INFO ZONE

INFO ZONE INFO ZONE
(3)

Operating as usual

Super ndeshjet qe na presin në fazën e eliminimit direkt të Euro2020 🔥🔥
06/23/2021

Super ndeshjet qe na presin në fazën e eliminimit direkt të Euro2020 🔥🔥

Super ndeshjet qe na presin në fazën e eliminimit direkt të Euro2020 🔥🔥

Kush e meriton te jete ne krye te PDK-se?Mendimi juaj ?⤵️
06/22/2021

Kush e meriton te jete ne krye te PDK-se?

Mendimi juaj ?⤵️

Kush e meriton te jete ne krye te PDK-se?

Mendimi juaj ?⤵️

“Dikush duhet më i dhënë sytë për t’i fituar gjithë të tjerët”, thotë Xhevdet Smajli. 22 vjet më parë, ai ka humbur të p...
06/21/2021
Ish-ushtari i UÇK-së që humbi shikimin pasi ra në minë: Dikush duhet më i dhënë sytë për t’i fituar gjithë të tjerët

“Dikush duhet më i dhënë sytë për t’i fituar gjithë të tjerët”, thotë Xhevdet Smajli. 22 vjet më parë, ai ka humbur të pamurit pasi ra në një minë të vendosur nga ushtarët serbë.

Xhevdeti ishte pjesëtar i UÇK-së dhe punonte në sektorin e deminimit, kur gjatë pastrimit të një terreni të vështirë me bar e shkurre, shpërtheu një minë dhe e plagosi atë së bashku me kolegë të tjerë.

Janë bërë 22 vjet që kur Xhevdet Smajli ka humbur të pamurit pasi ra në një minë të vendosur nga ushtarët serbë. Ai ishte pjesëtar i UÇK-së dhe punonte në sektorin e deminimit, kur gjatë pastrimit të një terreni të vështirë me bar e shkurre, shpërtheu një minë dhe e plagosi a...

06/21/2021

No comment 😂😂

Photos from Arbër Hajdari's post
06/18/2021

Photos from Arbër Hajdari's post

Pamjet e para nga takimi Kurti-Vuciq në Bruksel
06/15/2021
Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Pamjet e para nga takimi Kurti-Vuciq në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur takimet të martën, më 15 qershor, në Bruksel në kuadër të dialogut ndërmjet dy vendeve. Fillimisht ata janë takuar në ndaras me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të ...

06/14/2021
06/14/2021
Foto e nënës me vajzën e saj 1999 – 2021Në foto është  Blerta Haxhosaj – Myrta me vajzën Egzona Myrta, gjatë luftës, pri...
06/14/2021

Foto e nënës me vajzën e saj 1999 – 2021

Në foto është Blerta Haxhosaj – Myrta me vajzën Egzona Myrta, gjatë luftës, prill 1999. Ndërsa fotografia e dytë e publikuar është gjatë këtij viti 2021 e Blertës dhe Egzonës 2021.

Foto është bërë nga BBC, në vitin 1999, gjatë deportimit nga Gjakova, në fshatin Letaj, të Krumës.

Foto e nënës me vajzën e saj 1999 – 2021

Në foto është Blerta Haxhosaj – Myrta me vajzën Egzona Myrta, gjatë luftës, prill 1999. Ndërsa fotografia e dytë e publikuar është gjatë këtij viti 2021 e Blertës dhe Egzonës 2021.

Foto është bërë nga BBC, në vitin 1999, gjatë deportimit nga Gjakova, në fshatin Letaj, të Krumës.

Kombinimi me hudhër dhe me limon ul rrezikun e infraktit dhe zhbllokon arteriet
06/13/2021
Kombinimi me hudhër dhe me limon ul rrezikun e infraktit dhe zhbllokon arteriet

Kombinimi me hudhër dhe me limon ul rrezikun e infraktit dhe zhbllokon arteriet

Të gjithë e dimë që hudhra dhe limoni janë shumë të efektshme për shëndetin e zemrës. Hudhra ndihmon në hollimin e gjakut dhe parandalon mpiksjet të cilat mund të jenë shkaktare të një sulmi dhe goditjeje në zemër. Hudhra gjithashtu është shumë efikase në uljen e presionit të ...

Çfarë gjesti human, çfarë lojtari fantastik, çfarë bashkëlojtari. 🙌Pas ndeshjes, Lukaku ra në gjunjë për t'u lutur për C...
06/12/2021

Çfarë gjesti human, çfarë lojtari fantastik, çfarë bashkëlojtari. 🙌

Pas ndeshjes, Lukaku ra në gjunjë për t'u lutur për Christian Eriksen.😍

Çfarë gjesti human, çfarë lojtari fantastik, çfarë bashkëlojtari. 🙌

Pas ndeshjes, Lukaku ra në gjunjë për t'u lutur për Christian Eriksen.😍

UEFA ka konfirmuar se Eriksen është transferuar në spital dhe është në gjendje stabileLajm i mrekullueshëm 😍🙏
06/12/2021

UEFA ka konfirmuar se Eriksen është transferuar në spital dhe është në gjendje stabile

Lajm i mrekullueshëm 😍🙏

UEFA ka konfirmuar se Eriksen është transferuar në spital dhe është në gjendje stabile

Lajm i mrekullueshëm 😍🙏

E dashura e Christian Eriksen, Sabrina Kvist Jensen dhe Simon Kjaer 😢💔Futbolli është më shumë se një lojë.
06/12/2021

E dashura e Christian Eriksen, Sabrina Kvist Jensen dhe Simon Kjaer 😢💔

Futbolli është më shumë se një lojë.

E dashura e Christian Eriksen, Sabrina Kvist Jensen dhe Simon Kjaer 😢💔

Futbolli është më shumë se një lojë.

Lojtarët danezë bëjnë këtë rreth duke mos i lënë tifozët që ta shohin gjendjen e tij pas nje sulmi kardiak të Christian ...
06/12/2021

Lojtarët danezë bëjnë këtë rreth duke mos i lënë tifozët që ta shohin gjendjen e tij pas nje sulmi kardiak të Christian Eriksen.

Lojtarët danezë bëjnë këtë rreth duke mos i lënë tifozët që ta shohin gjendjen e tij pas nje sulmi kardiak të Christian Eriksen.

06/10/2021

Video me e bukur qe keni pare ne internet sot vjen nga Prishtina. Ne qytet ndodhin edhe gjera te bukura. Faleminderit Fitim Sopjani per videon.

06/10/2021
06/10/2021
🔴Kurti s’pranoi të firmoste deklaratën e përbashkët meqë nuk shkruhej ‘’Republika e Kosovës’’  🇽🇰🔴A ka bërë mirë kryemin...
06/10/2021

🔴Kurti s’pranoi të firmoste deklaratën e përbashkët meqë nuk shkruhej ‘’Republika e Kosovës’’ 🇽🇰

🔴A ka bërë mirë kryeministri Kurti në këtë rast sipas jush ?

🔴Kurti s’pranoi të firmoste deklaratën e përbashkët meqë nuk shkruhej ‘’Republika e Kosovës’’ 🇽🇰

🔴A ka bërë mirë kryeministri Kurti në këtë rast sipas jush ?

06/10/2021
Cilin e konsideroni si liderin ma të madh të Kosovës ?1. Ibrahim Rugova 2. Albin Kurti3. Hashim Thaçi
06/09/2021

Cilin e konsideroni si liderin ma të madh të Kosovës ?
1. Ibrahim Rugova
2. Albin Kurti
3. Hashim Thaçi

Cilin e konsideroni si liderin ma të madh të Kosovës ?
1. Ibrahim Rugova
2. Albin Kurti
3. Hashim Thaçi

Nëna gjakovare njofton policinë: Djali im është zhdukur, ka me vete një orë dore me vlerë
06/09/2021
Nëna gjakovare njofton policinë: Djali im është zhdukur, ka me vete një orë dore me vlerë

Nëna gjakovare njofton policinë: Djali im është zhdukur, ka me vete një orë dore me vlerë

Një nënë nga Gjakova ka njoftuar policinë e Kosovës se djali i saj ka dalur nga shtëpia dhe me vete ka marrë një orë dore me vlerë. Pas kësaj, policia ka gjetur personin në fjalë dhe e ka arrestuar, shkruan IndeksOnline. “Gjakovë, 06.05.2021 – 16:00.Ankuesja femër kosovare ka ...

06/09/2021

Qytetari i Kosovës e rrezon policin, shikojeni se si polici e kërcenon me arme dhe e arreston pastaj! 😱😱

Komenti juaj!

Vendimi ekzemplar i gjyqtarit mbi hajdutin e vogël:👉 Në Amerikë, një 15-vjeçar u kap duke vjedhur bukë nga një dyqan.  N...
06/09/2021

Vendimi ekzemplar i gjyqtarit mbi hajdutin e vogël:

👉 Në Amerikë, një 15-vjeçar u kap duke vjedhur bukë nga një dyqan. Në përpjekje për tu larguar, nga shpejtësia djali gjithashtu theu dhe një raft.
Para se të jepte vendimin, gjykatësi donte ta dëgjonte dhe djalin.
Gjykatësi: ′' Pse vodhe? "
Djali: ′' Kisha nevojë për bukë. ”
Gjykatësi: ′' Nuk mund të blije bukën në vend që ta vidhje? "
Djali: ′' Nuk kisha para për ta blerë ”.
Gjykatësi: ′' Mund të kishe kërkuar para nga familja jote "
Djali: ′'Kam vetëm nënën në shtëpi. Nëna ime është e sëmurë dhe është e pa punë. Kam vjedhur pak bukë dhe djathë vetëm për të. ′
Gjykatësi: '' Ti je i vogël, normalisht nuk ke një punë"
Djali: ′' Kam punuar në lavazh. Para një jave bëra një ditë pushim për t’i shërbyer nënës dhe për këtë arsye u pushova nga puna. '′
Gjykatësi: ′' A nuk kishe ku të kërkoje ndonjë ndihmë? "
Djali: ′' Çdo ditë kur dal nga shtëpia kontaktoj të paktën pesëdhjetë adresa duke kërkuar ndonjë punë, por pa sukses. Në fund, vendosa të vjedh. "

Pas përfundimit të bisedës me djalin, gjykatësi shpalli verdiktin e tij, duke thënë:
-"Vjedhja, sidomos vjedhja e bukës, është një krim shumë i turpshëm. Dhe këtu të gjithë jemi përgjegjës për këtë krim. Të gjithë të pranishëm në këtë dhomë, dhe unë, edhe unë jam midis tyre përgjegjës për këtë krim.
Atëherë të gjithë të pranishmit në gjyq do të "gjobiten" me nga $ 10. Askush nuk do të largohet nga salla e gjyqit derisa të dorëzoni $ 10 secili .
Gjykatësi, pasi dha 10 dollarët e tij, vendosi "një gjobë" prej $ 1,000 për dyqanin që dorëzoi djalin e uritur në polici.
Pasi dëgjoi vendimin, djali nuk i mbajti dot lotët dhe u ngazëllye duke parë gjyqtarin ndërsa ky i fundit lexonte vendimin.
Gjykatësi u largua nga salla duke u përpjekur ti fshihte lotët. Këto janë fjalët e fundit të gjyqtarit:

-"Nëse një person kapet duke vjedhur bukë, të gjithë njerëzit e atij komuniteti, shoqërisë dhe shtetit duhet të turpërohen ".

Vendimi ekzemplar i gjyqtarit mbi hajdutin e vogël:

👉 Në Amerikë, një 15-vjeçar u kap duke vjedhur bukë nga një dyqan. Në përpjekje për tu larguar, nga shpejtësia djali gjithashtu theu dhe një raft.
Para se të jepte vendimin, gjykatësi donte ta dëgjonte dhe djalin.
Gjykatësi: ′' Pse vodhe? "
Djali: ′' Kisha nevojë për bukë. ”
Gjykatësi: ′' Nuk mund të blije bukën në vend që ta vidhje? "
Djali: ′' Nuk kisha para për ta blerë ”.
Gjykatësi: ′' Mund të kishe kërkuar para nga familja jote "
Djali: ′'Kam vetëm nënën në shtëpi. Nëna ime është e sëmurë dhe është e pa punë. Kam vjedhur pak bukë dhe djathë vetëm për të. ′
Gjykatësi: '' Ti je i vogël, normalisht nuk ke një punë"
Djali: ′' Kam punuar në lavazh. Para një jave bëra një ditë pushim për t’i shërbyer nënës dhe për këtë arsye u pushova nga puna. '′
Gjykatësi: ′' A nuk kishe ku të kërkoje ndonjë ndihmë? "
Djali: ′' Çdo ditë kur dal nga shtëpia kontaktoj të paktën pesëdhjetë adresa duke kërkuar ndonjë punë, por pa sukses. Në fund, vendosa të vjedh. "

Pas përfundimit të bisedës me djalin, gjykatësi shpalli verdiktin e tij, duke thënë:
-"Vjedhja, sidomos vjedhja e bukës, është një krim shumë i turpshëm. Dhe këtu të gjithë jemi përgjegjës për këtë krim. Të gjithë të pranishëm në këtë dhomë, dhe unë, edhe unë jam midis tyre përgjegjës për këtë krim.
Atëherë të gjithë të pranishmit në gjyq do të "gjobiten" me nga $ 10. Askush nuk do të largohet nga salla e gjyqit derisa të dorëzoni $ 10 secili .
Gjykatësi, pasi dha 10 dollarët e tij, vendosi "një gjobë" prej $ 1,000 për dyqanin që dorëzoi djalin e uritur në polici.
Pasi dëgjoi vendimin, djali nuk i mbajti dot lotët dhe u ngazëllye duke parë gjyqtarin ndërsa ky i fundit lexonte vendimin.
Gjykatësi u largua nga salla duke u përpjekur ti fshihte lotët. Këto janë fjalët e fundit të gjyqtarit:

-"Nëse një person kapet duke vjedhur bukë, të gjithë njerëzit e atij komuniteti, shoqërisë dhe shtetit duhet të turpërohen ".

06/09/2021

⚠️ Studimi më i ri tregon që edhe sasia më e vogël e alkoolit është e dëmshme për trurin 🧠 ⚠️

ℹ️ Sot alkooli është ndër pijet më të konsumuara në botën perëndimore. Në Britani 75% e personave mbi 65 vjeq e konsumojnë rregullisht atë.
ℹ️ Konsumumi kronik i alkoolit është një shkaktar mirë i njohur i atrofisë së trurit, demencës dhe problemeve me memorien.
ℹ️ Është menduar se konsumimi i moderuar i tij mund të ketë efekte pozitive në shëndetin e trurit, por krejt të kundërtën e ka treguar një studim i ri i bërë në Universitetin e Oxfordit. Sipas këti studimi, konsumimi edhe i sasisë minimale te alkoolit ka efekte negative në tru duke ndikuar në rrallimin e masës se hirt trunore. Sa më shumë që një person konsumon alkool aq më i rrallë do të jetë vëllimi i trurit të tij sipas këti studimi.
ℹ️ Si konkluzion ky studim thot se nuk ka ndonjë sasi alkooli e cila mund të jetë e padëmshme e aq më pak e dobishme.
ℹ️ Duhet mos harruar se përpos trurit efektet negative të alkoolit i gjejmë në tërë trupin e ne veqanti në zemër dhe enët e gjakut.

Referenca https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29273599/
#kardiolog, #alkooli, #zemra, #truri

Së shpejti shkelësve të rregullave në trafik gjobat do t'iu shkojnë deri në shtëpi (VIDEO)
06/08/2021
Së shpejti shkelësve të rregullave në trafik gjobat do t'iu shkojnë deri në shtëpi (VIDEO)

Së shpejti shkelësve të rregullave në trafik gjobat do t'iu shkojnë deri në shtëpi (VIDEO)

Policia e Kosovës ka dërguar në qeveri kërkesën për ndryshim të ligjit për komunikacion, ku kërkon që përgjegjësia penale për shkaktim aksidenti, nga vozitësi ti kalojë pronarit të veturës. Këtë e bëri të ditur drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Samedin Mehmeti. Derisa kërk...

Asgjë nuk është më e rëndësishme se jeta!
06/07/2021

Asgjë nuk është më e rëndësishme se jeta!

Asgjë nuk është më e rëndësishme se jeta!

- Ta ndihmojmë Fatjona Kurmehaj për trajtim në Turqi nga Leukemia Akute 🙏🙏
06/07/2021
Kërkohet ndihmë për shërimin e 23-vjeçares nga leukemia akute

- Ta ndihmojmë Fatjona Kurmehaj për trajtim në Turqi nga Leukemia Akute 🙏🙏

Familja Kurmehaj po kërkon ndihmë për shërimin e vajzës së tyre Fatjona, 23-vjeçe, e cila vuan nga sëmundja e leukemisë akute. “FATJONA (ZENEL)KURMEHAJ e lindur me 08.07.1997 nga STRELLCI I EPËRM I DEÇANIT. Fatjona në vitin 2018 ishte diagnostifikuar me sëmundjen LEUKEMI ACUTE e cila ...

Kjo është familja nga Shtimja që sot e humben jeten në aksidentin tragjik në rrugen Ferizaj Shtime!Ngushëllime!
06/06/2021

Kjo është familja nga Shtimja që sot e humben jeten në aksidentin tragjik në rrugen Ferizaj Shtime!

Ngushëllime!

Kjo është familja nga Shtimja që sot e humben jeten në aksidentin tragjik në rrugen Ferizaj Shtime!

Ngushëllime!

06/06/2021

(VIDEO) Mirush Kabashi.

Po ç'të bëja?
T'i shkoja pas një palo politikani për një post?
Apo t'i lëpihem një të pasuri për dy para?
Jo jo, kurrë o zotëri, kurrë!

06/05/2021
06/05/2021
LAJMI I FUNDIT: Samir Ujkani starton edhe sot ndaj San Marinos.Si ju duket ky vendim?
06/01/2021

LAJMI I FUNDIT: Samir Ujkani starton edhe sot ndaj San Marinos.

Si ju duket ky vendim?

LAJMI I FUNDIT: Samir Ujkani starton edhe sot ndaj San Marinos.

Si ju duket ky vendim?

Photos from Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës's post
05/31/2021

Photos from Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës's post

05/30/2021

Komentoni me numër ose emoji për kandidatin që besoni se do të fitojë kryeqytetin në zgjedhjet e vjeshtës. Cili është i preferuari juaj?

Address

New York 232
New York, NY
10075

Telephone

0038978233111

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when INFO ZONE posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to INFO ZONE:

Videos

Category

Çdo histori ka një tregim!

Varfëria në botë nuk është për shkak se nuk mundemi të ushqejmë të varfrit,

por për shkak se nuk mund të ngopim të pasurit.