Klub Radnych FORUM

Klub Radnych FORUM FORUM Klub Radnych Rady Miejskiej w Grodkowie

🚧 Fakty zamiast emocji – działamy dla mieszkańców! 🚧➡️ Dzięki staraniom radnego Klubu Forum Dariusz Galus Radny Rady Mie...
13/04/2026

🚧 Fakty zamiast emocji – działamy dla mieszkańców! 🚧

➡️ Dzięki staraniom radnego Klubu Forum Dariusz Galus Radny Rady Miejskiej w Grodkowie oraz Tomasz Zeman - Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, którzy brali udział w rozmowach z kopalnią i Powiat Brzeski, droga powiatowa nr 1540 O zostanie wyremontowana przy udziale kopalni.

👉 Drogi – konkretne działania, nie słowa:

✔️ dzięki rozmowom, które trwały od stycznia 2026 roku i zaangażowaniu udało się doprowadzić do porozumienia w sprawie odbudowy ok. 400 m drogi powiatowej 1540 O
✔️ inwestycja jest współfinansowana i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców
✔️ obecnie kopalnia korzysta tymczasowo z krótkiego odcinka drogi gminnej, ale to rozwiązanie przejściowe
✔️ docelowo ruch wróci bezpośrednio na drogę powiatową – po przywróceniu zjazdu

👉 Radna Monika Kondysiak działała lokalnie od 12 lutego po kontakcie jednego z mieszkańców:
✔️ złożyła interpelację w sprawie poprawy stanu drogi gminnej nr 321 i nawiezienia tłucznia
✔️ przeprowadziła skuteczne rozmowy z Wiceburmistrzem oraz pracownikiem Urzędu Miejskiego odpowiedzialnym za utrzymanie dróg
✔️ efekt? Już następnego dnia nawieziono 2 wywrotki tłucznia
✔️ dzięki jej działaniom kopalnia bezpłatnie rozprowadziła materiał na drodze
✔️ dodatkowo doprowadziła do wykonania wyrównania drogi, co realnie poprawiło jej stan

👉 Sprzątanie drogi – fakty:
✔️ droga powiatowa była na bieżąco sprzątana przez lokalną firmę
❗ mimo to w przestrzeni publicznej pojawiają się nieprawdziwe informacje, jakoby nie była utrzymywana

👉 Bezpieczeństwo się poprawi – dzięki remontowi drogi i uporządkowaniu ruchu transportowego.

💬 Wniosek jest prosty:
Są radni, którzy rozmawiają, negocjują i dowożą konkretne efekty – jak remont drogi i realne działania w terenie.
Są też tacy, którzy wolą krzyczeć w gazetach i wprowadzać mieszkańców w błąd, zamiast szukać rozwiązań.
My wybieramy pracę i skuteczność. ✔️

🌿Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣🌼
03/04/2026

🌿Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣🌼

🌼🌿Jarmark Wielkanocny 🌿🐣Rozpoczęliśmy go uroczystą mszą w kościele, po której barwny pochód z palmami przeszedł na rynek...
29/03/2026

🌼🌿Jarmark Wielkanocny 🌿🐣

Rozpoczęliśmy go uroczystą mszą w kościele, po której barwny pochód z palmami przeszedł na rynek, gdzie czekał na nas jarmark wielkanocny.

Na miejscu nie brakowało atrakcji – piękne występy ludowe i dziecięce, muzyka, konkurs na najpiękniejszą palmę i stoisko oraz liczne kramy z zachwycającym rękodziełem.

Wspaniała atmosfera, tradycja i wspólne świętowanie – tak właśnie smakuje Wielkanoc! 💛

23/03/2026

📌 Przedstawiamy przyczyny przewlekłości procedowania skarg w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Skarga na dyrektora PSP1 była procedowana m.in. 26 stycznia oraz 11 marca 2026 r.
👉 Dwukrotnie składane były wnioski o zdjęcie jej z porządku obrad – przez radnego Waldemara Kwiatkowskiego.

👉 Wnioski te uzyskały poparcie większości członków komisji:
– Paweł Deren
– Monika Pakos
– Sławomir Mrożek
– Damian Macheta
- Waldemar Kwiatkowski
➡️ co w praktyce skutkowało wydłużeniem procedowania sprawy.

❗️W związku z powyższym próby przypisywania odpowiedzialności za przewlekłość postępowania tylko przewodniczącej Komisji lub przewodniczącemu Rady są nieuprawnione.

Z przykrością stwierdzamy, że kolejny raz nasz Klub zobowiązany jest do walki z dezinformacją i pomówieniami, które publikuje radny Waldemar Kwiatkowski.

22/03/2026

📢 W odpowiedzi na kłamliwy post Waldemara Kwiatkowskiego

Monika Kondysiak jako Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Grodkowie czuje się zobowiązana przedstawić mieszkańcom faktyczny stan sprawy.

👉 Już 26 stycznia 2026 r. przedstawiłam szczegółowe stanowisko, wyjaśniając przyczyny braku udostępnienia dokumentów – właśnie w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. (Nagranie).

👉 Wbrew pojawiającym się w przestrzeni publicznej sugestiom, brak udostępnienia dokumentów nie wynikał z mojej decyzji uznaniowej, lecz z obowiązujących przepisów prawa.

👉 Podkreślenia wymaga również fakt, że Przewodniczący Rady Miejskiej wystąpił do Sądu z zapytaniem – na mój wniosek jako Przewodniczącej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Otrzymana odpowiedź została przekazana i to właśnie na nią się przewodniczaca komisji powołuje.

W odpowiedzi na pismo z dnia 28 stycznia 2026 r. Sąd Rejonowy w Nysie, III Wydział Rodzinny i Nieletnich jednoznacznie wskazał, że:
– postępowania w sprawach nieletnich odbywają się przy drzwiach zamkniętych (art. 29 ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich),
– publicznie ogłaszane jest jedynie orzeczenie końcowe (art. 154 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego),
– rozpowszechnianie informacji z takich postępowań stanowi czyn zabroniony (art. 241 § 3 Kodeksu karnego).

👉 W związku z powyższym nie miałam prawnej możliwości udostępnienia postanowienia sądowego.

❗️Twierdzenia, jakobym:
– nie przedstawiała podstawy prawnej,
– odmawiała rozmowy,
– unikała odpowiedzi,

są nieprawdziwe.❌️

📢 Apeluję o rzetelne informowanie mieszkańców i powstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

‼️Radni Przyjaznej Gminy po raz kolejny wykazali się niekompetencją ‼️Ewelina Osadczuk, Waldemar Kwiatkowski, Damian Mac...
20/03/2026

‼️Radni Przyjaznej Gminy po raz kolejny wykazali się niekompetencją ‼️

Ewelina Osadczuk, Waldemar Kwiatkowski, Damian Macheta i Paweł Dereń złożyli skargę do Wojewody Opolskiego na stwierdzenie nieważności uchwał podjętych na Sesji Rady Miejskiej w dniu 18.02.2026r. Która okazała się bezzasadna.

Z dużym zdziwieniem, ale niestety już bez zaskoczenia, przyjmujemy kolejną próbę podważania uchwał Rady Miejskiej przez część radnych, którzy skierowali do Wojewody zarzuty o rzekome naruszenia prawa i braki formalne.

Jak jasno wynika ze stanowiska Wojewody Opolskiego, po przeprowadzeniu analizy nie stwierdzono istotnych naruszeń prawa ❗, które mogłyby skutkować unieważnieniem uchwał. Co więcej, wskazane przez radnych kwestie – w tym zarzuty dotyczące procedury – nie miały wpływu na treść podjętych uchwał 📄, które zostały przyjęte zdecydowaną większością głosów.

To kolejny przykład sytuacji, w której głośne i stanowcze oskarżenia nie znajdują żadnego potwierdzenia w faktach ❌.

Trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z działaniami opartymi bardziej na przekonaniu o własnej nieomylności niż na rzeczywistej wiedzy i znajomości przepisów. Zamiast korzystać z doświadczenia i kompetencji osób zajmujących się prawem na co dzień ⚖️, wybierana jest droga kwestionowania wszystkiego „na wszelki wypadek”.

Tego typu postawa nie tylko nie wnosi nic konstruktywnego do pracy samorządu, ale generuje niepotrzebne napięcia i wprowadza mieszkańców w błąd ⚠️.

Pełnienie funkcji radnego to nie tylko prawo do zgłaszania wątpliwości, ale przede wszystkim obowiązek rzetelnego przygotowania, odpowiedzialności za słowo i gotowości do oparcia się na faktach 📌, a nie przypuszczeniach.

Mamy nadzieję, że w przyszłości podobne działania będą poprzedzone rzeczywistą analizą, a nie pochopnymi ocenami, które – jak pokazuje ta sytuacja – nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.

Brawo Paweł Birecki - Radny Rady Miejskiej w Grodkowie 👍Boisko na osiedlu ma nową nawierzchnię.
18/03/2026

Brawo Paweł Birecki - Radny Rady Miejskiej w Grodkowie 👍
Boisko na osiedlu ma nową nawierzchnię.

Radna z naszego klubu z okazji Dnia Kobiet zorganizowała wydarzenie o profilaktyce raka piersi🎗
16/03/2026

Radna z naszego klubu z okazji Dnia Kobiet zorganizowała wydarzenie o profilaktyce raka piersi🎗

✨️11 marca w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyła się gala z okazji Dnia Sołtysa. Podczas spotkania wręczono podziękowania...
13/03/2026

✨️11 marca w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyła się gala z okazji Dnia Sołtysa. Podczas spotkania wręczono podziękowania dla sołtysów za ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnych społeczności.
🎶Wydarzenie uświetnił występ zespołu muzycznego oraz przygotowany dla gości poczęstunek.

💐W uroczystości udział wzięli także nasi radni z Klubu Forum, którzy jednocześnie pełnią funkcję sołtysów Lidia Kanaś i Monika Kondysiak. To osoby, które na co dzień działają bardzo blisko mieszkańców i dbają o rozwój swoich miejscowości.

🌾Warto również dodać, że jeden z naszych radnych Darek Gajewski uczestniczył w ogólnopolskich obchodach Dnia Sołtysa w Warszawie, na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

12/03/2026

🎀 RÓŻOWY DZIEŃ KOBIET 🎀

Serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie z okazji dnia kobiet w ramach programu „Świadoma dziołcha” – profilaktyka raka piersi. To dzień pełen wiedzy, wsparcia i kobiecej solidarności 💗

W programie m.in.:
🔹 warsztaty samobadania piersi na fantomach
🔹 analiza składu ciała
🔹 „Aktywnie i zdrowo” z portalem Diety NFZ i Akademią NFZ
🔹 rozmowa „Moja relacja z jedzeniem” z dietetykiem Jolą Szczerbowską

📅 12 marca
⏰ godz. 12:00
📍 Dział Edukacji Regionalnej – budynek Ratusza

Obowiązują zapisy SMS pod numerem 📲 796 309 797

Zadbajmy o siebie świadomie – profilaktyka to siła! 💕
Do zobaczenia!

💐Z okazji Dnia Sołtysa składamy serdeczne podziękowania za codzienną pracę, zaangażowanie i troskę o rozwój naszych sołe...
11/03/2026

💐Z okazji Dnia Sołtysa składamy serdeczne podziękowania za codzienną pracę, zaangażowanie i troskę o rozwój naszych sołectw.
Życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz nieustającej energii do działania na rzecz lokalnej społeczności.💐

Klub Radnych Forum

🌸Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia 💐🌸
08/03/2026

🌸Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia 💐🌸

Adres

Grodków

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klub Radnych FORUM umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij