Gazeta Miejska

Gazeta Miejska Najnowsze informacje z Będzina i okolic. Bieżące newsy krajowe i opinie polityczne. Satyra i zdrowie. Humor i odwaga.

Razem budujemy głos mieszkańców Zagłębia.
🔔 Kliknij „Obserwuj”, żeby być na bieżąco z tym, co naprawdę dzieje się wokół Ciebie!

Wspomnienia wczorajszego dnia. Foto: powiatbedzinski
07/06/2026

Wspomnienia wczorajszego dnia.
Foto: powiatbedzinski

Drugi dzień Turnieju Rycerskiego za nami. Do jutra. ❤️🌞
06/06/2026

Drugi dzień Turnieju Rycerskiego za nami.
Do jutra. ❤️🌞

06/06/2026

Turniej rycerski trwa.

Dzień dobry. ❤️To jest Maja.  Maja Chwalińska. Wszyscy trzymamy kciuki za dzisiejszy mecz naszej niesamowitej Zagłębiacz...
06/06/2026

Dzień dobry. ❤️
To jest Maja. Maja Chwalińska. Wszyscy trzymamy kciuki za dzisiejszy mecz naszej niesamowitej Zagłębiaczki!

Foto: instagram

A tak było wieczorem pod Zamkiem Dobranoc. Foto: czytelnik
05/06/2026

A tak było wieczorem pod Zamkiem Dobranoc.
Foto: czytelnik

Jak informuje prezydent, dzisiaj na Litwę trafiła delegacja władz miasta Będzina. Na swoim profilu dodaje, iż wizyta to ...
05/06/2026

Jak informuje prezydent, dzisiaj na Litwę trafiła delegacja władz miasta Będzina.
Na swoim profilu dodaje, iż wizyta to - "Wymiana doświadczeń między samorządami to coś, co przekłada się na realne rozwiązania - pomysły na place zabaw, zieleń miejską, komunikację z mieszkańcami. Uczymy się od najlepszych i pokazujemy, że Będzin ma się czym pochwalić - dodaje Łukasz Komoniewski

Powrót z banicji z Będzina do Zabrza? Czy Zabrze czeka kolejne referendum?👉Na zabrzańskiej scenie politycznej robi się c...
04/06/2026

Powrót z banicji z Będzina do Zabrza?
Czy Zabrze czeka kolejne referendum?

👉Na zabrzańskiej scenie politycznej robi się coraz goręcej. Przełożenie głosowania w sprawie absolutorium dla prezydenta Kamila Żbikowskiego może być pierwszym krokiem do uruchomienia procedury referendum odwoławczego.

Co ciekawe, przy frekwencji, z jaką wybrano obecnego prezydenta, próg ważności ewentualnego referendum byłby wyjątkowo niski. W praktyce oznacza to, że polityczna przyszłość miasta może rozstrzygnąć się szybciej, niż wielu się wydaje.

👉W kuluarach coraz głośniej mówi się również o możliwym powrocie Agnieszki Rupniewskiej (KO). Dziś związana z Będzinem i FKE , nadal ma swoich zwolenników w Zabrzu i według pojawiających się spekulacji może ponownie odegrać ważną rolę w lokalnej polityce.

Jeszcze niedawno wydawało się, że po referendum zamknięto pewien rozdział. Tymczasem wygląda na to, że historia może zatoczyć koło.

Pytanie brzmi: czy mieszkańcy Zabrza chcą kolejnej politycznej rewolucji, czy raczej spokoju i dokończenia rozpoczętej kadencji?
Foto : TVn24

Jak podaje Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec  🚒pożegnaliśmy na zawsze symbol dawnej linii tranwajowej nr “25”. 👉Argument...
04/06/2026

Jak podaje Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec 🚒pożegnaliśmy na zawsze symbol dawnej linii tranwajowej nr “25”.
👉Argumenty podane są czytelne i jasne, choć pozostaje z tyłu głowy pytanie, czy nie można było jeszcze jakoś wesprzeć pomysłodawców?

👉Dewastacje i pogarszający się stan eksponatu to jedno, ale zwróćmy uwagę, że ta wyjątkowa pamiątka trafia do innego miasta i miejsca.
Na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu możemy przeczytać więcej o powodach tej decyzji.

🧑‍🚒“Włożyliśmy w ten projekt wiele pracy aby cieszył oko. Niestety nie wszyscy potrafili uszanować tą pracę oraz ogólnodostepny obiekt. Wielokrotnie pojazd był dewastowany. Po 9 latach, podjeliśmy decyzję o znalezieniu lepszego miejsca dla tego projektu.

🧑‍🚒Dewastacje oraz coraz gorszy stan tramwaju, ogrom prac własnych przedkładajacy się na brak czasu, ogromny rozwój naszej jednostki w innych aspektach, ale również brak miejsca na placu przyczyniły sie do tej trudnej decyzji.”

👉Na koniec trochę z optymizmem dodają- “Chcieliśmy jednak aby "Pomnik" trafił w dobre ręce. Było ciężko, jednak znalazła się odpowiednia instytucja.

Wagon został przekazany dziś do Muzeum gdzie zostanie wyremontowany, stanie się także prawdziwym symulatorem - będzie więc można go wirtualnie poprowadzić przy użyciu prawdziwego pulpitu.”

🚊Jednak naszym zdaniem, trochę szkoda, bo jak sami strażacy przyznają to był swoisty “ pomnik” i to z historią i potencjałem.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie

03/06/2026

Tymczasem w Wojkowicach.☔️💦🌧️⛈️
Oj polało wszędzie. Studzienki nie nadążały przyjmować wody.


film: Fb, , Karol Gie

Adres

Bedzin
42-500

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gazeta Miejska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Gazeta Miejska:

Udostępnij

Kategoria