Artur Gajos LUW

Artur Gajos LUW Jestem związany z administracją publiczną i życiem społecznym Lubelszczyzny. Na co dzień pracuję w Biurze Wojewody Lubelskiego

Artur Gajos przez wiele lat aktywnie prowadził działalność zawodową i społeczną. Pracownik Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie dał się poznać jako zaangażowany i rzetelny urzędnik. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Łączy życie rodzinne z oddaniem sprawom publicznym, ciesząc się szacunkiem wśród współpracowników i bliskich.

Dziś w wyjątkowej, biało-czerwonej atmosferze wspólnie świętowaliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱Plac i ulice w...
03/05/2026

Dziś w wyjątkowej, biało-czerwonej atmosferze wspólnie świętowaliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱

Plac i ulice wypełniły się dumą, radością i poczuciem wspólnoty – dokładnie tak, jak powinno być w dniu, który przypomina nam o sile jedności i odpowiedzialności za Ojczyznę.

To nie tylko historia zapisana w podręcznikach, ale żywa tradycja, którą tworzymy każdego dnia – razem.

Niech te wartości towarzyszą nam nie tylko od święta.

🇵🇱

Rano obowiązki, odpowiedzialność i tempo pracy… a wieczorem? Stadion, emocje i serce zostawione na trybunach 💚🖤Górnik Łę...
02/05/2026

Rano obowiązki, odpowiedzialność i tempo pracy… a wieczorem? Stadion, emocje i serce zostawione na trybunach 💚🖤

Górnik Łęczna to coś więcej niż klub. To wspólnota ludzi, którzy potrafią po całym dniu stanąć ramię w ramię i pokazać, że prawdziwego kibica nie tworzy się od święta.

Bo kibicem się nie bywa – kibicem się jest. Zawsze. Bez względu na wynik, pogodę czy dzień tygodnia.

Dziś atmosfera zrobiła robotę. Energia trybun niosła drużynę, a mobilizacja kibiców pokazała, że Łęczna ma swój charakter. Szkoda wyniku ale czasem to schodzi na drugi plan 😔

I oby tak było na każdym meczu… bo właśnie tak buduje się siłę drużyny i dumę regionu.

Razem utrzymamy I Ligę 💪⚽

Obchody 22. rocznicy wstąpienia Polski do Unii EuropejskiejPrzed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie odbyły się uro...
01/05/2026

Obchody 22. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie odbyły się uroczyste obchody 22. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji podniesiono na maszty flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱 oraz Unii Europejskiej 🇪🇺, podkreślając znaczenie naszej obecności we wspólnocie europejskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.:
Krzysztof Komorski Wojewoda Lubelski
Marta Wcisło Posłanka do Parlamentu Europejskiego,
Michał Krawczyk Poseł na Sejm RP,
Jarosław Szymczyk Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego a także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych.

Uroczystość była wyrazem szacunku dla drogi, jaką Polska przeszła od momentu akcesji, oraz potwierdzeniem naszego aktywnego udziału w budowaniu silnej i solidarnej Europy.

Obchody Dnia Inwalidy Wojennego w Lublinie
17/04/2026

Obchody Dnia Inwalidy Wojennego w Lublinie

Miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach Narodowego Święta Chrztu Polski w Lublinie.W imieniu Wojewody Lubelskiego Pana ...
15/04/2026

Miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach Narodowego Święta Chrztu Polski w Lublinie.

W imieniu Wojewody Lubelskiego Pana Krzysztofa Komorskiego udział w uroczystościach wziął Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Jarosław Szymczyk.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej, a następnie odbyło się złożenie kwiatów pod Krzyżem Misyjnym – miejscu symbolicznym dla początków naszej państwowości i chrześcijańskiej tożsamości.

Chrzest Polski w 966 roku to fundament naszej historii – moment, który ukształtował państwo, naród i miejsce Polski w europejskiej wspólnocie wartości.

Oddając hołd temu wydarzeniu, potwierdzamy, że pamięć, tradycja i odpowiedzialność za Ojczyznę pozostają naszym wspólnym zobowiązaniem.

🇵🇱 Cześć i chwała naszym dziejom!

Dziś miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach 86. rocznicy Zbrodnia Katyńska – jednej z najtragiczniejszych kart w histo...
14/04/2026

Dziś miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach 86. rocznicy Zbrodnia Katyńska – jednej z najtragiczniejszych kart w historii naszej Ojczyzny.

Oddaliśmy hołd polskim oficerom, przedstawicielom elity narodu, którzy zostali zamordowani tylko dlatego, że byli wierni Polsce.

Katyń to nie tylko miejsce. To symbol prawdy, o którą trzeba było walczyć przez dziesięciolecia. To pamięć o ludziach, którzy „zginęli, bo byli Polakami” – i dlatego naszym obowiązkiem jest tę pamięć nieść dalej.

Nie ma silnego państwa bez pamięci o tych, którzy oddali za nie życie. 🇵🇱

Cześć i chwała Bohaterom!

Foto: Dominik Borek Instytut Pamięci Narodowej

Dziś miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach 86. rocznicy Zbrodnia Katyńska – jednej z najtragiczniejszych kart w histo...
14/04/2026

Dziś miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach 86. rocznicy Zbrodnia Katyńska – jednej z najtragiczniejszych kart w historii naszej Ojczyzny.

Oddaliśmy hołd polskim oficerom, przedstawicielom elity narodu, którzy zostali zamordowani tylko dlatego, że byli wierni Polsce.

Katyń to nie tylko miejsce. To symbol prawdy, o którą trzeba było walczyć przez dziesięciolecia. To pamięć o ludziach, którzy „zginęli, bo byli Polakami” – i dlatego naszym obowiązkiem jest tę pamięć nieść dalej.

Nie ma silnego państwa bez pamięci o tych, którzy oddali za nie życie. 🇵🇱

Cześć i chwała Bohaterom!

Dziś po raz pierwszy w historii obchodzimy Święto Inwalidy Wojennego – dzień szczególny, pełen refleksji, wdzięczności i...
11/04/2026

Dziś po raz pierwszy w historii obchodzimy Święto Inwalidy Wojennego – dzień szczególny, pełen refleksji, wdzięczności i szacunku dla tych, którzy dla Ojczyzny oddali zdrowie, siły i część swojego życia 🇵🇱

W Warszawie, podczas ogólnopolskich obchodów, miałem zaszczyt asystować Dyrektorowi Generalnemu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Panu Jarosławowi Szymczykowi.

Dziś, w dniu pamięci o ofiarach tragedii Smoleńskiej, zatrzymujemy się na chwilę ciszy… ale też na chwilę refleksji.Miał...
10/04/2026

Dziś, w dniu pamięci o ofiarach tragedii Smoleńskiej, zatrzymujemy się na chwilę ciszy… ale też na chwilę refleksji.

Miałem zaszczyt asystować Dyrektorowi Generalnemu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Panu Jarosławowi Szymczykowi podczas lubelskich obchodów tej bolesnej rocznicy.

To nie jest tylko data w kalendarzu.
To rana, która przypomina, jak krucha bywa codzienność i jak wielką wartością jest służba Ojczyźnie.

Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli w drodze, pełniąc swoją misję dla Polski.
Pamięć o nich to nasz obowiązek – nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Część Ich pamięci 🙏

Wesołego Alleluja 🐣
04/04/2026

Wesołego Alleluja 🐣

Dziś, w Archikatedrze Lubelskiej, zatrzymaliśmy się na chwilę ciszy i refleksji.W 21. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II...
02/04/2026

Dziś, w Archikatedrze Lubelskiej, zatrzymaliśmy się na chwilę ciszy i refleksji.
W 21. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – Papieża, który uczył nas odwagi, solidarności i miłości do Ojczyzny – oddaliśmy hołd poprzez modlitwę i złożenie kwiatów przed Jego ołtarzem.

Miałem zaszczyt reprezentować Wojewodę Lubelskiego Krzysztofa Komorskiego podczas tej podniosłej uroczystości, wśród przedstawicieli władz, środowisk akademickich oraz instytucji publicznych.

Foto: Dominik Borek Instytut Pamięci Narodowej

Adres

Królewska 10
Lublin
20-109

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Artur Gajos LUW umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij