06/03/2026
6️⃣marca 2026 odbyła się III Sesja Wąbrzeskiej Rady Seniorów.
Poruszana tematyka na Sesji to:
📍 podsumowanie działalności w 2025 roku, m.in.:
- polityka senioralna i Kluby Seniora,
- petycja do parlamentarzystów naszego regionu w sprawie modernizacji Dworca Kolejowego - bariery architektoniczne na peronach, utrudniające życie seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzicom z wózkami,
- zainicjowanie programu sukcesywnego zakupu i dystrybucji czujek czadu i gazu wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców,
- nawiązanie współpracy z Młodzieżowa Rada Wąbrzeźna,
- udział w konferencji poświęconej nobliście Walterowi Nernstowi w Biblioteka im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie,
- posadzenie drzewa 🌳, będącego symbolem doświadczenia i mądrości pokoleń, na Przyjaznym Wzgórzu,
- reprezentowanie seniorów podczas Dnia Niepodległości 🇵🇱 na Placu Jana Pawła II,
- zaangażowanie się w wolontariat sąsiedzki oraz w akcję Szlachetna PACZKA,
- stworzenie logo WRS.
📍 Plany działalności na najbliższe lata:
- współpraca z władzami Wąbrzeźna oraz z organizacjami działającymi na rzecz seniorów na terenie miasta Wąbrzeźna,
- konsultacje społeczne dotyczące potrzeb seniorów zamieszkałych na terenie miasta,
- organizacja wydarzeń integracyjnych i kulturalnych.
📍 Informacja Tomasz Zygnarowski Burmistrz Wąbrzeźna na temat bieżących wydarzeń i inwestycji na 2026 rok,
📍 Złożenie życzeń i symbolicznej róży 🌹 wszystkim Paniom obecnym na Sesji z okazji Dnia Kobiet.
📸 Marek Węglerski