Vora News

Vora News Vora News është një portal me opinione intervista investigime dhe ide. Na kontaktoni në inbox ose ne whatsapp 0699396995

Gjithcka rreth lajmeve me te fundit kryesisht ne qytetin Vore, por jo vetem.

Durrësi dje derdhet në shesh për të pritur Bashën !!Mendoni se mbas 7 vjetësh qeverisje nga PS,në Shqipëri ka ardhur koh...
05/31/2020

Durrësi dje derdhet në shesh për të pritur Bashën !!
Mendoni se mbas 7 vjetësh qeverisje nga PS,në Shqipëri ka ardhur koha për rotacion ??

Domethënëse 😢 NJE NDER PIKTURAT ME REALE DHE DOMETHENESE NE BOTE!
05/31/2020

Domethënëse 😢 NJE NDER PIKTURAT ME REALE DHE DOMETHENESE NE BOTE!

🔴🟢 Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor👇#LehtësohenMasat #RuajmëSjelljetEKujdesshme
05/31/2020

🔴🟢 Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor👇
#LehtësohenMasat #RuajmëSjelljetEKujdesshme

@feniks_restorant  😍😍Guzhinë tradicionale Shqiptare 🇦🇱 Kudo mbizotëron pastërtia dhe rekalsi 🏡 Kënd lojrash për fëmijët ...
05/31/2020

@feniks_restorant 😍😍Guzhinë tradicionale Shqiptare 🇦🇱 Kudo mbizotëron pastërtia dhe rekalsi 🏡 Kënd lojrash për fëmijët 🌟

05/31/2020
Edi Rama

📌15 raste të reja me COVID-19 në 24 orë !

🔴 MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE - Përditësimi i situatës së COVID-19

Genta Qirjako
Instituti i Shëndetit Publik

Mirmengjes 😍
05/31/2020

Mirmengjes 😍

Plagoset me armë zjarri 28-vjeçari në Shijak
05/30/2020
Plagoset me armë zjarri 28-vjeçari në Shijak

Plagoset me armë zjarri 28-vjeçari në Shijak

SHIJAK – Një 28-vjeçar i identifikuar si Henri Isai është plagosur me armë zjarri. Sipas njoftimit nga Policia e Shtetit, mësohet se 28-vjeç...

📌LULZIM BASHA #DURRËS  ⬇️-----------------------------------------Pas dy muajve të mbyllur për shkak të koronavirusit të...
05/30/2020

📌LULZIM BASHA #DURRËS ⬇️
-----------------------------------------

Pas dy muajve të mbyllur për shkak të koronavirusit të gjithë shqiptarët e kanë kuptuar se rreziku më i madh për shëndetin dhe ekonominë e tyre është RAMAVIRUSI.

Në zonën e Kënetës në Durrës takova qindra qytetarë të rrënuar nga pandemia ekonomike e qeverisë. Si kudo në Shqipëri, edhe këtu RAMAVIRUSI ka shkatërruar ekonominë dhe vendet e punës, duke shtuar hallet për këta banorë të goditur rëndë edhe nga tërmeti i 26 nëntorit.

RAMAVIRUSI është pandemia që torturon tash 7 vjet shqiptarët.

Asnjë popull nuk ka paguar rritje taksash këto 7 vite si shqiptarët. Asnjë popull nuk ka paguar rritje të faturave të energjisë, rritje të çmimit të karburantit si shqiptarët. Kur erdhi dita që njerëzit kishin më shumë nevojë për përkrahje nga buxheti, Edi Rama i braktisi.

Në vend që të ndihmonte qytetarët paratë vazhdoi ti çonte te oligarkët. Vetëm pardje thesari i shtetit pagoi 700 mijë euro të parave tuaja, të taksave tuaja për inceneratorin e Tiranës. Për ti hapur rrugë ndërtimit të kullave, shembi Teatrin dhe do të marrë 30 milionë euro borxh. Sepse interesi i Edi Ramës nuk janë qytetarët që sot janë në pamundësi.

Që ekonomia të rimëkëmbet pas shkatërrimit nga RAMAVIRUSI, që të ulet papunësia dhe shqiptarët të jetojnë në normalitet duhet urgjentisht një qeveri që mendon e kujdeset për njerëzit. Unë dhe Partia Demokratike kemi vullnetin, vizionin, përvojën dhe dëshirën për t'i shërbyer qytetarëve.

Vërtet nuk ka ende vaksinë për koronavirusin, por ka vaksinë për RAMAVIRUSIN dhe ky është bashkimi ynë për të sjellë ndryshimin që pret çdo shqiptar: një qeveri normale për t’i garantuar qytetarëve një jetë normale dhe me dinjitet.

Ne bëjmë sikur tallemi me ta por në fakt tallen ata me ne. Nga taksat tona në xhepat e secilit prej tyre shkojnë 2 milio...
05/30/2020

Ne bëjmë sikur tallemi me ta por në fakt tallen ata me ne. Nga taksat tona në xhepat e secilit prej tyre shkojnë 2 milionë lekë çdo muaj. Me lekët tona i paguhen dietat, udhëtimet, hotelet, karburanti e gjithë qejfet që i ofron karrigia e deputetit!

Shqipëria lëkundet sërisht nga termeti :Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korç...
05/30/2020

Shqipëria lëkundet sërisht nga termeti :

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.

Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë 3.2 në orën 09:00 .

Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës
05/30/2020
Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës - APEL MEDIA

Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës

Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetutës, i jep të drejtë, ashtu si dhe në variantin e parë të muajit mars, pozicionit t....

Meta presion Bashës: Ujku i Surrelit do të coptojë nëse largohesh nga unë, mos më bë takime me Kim po mbaj anën time
05/30/2020
Meta presion Bashës: Ujku i Surrelit do të coptojë nëse largohesh nga unë, mos më bë takime me Kim po mbaj anën time

Meta presion Bashës: Ujku i Surrelit do të coptojë nëse largohesh nga unë, mos më bë takime me Kim po mbaj anën time

Ilir Meta duket i nervozuar me qendrimet e Lulzim Bashës, i cili një ditë pas sulmeve të ashpra të presidentit ndaj ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, zhvilloi një takim të “përzemërt” me të. Nëpërmjet një shkrimi të organit zyrtar mediatik të tij, Meta i bën presion Ba...

Vuçiq: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik
05/29/2020
Vuçiq: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik - APEL MEDIA

Vuçiq: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”. “Nuk bëhet fjalë për parime. Shihet qartë se është politikë dhe unë e respektoj atë”, tha Vuçiq, transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios E...

#Ilir_Meta---------------Për çështjen e Kodit Zgjedhor, jam i kënaqur, që sipas aktorëve politikë dhe diplomatikë, ka pë...
05/29/2020

#Ilir_Meta
---------------

Për çështjen e Kodit Zgjedhor, jam i kënaqur, që sipas aktorëve politikë dhe diplomatikë, ka përparime.
Mezi po pres që palët të mbajnë fjalën dhe në datën 31 maj 2020 të përmbyllin me konsensus ndryshimet që kërkohen me aq ngulm prej kohësh nga Bashkimi Europian, dhe partnerët e tjerë.
Do ta duartrokas konsensusin dhe menjëherë do t’i firmos këto ndryshime sapo të vijnë!
Por nëse ndryshimet në Kodin Zgjedhor, miratohen në mënyrë të njëanshme, do të ketë ZERO çelje negociatash të Shqipërisë me Bashkimin Europian, jo deri në zgjedhjet e ardhshme, por edhe deri në zgjedhjet e tjera që do vijnë pas tyre.

Sot, Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me ambasadoren amerikane Yuri Kim nënshkruan kontratën e pranimit për pajisjen e ...
05/29/2020

Sot, Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me ambasadoren amerikane Yuri Kim nënshkruan kontratën e pranimit për pajisjen e Forcës Ajrore me helikopterë të tipit “Black Hawk”, financim i përbashkët i dy qeverive.
Helikopterët "Black Hawk" që shumë shpejt do të jenë pjesë e Forcës tonë Ajrore, investimi kolosal në Bazën e Kuçovës, sistemi i radarëve pas marrëveshjes me kompaninë amerikane Lockeed Martin, janë tregues se Forca Ajrore shqiptare dhe Forcat e Armatosura po ringrihen me hapa të sigurt🇦🇱🇺🇸

Lë qelinë e burgut Moisi Habilaj, ja vendimi që mori për të Apeli në Itali
05/29/2020
Lë qelinë e burgut Moisi Habilaj, ja vendimi që mori për të Apeli në Itali

Lë qelinë e burgut Moisi Habilaj, ja vendimi që mori për të Apeli në Itali

FlashKronikeKryesoreTë fundit Lë qelinë e burgut Moisi Habilaj, ja vendimi që mori për të Apeli në Itali May 29, 2020 | 9:05 SHPËRNDAJE Facebook Twitter tweet Le qeline e burgut dhe do te qendroje ne arrest shtepie Moisi Habilaj. Mediat italiane shkruajne se ai do te qendrojne ne arrest sht....

05/28/2020
Vora News

Kujdes me fjalë e lirë ....

Nga njëri cep i globit në tjetrin, ushtarakët shqiptarë vijojnë të vlerësohen për kontributin e tyre.Në këtë periudhë pa...
05/28/2020

Nga njëri cep i globit në tjetrin, ushtarakët shqiptarë vijojnë të vlerësohen për kontributin e tyre.
Në këtë periudhë pandemie vëmendja ndaj personelit shëndetësor është shtuar edhe në misionet e NATO-s.
Infermierët ushtarakë shqiptarë nëntoger Eno Shyti dhe tetar Viktor Skuqi nga Vora janë dekoruar nga komandanti turk i bazës së tyre në Aeroportin Ndërkombëtar të Kabulit.
#KrenariPërFA🇦🇱 #Olta_xhaxhka
#MinistriaMbrojtjes👐👐

NJOFTIM I BASHKISË VORË PËR APLIKANTET E PROGRAMIT TË RINDËTIMIT 👇
05/28/2020

NJOFTIM I BASHKISË VORË PËR APLIKANTET E PROGRAMIT TË RINDËTIMIT 👇

Vala e dytë e koronavirusit do të jetë më agresive”/ Rama: Qeveria po fuqizon sistemin për të qenë gati
05/27/2020
"Vala e dytë e koronavirusit do të jetë më agresive"/ Rama: Qeveria po fuqizon sistemin për të qenë gati - APEL MEDIA

Vala e dytë e koronavirusit do të jetë më agresive”/ Rama: Qeveria po fuqizon sistemin për të qenë gati

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim të drejtpërdrejtë për publikun, foli për një valë të dytë të shpërthimit të koronavirusit, që sipas tij, mund të jetë edhe më agresive se e mëparshmja. Rama shprehu falënderime të veçanta për mjekët dhe infermierët, teksa u shpreh se b...

05/27/2020
Vora News

Une bera ç'mos por ti e di, sistemi. Ky film tregon realitetin shqiptar se kush po qeveris ne keto 30 vjet Shqiperine. Super film. #Shperndaje .Per me shume bej like faqes Vora News

Vendimi) “Nesër nisin gjyqet por pa publik”/ Këshilli i Ministrave ndryshon aktin normativ për masat ndaj Covid-19👇
05/27/2020
(Vendimi) "Nesër nisin gjyqet por pa publik"/ Këshilli i Ministrave ndryshon aktin normativ për masat ndaj Covid-19 - APEL MEDIA

Vendimi) “Nesër nisin gjyqet por pa publik”/ Këshilli i Ministrave ndryshon aktin normativ për masat ndaj Covid-19👇

Në mbledhjen e mbajtur sot, Këshilli i Ministrave sot ka bërë disa ndryshime në aktin normativ për masat ndaj covid-19. Me propozimin e ministrit të Drejtësisë dhe të ministrit të Shëndetësisë, Këshilli i Ministrave ka vendosur që të lejojë zhvillimin e sancave gjyqësore në çës...

05/27/2020
Edi Rama

🔴 KOMUNIKIMI I FUNDIT KUSHTUAR EKSKLUZIVISHT LUFTËS ME ARMIKUN E PADUKSHËM COVID19

🔴 KOMUNIKIMI I FUNDIT KUSHTUAR EKSKLUZIVISHT LUFTËS ME ARMIKUN E PADUKSHËM COVID19

RAMAVRUSI 👇🤦‍♂️
05/27/2020

RAMAVRUSI 👇🤦‍♂️

RAMAVIRUSI e ka çuar drejt katastrofës situatën e fermerëve. Të goditur nga pandemia ata nuk kanë marrë asnjë ndihmë ekonomike ndërsa konsumi ka rënë në zero.

Sot bisedova me fermerët në tregun e Rrogozhinës. Ata rrinë me orë të tëra për 10, 15, 20 mijë lekë te vjetra xhiro në javë dhe jo në ditë. Askush nuk ka parë asnjë ndihmë me sy, as ndihmë financiare, as ndihmë ushqimore. Propaganda me regji qendrore tregon një pamje të gënjeshtërt, pa lidhje me realitetin e shumicës së shqiptarëve.

Propaganda nuk e fsheh dot dështimin e Edi Ramës, përgjegjësinë dhe sjelljen e tij kriminale. Milionat e taksave të shqiptarëve, të cilat ua dha 4-5 oligarkëve do të mjaftonin që edhe fermeri shqiptar, njësoj si fermeri i Kosovës, si fermeri i Maqedonisë së Veriut të kishte mundësi të siguronte të ardhura për të mbajtur familjen e tij në këto kohë të vështira.

05/26/2020
Lulzim Basha

Lulzim Basha

LIVE - Me ambasadoren e SHBA Yuri Kim në komunikim me gazetarët pas një takimi të frytshëm.

ZV.KRYEMINISTRI ERION BRAÇE----------------------------------UNE JAM DESHMITARE DHE JAM GATI TË DESHMOJ PARA ÇDO PROKURO...
05/26/2020

ZV.KRYEMINISTRI ERION BRAÇE
----------------------------------
UNE JAM DESHMITARE DHE JAM GATI TË DESHMOJ PARA ÇDO PROKURORI QË DO TE HETOJE KETE KRIM SHTETEROR MBI TE DREJTEN PER TE ZGJEDHUR E PER TU ZGJEDHUR NE KETE VEND
Foto:#26maj1996

Lulzim Basha
05/26/2020

Lulzim Basha

Qeveria Rama e la biznesin e vogël pa mbështetje.

Sot mijëra biznese përballen me rënien e fuqisë blerëse, pamundësinë për të paguar qiratë edhe për muajt e izolimit, ndërsa xhiroja e tyre është në nivele minimale, faturat afrofe të energjisë janë më të larta edhe se një vit më parë ndërsa Shqipëria renditet ndër vendet me çmimin më të lartë të energjisë e po kështu edhe për faturat e ujit. Këto së bashku me tatimet dhe taksat rrënuan ekonominë e po çojnë drejt falimentimit në masë të biznesit të vogël.

Ky është shqetësimi që dëgjova sot nga të gjithë bizneset e vogla në njësinë 5 në Tiranë. Mungesa e mbështetjes për ta dhe për konsumatorët nga qeveria po i çon drejt mbylljes shumë biznese familjare.

Kjo gjendje është kudo në Shqipëri.

Varfëria është ulur këmbëkryq në familjet shqiptare. RAMAVIRUSI ka prekur çdo degë të ekonomisë, pasiguria e papunësia po prek çdo pjesë të shoqërisë.

U ngrinë për shkak të pandemisë, Ministria e Drejtësisë propozon rifillimin e seancave gjyqësore nën masat ndaj COVID
05/26/2020
“Të rihapen gjykatat”/ Ministria e Drejtësisë: Gjyqet të bëhen me protokolle shëndetësore | CNA

U ngrinë për shkak të pandemisë, Ministria e Drejtësisë propozon rifillimin e seancave gjyqësore nën masat ndaj COVID

Ministria e Drejtësisë propozon që të nisin gjyqet në vend, me rregullat e Covid-19, sipas një protokolli të përcaktuar higjieno-sanitar. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjyqet duhet të zhvillohen, duke iu përmbajtur të gjitha rregullave ndaj koronavirusit. Ministria e Drejtësisë...

Drejt hapjes së plotë/ Italia lehtëson ndjeshëm kufizimet
05/25/2020
Drejt hapjes së plotë/ Italia lehtëson ndjeshëm kufizimet -

Drejt hapjes së plotë/ Italia lehtëson ndjeshëm kufizimet

Rajonet e Italisë janë duke u hapur me ritmin e tyre. Edhe pse makineritë e rënda po kryenin punime për të bërë gati plazhin për publikun, kjo nuk i pengoi njerëzit që të shijonin rrezet e diellit dhe ujin e kripur. Emilia Romagna ishte ndër të parat plazhe që po hapen në Rimini. Jet...

Kritikohet martesa e kryeimamit të Maqedonisë së Veriut me gruan 50 vjet më të reGëzim para pak dite pati kreu i Bashkës...
05/25/2020

Kritikohet martesa e kryeimamit të Maqedonisë së Veriut me gruan 50 vjet më të re

Gëzim para pak dite pati kreu i Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi.

Ai u martua në moshën 74 vjeçare me një vajzë 50 vjet më të re. E një hoxhë në Kosovë dhe disa qytetar të Prishtinës nuk po e pëlqejnë këtë veprim të liderit fetar mysliman në shtetin fqinj.

05/24/2020
Edi Rama

JA SI DO TË VAZHDOJMË TË HAPEMI NË 1 QERSHOR😊

JA SI DO TË VAZHDOJMË TË HAPEMI NË 1 QERSHOR 😊

Address

New York, NY

Telephone

+355699396995

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Vora News posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Vora News:

Videos

Vora News

Voranews.al ose Vora News u krijua më datë 21 Nëntor 2017.

Vora News sjell zërin e banorëve të Vores dhe gjith Shqipërisë Vora News po nis shtrirjen e saj edhe në gjithë shqiptarinë,për të cilat bën pjesë çdo shqiptar ka nevojë të dijë e të mësojë. Vora News do të sjellë informacione ditore dhe rrëfime të qytetarëve, të cilët tani do ta kenë një zë të fuqishëm në krah që zëri i tyre të dëgjohet E për këtë, Vora News ka nevojë edhe për secilin nga ju, që me informacione dhe raportime do t’i dilni në ndihmë vetes, fqinjit por edhe gjithë shtetit. Na dërgoni në çdo kohë materiale që ju preokupojnë, dhe ne do ti publikojmë. Qëllim tjetër yni është që një banor i Vorës,Prezes,Berxullit,dhe fshatrave përreth e pse jo edhe një qytetar nga ç'do anë e shqiptarisë, të dijë gjithçka ndodhë në këtë vend.

Kontaktoni ne WhatsApp : 069 939 6995

Nearby media companies


Comments

ca behet kshu mer aman nje puntore e degjenerume e bashkis se vores ish punojse e pd qe sot fal kajmakut eshte ne pune akoma bie cadra per marikaj tines ku ka interesat e veta e neve me fmij te vogel na len ne qiell te hapur madjr madje thot dojsh*t te votojsh*t Agim Kajmakun ju ashtu rrini se dij kur do i vij dita kesaj cafkes me ik nga puna
nje puntore e degjenerume e bashkis vore qe ka qen punojse e ish kryetarit te pd qe sot mund te ishte pa pune po fal kandidatit kajmaku punon akoma bie cadra tinez per marikaj e neve me fmij te vegjel na lejn ne qell te hapur madje madje thot dojsh*t agim kajmakun ju per ate votuat ashtu rrin.ca bashki eshte kjo qe mban kto cafkat akoma ne pune turp
Zonja Balluku Po projekton një hekurudhë të Re : Tiranë -Rinas-Durrës me shumë gabime. Ana ekonomike: Bileta e trenit Durres Tiranë ishte 25 lekë dhe mijra studentë shkonin në fakultet. Tani çmimi i biletë do të bëhet 2 euro , pra 250 dmth 10 fish . Studenti në muaj do 50 bileta ,pra 12500Lekë 12500 pêr një vaft ushqim,së bashku bëjnë 25000 Lekë që familjet shqiptare nuk i kanë. Konkluzioni treni nuk përdoret nga shqiptarët. Bankat nuk japin kredi. Ministria Balluku bëri një vrimë në ujë .Kjo vjen se ajo ka larguar nga puna të gjithë specialistët e mirë.... Para 5 vitesh erdhën 6 specialistë austriakë për ripatimin e hekurudhës. ,por,u tha se nuk kemi para......
Shikonja kete shkoll ne fshatin mucaj te vores turp per shteti dhe per bashkin e vores qe ka kete shkoll rastesisht kalove nga vora nuk e kuptova aishte shkoll apo stall lopesh per faqe te zez mjir te shkretit femi qe bejn shkollen aty u habita fare merni masa per shkollen se lat nam
Shikonja kete shkoll ne fshatin mucaj te vores turp per shteti dhe per bashkin e vores qe ka kete shkoll rastesisht kalove nga vora nuk e kuptova aishte shkoll apo stall lopesh per faqe te zez mjir te shkretit femi qe bejn shkollen aty u habita fare merni masa per shkollen se lat nam
Kjo esht arsyeja se pse kryetari fiton zgjedhjet sepse nuk prek qofte edhe nje hardhi rrushi ne rruge