To gdzie jedziemy?

To gdzie jedziemy? Odwiedzając nasz Fan Page dowiecie się co warto w Chorwacji zobaczyć, od tych najbardziej oczywistych rzeczy po te ciekawostki i smaczki.

12/04/2026

Niedzielny Quiz ! Pochwalanie ile zgadłeś albo napisz, którym zdjęciem udało mi się ciebie zmylić? ⬇️⬇️⬇️🤪

Dziś poczułam się ja rodzić czekający na dziecko wracające z podróży. Jak pomyślę , że to tylko jedno lądowanie, a nas r...
11/04/2026

Dziś poczułam się ja rodzić czekający na dziecko wracające z podróży. Jak pomyślę , że to tylko jedno lądowanie, a nas rodzice zawsze gdy jesteśmy daleko czekają na 4,9, 11 lądowań naszego samolotu .

Nieważne, czy wracasz z drugiego końca świata, czy – jak załoga misji Artemis II – z podróży wokół Księżyca. Najpiękniejszym momentem każdej wyprawy jest ten, w którym na horyzoncie znów pojawia się dom.

Wiem, że moi rodzice czekają wtedy na ten najważniejszy sms- „jesteśmy w domu”.

Patrząc na błękitną planetę z oddali, łatwo zrozumieć, że wszyscy jesteśmy jedną wielką załogą. Podróżowanie jest piękne, ale dobrze być spowrotem!



Fot.

06/04/2026

Które były kluczowe u Ciebie ? Daj znać w komentarzu?





30/03/2026

Po prostu posłuchaj ze zrozumieniem . Japonia jest w wielu miejscach piękna i wyjątkowa , jedzenie mają genialne , ale … nie wszystko złoto co się świeci.

24/03/2026

Które z powyższych atrakcji już możecie odznaczyć ? Dajcie znać w komentarzach ! U nas jak widać wszystkie

A jeżeli Tokio dopiero przed Wami zapiszcie tę listę do realizacji !

24/03/2026

Szczerze jazda windą to dla mnie katorga , ale przyzna szczerze - było warto ! Lokalizacja oznaczona w poście !

22/03/2026

Rzadko czytam książki! 📗 zawzięłam się przed tym wyjazdem i przebrnęłam chyba przez 5 - i to nie przewodniki, fabularne, reportaże, biograficzne, a i tak usłyszałam, że nie byłam przygotowana bo Japonia mnie przytłoczyła….

Przeżywaliście gdzieś w sobie w czasie podróży przeczytane wcześniej książki ? 📗 ja miałam małą Chiyo przerażoną i zagubioną za przewodniczkę, a później dumną Sayuri i Mamechę - niesamowite przeżycie w dodatku bardzo osobiste bo moi mężczyźni nie mieli o tym zielonego pojęcia 📖

22/03/2026

Follow for travel

To nie był czas kwitnących wiśni -   , ani nawet moreli -   a jednak, znalazło się i miejsce, gdzie poza centrum miasta,...
19/03/2026

To nie był czas kwitnących wiśni - , ani nawet moreli - a jednak, znalazło się i miejsce, gdzie poza centrum miasta, udało się uchwycić i zachwycić kilkoma kwiatami w lutowym słońcu . Zazwyczaj ume jako pierwsze symbolizują zbliżający się koniec zimy i takie znaleźliśmy przy temple .

Podczas gdy ume symbolizuje wytrwałość i elegancję, sakura jest dla Japończyków metaforą ulotnego piękna i nowego początku. Oba zjawiska przyciągają rzesze ludzi, którzy w ramach tradycji hanami podziwiają ten wyjątkowy spektakl natury w parkach i przy świątyniach.

Front kwitnienia wiśni, znany w Japonii jako sakura-zensen, to symboliczna linia przemieszczająca się z południa na północ archipelagu wraz z ociepleniem klimatu. Śledzenie tego zjawiska jest dla Japończyków niemal sportem narodowym, a prognozy pogody w marcu i kwietniu skupiają się na precyzyjnym określaniu daty otwarcia pierwszych pąków (kaika).

Należy jednak pamiętać, że front porusza się nie tylko wzdłuż mapy, ale i w górę, co sprawia, że w regionach górzystych kwiaty pojawiają się znacznie później niż na nizinach. Kulminacyjnym punktem tego spektaklu jest trwający zaledwie 7 do 10 dni pełny rozkwit, czyli mankai, stanowiący idealny czas na tradycyjne pikniki pod drzewami.

W sercu spokojnej dzielnicy Setagaya leży miejsce, które przeczy wizerunkowi Tokio jako wyłącznie nowoczesnej metropolii...
17/03/2026

W sercu spokojnej dzielnicy Setagaya leży miejsce, które przeczy wizerunkowi Tokio jako wyłącznie nowoczesnej metropolii.

To było miejsce, w którym splątane w Japonii myśli wreszcie się uspokoiły.

Gotokuji to buddyjska świątynia z XV wieku, która odegrała kluczową rolę w japońskim folklorze. To właśnie tutaj narodziła się legenda Maneki-neko, czyli figurki kota z podniesioną łapą, którą dziś zna cały świat.

Legenda głosi, że w XVII wieku potężny pan feudalny Ii Naotaka został uratowany przed potężną burzą dzięki gestowi kota należącego do miejscowego mnicha. Zwierzę miało przywołać szlachcica do wnętrza świątyni tuż przed uderzeniem pioruna w drzewo, pod którym ten wcześniej stał. W dowód wdzięczności ród Ii objął świątynię patronatem, czyniąc ją jedną z najważniejszych w regionie.

Dziś na terenie kompleksu można podziwiać tysiące białych figurek shofuku-neko, pozostawionych przez wiernych jako wota dziękczynne. Warto zwrócić uwagę na trzykondygnacyjną drewnianą pagodę oraz Butsuden, czyli główny pawilon, który zachwyca architekturą z okresu Edo.

Dojazd z Tokyo Subway Ticket (serio polecamy my mieliśmy na 72 h i na pewno taniej niż płacenie suica i nie trzeba mieć telefonu): najłatwiej dotrzeć tu linią Chiyoda (zielona). Należy dojechać do stacji Yoyogi-uehara. Ponieważ Gōtokuji leży przy prywatnej linii Odakyu, na stacji Yoyogi-uehara trzeba przesiąść się w pociąg lokalny (Local) w stronę Hon-Atsugi i wysiąść na stacji Gotokuji.

Ważna uwaga techniczna: odcinek między Yoyogi-uehara a Gotokuji nie jest objęty passem na metro. Koszt przejazdu tym fragmentem to około 160-190 jenów, które można opłacić kartą Suica lub Pasmo lub gotówką w automacie przy bramkach wyjściowych. Ze stacji czeka Was jeszcze krótki, dziesięciominutowy spacer przez klimatyczną, niską zabudowę Tokio. Jak wyjdziecie ze stacji metra po jak stronie może z dwie minuty siedem jest klimatyczna kawiarnia jak w metro. No nie wiem jak to opisać jakby w wagonie.

Świątynia jest otwarta codziennie do godziny 17:00, a wstęp na jej teren jest bezpłatny. Do 16.00 czynny jest sklepik.

Żeby tam dojechać trzeba pozostawić utarty szlak w Tokio ale zdecydowanie warto

16/03/2026

Nasze przeloty to odpowiednio koszty
Wiedeń -Ho Chi Minh - Wiedeń 2350 zł/os
Ho Chi Minh - Nagoja 346 zł
Tokio - Seul 492 zł
Seul - Vientiane 374 zł
Vientiane - Sajgon 278 zł

To jak - dużo czy nie dużo ?

11/03/2026

Czy Kyoto bez tłumów jest możliwe? ⛩️🇯🇵

Nasz wyjazd w lutym pokazał, że tak! Choć rocznie to miasto odwiedza 50 milionów turystów, luty to jeden z najspokojniejszych miesięcy.

Średnio przyjeżdża wtedy około 2,5 – 3 mln osób – to zaledwie połowa tego, co dzieje się w szczycie sezonu! Co to oznacza w praktyce? Właściwie wszędzie znajdowaliśmy momenty, w których tło za nami było zupełnie wolne od innych zwiedzających. ✨📸

Dla porównania:

Szczyt sezonu (Sakura): W marcu i kwietniu, gdy kwitną wiśnie, do Kyoto potrafi zjechać nawet 5-6 milionów osób w jeden miesiąc! 🌸 Ulice Gion czy Arashiyama pękają wtedy w szwach.
Luty : Chłodniejszy powiew, ale za to autentyczny spokój i kwitnące śliwy (ume) - my byliśmy nawet na to za wcześnie. Załapaliśmy się na bardzo chłodny czas, ale nadal słoneczny ☀️ . ❄️🏯

Jeśli marzycie o zdjęciach, na których jesteście tylko Wy i japońska architektura – luty jest świetny!

A Ty? Wolisz polować na różowe kwiaty w tłumie, czy cieszyć się ciszą zimowego poranka? Daj znać w komentarzu! 👇

Adres

Wroclaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy To gdzie jedziemy? umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do To gdzie jedziemy?:

Udostępnij

Kategoria