07/06/2026
Kolejny wychowanek Oronki Orońsko z wielkim awansem! 𝗗𝗮𝗺𝗶𝗮𝗻 𝗪𝗶𝗻𝗶𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶 i KTS Weszło idą wyżej! ⚽
Niedawno informowaliśmy o ogromnym sukcesie Kamila Kumocha, który jako kapitan wprowadził Wartę Poznań do 1. ligi, a z piłkarskiej mapy Polski już spływają kolejne genialne wieści! Nasza lokalna ziemia ma niesamowity klimat do rodzenia sportowych talentów. Kolejny chłopak z Orońska świętuje sukces – 𝗗𝗮𝗺𝗶𝗮𝗻 𝗪𝗶𝗻𝗶𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶 wywalczył z KTS Weszło upragniony awans do III ligi! 🏆
Presja w warszawskim projekcie KTS-u, którego założycielem i prezesem jest znany dziennikarz Krzysztof Stanowski, zawsze jest gigantyczna. Tam cel jest tylko jeden: ciągłe wygrywanie i widowiskowa gra. Damian udowodnił jednak, że ma prawdziwy „oroński charakter” i wywalczył sobie miano absolutnie kluczowego ogniwa w taktyce zespołu!
Jako niezwykle uniwersalny zawodnik, świetnie odnajdujący się zarówno w pomocy, jak i w formacji ataku, Damian był w tym sezonie prawdziwą opoką drużyny:
🧱 Harował na całej długości boiska, tworząc w destrukcji ścianę nie do przejścia dla rywali.
✈️ Imponował w pojedynkach powietrznych i starciach 1 na 1.
🧠 Wnosił mnóstwo spokoju, kreatywności w rozegraniu oraz pewności z przodu, co pozwoliło zespołowi całkowicie zdominować ligę.
Podobnie jak Kamil Kumoch, Damian swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał przy ul. Brandta w barwach GKS Oronka Orońsko. Dwa tak wielkie awanse naszych wychowanków w tak krótkim czasie to niesamowity powód do dumy dla całej gminy i dowód na to, że ciężką pracą można zdobywać szczyty!
Wielkie gratulacje, Damian! Trzymamy kciuki za owocny sezon na trzecioligowych murawach! 👏💪
📷KTS Weszło