Alb-Network

Alb-Network Alb-Network është një media e pavarur, e fokusuar tek shqiptarët e diasporës në Amerikë dhe K

FOTO/ Nga zemra, te menisku, Covid-i dhe operacionet plastike, kalvari i gjatë në dyert e spitaleve të “kavalierit” Silv...
06/12/2023

FOTO/ Nga zemra, te menisku, Covid-i dhe operacionet plastike, kalvari i gjatë në dyert e spitaleve të “kavalierit” Silvio Berlusconi

Ndërron jetë Francesco Nuti! Aktori vdes në moshën 68-vjeçare nga një sëmundje  Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçari re...
06/12/2023

Ndërron jetë Francesco Nuti! Aktori vdes në moshën 68-vjeçare nga një sëmundje


Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçari regjisori dhe aktori i famshëm Italian Francesco Nuti. Pas disa kohësh luftë me sëmundjen, artisti humbi ndërroi jetë në një klinikë në Romë.

Edhe pse kishte kohë që ishte larguar nga skena për arsye shëndetësore, ai vijoi të mbetej një ndër figurat më popullore dhe më të dashura të kinemasë dhe spektaklit italian. Francesco Nuti është një aktor i njohur dhe për shqiptarët në vitet 1980 – 1990.
Lajmi i bë i ditur nga vajza e tij Ginevra së bashku me familjarët, të cilët kërkuan që të respektohet dhimbja e tyre e madhe.

Komeditë e tij brilante me tone të paqarta surrealiste patën një sukses të jashtëzakonshëm në vitet ’80 falë filmave si “Unë” “Gjithë fajin e ka Parajsa” dhe “Femrat me funde”.

Realizimi i fundit ishte një film i suksesshëm që theu të gjitha rekordet e fitimeve, duke shënuar momentin më të suksesshëm në karrierën e Nutit, i cili ishte skenaristi, regjisori dhe aktori kryesor.

I lindur në Prato më 17 maj 1955, Francesco Nuti bëri debutimin e tij si aktor amator kur ishte ende student, duke shkruar monologët e tij. Më pas ai nisi të luajë në kinema dhe projekte të tjera që i sollën një karrierë të gjatë artistike.

Por nuk I mungoi as skenës së muzikës, ku ka kënduar solo, teksa mori pjesë edhe në festivalet e asaj kohe, përfshirë Sanremon në vitin 1988.

Disa nga fjalitë embelamatike të Berlusconit...✍️ - "Nuk kam ardhur ketu thjesht per te investuar. Do te bej Milanin eki...
06/12/2023

Disa nga fjalitë embelamatike të Berlusconit...

✍️ - "Nuk kam ardhur ketu thjesht per te investuar. Do te bej Milanin ekipin me te forte ne bote dhe do ta ngreje ne majat e historise".

✍️ - "Milani? Është një çështje e zemrës, e shtrenjtë, por edhe femrat e bukura janë të shtrenjta".

✍️ - "Të gjitha gjërat me të cilat merrem janë profane; por Milani është i shenjtë".

✍️ - "Shpresojmë të kemi ndertuar një ekip të aftë për të prodhuar një shfaqje, sepse kemi detyra të sakta ndaj tifozëve tanë dhe ndaj pjesës tjetër të botës. Milani eshte realiteti italian më i njohur ne Bote pas Mafia-s dhe picës".

✍️ - "Flamujt në futboll nuk blihen e as sh*ten. M'u kujtua se megjithatë bleva Nestan që ishte flamuri i Lacios. Unë kurrë nuk kam bërë një ofertë për Nestën kur isha president i Milanit, mendoja se Lazio duhet ta mbante pranë. Më pas, kur për arsye ekonomike u detyrua ta hidhte në merkato, duke u përballur me mundësinë shumë konkrete që lojtari të shkonte te Juventusi, atëherë, dhe vetëm në atë rast, ndërhyra, për të mos lejuar një nga konkurrentët për t'u fuqizuar".

✍️ - "Milani është skuadra më e suksesshme në botë, dhe unë jam presidenti që ka fituar më shumë trofe. Santiago Bernabeu fitoi gjysmën time dhe i vunë emrin e një stadiumi"

✍️ - "Maradona? Lojtar i madh por me nje karakter qe nuk pershtatet me idene dhe filozofine e Milanit tim"

Ky ishte presidenti me i suksesshem ne historine e futbollit dhe do te me yet i till.

Në jetën e tij të gjatë, një nga më të ekspozuarit në media gjatë dyzet viteve të fundit, Silvio Berlusconi - i cili vdi...
06/12/2023

Në jetën e tij të gjatë, një nga më të ekspozuarit në media gjatë dyzet viteve të fundit, Silvio Berlusconi - i cili vdiq në moshën 86 vjeçare më 12 qershor - nuk kurseu asgjë as në planin politik dhe aq më pak në atë personal.

Lidhjet e tij zyrtare, jozyrtare dhe sekrete e sollën atë në qendër të lajmeve botërore (dhe gjyqësore) dhe që, në aspektin ekonomik, i kushtuan atij një shpenzim prej të paktën 75 milionë eurosh, nga të cilat 46 për gruan e tij të dytë Veronica Lario dhe 20 për ish të dashurën Francesca Pascale.

Aktorja e famshme e Hollywood Julia Roberts
06/12/2023

Aktorja e famshme e Hollywood Julia Roberts

Autoritetet italiane kanë kërkuar informacion nga ato spanjolle, për hetimet ndaj Marco Romeo-s, 45-vjeçarit nga Nettuno...
06/12/2023

Autoritetet italiane kanë kërkuar informacion nga ato spanjolle, për hetimet ndaj Marco Romeo-s, 45-vjeçarit nga Nettuno (Romë), i akuzuar për vrasjen e partneres spanjolle Paula dhe italo-shqiptares Sibora Gagani. 45-vjeçari, sipas asaj që raportojnë mediat në vendin fqinj, është një person “tipik abuziv i substancave, me një mungesë të theksuar kontrolli ndaj impulseve e ndërlidhur me xhelozinë dhe tipare të dukshme antisociale”.

Ky profil po ashtu shpjegon edhe sesi është e mundur që bënte një jetë normale, prej zhdukjes së Siborës e cila ishte 22-vjeçe, në Korrik të 2014-s, duke e ditur që trupi ishte në një kuti prej druri, e murosur në shtëpinë ku jetonin bashkë.

Kjo sjellje, në terma psikologjikë, lidhet me amnezinë disociuese, që është një mënyrë për t’u mbrojtur mendërisht, shpjegon ekspertja.

Nga takimi me Putin tek me Blair, Obama dhe me lojtaret e Milanit/ FOTOGALERI nga jeta e një prej figurave më të rëndësi...
06/12/2023

Nga takimi me Putin tek me Blair, Obama dhe me lojtaret e Milanit/ FOTOGALERI nga jeta e një prej figurave më të rëndësishme të politikës italiane dhe jo vetëm, Silvio Berlusconi.

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni reagoi për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit dhe liderit të koalicionit qeveri...
06/12/2023

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni reagoi për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit dhe liderit të koalicionit qeveritar Forza Italia, Silvio Berlusconi, i cili u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare mëngjesin e kësaj të hëne.

Meloni e përshkruajti Berlusconin si një prej figurave më me influencë në historinë e Italisë.

“Silvio Berlusconi ishte mbi të gjitha një luftëtar, ishte një njeri që nuk kishte kurrë frikë të mbronte bindjet e tij dhe ishte pikërisht ajo kurajo dhe vendosmëri që e bëri një prej njerëzve më me influencë në historinë e Italisë”, tha Meloni në një video mesazh, duke ngritur lart arritjet e tij të vërteta në botën e politikës, komunikimit dhe biznesit.

Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. Ish-kryeministri itali...
06/12/2023

Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. Ish-kryeministri italian ndodhej i shtruar prej 4 ditësh në spitalin San Raffaele të Milanos, ku dhe ndërroi jetë.

Gjendja e tij ishte e rëndë, ndaj mëngjesin e kësaj të hëne në spital kishin shkuar të gjithë fëmijët e ish-kryeministrit.

Themelues i Mediaset dhe Forza Italia, Berlusconi ishte një figurë sa e rëndësishme, aq edhe e diskutueshme në politikën italiane për më shumë se çerek shekulli.

Ai mbajti postin e kryeministrit të Italisë në 4 qeveri.

🏆💙🤍   2022-2023
06/10/2023

🏆💙🤍 2022-2023

Smoky conditions cause changes to activities across NYCThe smoky conditions have caused numerous activities to be cancel...
06/08/2023

Smoky conditions cause changes to activities across NYC
The smoky conditions have caused numerous activities to be canceled across the city.
The city’s Parks Department announced all outdoor and indoor recreational events are canceled due to the state’s Air Quality Health Advisory.
Recreational centers will remain open, the department said.
Bryant Park has suspended their outdoor activities, including their scheduled yoga classes, which the park said usually has up to 1,000 participants each Wednesday.
At Prospect Park, the BRIC Celebrate Brooklyn opening concert has been canceled for tonight. Activities for the event will resume as planned for Saturday.
Meanwhile, the Wildlife Conservation Society said the Bronx Zoo, Central Park Zoo, Queens Zoo and Prospect Park Zoo, and the New York Aquarium, were closed starting at 3 p.m. out of concern for their staff, visitors and animals.
The Yankees postponed Wednesday night’s game with the White Sox. It is scheduled to be made up as part of a doubleheader Thursday, beginning at 4:05 p.m.
The city also announced that alternate side parking will be suspended Thursday because of the poor air quality. Parking meters will remain in effect.
Governors Island closed at 6 p.m. on Wednesday, according to the city.
According to NYC Ferry, the last ferry to leave the Island from Soissons Landing left at 6 p.m., while the South Brooklyn route is bypassing the island and the Yankee Pier as of 6 p.m.
Governors Island will reopen as scheduled Thursday from 7 a.m. to 10 p.m., according to NYC Ferry.
network

Henningsvær’s world-famous football pitch assaults the senses.For those fortunate enough to play on it, there are the sc...
06/05/2023

Henningsvær’s world-famous football pitch assaults the senses.

For those fortunate enough to play on it, there are the scents of the salt air - and the fish - that come from being surrounded by sea and row upon row of cod-drying racks. The sound of the ball being kicked, curses and shouts of encouragement also arrive accompanied by those of birds calling and waves crashing on the adjacent rocks.

For the rest of us, it is simply a feast for the eyes. The green, flat surface stands out against the surrounding stone, sea and majestic mountains, serving up an aesthetic masterpiece widely described as “the most beautiful football stadium in the world”.
network

🗣️ "Nuk mund të marr frymë, por ska gje. Kaq shumë kujtime dhe kaq shumë emocione këtu. Herën e parë në stadium. Herën e...
06/04/2023

🗣️ "Nuk mund të marr frymë, por ska gje. Kaq shumë kujtime dhe kaq shumë emocione këtu. Herën e parë në stadium. Herën e parë që erdha në Milano më dhatë lumturi, herën e dytë më dhatë dashuri.

Dua te falenderoj familjen time qe me qendroi prane dhe erdhi me mua ne kete aventure. Dua te falenderoj familjen time te dyte, lojtaret dhe shoket e ekipit.

Dua te falenderoj trajnerin, por edhe drejtuesit qe me dhane kete mundesi.

E fundit, me zemren time, dua t'iu falenderoj ju tifozeve. Me pritet me krahet hapur dhe me bete te ndihem si ne shtepi.

DO TE JEM MILANIST PERJETË!

Ka ardhur momenti t'i them mirupafshim futbollit, jo ju tifozeve. Shume shume emocione, do te shihemi ne xhiro, nese jeni me fat.

FORZA MILAN DHE MIRUPAFSHIM"

🔴⚫🦁 - Zlatan Ibrahimovic

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është zhvilluar një takim i shkurtër i përbashkët me Presidentin ...
06/01/2023

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është zhvilluar një takim i shkurtër i përbashkët me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ku ishin të pranishëm edhe Presidenti i Francës, Emanuel Macron, Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell.

Presidentja Osmani theksoi se “vullnetin e kemi të përbashkët dhe ai është Kosova sovrane dhe e pavarur të jetë e suksesshme në gjithë territorin e saj.

Natyrisht asnjëherë duke mos i ikur obligimeve që t’i mbrojmë të gjithë qytetarët, përfshirë edhe pakicën serbe”.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se situata e tensionuar në veri të vendit është pasojë e “grupeve të armatosura...
06/01/2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se situata e tensionuar në veri të vendit është pasojë e “grupeve të armatosura, të cilat shtiren si protestues, e në fakt janë banda kriminale” të Serbisë.

LAJMI I FUNDIT🚨🚨🚨 Leo Messi nuk do të vazhdojë të luajë me PSG💬 Galtier: "Kam pasur privilegjin të trajnoj lojtarin më t...
06/01/2023

LAJMI I FUNDIT
🚨🚨🚨 Leo Messi nuk do të vazhdojë të luajë me PSG
💬 Galtier: "Kam pasur privilegjin të trajnoj lojtarin më të mirë në historinë e futbollit. Do të jetë ndeshja e fundit e Leos në 'Parc des Princes' kundër Clermont"

GJITHÇKA GATI E KRYER! ✅✍️ 🚨 Karim Benzema do të transferohet te Al-Ittihad për shifra rekord prej 200 mln eurosh në sez...
06/01/2023

GJITHÇKA GATI E KRYER! ✅✍️

🚨 Karim Benzema do të transferohet te Al-Ittihad për shifra rekord prej 200 mln eurosh në sezon për dy vite me opsion +1

Lamtumira nga Real Madrid pas një aventura magjepëse me "blancos" ku do të mbahet mend si një legjendat më të mëdha... 🌟🇫🇷🤍

⌛ Sezonet: 14
🇫🇷 Ndeshjet: 647
⚽ Golat: 353
🅰️ Asistimet: 165
🏆 Champions League: 5
🏆 Kupa e Botës për Klube: 5
🏆 La Liga: 4
🏆 UEFA Superkupa: 4
🏆 Copa del Rey: 3
🏆 Superkupa e Spanjës: 3
🎖️ Topi i Artë 2022
🎖️ Më i miri i UEFA-s 2022

Agravon situata në veri të Kosovës/ KFOR përplaset me protestuesit, disa të lënduar  Ka agravuar situata në veri të Koso...
05/29/2023

Agravon situata në veri të Kosovës/ KFOR përplaset me protestuesit, disa të lënduar

Ka agravuar situata në veri të Kosovës, pasi ka pasur përplasje mes ushtarëve të KFOR-it dhe protestuesve.

Mediat kosovare bëjnë me dije se nga përplasja kanë mbetur të lënduar disa ushtarë të KFOT-it. Më poshtë dëgjohen dhe të shtëna.

Kujtojmë që pas një paralajmërimi KFOR ndërhyri për të shpërndarë protestuesit në komunën e Zveçanit. Pikërisht gjatë ndërhyrjes ka pasur edhe përplasje me protestuesit.

Grupi i famshëm Spice Girls, do të jenë sërish bashkë për një projekt. Lajmin e ka konfirmuar Mel B për “The Sun”. Ky do...
05/29/2023

Grupi i famshëm Spice Girls, do të jenë sërish bashkë për një projekt. Lajmin e ka konfirmuar Mel B për “The Sun”.

Ky do të jetë takimi i tyre i parë në 11 vitet e fundit, që nga performanca e tyre ikonë në ceremoninë e mbylljes së Lojërave Olimpike në Londër në vitin 2012.

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë.Sipas mediave, arsyeja e ardhjes së tij është për të vizituar n...
05/29/2023

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë.

Sipas mediave, arsyeja e ardhjes së tij është për të vizituar nënën e tij, e cila ditë më parë kishte edhe probleme shëndetësore.

Thaçi nën masa të ashpra sigurie ka shkuar në shtëpinë e tij në Burojë të Skënderajt, pasi nënës së tij i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Ai gjendet aty prej orës 12:30.

“Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë”, Artan Hoxha debaton me zëdhënësin e fushatës së Fredi Belerit: Mbyll...
05/25/2023

“Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë”, Artan Hoxha debaton me zëdhënësin e fushatës së Fredi Belerit: Mbylle ore gojën, pusho aty!

Gazetari Artan Hoxha dhe zëdhënësi i fushatës së Fredi Belerit, Skerdjan Dhuli janë përfshirë në një debat me tone të ashpra mbrëmjen e kësaj të enjteje. Hoxha tha se kandidati opozitar ka djegur flamurin shqiptar.

“Po të mos ishte Rama, nuk kandidonte Fredi Beleri. Ai Fredi Beleri që ka duart me gjak. Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë! Ai qen bir qeni nuk duhet të ishte atje kandidat. Ka dy dëshmorë të atdheut”, tha Hoxha në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Gazetari shtoi se prokurorët i kanë dorëzuar diplomatëve grekë prova për Belerin, të cilat më pas kanë përfunduar në mediat greke. “Prokuroria ka bërë një gafë tjetër. Të trembur dhe të kompleksuar nga diplomatët grekë, kishin dhënë gjithë letrat sekrete diplomatëve grekë”, tha Artan Hoxha.

Hoxha shtoi më pas se në brendësi të provave, janë edhe emrat e skuadrës operacionale të Tiranës, madje ka edhe një video të tyre por nuk bëhet publike për shkak se prishen hetimet.

Pjesë nga debati në studio, mes Artan Hoxhës dhe Skerdjan Dhulit

Artan Hoxha: Po të mos ishte Rama, nuk kandidonte Fredi Beleri. Ai Fredi Beleri që ka duart me gjak. Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë! Ai qen bir qeni nuk duhet të ishte atje kandidat. Ka dy dëshmorë të atdheut. Mbylle ore gojën, pusho aty! Më lër të mbaroj, po flas unë. Mbylle dhe qepe gojën, nuk të ndërhyra asnjë sekondë!

Skerdjan Dhuli: Mos më bërtit mua, se unë nuk trembem!

Artan Hoxha: Boll të thashë, nuk të ndërhyra, mbylle gojën! Ja kam mbyllur gojën Sali Berishës dhe Edi Ramës, jo më ty.

Skerdjan Dhuli: I kam duart e pastra!

Artan Hoxha: Mbaji të pastra pra mos i bëj p*s. Nuk të ndërpreva, pusho!
Prokuroria ka bërë një gafë tjetër. Të trembur dhe të kompleksuar nga diplomatët grekë, kishin dhënë gjithë letrat sekrete diplomatëve grekë. I pashë në mediat greke. E di çfarë pashë? Emrat e skuadrës operacionale të Tiranës. Si mund t’ja japësh këtë një vendi që je në konflikt të hapur? Që kryeministri, ministri i jashtëm, ministri mbrojtjes, kanë ngritur në këmbë nga Uashingtoni në Bruksel.

I bëj thirrje skuadrës që ka kryer këtë operacion, ka bërë detyrën, nëse ka shkelje e nxjerr gjyakta. Në rastin konkret kush ja ka dhënë një media në Greqi emrat e skuadrës operacionale? Unë them se ka video, por nuk e nxjerrim, sepse prishen hetimet. Si mund të dalin emrat e skuadrës operacionale kur ata nuk njihen? Atyre u rrezikohet jeta. Nëse i ndodh gjë atij, unë ja kërkoj Edi Ramës dhe Mitsotaqisit.

Skerdjan Dhuli: Atë dokument e kam edhe unë.

Artan Hoxha: E pra, nuk duhet ta kesh ti. Prokurori ka rrezikuar jetën e një skuadre të tërë.

▪ Götze është larguar▪ Lewandowski është larguar▪ Mkhitaryan është larguar▪ Gündoğan është larguar▪ Aubameyang është lar...
05/25/2023

▪ Götze është larguar
▪ Lewandowski është larguar
▪ Mkhitaryan është larguar
▪ Gündoğan është larguar
▪ Aubameyang është larguar
▪ Dembélé është larguar
▪ Pulisic është larguar
▪ Sanço është larguar
▪ Haaland është larguar

Edhe pse ai mori shumë oferta gjatë viteve, Marco Reus nuk u largua asnjëherë nga anija. Kapiteni i Borussia Dortmund është 90 MINUTA larg triumfit në "Bundesliga" me skuadrën e tij të dashur.
Tifozi i vogël i Dortmundit, i cili nuk u dorëzua përkundër vështirësive, është afër arritjes së lavdisë për herë të parë.

Futbolli të ka borxh, Marco.

Deri tani kanë votuar 837,308 nga 3,650,550 votues për zgjedhjet vendore 2023 në Shqipëri. Deri ne ⏱️ ora 16:00
05/14/2023

Deri tani kanë votuar 837,308 nga 3,650,550 votues për zgjedhjet vendore 2023 në Shqipëri.

Deri ne ⏱️ ora 16:00

PS i është drejtuar KQZ-së me një shkresë zyrtare lidhur me deklaratën për shtyp të kandidatit të koaliconit “Bashkë Fit...
05/14/2023

PS i është drejtuar KQZ-së me një shkresë zyrtare lidhur me deklaratën për shtyp të kandidatit të koaliconit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi ku solli në vëmendjen programin e tij elektoral teksa ju bëri thirrje qytetarëve që të dalin në votime.

Probleme që në orët e para të votimit/ Aparatura e identifikimit të zgjedhësve nuk funksiononTri pajisje në qendrën e vo...
05/14/2023

Probleme që në orët e para të votimit/ Aparatura e identifikimit të zgjedhësve nuk funksionon

Tri pajisje në qendrën e votimit të shkollës “Dëshmoret e Lirisë”, ku pritet të votojë kreu i KQZ-së Ilirian Celibashi nuk funksionojnë.

Celibashi: Do të zëvendësohet me të tjera, operatorja do të lidhet me suportin.

Vëzhguesi: Problem baterie, vendoset nga KQZ

Simpatizantët e Rithemelimit i bëjnë pritë Erion Isait, dhunohet pranë shtëp*së kryebashkiaku i ErsekësErion Isai, kryeb...
05/14/2023

Simpatizantët e Rithemelimit i bëjnë pritë Erion Isait, dhunohet pranë shtëp*së kryebashkiaku i Ersekës

Erion Isai, kryebashkiak i Ersekës dhe aktualisht kandidat i Partisë Socialiste në këtë bashki për një mandat të dytë, është dhunuar gjatë natës. Mësohet se Isait i është bërë pritë nga simpatizantët e një force tjetër politike dhe është qëlluar me grushte.

Ngjarja ka ndodhur teksa Erion Isai kthehej në shtëpinë e tij, me makinën zyrtare të Bashkisë Ersekë, kur i është bërë pritë nga simpatizantët e koalicionit “Bashkë Fitojmë” të drejtuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta.

Një shtetas me inicialet E.K, i ka dalë përballë kryebashkiakut të Ersekës dhe e ka qëlluar me grushte. Ky i fundit raportohet se nuk ka reaguar, por ka njoftuar menjëherë Policinë, e cila ka bërë shoqërimin e agresorit të dyshuar.

Mediat raportojnë se kryebashkiaku Erion Isai ka qenë në fshatin Qafëzezë, duke u kthyer në banesën e vet, kur disa simpatizantë të opozitës i kanë bllokuar rrugën dhe fillimisht e kanë kërcënuar. Madje, raportohet se i pranishëm ka qenë dhe kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Ethem Lumani.

Deri tani nuk ka një reagim zyrtar nga Drejtoria Vendore e Policisë së Qarkut Korçë, por as vetë nga Erion Isai. Kjo është ngjarja e parë e kësaj natyre që regjistrohet në këto zgjedhje.

Shqipëria VOTON/ Hapen qendrat e votimit në gjithë vendin, të drejtë kanë 3.6 milionë qytetarë Janë hapur qendrat e voti...
05/14/2023

Shqipëria VOTON/ Hapen qendrat e votimit në gjithë vendin, të drejtë kanë 3.6 milionë qytetarë

Janë hapur qendrat e votimit në Shqipëri, sipas orarit zyrtar për të votuar.

Qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit nga ky moment e deri në orën 19:00 kur dhe mbyllet ky proces, e më pas nis ai i numërimit të votave.

To celebrate, start working your way through this list of 100 Books To Read in a Lifetime, as voted on and ranked by use...
05/01/2023

To celebrate, start working your way through this list of 100 Books To Read in a Lifetime, as voted on and ranked by users of Goodreads, the largest book recommendation site on the web.
-network

6 persona morën pjesë në ekzekutimin e biznesmenit Ardian Nikulaj, një javë më parë në Shëngjin. Bëhet fjalë për një sht...
04/27/2023

6 persona morën pjesë në ekzekutimin e biznesmenit Ardian Nikulaj, një javë më parë në Shëngjin. Bëhet fjalë për një shtetas shqiptaro-britanik,1 portugez dhe 4 britanikë. Në mesin e tyre është edhe një vajzë.

Ata janë:

1-Edmond Haxhia, shtetas me shtetësi shqiptare dhe britanike

2-Ruben Saraiva, shtetas portugez

3-Harry Simson, shtetas britanik

4-Harriet Bridgeman, shtetase britanike

5-Thomas Mithan, shtetas britanik

6-Steven Hunt, shtetas britanik

Besimtaret Mysliman festojne sot fiter Bajramin
04/21/2023

Besimtaret Mysliman festojne sot fiter Bajramin

Rreth 2 ton kokainë, me një vlerë në treg që përllogaritet të shkojë mbi 400 milionë euro janë sekuestruar nga Guardia d...
04/17/2023

Rreth 2 ton kokainë, me një vlerë në treg që përllogaritet të shkojë mbi 400 milionë euro janë sekuestruar nga Guardia di Finanza në Itali.

Sipas asaj që shkruan ANSA, sasia e madhe e drogës u gjet në det, përgjatë brigjeve të Siçilisë.

Droga ishte e paketuar mirë, për të shmangur lagien nga uji dhe pakot ishin lidhur me njëra-tjetrën me anë të një rrjete.

Kryeministri Edi Rama është bërë operacion në orët e para të mëngjesit të sotëm për heqjen e apandesitit në Qendrën Spit...
04/17/2023

Kryeministri Edi Rama është bërë operacion në orët e para të mëngjesit të sotëm për heqjen e apandesitit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Sipas Zyrës së Shtypit të kryeministrit, gjendja shëndetësore e Ramës paraqitet e mirë dhe operacioni ka shkuar me sukses.

Operacioni u krye nga ekipi i mjekëve kirurgë dhe anestezistë, nën drejtimin e prof. Arben Gjata, shef i shërbimit të kirurgjisë në QSUT.

Kleviol Ahmetaj është ndaluar në Rinas pasi ka përndjekur dhe ka kërcënuar me jetë reperin Rigels Rajku (Noizy). Ahmetaj...
04/16/2023

Kleviol Ahmetaj është ndaluar në Rinas pasi ka përndjekur dhe ka kërcënuar me jetë reperin Rigels Rajku (Noizy). Ahmetaj është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës.
Siç thuhet në dokumentin e siguruar nga gazetarja e Klan News Glidona Daci, Kleviol Ahmetaj i ka shkaktuar reperit frikë të vazhdueshme dhe ankth pasi e ka kërcënuar me jetë në Tik-Tok.

Ndalimi i tij është bërë sot rreth orës 01:00 nga Shërbimet e Komisariatit të Rinasit pas kallëzimit të bërë nga Rigels Rajku dhe babai i tij, Bashkim Rajku më datë 13 Prill të këtij viti me pretendimin se ai ka kërcënuar reperin me fjalët “do të vras, do të shkatërroj”.

Përmbytet anija me 400 emigrantë në ujërat e Greqisë/ Kapiteni braktis mjetin e lundrimit
04/10/2023

Përmbytet anija me 400 emigrantë në ujërat e Greqisë/ Kapiteni braktis mjetin e lundrimit

Një anije me rreth 400 persona në bord në ujërat mes Greqisë dhe Maltës, rrezikon të jetë duke u përmbytur.

Franca në flakë nga protestat, ministrja pozon për Pl***oy
04/10/2023

Franca në flakë nga protestat, ministrja pozon për Pl***oy

Ministrja Franceze e Çështjeve Sociale Marlene Schiappa po përballet me kritika për foton e saj në kopertinën e revistës Pl***oy.

Pse xhamia Al-Aksa është një pikë e nxehtë në konfliktin Izrael-Palestinë?
04/10/2023

Pse xhamia Al-Aksa është një pikë e nxehtë në konfliktin Izrael-Palestinë?

Bastisjet e policisë izraelite në xhaminë Al-Aksa në Jerusalem, kanë shkaktuar reagime të forta te besimtarët myslimanë. Por përse në këtë vend të shenjtë

Rusia vret babë e bijë/ Medvedev: Ukraina do të zhduket, askush nuk ka nevojë për të
04/10/2023

Rusia vret babë e bijë/ Medvedev: Ukraina do të zhduket, askush nuk ka nevojë për të

Rusia nuk ndal bombardimet në Ukrainë, ndërsa luftohet ashpër në çdo front. Kievi njofton se vetëm në 24 orët e fundit ka thyer më shumë se 50 sulme të

FOTO/ Kush është njeriu që ka “stresuar” miliarderët e botës, Elon Musk, Bill Gates e Jeff Bezos
04/10/2023

FOTO/ Kush është njeriu që ka “stresuar” miliarderët e botës, Elon Musk, Bill Gates e Jeff Bezos

Pak ditë më parë, revista e famshme Forbes ka publikuar listën e përditësuar të miliarderëve të botës. Në krye të kësaj liste, me 223,1 miliardë dollarë,

FOTO/ Shkëmbi i kuq që “ngrihet nga hiçi” dhe ishulli Kangur, dy vendet që duhet t’i vizitoni patjetër
04/10/2023

FOTO/ Shkëmbi i kuq që “ngrihet nga hiçi” dhe ishulli Kangur, dy vendet që duhet t’i vizitoni patjetër

Uluru-Kata, i njohur edhe si Ayers Rock, dhe ishulli Kangur, janë dy atraksionet turistike në Australi, të cilat janë pjesë e një liste të fundit të New York

FOTO/ Pamja më e qartë e një UFO-je? Modelja bën “lëmsh” rrjetin
04/10/2023

FOTO/ Pamja më e qartë e një UFO-je? Modelja bën “lëmsh” rrjetin

Modelja kolumbiane Valentina Rueda Velez ka shpërndarë një video në rrjetet sociale aty ku ajo ndiqet nga mijëra persona, duke pretenduar se pranë avionit me

Address

New York, NY

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Alb-Network posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Alb-Network:

Videos

Share


Other News & Media Websites in New York

Show All
#}