Gazeta24INfoS

Kjo iniciativë është ndërmarrë pasi janë kryer studime dhe kanë nxjerrë rezultatin se prania e një qeni i ndihm...
06/06/2019
Qeni ndihmon nxënësit të çlirohen nga stresi

Kjo iniciativë është ndërmarrë pasi janë kryer studime dhe kanë nxjerrë rezultatin se prania e një qeni i ndihmon fëmijët të qetësohen...

Një shkollë publike në Danimarkë tashmë ka një qen që ndihmon nxënësit të çlirohen nga stresi gjatë programit mësimor. Kjo iniciativë është ndërmarrë pasi janë kryer studime dhe kanë nxjerrë rezult…

Veterani vazhdoi më tej duke treguar përshtypjet e tij për Presidentin dhe Zonjën e Parë të SHBA, ndërsa tha se i...
06/06/2019
“Sikur të isha 20 vite më i ri”, 93-vjeçari “ngacmon” Melanien në sy të Trumpit

Veterani vazhdoi më tej duke treguar përshtypjet e tij për Presidentin dhe Zonjën e Parë të SHBA, ndërsa tha se ishte befasuar nga ata dhe se nuk dukeshin aspak siç ishte mësuar t’i shihet në televizor.

Ndërsa ka takuar presidentin e SHBA, Donald Trump dhe bashkëshorten e tij Melanie Trump, një veteran “ngacmoi” këtë të fundit. 93-vjeçari Thomas Cutherbert me shaka, ndërsa tregonte Melanian, i tha…

Raporti “Ndryshimet në jetën e fëmijëve ndër vite” vë në dukje përmirësim të treguesve në dekadën e fund...
06/06/2019
Shqipëria dhe Kosova zë vendin e parë në Europë për fëmijë të dhunuar dhe kequshqyer

Raporti “Ndryshimet në jetën e fëmijëve ndër vite” vë në dukje përmirësim të treguesve në dekadën e fundit, por megjithëkëtë shifrat mbeten të larta.

Shqipëria është një nga vendet më të varfra ekonomikisht, por është renditur edhe si vendi i parë në Evropë për dhunën dhe kequshqyerjen e fëmijëve. Në prag të 1 qershorit organizata ndërkombëtare …

Një vogëlushe që sfidon sëmundjen e frikshme të kancerit ka arritur rezultate të larta si gjimnaste.
06/06/2019
5 vjeçarja trime: Bën sport edhe pse ka humbur krahët e këmbët (Video)

Një vogëlushe që sfidon sëmundjen e frikshme të kancerit ka arritur rezultate të larta si gjimnaste.

Një vogëlushe që sfidon sëmundjen e frikshme të kancerit ka arritur rezultate të larta si gjimnaste. Harmonie-Rose Allen, pesë vjeç, ka humbur të katër gjymtyrët nga meningjiti kur ishte vetëm 11 m…

Bukuroshes gjilanase i ra në sy ai, pasi që kishte veturë luksoze… Por, ç’ndodhi pastaj?,
06/06/2019
Si e la gjilanasja burrin për aktorin turk?

Bukuroshes gjilanase i ra në sy ai, pasi që kishte veturë luksoze… Por, ç’ndodhi pastaj?,

Në sezonin e verës së vjetme, me ardhjen e kurbetçarëve, 31-vjeçarja V., nga Gjilani, në një nga kafenetë e qytetit pa Galipin, djaloshin 40-vjeçar, që jetonte e punonte në Gjermani. Bukuroshes gji…

Kur e kam takuar për herë të parë Zarifen, nuk kam qenë në gjendje ta kontrolloja veten. Unë bëja pjesë në gru...
06/06/2019
Si u dashurova marrëzisht në mësuesen Zarife dhe si më la?

Kur e kam takuar për herë të parë Zarifen, nuk kam qenë në gjendje ta kontrolloja veten. Unë bëja pjesë në grupin e atyre meshkujve që kur e pëlqenin një femër, nuk shikonin më as prapa dhe as përpara.

Closeup portrait of handsome young man looking through window Kur e kam takuar për herë të parë Zarifen, nuk kam qenë në gjendje ta kontrolloja veten. Unë bëja pjesë në grupin e atyre meshkujve që …

Dhe kjo nuk është vetëm për pamjen, por është edhe për sjelljen e tyre, zërin e tyre dhe gjuhën e trupit të ty...
06/06/2019
Arsyet pse gratë 30 vjeçare duken më mirë se ato në moshën 20 vjeçare

Dhe kjo nuk është vetëm për pamjen, por është edhe për sjelljen e tyre, zërin e tyre dhe gjuhën e trupit të tyre.

Gratë 30-vjeçare shpesh duken aq mahnitëse saqë është e lehtë t’i ngatërrojmë ato për 20 vjeçare Ato duken bukur dhe të reja përkundër moshes. Dhe kjo nuk është vetëm për pamjen, por është edhe për…

Një djalosh gjenial është kapur nga kamera duke bërë algjebra, fraksione dhe duke thënë shifra të shumëfishta t...
06/06/2019
3 vjeçari gjeni në matematikë dhe shah

Një djalosh gjenial është kapur nga kamera duke bërë algjebra, fraksione dhe duke thënë shifra të shumëfishta të numrit pi.

Një djalosh gjenial është kapur nga kamera duke bërë algjebra, fraksione dhe duke thënë shifra të shumëfishta të numrit pi. Tre-vjeçari Aiden Blasian, nga Uashingtoni, lehtë mund t’i lexojë numrat …

06/06/2019
LOTËT E MIQËSISË (Përshkrim nga poeti Jorgo Telo kushtuar mikut Remzi Bashës)

LOTËT E MIQËSISË
Paraditen e 30 nëntorit një telefonatë që pritej më dha lajmin e nisjes nga Kosova drejt Tiranës e më pas drejt Gjirokastrës të mikut tim internetik me banim në Malmoe të Suedisë, zotit Remzi Basha.

LOTËT E MIQËSISË Lotët njerëzorë i kanë kanë degëzimet në basenet e shpirtit. U mjafton shkaku apo dukuria nxitëse më e imtë që të tronditen atje ku dremisin e mandej të rreken të dalin përjashtA n…

Ky vendim është pjesë e mbështetjes së maratonës një mujore të feminizmit në Rusi...
06/06/2019
Kjo firmë shpërblen gratë që veshin “miniqa”

Ky vendim është pjesë e mbështetjes së maratonës një mujore të feminizmit në Rusi...

Një kompani në Rusi ka ofruar bonus për punëtoret e saj nëse ato vijnë në punë me grim, minifund dhe fustane. Tatprof, një formë e cila është e specializuar në përpunimin e aluminit, filloi iniciat…

Ai thotë se deri tani ka ndarë rreth 100 çifte, ndërsa tregon se ka raste kur ai edhe dënon njerëz me shuma...
06/06/2019
Rugovasi që ka shkurorëzuar rreth 100 çifte dhe i ka dënuar me 25 mijë euro

Ai thotë se deri tani ka ndarë rreth 100 çifte, ndërsa tregon se ka raste kur ai edhe dënon njerëz me shuma...

Rrahman Lajqi është pleqnar, te të cilët njerëzit shkojnë për t’iu ndarë drejtësia sipas Kanunit. Lajqi, tregon se te ai shkojnë çiftet të cilat e zgjedhin kanunin para gjykatave. Ai thotë se deri …

DASHI21. mars - 20. prill Jeta juaj ne çift mund te kaloje edhe peripeci sot. Do gjendeni shpesh përballë dilemave dh...
06/06/2019
Horoskopi ditor për ditën e enjte – 6. qershor 2019

DASHI21. mars - 20. prill Jeta juaj ne çift mund te kaloje edhe peripeci sot. Do gjendeni shpesh përballë dilemave dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni.

DASHI21. mars – 20. prill Jeta juaj ne çift mund te kaloje edhe peripeci sot. Do gjendeni shpesh përballë dilemave dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Marsi do i ndihmoje mjaft beqaret dh…

Banorët thonë se jetojnë në kushte të rënda socio-ekonomike, pasi janë anashkaluar në tërësi nga institucionet...
06/05/2019
Plaku: I shkollova djemtë, por këtu ska kurgjë, duhet të ikin

Banorët thonë se jetojnë në kushte të rënda socio-ekonomike, pasi janë anashkaluar në tërësi nga institucionet.

Pas valës së migrimit katër vjet më parë, në Kosovë vazhdon ikja e qytetarëve në vendet e evropiane, ani pse jo në atë shkallë. Qytetarët thonë se po përballën me mungesë të perspektivës, në veçant…

Sipas Wolverson, për shkak të shamisë me të cilën gruaja mbulonte fytyrën, nuk arrinte që të kuptonte asnjë sim...
06/05/2019
I kërkon gruas myslimane që të heqë shaminë, mjeku në telashe

Sipas Wolverson, për shkak të shamisë me të cilën gruaja mbulonte fytyrën, nuk arrinte që të kuptonte asnjë simptomë.

Mjeku britanik Keith Wolverson, 52 vjeç, rrezikon që të përjashtohet nga profesioni, për shkak se i kërkoi një gruaje myslimane që të hiqte shaminë gjatë një vizite. Bashkëshorti i pacientes bëri n…

Nga më i gjati tek më i shkurtri, nga gjokset më të mëdha, artificiale dhe natyrale, e deri tek beli më i hollë.
06/05/2019
12 njerëzit më të pazakontë në botë [Foto]

Nga më i gjati tek më i shkurtri, nga gjokset më të mëdha, artificiale dhe natyrale, e deri tek beli më i hollë.

Nga më i gjati tek më i shkurtri, nga gjokset më të mëdha, artificiale dhe natyrale, e deri tek beli më i hollë. Më poshtë është edhe lista me 12 njerëz që ndoshta s’do ta besonit që kanë ekzistuar…

Sipas arsyetimit të kërkesës, këto dy lopë dyshohet se janë futur si kontrabandë nga...
06/05/2019
Prokuroria kërkon “arrestimin” e dy lopëve në Kosovë

Sipas arsyetimit të kërkesës, këto dy lopë dyshohet se janë futur si kontrabandë nga...

Dy lopë që tani frymojnë në Gjilan, mund të përfundojnë në dorën e shtetit. Kjo pasi, është kërkuar “arrestimi i tyre”. Prokuroria Themelore në Gjilan ka bërë të ditur se ka ushtruar kërkesë në gjy…

Rreth 28 mijë maturantë do t’i nënshtrohen provimit shtetëror të maturës 2019, i cili sivjet do të ketë disa n...
06/05/2019
S’ka më kopjime në provimin e maturës, rregulla të reja nga ministria e Arsimit

Rreth 28 mijë maturantë do t’i nënshtrohen provimit shtetëror të maturës 2019, i cili sivjet do të ketë disa ndryshime.

Maturantët janë në prag të mbajtjes së Provimit Shtetëror të Maturës, ku pjesa e parë do të organizohet nga data 12 deri më 15 qershor, ndërsa pjesa e dytë nga 19 deri më 22 qershor. Edhe sivjet ja…

Lexoni shenjën tuaj për sot!
06/05/2019
Horoskopi ditor për ditën e mërkure – 5.qershor 2019

Lexoni shenjën tuaj për sot!

DASHI21. mars – 20. prill Planetët jo vetëm qe do sjellin sensualitet dhe ngrohtësi ne jetën tuaj ne çift, por gjithashtu do ju bëjnë te jeni besnike dhe largpamës. Beqaret ka mundësi qe ta g…

Sërish është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u sulmua në Lipjan.
05/31/2019
E tmerrshme: Në Ferizaj turma e sulmon sërish gruan rome

Sërish është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u sulmua në Lipjan.

Sërish është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u sulmua në Lipjan. Gruaja rome që pak ditë më parë u pa në media dhe u linçua nën akuza të rrejshme, sot…

05/31/2019
Video:Plaku nga Prishtina jep këshilla mahnitëse për seksin: Puthjen zgjateni disa minuta e seksin dy orë

Ndryshimi i gjeneratave dhe tranzicioni në kohë moderne kanë bërë që shoqëria kosovare në përgjithësi të jetë konfuze në tema dhe debate të caktuara.Shih Videon

Turkish couple with a friendly smile in Trabzon, Turkey. Ndryshimi i gjeneratave dhe tranzicioni në kohë moderne kanë bërë që shoqëria kosovare në përgjithësi të jetë konfuze në tema dhe debate të …

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili pas një mosmarrëveshje verbale e kishte sulmuar babain e tij i...
05/31/2019
Gjakovari rrah babanë, dërgohet në psikiatri

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili pas një mosmarrëveshje verbale e kishte sulmuar babain e tij i cili si pasoj ka pranuar tretman mjekësor.

Grief Më pas, policia për shkak të disa problemeve mendore, e ka dërguar të dyshuarin në Spitalin e Gjakovës. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili pas një mosmarrëveshje verbale e…

Mëngjesin e sotëm shumë forca policore kishin vërshuar rrugëve të lagjes “Kodra e Trimave” në Prishtinë.
05/31/2019
Policia i shpallë luftë narkotikëve në kryeqytet

Mëngjesin e sotëm shumë forca policore kishin vërshuar rrugëve të lagjes “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Mëngjesin e sotëm shumë forca policore kishin vërshuar rrugëve të lagjes “Kodra e Trimave” në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë thënë se arsyeja e aksionit masiv të …

DASHI21. mars - 20. prill Sot do i jepni prioritet qëndrueshmërisë ne çift dhe do bëni te pamundurën për te zgjid...
05/31/2019
Horoskopi ditor për ditën e premte – 31. maj 2019

DASHI21. mars - 20. prill Sot do i jepni prioritet qëndrueshmërisë ne çift dhe do bëni te pamundurën për te zgjidhur çdo lloj konflikti. Besnikëria nga te dyja palët do jete e pacenueshme. Beqareve do ua rrëmbejë menjëherë zemrën dikush dhe nuk do bëjnë asgjë për ta ndalur këtë gjë. Financat do jene paksa me te mira, megjithatë ende situata nuk do jete ashtu si ju e dëshironi. [ 836 more words ]
http://gazeta24infos.com/horoskopi-ditor-per-diten-e-premte-31-maj-2019/

DASHI21. mars – 20. prill Sot do i jepni prioritet qëndrueshmërisë ne çift dhe do bëni te pamundurën për te zgjidhur çdo lloj konflikti. Besnikëria nga te dyja palët do jete e pacenueshme. Be…

Një SMS nuk të kushton asgjë për të shpëtuar një jetë.Dergo SMS që tani,rikthe buzëqeshjen e kësaj Nëne!🙏...
05/16/2019

Një SMS nuk të kushton asgjë për të shpëtuar një jetë.Dergo SMS që tani,rikthe buzëqeshjen e kësaj Nëne!🙏📲

Krimet serbe mbi popullsinë civile në Kosovë gjatë luftës kanë qenë të tmerrshme. Një rast tronditës tregohet ...
05/15/2019
Me lot në sy, plaku rrëfen se si e detyruan serbët të zgjidhte se cilin djalë t’ia vrasin

Krimet serbe mbi popullsinë civile në Kosovë gjatë luftës kanë qenë të tmerrshme. Një rast tronditës tregohet nga një i moshuar, të cilit ushtarët serbë i kërkuan që ai të zgjidhte se cili djalë duhej të vritej.

Krimet serbe mbi popullsinë civile në Kosovë gjatë luftës kanë qenë të tmerrshme. Një rast tronditës tregohet nga një i moshuar, të cilit ushtarët serbë i kërkuan që ai të zgjidhte se cili djalë du…

Princi Harry ka rrëfyer se nuk mund ta imagjinojë jetën pa djalin e tij Archie, por pranon se foshnja e ka mbajtur zg...
05/15/2019
Princ Harry rrëfen netët me djalin: Po duhet pa qare t’ia ndërroi pampersat

Princi Harry ka rrëfyer se nuk mund ta imagjinojë jetën pa djalin e tij Archie, por pranon se foshnja e ka mbajtur zgjuar mbrëmë.

Princi Harry ka rrëfyer se nuk mund ta imagjinojë jetën pa djalin e tij Archie, por pranon se foshnja e ka mbajtur zgjuar mbrëmë. Duka i Sussexit u bë baba për herë të parë të hënën e kaluar, ndërs…

Aty ku ka dashuri, ka edhe xhelozi, por në rastin e 5 shenjave të mëposhtme të horoskopit xhelozia mund të shndërr...
05/15/2019
Të sëmura nga xhelozia! Këto janë 3 shenjat e horoskopit që ua nxijnë jetën partnerëve

Aty ku ka dashuri, ka edhe xhelozi, por në rastin e 5 shenjave të mëposhtme të horoskopit xhelozia mund të shndërrohet dalëngadalë në një sëmundje që i bren nga brenda. Ndonëse partneri, partnerja u ofron këtyre 3 xhelozëve të pandreqshëm sigurinë dhe dashurinë për të cilën kanë nevojë, ata vazhdojnë të kontrollojnë me lupë çdo lëvizje të tyre. Kështu që përpara se të lini Facebook-un apo Instagramin hapur, mësoni cilat janë 3 shenjat më xheloze të horoskopit: [ 454 more words ]
http://gazeta24infos.com/te-semura-nga-xhelozia-keto-jane-3-shenjat-e-horoskopit-qe-ua-nxijne-jeten-partnereve/

Aty ku ka dashuri, ka edhe xhelozi, por në rastin e 5 shenjave të mëposhtme të horoskopit xhelozia mund të shndërrohet dalëngadalë në një sëmundje që i bren nga brenda. Ndonëse partneri, partnerja …

21-vjeçarja Niah Selway është alergjike ndaj ujit ndaj nuk lahet dot, nuk djersin dot dhe madje, madje as nuk qan dot...
05/15/2019
Alergjike ndaj ujit: Njihuni me 21-vjeçaren që nuk lahet dot

21-vjeçarja Niah Selway është alergjike ndaj ujit ndaj nuk lahet dot, nuk djersin dot dhe madje, madje as nuk qan dot. Niah është e diagnostikuar me 'aquagenic pruritus' dhe trupi i saj është në dhimbje sa herë lahet apo djersin. 21-vjeçarja nga Anglia tregon se përjeton dhimbje me orë të tëra pasi lahet dhe as nuk mund të qajë. "Nuk ka rëndësi ku më prek uji, nëse një pikë uji më prek dorën, dhimbja përhapet në kraharor, në shpinë dhe ndonjëherë në të gjithë trupin. [ 114 more words ]
http://gazeta24infos.com/alergjike-ndaj-ujit-njihuni-me-21-vjecaren-qe-nuk-lahet-dot/

21-vjeçarja Niah Selway është alergjike ndaj ujit ndaj nuk lahet dot, nuk djersin dot dhe madje, madje as nuk qan dot. Niah është e diagnostikuar me ‘aquagenic pruritus’ dhe trupi i saj…

Me lindjet që bien dhe njerëzit që ikin, popullsia e Shqipërisë po vijon tkurrjen në mënyrë dramatike. Të dhën...
05/15/2019
Ulen lindjet, rriten vdekjet/ Tkurret Kosova dhe Shqipëria në mënyrë dramatike

Me lindjet që bien dhe njerëzit që ikin, popullsia e Shqipërisë po vijon tkurrjen në mënyrë dramatike. Të dhënat e INSTAT për tremujorin e parë tregojnë se shtesa e popuullsisë ishte më e ulëta të paktën në pesë tremujorët e fundit, duke qenë afër zeros. Numri i lindjeve për tremujorin e parë 2019 rezulton 5.986, duke shënuar një rënie prej 10,1 %, krahasuar me tremujorin e parë 2018. [ 405 more words ]
http://gazeta24infos.com/ulen-lindjet-rriten-vdekjet-tkurret-kosova-dhe-shqiperia-ne-menyre-dramatike/

Me lindjet që bien dhe njerëzit që ikin, popullsia e Shqipërisë po vijon tkurrjen në mënyrë dramatike. Të dhënat e INSTAT për tremujorin e parë tregojnë se shtesa e popuullsisë ishte më e ulëta të …

Kur fëmija juaj është i sëmurë, ju dëshironi që ai të ndihet më mirë sa më shpejtë të jetë e mundur. Por, ...
05/15/2019
Përdorimi i shpeshtë i antibiotikëve te fëmijët, këto janë pasojat

Kur fëmija juaj është i sëmurë, ju dëshironi që ai të ndihet më mirë sa më shpejtë të jetë e mundur. Por, antibiotikët nuk janë gjithmonë përgjigja.

Kur fëmija juaj është i sëmurë, ju dëshironi që ai të ndihet më mirë sa më shpejtë të jetë e mundur. Por, antibiotikët nuk janë gjithmonë përgjigja. Nganjëherë mund të bëjnë më shumë dëm sesa dobi.…

Të gjithë duan që fëmijët e tyre të flenë mirë dhe sigurt gjatë gjithë natës. Sado që jeni munduar, disa fë...
05/15/2019
Gjumi i natës i foshnjave dhe gabimet që prindërit bëjnë

Të gjithë duan që fëmijët e tyre të flenë mirë dhe sigurt gjatë gjithë natës. Sado që jeni munduar, disa fëmijë disi duket sikur refuzojnë. Pse?

Të gjithë duan që fëmijët e tyre të flenë mirë dhe sigurt gjatë gjithë natës. Sado që jeni munduar, disa fëmijë disi duket sikur refuzojnë. Pse? Ndoshta jeni ju fajtor. Shikoni se çfarë këshillojnë…

Vajza e vogël Zenep erdhi në botë të mërkurën më 8 maj në një autobus, midis Parisit dhe Lilë.
05/15/2019
Lind në autobus, fëmija do të udhëtojë falas deri në moshën 18 vjeçare

Vajza e vogël Zenep erdhi në botë të mërkurën më 8 maj në një autobus, midis Parisit dhe Lilë.

Vajza e vogël Zenep erdhi në botë të mërkurën më 8 maj në një autobus, midis Parisit dhe Lilë. Nëna e saj po udhëtonte në një Flixbus që po largohej nga Barcelona për të shkuar në Bruksel, por në g…

Pasi zbuloi se bashkëshorti i saj po e mashtronte, Christine Meeusen, nga Gjeorgjia, vendosi të bëhej murgeshë, dhe ...
05/15/2019
Murgesha e cila ngriti një ‘perandori kanabasi’

Pasi zbuloi se bashkëshorti i saj po e mashtronte, Christine Meeusen, nga Gjeorgjia, vendosi të bëhej murgeshë, dhe ndërtoi një perandori ndërkombëtare droge...

Pasi zbuloi se bashkëshorti i saj po e mashtronte, Christine Meeusen, nga Gjeorgjia, vendosi të bëhej murgeshë, dhe ndërtoi një perandori ndërkombëtare droge, me vlerën 3.8 milion £. E dashuruar pa…

Address

Verified
New York, NY

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Gazeta24INfoS posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Nearby media companies


Other Media/News Companies in New York

Show All