балисти. Иако сторителите им се познати тие се очигледно немоќни да превземат она што во нормална држава треба да се превземе.

Address

Dfgdsg
Skopje
AFGFDG

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Обединување На Сите Македонски Навивачки Г posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Nearby media companies


Other Film & Television Studios in Skopje

Show All

Comments

SAZDO# pocivajvomir# keteodmazdime#