09/06/2026
100%
«Доки рф буде існувати в теперішніх кордонах, вона залишиться незмінною – агресивною й загарбницькою, – говорить Володимир Огризко. – Після 14-15 року ми потрапили в ілюзію, що нам треба домовитися з рф, і все буде добре. Як добре в нас вийшло, ми побачили в 22-му році. Тому розмови про те, що нам треба робити Україну сильнішою і забути про рф, це wishful thinking (видавати бажане за дійсне), як американці кажуть.
Треба ставати сильнішими і добивати ворога, бо лише за таких обставин може бути гарантія, що 24 лютого 22 року вдруге не повториться. Якщо там залишиться все те, що є сьогодні, – відрахуйте 10 років, і отримаємо те саме. Це країна, яка живе тим, щоб зробити погано іншим. Ми не зможемо від цього відсторонитися і забути. Бо тоді вже наші діти і онуки переживатимуть те, що ми.
Я не вірю у можливість демократизації рф. Шанс на нормальне життя поруч із північним сусідом полягає у тому, щоб порушити його нинішні кордони, спричинивши там економічний колапс.
І саме це сьогодні роблять наші герої, завдаючи "діпстрайків", вони ламають хребет ворожій економіці і ворожому ВПК.
Це і є наш шлях до перемоги. рф зазвичай за рік видобуває 500 млн тонн нафти. Зараз вона зменшила видобуток на 50 млн тонн. Тобто ці свердловини вже не працюють. А що таке непрацююча свердловина? Це означає, що вона заглушена назавжди.
Тому створюємо сильну Україну, вступаємо до ЄС, робимо себе європейськими і знищуємо противника – це рецепт перемоги».
Володимир Огризко – керівник «Центру досліджень росії», міністр закордонних справ у 2007-2009 роках. Нещодавно він взяв участь в організованій LB.ua дискусії «Зрозуміти, щоб перемогти: чи достатньо добре ми знаємо нашого ворога». Текст його виступу записала Валентина Мерещук. Повна версія – за посиланням в коментарях.