IndeksOnline Sport

IndeksOnline Sport Portali "IndeksOnline", ju sjell lajmet e fundit nga sporti ndërkombëtar dhe ai vendor!

Sporti është një ekonomi e madhe globale që përhapet në shumë aspekte të jetës sonë. Shumë nga sportistët janë të njohur dhe të nderuar me shumë se sa njerëzit e tjerë të shquar të skenës politike.

Xhaka thur lavde për Bellerin: Të gjithë e donim këtë djalë
01/21/2020
Xhaka thur lavde për Bellerin: Të gjithë e donim këtë djalë

Xhaka thur lavde për Bellerin: Të gjithë e donim këtë djalë

Arsenali dhe Chelsea kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e xhiros së 24-të të Premierligës. Pas ndeshjes, ylli shqiptar, Granit Xhaka ka thurur lavde për autorin e golit të barazimit, Hector Bellerin. Ai ka thënë se një lojtar si Bellerin e duan secili në skuadër. “Dhe kjo është arsyeja p...

Gattuso e dërgon Napolin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë
01/21/2020
Gattuso e dërgon Napolin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Gattuso e dërgon Napolin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Napoli ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Gattuso mposhti Lazion me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen çerekfinale që u zhvillua në “San Paolo”. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Lorenzo Insigne në minutën e dytë të ndeshjes, shkruan Indeksonline...

Sprint 100 metër, Martinelli barazon rezultatin
01/21/2020
Sprint 100 metër, Martinelli barazon rezultatin

Sprint 100 metër, Martinelli barazon rezultatin

Arsenali ka barazuar rezultatin në ndeshjen kundër Chelseas. Golin e barazimit e shënoi Martinelli në minutën e 64-të të ndeshjes. Ai shënoi pas një vrapimi nga porta e tyre në portën kundërshtare, duke i zënë në befasi blutë. /IndeksOnline/

Manchester City i afrohet Liverpoolit, diferenca “veç” 13 pikë
01/21/2020
Manchester City i afrohet Liverpoolit, diferenca “veç” 13 pikë

Manchester City i afrohet Liverpoolit, diferenca “veç” 13 pikë

Manchester City ka shënuar fitore të vështirë si mysafir i Sheffield United. Skuadra e Guardiolës fitoi me rezultat 0-1 në ndeshjen e xhiros së 24-të të Premierligës, shkruan Indeksonline. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Kun Aguero në minutën e 73-të, pesë minuta pasi ishte inkuad...

- Shkodran Mustafi bën gabim amatoresk- David Luiz ndëshkohet me të kuq- Penallti për Chelsean- Jorginho shënon nga pika...
01/21/2020
Arsenali ia sheh “sherrin” Mustafit, karton i kuq, penallti dhe gol për Chelsean

- Shkodran Mustafi bën gabim amatoresk

- David Luiz ndëshkohet me të kuq

- Penallti për Chelsean

- Jorginho shënon nga pika e bardhë

Chelsea ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Arsenalit. Golin e parë në ndeshje e shënoi Jorginho në minutën e 28-të të ndeshjes nga penalltia. David Luiz u ndëshkua me karton të kuq pasi shkaktoi ndërhyrje në zonë si lojtar i fundit. Ndërhyrja erdhi si pasoj e një gabimi amatore...

Elseid Hysaj ndëshkohet me karton të kuq në ndeshjen kundër Lazios
01/21/2020
Hysaj lë në “baltë” Napolin, ndëshkohet me të kuq

Elseid Hysaj ndëshkohet me karton të kuq në ndeshjen kundër Lazios

Po zhvillohet ndeshja çerekfinale e Kupës së Italisë në mes të Napolit dhe Lazios. Skuadra e Gattusos është në epërsi 1-0 por me 10 lojtar, shkruan Indeksonline. Elseid Hysaj u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje ndaj Immobiles. Shqiptari mori kartonin e dytë të verdhë dhe u...

Broja merr karton të kuq në pjesën e parë, Partizani e pëson keq
01/21/2020
Broja merr karton të kuq në pjesën e parë, Partizani e pëson keq

Broja merr karton të kuq në pjesën e parë, Partizani e pëson keq

Një debutim tërësisht për t’u harruar ishte për Sormanin në përballjen mes Skënderbeut dhe Partizanit në shifrat 3-2. Goli i parë erdhi nga Telushi me një penallti të kontestuar në minutën e 8 të takimit. Por kur duhej të mbyllej pjesa e parë, ka ndodhur edhe përmbysja Rron Broja...

Napoli-Lazio, çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë – formacionet zyrtare
01/21/2020
Napoli-Lazio, çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë – formacionet zyrtare

Napoli-Lazio, çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë – formacionet zyrtare

Sonte në stadiumin San Paolo të Napolit do të zhvillohet ndeshja e parë çerekfinale e Kupës së Italisë në mes të Napolit dhe Lazios Dy skuadrat u përballen para dy jave edhe në Serie A ku Lazio arriti të fitonte me rezultat 1-0. Napoli hynë në këtë takim pas dy humbjeve me radhë n....

Ballkani barazon në miqësoren kundër skuadrës polake
01/21/2020
Ballkani barazon në miqësoren kundër skuadrës polake

Ballkani barazon në miqësoren kundër skuadrës polake

Kampioni vjeshtor i Superligës, Ballkani, ka zhvilluar edhe takimin e tretë miqësor në përgatitjet në Turqi. Portokallezinjtë kanë barazuar me skuadrën nga Polonia, Jagiellonia me rezultat 3:3. Golat për skuadrën kosovare i shënuan Arbër Prekazi, Arbër Hoxha dhe Albin Berisha. Kjo ësh...

Shqiptari i parë që synon Formula 1Lirim Zendeli ka nënshkruar me skuadrën e afërt me Ferrarin
01/21/2020
Lirim Zendeli nënshkruan me skuadrën italiane, po synon Formula 1

Shqiptari i parë që synon Formula 1

Lirim Zendeli ka nënshkruar me skuadrën e afërt me Ferrarin

Lirim Zendeli do të vazhdojë garën në Kampionatin FIA të Formula 3 këtë sezon pasi nënshkroi një marrëveshje për të garuar për Trident, me seli në Milano. Zendeli, Kampioni gjerman i Formulës 4 për vitin 2018, u ngjit në Formula 3 vitin e kaluar dhe përfundoi i 18-ti në renditjen ...

Napoli ka fituar vetëm një nga 12 ndeshjet e fundit në Serie AMe këtë ecuri mund të përfundoj shumë lehtë në Serie B
01/21/2020
Nënshkroi për më mirë, me këtë ecuri Rrahmani mund të përfundoj në Serie B

Napoli ka fituar vetëm një nga 12 ndeshjet e fundit në Serie A

Me këtë ecuri mund të përfundoj shumë lehtë në Serie B

Amir Rrahmani gjatë ditës së djeshme ka nënshkruar me Napolin për pesë vitet e ardhshme. Ylli i Kosovës do të bashkohet me skuadrën gjatë verës dhe deri atëherë do të qëndroj i huazuar te Verona, shkruan Indeksonline. Edhe pse Napoli është skuadër më e madhe se Verona, ky sezon ë...

Konfirmohet meçi i radhës: Diaz – McGregor
01/21/2020
Konfirmohet meçi i radhës: Diaz – McGregor

Konfirmohet meçi i radhës: Diaz – McGregor

Conor McGregor meçin e radhës në UFC do ta zhvillojë ndaj Nate Diaz. McGregor fundjavën e kaluar bëri rikthimin e tij në oktagon duke e mposhtur për 40 sekonda amerikanin, Donald Cerrone. Legjenda e UFC-së, Michael Bisping deklaroi për ‘ESPN’: “Mund të garantoj se McGregor do të p....

Presidenti i Lazios letër ultrasve: Paguani 50 mijë €
01/21/2020
Presidenti i Lazios letër ultrasve: Paguani 50 mijë €

Presidenti i Lazios letër ultrasve: Paguani 50 mijë €

Presidenti i Lazios Claudio Lotito u ka dërguar nga një letër çdo ultrasi të Lacios të identifikuar nga policia për t’u kërkuar të rimbursojnë klubin bardhekaltër pas gjobitjes nga UEFA për “përshëndetje fashiste” në sfidën e 3 tetorit të Europa Ligës Lazio-Rennes 2-1. Sipas ...

Ëndërr e bërë realitet, dikur bënte foto me Messin tash luan përkrah tij
01/20/2020
Ëndërr e bërë realitet, dikur bënte foto me Messin tash luan përkrah tij

Ëndërr e bërë realitet, dikur bënte foto me Messin tash luan përkrah tij

Riqui Puig është një nga futbollistët më me fat, ai dikur kishte bërë vetëm fotografi me Messin kurse në ndeshjen kundër Grandas ai debutoi në La Liga. Në atë ndeshje Puig kishte fatin që të luante me futbollistin e tij të preferuar, madje ai u vlerësua për paraqitjen e tij. Riqui ...

Mediumi zviceran, Zhegrova dhe Ademi janë shpresa e trajnerit të Baselit
01/20/2020
Mediumi zviceran, Zhegrova dhe Ademi janë shpresa e trajnerit të Baselit

Mediumi zviceran, Zhegrova dhe Ademi janë shpresa e trajnerit të Baselit

Marcel Koller trajner i Baselit mund të ketë probleme serioze se cila do të jetë 11-shja e ti startuese në ndeshjen kundër Young Boys. Trajneri i Baselit i ka të paktën pesë futbollist të lënduar kurse disa të tjerë nuk mund të luajnë për shkak të suspendimeve. Mirëpo sipas mediumi...

Andi Zeqiri zgjedhet futbollisti më i mirë i ligës së dytë zvicerane
01/20/2020
Andi Zeqiri zgjedhet futbollisti më i mirë i ligës së dytë zvicerane

Andi Zeqiri zgjedhet futbollisti më i mirë i ligës së dytë zvicerane

Futbollisti kosovar Andi Zeqiri, e ka fituar sot çmimin e futbollistit më të mirë të ligës së dytë zvicerane. Futbollisti kosovar që është pjesë e skuadrës së FC Lausanne po cilësohet si një nga telantët më premtues të kësaj lige. Po ashtu Andi pritet që së shpejti t’i bashko...

Avdijaj nuk është më pa klub, transferohet në super ligën e Skocisë
01/20/2020
Avdijaj nuk është më pa klub, transferohet në super ligën e Skocisë

Avdijaj nuk është më pa klub, transferohet në super ligën e Skocisë

Donis Avdijaj para disa ditës u largua nga skuadra turke Trabzonspor dhe kishte mbetur pa skuadër deri më tani. Mirëpo gjatë ditës së sotme futbollisti kosovar u zyrtarizua te skuadra skoceze, Heart of Midlothian. Klubi i ka uruar mirëseardhje Donisit. Kurse detaje të kontratës ende nuk ja...

Zeneli tregon kohën kur luante në Kosovë: Stërvitsha në 40 centimetra borë
01/20/2020
Zeneli tregon kohën kur luante në Kosovë: Stërvitsha në 40 centimetra borë

Zeneli tregon kohën kur luante në Kosovë: Stërvitsha në 40 centimetra borë

Ylli i Kosovës, Arbër Zeneli ka bërë një rrëfim të gjatë në lidhje me karrierën e tij dhe sfidat që i ka pasur në këtë sport. Përveq tjerash Zeneli ka folur edhe për lëndimin e tij, që e ka mbajtur jashtë fushës për një kohë të gjatë. Historia e Arbërit përbëhet nga dy pe...

Real Madridi e zyrtarizon transferimin e talentit brazilian
01/20/2020
Real Madridi e zyrtarizon transferimin e talentit brazilian

Real Madridi e zyrtarizon transferimin e talentit brazilian

Real Madridi ka arritur ta zyrtarizoj transferimin e 18 vjeçarit brazilian, Reinier Jesus Carvalho. Futbollisti është transferuar te gjiganti spanjoll nga Flamengo për shumën prej 35 milionë euro dhe ka arritur të nënshkruaj kontratë me futbollistin deri në vitin 2026. Transferimin e ka ko...

Këta janë tre futbollistët e vetëm që e kanë dribluar Wan-Bissakan më shumë se një herë
01/20/2020
Këta janë tre futbollistët e vetëm që e kanë dribluar Wan-Bissakan më shumë se një herë

Këta janë tre futbollistët e vetëm që e kanë dribluar Wan-Bissakan më shumë se një herë

Aaron Wan-Bissaka është mbrojtësi i vetëm në Premier ligë të cilin nuk kanë mundur ta driblojnë shumë futbollist. Futbollistët që e kanë dribluar atë më shumë se njëherë janë: Marcus Rashford i cili e dribloi dy herë në ndeshjen Crystal Palace- Man Utd. Raheem Sterling është f...

Nënshkruhet marrëveshja mes FBK-së dhe Rahovecit, premtohet spektakël për kupë
01/20/2020
Nënshkruhet marrëveshja mes FBK-së dhe Rahovecit, premtohet spektakël për kupë

Nënshkruhet marrëveshja mes FBK-së dhe Rahovecit, premtohet spektakël për kupë

Të hënën në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është nënshkruar marrëveshja mes FBK-së dhe Klubit të Rahovecit, si organizator i Final 8 i Kupës së Kosovës në basketboll.   Marrëveshja është nënshkruar nga Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku dhe...

Lista e futbollistëve të Kombëtares U19 për grumbullimin treditorë në Prishtinë
01/20/2020
Lista e futbollistëve të Kombëtares U19 për grumbullimin treditorë në Prishtinë

Lista e futbollistëve të Kombëtares U19 për grumbullimin treditorë në Prishtinë

Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion në grumbullimin e radhës treditorë me lojtarët vendorë. Grumbullimi i futbollistëve do të bëhet në fushën e 2 Korrikut në Prishtinë, të martën, në orën 12:00. Kra...

ZYRTARE: Amir Rrahmani futbollist i Napolit
01/20/2020
ZYRTARE: Amir Rrahmani futbollist i Napolit

ZYRTARE: Amir Rrahmani futbollist i Napolit

Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollist i Napolit. Mbrojtësi kosovar ka nënshkruar kontratë me nënkampionët e Serie A derisa me klubin do të bashkohet me 1 korrik. Ai do të qëndroj i huazuar deri në fund te sezonit te Verona, ku po bën shumë mirë. “SSC Napoli njofton se ka fit...

Shaqiri flet për lëndimin e tij, ka shenja të mira
01/20/2020
Shaqiri flet për lëndimin e tij, ka shenja të mira

Shaqiri flet për lëndimin e tij, ka shenja të mira

Xherdan Shaqiri po synon të rikthehet shpejt në skuadër pasi humbi fitoren e fundjavës ndaj Manchester United për shkak të një dëmtimi të vogël. Sulmuesi i Liverpoolit mungoi në fitoren 2-0 të Premier League në Anfield pasi ndiente dhimbje por mezi pret që shumë shpejt të kthehet pë...

Mourinho interesohet për sulmuesin e Real Madridit
01/20/2020
Mourinho interesohet për sulmuesin e Real Madridit

Mourinho interesohet për sulmuesin e Real Madridit

Jose Mourinho është i interesuar për të nënshkruar me sulmuesin e talentuar të Real Madridit, Luka Jovic. Sipas ‘Daily Star’, portugezi është duke kërkuar të gjejë një zëvendësues për sulmuesin e lënduar të Tottenham, Harry Kane. Mourinho ka bërë kontakt me madrilenët për 22...

Pas humbjes nga Liverpooli, portieri i Manchesterit shkatërron Labroghinin e tij
01/20/2020
Pas humbjes nga Liverpooli, portieri i Manchesterit shkatërron Labroghinin e tij

Pas humbjes nga Liverpooli, portieri i Manchesterit shkatërron Labroghinin e tij

Portieri i Manchester United , Sergio Romero ka shpëtuar i padëmtuar pasi përplasi makinën e tij në Carrington të hënën. Guardiani numër dy i United u fotografua duke qëndruar pranë Lamborghinit të tij të aksidentuar, me vlerë 200.000 euro (170,000 £). Aksidenti ndodhi në rrugën ‘...

Dy trajnerët e parë të Amir Rrahmanit tregojnë detaje interesante: Si arriti nga lloçi i Kosovës, te Napoli?
01/20/2020
Dy trajnerët e parë të Amir Rrahmanit tregojnë detaje interesante: Si arriti nga lloçi i Kosovës, te Napoli?

Dy trajnerët e parë të Amir Rrahmanit tregojnë detaje interesante: Si arriti nga lloçi i Kosovës, te Napoli?

Amir Rrahmani është shembulli se si një lojtar nga futbolli kosovar me punë e përkushtim mund të arrijë në nivelet më të larta të futbollit evropian. Futbollisti prishtinas karrierën do ta vazhdojë te gjiganti italian Napoli. Trajneri i parë i Rrahmanit te Kosova e Prishtinës, Avni Ga...

Tyson Fury me plane konkrete: I mposht edhe këta tre boksier dhe pensionohem
01/20/2020
Tyson Fury me plane konkrete: I mposht edhe këta tre boksier dhe pensionohem

Tyson Fury me plane konkrete: I mposht edhe këta tre boksier dhe pensionohem

Boksieri britanik Tyson Fury ka konfirmuar edhe një herë se do të zhvillojë edhe tre duele të fundit dhe më pas do të tërhiqet. Jo vetëm kaq, por ai ka bërë gati edhe listën e boksierëve që do të përballet. Natyrisht që i pari në listë është Deontay Wilder, me të cilin do të p...

Ronaldo e Dybala lënë nam, puthen pas golit të shënuar
01/20/2020
Ronaldo e Dybala lënë nam, puthen pas golit të shënuar

Ronaldo e Dybala lënë nam, puthen pas golit të shënuar

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi dy gola në fitoren 2-1 të Juventusit kundër Parmës. Te goli i dytë, portugezi u shërbye nga Paolo Dybala që bëri një asistim perfekt në zonë. Më shumë se goli i shënuar, vëmendje mori festa e dy yjeve të Juves, shkruan Indeksonline. 😳🤷🏾‍....

Manuel Neuer “single”, i jep fund martesës tre vjeçare
01/20/2020
Manuel Neuer “single”, i jep fund martesës tre vjeçare

Manuel Neuer “single”, i jep fund martesës tre vjeçare

Në verën e vitit 2017, Manuel Neuer (33) dhe Nina Neuer (26) e kurorëzuan dashurinë e tyre duke u martuar. Ndërsa “Bild” sot ka shkruar se  martesa e të dyve është gati të përfundojë. Ata thuhet se tashmë janë ndarë. Tabloidi i famshëm gjerman ka kontaktuar me portierin e Bayren ...

Zbulohet arsyeja pse mungoj Shaqiri kundër Manchesterit
01/20/2020
Zbulohet arsyeja pse mungoj Shaqiri kundër Manchesterit

Zbulohet arsyeja pse mungoj Shaqiri kundër Manchesterit

Xherdan Shaqiri nuk ishte as në bankën rezervë në ndeshjen e djeshme që Liverpooli e fitoi kundër Manchester United në Premierligë. Mediat në Angli raportuan se kjo mungesë mund të ketë qenë për shkak të së ardhmes të pa sigurt të tij në klub. Megjithatë, këtë e ka mohuar gazet...

01/20/2020
Penalltia

Ndodhi interesante në ligën e dytë turke 😲 Portieri i Usakspor priti një penallti në minutën e 90-të të ndeshjes 💪 Por ai kishte kaluar vijën dhe penalltia duhej të përsëritej 😖

Edhe gjuajtjen e dytë e pret! 😎 Por përsëri përsëritet pasi që kishte kaluar vijën 😡

Shikojeni se çfarë ndodhi më pas... 🤯

📅 Në këtë ditë, në vitin 1985, Paolo Maldini bëri debutimin e tij si futbollisti i AC Milan në moshën 16 vjeçare👶Ishte p...
01/20/2020

📅 Në këtë ditë, në vitin 1985, Paolo Maldini bëri debutimin e tij si futbollisti i AC Milan në moshën 16 vjeçare👶

Ishte paraqitja e parë nga 9️⃣0️⃣2️⃣ në total me klubin italian 🖤❤

Rodriguez i mbetet në “derë” Milanit, Fenerbahçe nuk mund ta transferoj
01/20/2020
Rodriguez i mbetet në “derë” Milanit, Fenerbahçe nuk mund ta transferoj

Rodriguez i mbetet në “derë” Milanit, Fenerbahçe nuk mund ta transferoj

Ardhja dhe shkëlqimi i Theo Hernandez te Milani e ka lënë në hije Ricardo Rodriguezin. Zvicerani ishte shumë pranë largimit drejtë Fenerbahçes në Turqi, por gjërat tashmë kanë marrë kahje tjetër, shkruan Indeksonline. Federata Turke e Futbollit ia ka ndaluar transferimet skuadrës së ...

Ditë e madhe për futbollistin shqiptar, sot nënshkruan me Barcelonën
01/20/2020
Ditë e madhe për futbollistin shqiptar, sot nënshkruan me Barcelonën

Ditë e madhe për futbollistin shqiptar, sot nënshkruan me Barcelonën

Pritja për të parë përfundimisht Rej Manajn të prezantuar si një lojtar i ri i FC Barcelona ka një datë skadimi. Sot, ylli shqiptar, do të nënshkruajë për t’u bërë lojtar i Barcelonës B, shkruan Indeksonline. Lojtari nga Albacete i kategorisë së dytë ka kaluar tashmë kontrollet ...

Rekord me pasime dhe posedim të topitValverde dhe Enrique nuk e kishin bërë asnjëherë këtë statistikë
01/20/2020
Efekti i Setien ndihet që në ndeshjen e parë, pasime dhe posedim total nga Barcelona

Rekord me pasime dhe posedim të topit

Valverde dhe Enrique nuk e kishin bërë asnjëherë këtë statistikë

Barcelona tashmë si duket është rikthyer në origjinënë e lojës së saj. Me ardhjen e trajnerit të ri, Quique Setien, katalonasit kanë bërë lojë me shumë pasime dhe me posedim të lartë të topit. Në ndeshjen e mbrëmshme kundër Granadës, Barca realizoi 921 pasime të sakta nga 1005,...

Pasi Martial humbi rastin e sigurt, legjenda e Manchesterit "shfryhet" me tavolinën
01/20/2020
Legjenda e Manchesterit gati sa nuk e thyen tavolinën pas huqjes së Martialit

Pasi Martial humbi rastin e sigurt, legjenda e Manchesterit "shfryhet" me tavolinën

Manchesteri mbrëmë u mposht nga Liverpooli me rezultat 2-0 në ndeshjen e Premierligës. Anthony Martial kishte një rast shumë të mirë për të barazuar rezultatin por nuk arriti të qëlloj në portë. Kjo e nervozoi shumë legjendën e United, Gary Neville që ishte në stadium duke analizua...

NBA
01/20/2020
San Antonio mposht Miami, Indiana përmbys Denver në fund

NBA

Dy ndeshje të luajtura sot në NBA. Skuadra e San Antonio mundi 107-102 Miami, një përballje interesante mes dy ekipesh legjendare në NBA, ku herë udhëhiqte njëri ekip e herë tjetri. Diferencën e bënë lojtarët e stolit të Spurs, që realizuan 48 pikë. Më të mirët në fushë ishin Al...

Katër futbollist të formacionit të parë të Milanit në duar të Raiolas
01/19/2020
Katër futbollist të formacionit të parë të Milanit në duar të Raiolas

Katër futbollist të formacionit të parë të Milanit në duar të Raiolas

Agjenti i futbollistëve, Mino Raiola ka ndikim të madh te skuadra e Milanit. Italiani ka në pronësi katër lojtar të Milanit dhe të gjithë prej tyre ishin stratues në ndeshjen e sotme, shkruan Indeksonline. Romangoli, Donnarumma, Bonaventura dhe Ibrahimovic sot startuan kundër Udineses dhe ...

Klopp: Tifozët të festojnë, ne kemi ende punë
01/19/2020
Klopp: Tifozët të festojnë, ne kemi ende punë

Klopp: Tifozët të festojnë, ne kemi ende punë

Reds e kanë bërë sot një hap të madh për të fituar titullin duke e mundur Manchester United 2-0. Një hap që do ta dërgonte titullin e Premier Ligës në Anfield pas 30 viteve, pasi që titulli i fundit i tyre ishte më 1990. Menaxheri i Liverpool Jurgen Klopp është i lumtur që Anfield k...

Filozofia e re vuan por funksionon, Barca mbetet në “luftë” me Realin
01/19/2020
Filozofia e re vuan por funksionon, Barca mbetet në “luftë” me Realin

Filozofia e re vuan por funksionon, Barca mbetet në “luftë” me Realin

Barcelona ka mposhtur me vështirësi Granadën në ndeshjen e xhiros së 20-të të La Ligas. Katalonasit fituan me rezultat minimal këtë sfidë, ku edhe pse kishin dominimin nuk e gjetën rrjetën, shkruan Indeksonline. Punët për Barcën u lehtësuan në minutën e 69-të kur German Sanchez u ...

Juventusi “arratisët” në krye të Serie A
01/19/2020
Juventusi “arratisët” në krye të Serie A

Juventusi “arratisët” në krye të Serie A

Juventusi ka shënuar fitoren e radhës në Serie A. Zonja e vjetër ka mposhtur Parmën me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së 20-të. Të dy golat për Juven i shënoi Cristiano Ronaldo. Portugezi realizoi në minutë e 43-të dhe në minutën e 58-të. Golin e vetëm për Parmën e shënoi Cor...

Kombinime maestrale, Barcelona në epërsi ndaj Granadës
01/19/2020
Super aksion nga Barcelona, shënon Messi

Kombinime maestrale, Barcelona në epërsi ndaj Granadës

Barcelona ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Granadës. Golin e epërsisë e shënoi Messi në minutën e 77-të. Ai realizoi pas disa kombinimeve të bukur në zonën e kundërshtarit. /IndeksOnline/

Address

Prishtinë
New York, NY
BRONX

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when IndeksOnline Sport posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Nearby media companies