Kacper Wiśniewski

Kacper Wiśniewski Przewodniczący Oddziału Goleniów I Nowa Nadzieja

👑 OKRĘG SZCZECIN 41 I Konfederacja 🦅

Brak podwyżki stawki za wywóz śmieci w Goleniowie ❌♻️Szanowni Państwo, chciałbym odnieść się do wczorajszej debaty oraz ...
23/04/2026

Brak podwyżki stawki za wywóz śmieci w Goleniowie ❌♻️

Szanowni Państwo, chciałbym odnieść się do wczorajszej debaty oraz głosowania dotyczącego opłat za gospodarowanie odpadami, które miały miejsce podczas sesji Rady Miasta, a także do całokształtu tej kwestii.

▶️Na wstępie pragnę poruszyć kwestię samej uchwały.
Głosowanie „za” jej przyjęciem, bez przedstawienia w dokumencie rzetelnej argumentacji uzasadnienia, szczegółowych wyliczeń czy choćby jasnego wskazania źródeł tak znaczącego deficytu, budzi poważne wątpliwości.

Dodatkowo udostępnienie prezentacji z ciekawymi danymi zaledwie dzień przed sesją Rady Miasta należy uznać za niepoważne podejście do tak istotnej sprawy, wymagającej dokładnej analizy i odpowiedzialnej decyzji.

▶️W odniesieniu do samej podwyżki oraz funkcjonowania całego systemu warto spojrzeć oczywiście na problem szerzej.

Każdy, kto śledzi koszty prowadzenia jakiejkolwiek działalności w Polsce, jest w stanie wywnioskować, że w ostatnich latach koszta tylko rosną, co zostało nawet częściowo przedstawione w prezentacji na przykładzie naszego PGK.

Pojawia się jednak też zasadnicze pytanie: dlaczego szczegółowe koszty nie są przedstawiane opinii publicznej ani radnym przed głosowaniem?

Dlaczego radni, którzy mają wątpliwości, nie mają pełnego wglądu w te dane? Zwłaszcza w sytuacji, gdy mówimy o podmiocie funkcjonującym w oparciu o środki publiczne, jakim jest PGK w naszej gminie, i decydują o ważnej uchwale.

▶️Kolejną kwestią jest sama wysokość proponowanej stawki 39 zł.

Proponowana stawka nie rozwiązuje problemu, a jedynie ogranicza skalę deficytu. Dodatkowo w tym kontekście trudno nie zauważyć pewnej niespójności w podejściu do tematu.

W zależności od tego, kto sprawuje władzę, zmienia się też stanowisko wobec podwyżek przez Radnych. Takie działania sprawiają wrażenie podporządkowanych bieżącemu przekazowi, a nie długofalowej odpowiedzialności za system.

▶️Nie można też pominąć faktu, że przez wiele lat nie podjęto działań, które mogłyby ograniczyć skalę obecnych problemów.

Nie wprowadzono mechanizmu systematycznej waloryzacji stawek w oparciu o inflację. brakowało również konsekwentnych inwestycji, które mogłyby realnie obniżyć koszty funkcjonowania systemu w dłuższej perspektywie.

Nie jest moją intencją krytykowanie wszystkich radnych, wśród nich są osoby działające odpowiedzialnie i z myślą o mieszkańcach.
Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że część decyzji podejmowana jest z uwzględnieniem tylko interesów politycznych, a to niestety przekłada się na nasze koszty życia 😶

Podsumowując,

Uważam, że oddalenie tej uchwały przez Robert Kuszyński - Radny Rady Miejskiej w Goleniowie było bardzo dobrą decyzją. Liczę na to, że władze wreszcie przedstawią merytoryczne rozwiązania problemu, uwzględniające kilka wariantów (część z nich pojawiła się podczas sesji ).

Przy odpowiednim dopracowaniu i rzeczywistej pracy, zamiast forsowania podwyżek stawek na siłę, mam nadzieję, że możliwe będzie skuteczne rozwiązanie kwestii gospodarki odpadami w naszej gminie 💁‍♂️

Dworzec kolejowy w Goleniowie w końcu z przejściem podziemnym? 🤔Dobra informacja dotarła dziś do mieszkańców korzystając...
16/04/2026

Dworzec kolejowy w Goleniowie w końcu z przejściem podziemnym? 🤔

Dobra informacja dotarła dziś do mieszkańców korzystających ze stacji kolejowej w Goleniowie.

Jak informuje portal WGoleniowie.pl, pojawiły się konkretne zapowiedzi dotyczące budowy przejścia podziemnego na stacji. W najbliższych miesiącach ma zostać ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej, która obejmuje m.in. budowę przejścia pod torami wraz z windami oraz przebudowę peronów.

Cieszę się, że temat wreszcie zaczyna się posuwać do przodu i są już jakieś dalsze plany 👍

W ostatnim czasie z mojej strony, a także ze strony działaczy Nowa Nadzieja - Goleniów, kierowanych było wiele wniosków dotyczących problemów związanych z koleją oraz transportem publicznym, zarówno do różnych instytucji, jak i do władz gminy

Dlatego bardzo mnie cieszy, że przy tej inwestycji możemy dołożyć również swoją cegiełkę 😎

Na sam koniec chciałbym podkreślić, że to dopiero początek długiej drogi, bo dokumentację wstępnie planuje się ukończyć dopiero za 3 lata. Mimo to ważne jest, że pojawiają się chociaż pierwsze konkretne kroki w kierunku realizacji tej inwestycji ✅

Więcej szczegółów w artykule WGoleniowie.pl.

Gmina Goleniów planuje zakup 114 smartfonów dla urzędników 🤯Sam pomysł wyposażenia pracowników w telefony służbowe nie j...
04/04/2026

Gmina Goleniów planuje zakup 114 smartfonów dla urzędników 🤯

Sam pomysł wyposażenia pracowników w telefony służbowe nie jest niczym złym, jest to na pewno potrzebne narzędzie pracy. Urzędnicy kontaktują się telefonicznie, wysyłają maile, robią zdjęcia dokumentów czy koordynują zadania w terenie.

Dlatego zakup podstawowych telefonów dla pracowników można zrozumieć. Problem zaczyna się jednak przy szczegółach przetargu 💁‍♂️

W planie zakupu znajdują się między innymi najprawdopodobniej:

- 7 telefonów Samsung Z Fold 7 za około 7000 zł każdy.
- 49 telefonów Galaxy A16 za około 500 zł każdy.
- 58 telefonów Galaxy A56 za około 1300zł każdy

Trudno nie zauważyć wyraźnego podziału w całym koszyku zakupowym. Z jednej strony tanie i rozsądne modele dla większości pracowników urzędu, a z drugiej kilka bardzo drogich urządzeń, które najprawdopodobniej trafią do najwyższego szczebla pracowników urzędu.

I tu pojawia się pytanie o proporcje wydatków z publicznych pieniędzy.

Dla porównania, zakup zaledwie połowy telefonów ze średniej półki kosztuje łącznie prawie tyle samo, co tylko 7 tych najdroższych modeli. Innymi słowy, za cenę kilku luksusowych smartfonów można byłoby wyposażyć dużą część pracowników w solidny sprzęt do pracy.

Trudno więc nie zadać kilku podstawowych pytań:

❓ Czy w pracy urzędnika naprawdę potrzebny jest telefon za 7000 zł?
❓ Jakie zadania w administracji wymagają sprzętu z najwyższej półki?
❓ Dlaczego publiczne pieniądze przeznacza się na urządzenia, których możliwości w praktyce i tak nie będą wykorzystywane?

Dlatego dzisiejszego Dnia zadałem Wniosek o udzielenie informacji publicznych w tym temacie. Jestem ciekaw zdania naszych władz oraz wytłumaczenia do jakich prac luksusowe telefony są przeznaczone 📩

Pamiętajmy, że Administracja publiczna powinna być przykładem rozsądnego gospodarowania pieniędzmi mieszkańców.

Bo każda złotówka wydana na zbędny prestiż w urzędzie to złotówka, której później brakuje na rzeczy naprawdę ważne dla mieszkańców.

Dlatego:

Telefony służbowe jako narzędzie pracy ✅
Ale luksusowe telefony z budżetu gminy ❎

( W treści posta są zamieszone modele telefonów, które są zbliżone do wymagań z przetargu )

Zachęcam do zainteresowania się tematem, od nas niedługo więcej szczegółów
31/03/2026

Zachęcam do zainteresowania się tematem, od nas niedługo więcej szczegółów

Wniosek o zwołanie otwartego spotkania w sprawie transportu publicznego skierowali do burmistrza gminy Goleniów, Krzysztofa Sypienia, lokalni działacze

Nasz Wniosek 💁
31/03/2026

Nasz Wniosek 💁

Mieszkańcy chcą zmian w transporcie. Do Burmistrza wpłynął wniosek o otwarte spotkanie ... Do Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie wpłynął oficjalny wniosek o zwołanie otwartego spotkania poświęconego przyszłości transportu publicznego w naszej gminie. Autor pisma postuluje podjęcie bez...

Szanowni Mieszkańcy 🙋‍♂️Dziś złożyłem wniosek do Burmistrza Gminy Goleniów o montaż dodatkowych koszy na odpady przy ul....
14/03/2026

Szanowni Mieszkańcy 🙋‍♂️

Dziś złożyłem wniosek do Burmistrza Gminy Goleniów o montaż dodatkowych koszy na odpady przy ul. Marii Konopnickiej.

Obecnie na całym odcinku ulicy znajduje się tylko jeden kosz, mimo że jest to miejsce często uczęszczane przez mieszkańców, w tym dzieci i młodzież. Brak odpowiedniej liczby koszy sprzyja pojawianiu się śmieci w przestrzeni publicznej w tej okolicy.

W związku z trwającym remontem ulicy uważam, że to też dobry moment, aby jednocześnie zadbać o estetykę i czystość tej okolicy. Do wniosku dołączyłem również propozycje miejsc, w których kosze mogłyby zostać zamontowane.

Mam nadzieję, że sprawa zostanie pozytywnie rozpatrzona i przyczyni się do poprawy porządku w naszej przestrzeni publicznej.

Zachęcam do obserwowania mojego profilu oraz udostępnienia tego posta, aby więcej mieszkańców mogło dowiedzieć się o tym wniosku. Z góry dziękuje 😊

Europarlament w Strasbourg’u 🇫🇷👀
12/03/2026

Europarlament w Strasbourg’u 🇫🇷👀

Dzień  #1 Strasbourg 🇫🇷
11/03/2026

Dzień #1 Strasbourg 🇫🇷

🇵🇱 Kacper Tomasiak WICEMISTRZEM OLIMPIJSKIM! 🥈 Brawo należało się za ciężką pracę  w tym sezonie😎
09/02/2026

🇵🇱 Kacper Tomasiak WICEMISTRZEM OLIMPIJSKIM! 🥈

Brawo należało się za ciężką pracę w tym sezonie😎

To, co wydarzyło się w sylwestrową noc na Plantach w Goleniowie, absolutnie nie powinno mieć miejsca. 🙃 Podpalenie świąt...
01/01/2026

To, co wydarzyło się w sylwestrową noc na Plantach w Goleniowie, absolutnie nie powinno mieć miejsca. 🙃

Podpalenie świątecznych dekoracji w miejscu, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi odpalających pirotechnikę, to nie tylko akt wandalizmu, ale też ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich obecnych.

❌ Oprócz zdecydowanego potępienia takiego zachowania chciałbym zwrócić uwagę na jeden istotny fakt:

Kolejny rok z rzędu ozdoby świąteczne pozostają na Plantach w okresie sylwestrowym, gdy natężenie odpalanej pirotechniki jest tam największe. Przecież to proste proszenie się o kłopoty a w tym roku skończyło się pożarem 🔥

Rozumiem doskonale, że w polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia jest przedłużany i wiele osób zostawia dekoracje aż do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej.

Szanuję tę tradycję, ale w miejscach publicznych, zwłaszcza tam, gdzie w Sylwestra koncentruje się tłum ludzi z petardami i fajerwerkami, lepiej zapobiegać niż potem leczyć skutki 💁‍♂️

Czy nie można było podjąć prostych środków ostrożności, np.

- Tymczasowo przenieść dekoracje na ten jeden wieczór w bezpieczniejsze miejsce,
- Zapewnić obecność odpowiednich służb, które monitorowałyby teren i zwiększały bezpieczeństwo w tak zagęszczonym miejscu?

Takie działania mogłyby zapobiec tragedii, nie naruszając przy tym świątecznej atmosfery 👍

Bezpieczeństwo mieszkańców powinno być zawsze priorytetem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku władze miasta wyciągną wnioski z tego zdarzenia.
Bo to co się wydarzyło nie powinno mieć po prostu miejsca 🫤

Adres

Szczecin
72-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kacper Wiśniewski umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria