Ukrainian People Magazine

Ukrainian People Magazine The leading Ukrainian magazine in North America that supports Ukrainian Diaspora of the world, democr Ukraine - Publications about events and news at Ukraine.

"Ukrainian People" is the leading Ukrainian language magazine in the USA. Written by a team of Ukrainian and foreign journalists, the magazine serves Ukrainian communities across North America. The editorial policy supports the Ukrainian Diaspora of the world, democracy in Ukraine and cultural events within the USA & Canada. The news pages offer a general interest mix of political, economic and en

tertainment news. Regular sections:
Chicago - Publications about Chicago, Illinois, USA. Diaspora - A life of Ukrainian Diasporas at Illinois - USA, Canada and the world. Our history / Our traditions / Famous Ukrainians
Entertainment - Art, Theater, Music, Festivals, and Restaurant Reviews. The magazines' motto: "Ukraine. Freedom. People." "Ukrainian People" - це провідний щомісячний українсько-американський журнал в Північній Америці, який видається в Чикаго (штат Іллінойс). Редакційна політика підтримує українську діаспору світу, демократію в Україні та культурні заходи в Північній Америці.
Мета: об'єднати українців усього світу та інформувати про життя української діаспори Чикаго, Іллинойсу, США і Канади, а також інших українських діаспор світу.
Оновні розділи:
Чикаго - публікації про Чикаго, штат Іллінойс та США.
Діаспора - життя української діаспори Північної Америки та світу.
Україна - публікації про найважливіші події та новини в Україні.
Наша історія/ Наші традиції/ Відомі українці
Розваги - мистецтво, театр, інтерв'ю, музика, фестивалі, ресторани та рецензії.
Девіз журналу: "Україна. Свобода. Люди."

Сайт: http://ukrainianpeople.us
Соціальні мережі: www.facebook.com/UkrainianPeopleMagazines,
https://www.facebook.com/Ukrainiandiasporaintheworld/
https://www.facebook.com/groups/2178305462384429/
https://www.facebook.com/groups/1369171359854452/

07/12/2025
Львів, Луцьк, Чернівці і Київ під ударом шахедів і крилатих ракет: міста в диму після атаки РосіїЛьвівРосія проти ночі н...
07/12/2025

Львів, Луцьк, Чернівці і Київ під ударом шахедів і крилатих ракет: міста в диму після атаки Росії
Львів

Росія проти ночі на 12 липня знову завдала масований удар "шахедами" та крилатими ракетами, вибухи було чути у низці міст України, зокрема просто у центрі Львові, Луцька, Чернівців та в інших містах заходу України. Також "шахеди" атакували Київ.
Росія запустила кілька груп крилатих ракет, які полетіли на захід України і атакували Львів, Чернівці та Луцьк. Над цими містами зараз здіймаються хмари диму від пожеж після влучань і відчувається запах гарі.

Дрони пролітали просто над центром Львова - тут більше двох годин було чути роботу ППО та звуки прильотів. Дрони заходили над центром один за одним.

Руйнуванні є зовсім неподалік собору святого Юра.
Кореспонденти ВВС Україна нарахували у Львові більше двадцяти прильотів.

Доброго ранку!"А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки ...
07/12/2025

Доброго ранку!
"А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни."
Ліна Костенко

Фото: ETNOфотосесії by Svitlana Lysceva

На фото Іван Гончарук. Останній боєць УПА, якого розстріляли 12 липня 1989 року.Засудив бійця і фабрикував справу, суддя...
07/12/2025

На фото Іван Гончарук. Останній боєць УПА, якого розстріляли 12 липня 1989 року.

Засудив бійця і фабрикував справу, суддя Борис Плахтій, який у 2021 домігся підвищення пенсії у понад 200 тис. грн, але і це не все.

Двоє дочок Бориса Плахтія – судді. Інна Плахтій – у 2021 р. взагалі увійшла до Вищої Ради Правосуддя.

Гордитися суддівською родиною і своєю дочкою Катериною, яка із 2017 р. інспектор у тій ж Вищій Раді Правосуддя.

Івана Гончарука реабілітували лише у 2021. Досі невідоме місце поховання.

Суддя, що засудив до смерті має пенсію у 200к+, а його родина високі суддівські посади – мабуть, за таку Україну воювали та помирали? Такого правосуддя ми заслуговуємо?

ЯК ВИЖИТИ В СЬОГОДНІШНЬОМУ СВІТІ І ЗБЕРЕГТИ РІВНОВАГУЯк людина проявляє себе в дрібницях – такою вона і є!1. Закон оновл...
07/11/2025

ЯК ВИЖИТИ В СЬОГОДНІШНЬОМУ СВІТІ І ЗБЕРЕГТИ РІВНОВАГУ
Як людина проявляє себе в дрібницях – такою вона і є!

1. Закон оновлення
Мозку необхідне оновлення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтеся на ногах, а зроблено лише чотирнадцять справ з двадцяти восьми запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, тупо дивлячись перед собою в порожнечу, не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження. Собою йому теж необхідно зайнятися. Повинен же він навести лад у всіх тих лахах, які ви в нього накидали. У цей час необхідна повна відсутність будь-якої інформації ззовні. Мозок “очищається”. Це і є оновлення. Навіть ґрунт перестає бути родючим, коли вже впродовж сьомого року йому не дають відпочити, а змушують народжувати знову.

2. Закон помилкової доброти
Нам тільки здається, що ми допомагаємо, вирішуючи чужі проблеми. Ми посилюємо їх. Коли ми силоміць тягнемо алкоголіка лікуватися, то лише продовжуємо його агонію і витрачаємо власний час. Він знову питиме, а ми будемо вважати його невдячною свинею, замість того, щоб запитати себе, чи варто взагалі старатися щось зробити. Людина повинна вирішити свої проблеми САМА. Вона виростає в міру того, як зростає її арсенал вирішення проблем.

3. Закон показовості дрібниць
Як людина проявляє себе в дрібницях – така вона і є! Вона може бути щедрою “по-царськи”, але раз на рік. А її дріб’язкова натура виявляється в дрібницях щодня, тому дрібниці куди більш показові.

4. Закон зародків
Існують зародки явищ і подій. Хоча ці зародки і не живі, але мають здатність до розмноження. Одна залишена чашка спричинить гору немитого посуду. Один напис на свіжопофарбованій огорожі скоро не залишиться на самоті – весь паркан буде списаний. Як скористатися законом зародків? Всі несприятливі явища і події потрібно розпізнавати на цьому етапі. Зародки всього поганого потрібно знищувати. Якщо якесь життєве явище Вам не до душі – усуньте його зародок. Набагато простіше розтопити сніжинку, ніж зупинити сніжну кулю.

5. Краще недо-, ніж пере-
Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо вимовляєте промову, закінчіть її до того, як люди втомляться. Гете говорив:
“Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все”
Пішли на побачення – попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити ваш партнер. Ідіть з гостей, перш ніж вони захочуть побути наодинці. Пам’ятайте: краще недо-, ніж пере- …

6. Закон загальної упряжі
Два коня в одній упряжі можуть зрушити з місця 15 тонн. А ось кожна з них окремо – тільки 3 тонни. “Впрягайтесь” у важкі справи не менше, ніж удвох, – і будете ефективні. “Нитка потрійна, не скоро порветься”.

7. Закон чарівного слова
Виявляється, чарівне слово – це “НІ”, а зовсім не “будь ласка”. Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитися відмовляти людям. Не проводьте час в порожньому спілкуванні “з ввічливості”. Не давайте грошей в борг, якщо вам не хочеться цього робити. Це куди краще, ніж страждати з приводу того, повернуть вам його чи ні. Дайте те, що можете подарувати, а в борг не давайте. Гете говорив: “Хочеш втратити друга – дай йому грошей в борг”.
Існує цікавий феномен. Коли людина аргументовано відмовляє, то її самооцінка підвищується, зростає повага до себе. Люди бояться відмовляти. А знаєте чому? Вони бояться не сподобатися! А всім не догодиш. Вчіться переживати спокійно чужі негативні емоції з приводу вашої відмови. Якщо відразу сказати “НІ”, то аргументувати відмову вже буде легше.

8. Закон хибності ідеальних умов
Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

9. Закон пропозиції
Одній людині, назвемо її Михайлом, хотілося змінити свій мотоцикл на новий, більш сучасний. Михайло подав оголошення в газету про те, що продається мотоцикл, оскільки всю суму на купівлю нового він не мав у своєму розпорядженні. Модель була “п’ятсот якогось” року, тому дзвінків за оголошенням не надходило, але в кінці тижня одна людина все ж зателефонувала.
Михайло зустрівся з нею, і та запропонувала йому дуже скромну ціну, приблизно триста доларів, сказавши, що цей мотоцикл можна тільки пустити на запчастини. Михайло почав обурюватися і говорити, що продасть його як мінімум за тисячу. Клієнт зітхнувши пішов, і видно було, що він не ламається, а дійсно не готовий заплатити більше, причому залишив Михайлу свій телефон зі словами: “Якщо все ж надумаєте, зателефонуйте мені”. Михайло і не думав змінювати свою думку щодо старого коня і дзвонити не став. Клієнт сам передзвонив за кілька днів і знову запропонував триста доларів, але Михайло відмовився.
Ще через тиждень, коли Михайло пізно ввечері виходив з офісу, він довго не міг згадати, куди поставив мотоцикл, поки, нарешті, не зрозумів, що його викрали. Пропозиції роблять неспроста. Доля таким чином часто проявляє турботу про нас.

10. Закон одногу разу налаштованого
Одного разу правильно налаштоване відмінно працює!

11. Закон компенсації
Не буває всього одночасно! Можете таке уявити?.. Дружина: красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, в ліжку з чоловіком – чудеса винахідливості та пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова – ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг…
Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до десяти разів впродовж дня, Суворов часто прикидався дурником, Шиллер повністю серйозно клав у свій стіл гнилі яблука для прикорму музи, а Бах жбурляв в органіста перукою, коли той фальшивив. Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому у неї зазвичай буває недобір. Але людина цінна
не стільки відсутністю вад, скільки наявністю переваг.

12. Закон впливу
Оточення впливає на те, якою стане людина. У медицині є таке поняття: норма реакції. Очевидно, що комусь судилось бути стрункішим, комусь – повнішим. Але навіть в межах поняття про повноту можна бути повненьким симпатягою, або ж – роздутим і мерзенним типом. При одній і тій же генетиці, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не хапає зірок з неба, то й у неї є якийсь запас цієї норми реакції. В одному оточенні вона стане розвиненою (нехай навіть відносно), а в іншій – примітивною. Оточення впливає на багато, якщо не на все. Ми перетворюємося в тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточуючих в себе.

13. Закон хреста
Хрест кожному дається у строгій відповідності до його спини.

14. Закон полярної реакції на талант
Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам’ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть хоча б тому, що не всі таланти дісталися їм.

15. Закон “Не твої люди”
Не твої люди все одно від тебе підуть.

16. Закон загальної пам’яті
Найбільше людей пов’язує спільна пам’ять про події і всілякі “пуди солі”. На загальній пам’яті базується прихильність і в неабиякій мірі спокійна стадія тривалої любові. Таким чином, потрапляння в пам’ять пов’язує людей. Хочете доброї прихильності – закарбуйтеся в пам’яті добром.

17. Закон прив’язки думок до ближнього
Людина, яка знаходиться поблизу від нас, змушує думати про себе, навіть якщо вона нам не цікава. В цьому небезпека близькості нікчемних людей.

18. Закон неминучості втрат
У всьому, що людина робить, вона допускає помилки. Тому втрати неминучі. Втрати – неминучі, панове! Знаючи це, не слід засмучуватися занадто сильно. На багато, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії – теж. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Мабуть, воно потрібне лише тут.

19. Закон половинок
Будь-яку картину світу, будь-яку справу можна символічно розділити на половинки, які взаємно доповнюють одна одну. Половинки можна назвати початковими і кінцевими. Задати тон початковій половинці ще можливо, а ось якщо вона матеріалізувалася, то кінцева половинка починає “домальовуватися” немов сама собою. У цьому і суть управління ситуацією.
Ви можете задавати початкову половинку, щоб отримати бажаний кінцевий результат. Для закріплення цієї думки наведу ілюстрацію. Ви, напевно, намагалися зрозуміти, чому деякі люди викликають в оточуючих реакції захоплення і обожнювання? Вони поводяться так, немов не можуть не сподобатися. Якщо потрібно виголошувати промову, то весь їхній вигляд показує: я готовий до оплесків, і люди починають аплодувати, Домальовуючи другу половинку. Вони дивляться так, ніби чекають реакції обожнювання, – і люди починають спочатку дивитися зацікавлено, потім закохуються. Задавайте правильну початкову половинку, і успіх гарантований.

20. Закон правильних вчинків
Якщо людина чинить правильно, то її справи йдуть з кожним днем все краще і краще.

Слава Героям!
07/11/2025

Слава Героям!

07/11/2025
07/11/2025

Постать святої рівноапостольної княгині Ольги (у святому Хрещенні вона носила імʼя Олена) – одна з найважливіших і найвпливовіших у нашій історії. Вона стала символом мудрості, сили й непохитної волі, очолюючи Київську державу впродовж 17 років – від загибелі свого чоловіка князя Ігоря до повноліття їхнього сина Святослава, батька Володимира Великого.

Церква вшановує княгиню Ольгу як рівноапостольну святу, адже її подвиг визначив не лише хід історії Київської держави, України-Руси, а й духовне майбутнє всього українського народу. Прийнявши християнство у свідомому віці після смерті чоловіка, приблизно у 955 році, вона заклала продовжила справу закладення основ європейської християнської традиції на наших землях. Цю подію фіксують не лише вітчизняні, а й іноземні джерела, хоча досі історики дискутують про точне місце та дату її хрещення.

За однією з версій, хрещення княгині Ольги відбулося у 954 році, коли священник Григорій звершив таїнство у церкві пророка Іллі, що вже діяла в Києві. Інша ж гіпотеза стверджує, що вона прийняла християнство в самому Царгороді – столиці Візантійської імперії, де її з великою пошаною прийняли імператор Костянтин VII Багрянородний та Патріарх Феофілакт. Водночас митрополит Іларіон (Огієнко) висловлював думку, що княгиня була охрещена ще до цієї події, щоб уже як християнка могла вести рівноправні переговори з візантійським володарем.

Княгиня Ольга стала першою особою, яка розпочала будівництво численних християнських церков на Русі, замінюючи ідоли на святі храми. Вона встановлювала хрести і церкви, в яких Господь сподобляв людей численних чудес і навертав до істинної віри. Зокрема завдяки їй відбулося зведення Миколаївського храму над Оскольдовою могилою, а також, можливо, й заснування дерев’яного храму на місці Софії Київської.

Попри те, що вона не змогла навернути до істинної віри свого сина Святослава, але великий вплив княгиня мала на своїх онуків – Ярополка, Олега і особливо на Володимира Великого, який влітку 988 року призначив певний день всенародного хрещення для киян.

За літописом, свята княгиня Ольга відійшла у вічність у неділю, 11 липня 969 року. Вона заповіла не здійснювати над собою язичницьких обрядів і була похована за християнським звичаєм у одному з храмів Києва, зведених нею. І через кілька століть, а саме в 1547 році, була офіційно прославлена серед святих Православною Церквою.

Свята княгиня Ольго, моли Бога за нас! Випроси для нашого народу мудрість, незламність у вірі та мир, якого так прагнемо. Навчи нас стояти у правді, служити добру і берегти спадок християнської любові.

Address

Chicago, IL

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Ukrainian People Magazine posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Ukrainian People Magazine:

Share

Our Story

"Ukrainian People" is the leading Ukrainian language magazine in the USA. Written by a team of Ukrainian and foreign journalists, the magazine serves Ukrainian communities across North America. The editorial policy supports the Ukrainian Diaspora of the world, democracy in Ukraine and cultural events within the USA & Canada. The news pages offer a general interest mix of Ukrainian History, Culture, Traditions, and Events. Regular sections: Chicago - Publications about Chicago, Illinois, USA. Diaspora - A life of Ukrainian Diasporas at Illinois - USA, Canada and the world. Ukraine - Publications of important events and news; stories about Famous Ukrainians, our Traditions, History, and War in Ukraine. Entertainment - Art, Theater, Music, Festivals, Nightlife, and Restaurant Reviews. The magazines' motto: "Ukraine. Freedom. People." "Ukrainian People" - це провідний щомісячний українсько-американський журнал в США, який видається в Чикаго, штат Іллінойс(глянцевий папір, 64 сторінки). Редакційна політика підтримує діяльність української діаспори Північної Америки, демократичні перетворення в Україні та заходи українців в усьому світі.

"Ukrainian People" - це провідний щомісячний українсько-американський журнал в США, який видається в Чикаго, штат Іллінойс(глянцевий папір, 64 сторінки). Редакційна політика підтримує діяльність української діаспори Північної Америки, демократичні перетворення в Україні та заходи українців в усьому світі.

Наша мета: об'єднати українців усього світу, розповідати про забуті сторінки історії та наших героїв, інформувати про життя української діаспори Північної Америки, а також інших українських діаспор світу.

Основні розділи: