Indeksonline.al

Indeksonline.al Indeksonline.al is the ultimate source of aggregated information from the best informative portals in the Albania, Serbia, Macedonia, Kosova, Montenegro

10/11/2014
#unebesoj dhe #ineksonlinealbania
10/11/2014

#unebesoj dhe #ineksonlinealbania

Indeksonline.al
10/04/2014

Indeksonline.al

Indeksonline.al's cover photo
10/04/2014

Indeksonline.al's cover photo

A është dashur që Jahjaga të shkoj në New York?
09/22/2014
A është dashur që Jahjaga të shkoj në New York?

A është dashur që Jahjaga të shkoj në New York?

Presidentja mund të ketë qenë ylli i mbrëmjes ku iu dha çmimi kryesor në New York nga Clinton Global Iniciative për promovimin e paqes, por...

Izet Haxhia: Ja si furnizoi Berisha me armë e makina të blinduara bandën e Gaxhait kundër Zanit...
09/18/2014
Izet Haxhia: Ja si furnizoi Berisha me armë e makina të blinduara bandën e Gaxhait kundër Zanit...

Izet Haxhia: Ja si furnizoi Berisha me armë e makina të blinduara bandën e Gaxhait kundër Zanit...

Izet Haxhia: Ja si furnizoi Berisha me armë e makina të blinduara bandën e Gaxhait kundër Zanit in Lajmi i fundit 0 Siç kishte premtuar një ditë më parë në replikat e tij me ish-Kryeministrin Sali Berisha, Izet Haxhia ka dhënë detaje të reja për ato çka i ngriti një ditë më parë si pyetje. Në pronon…

Historiani serb: Ne jemi të ardhur, shqiptarët janë autoktonë
12/03/2013
Historiani serb: Ne jemi të ardhur, shqiptarët janë autoktonë

Historiani serb: Ne jemi të ardhur, shqiptarët janë autoktonë

Në tekstet shkollore të nxënësve shqiptarë në Luginën e Preshevës, flitet mbi historinë dhe origjinën e shqiptarëve në Ballkan. Në këto libra, shpjegohet qartë se janë të lashtë dhe autokton. Ndërsa për serbë thuhet se janë të ardhur.

Sot seanca e parë ndaj Sylejman Selimit dhe të tjerëve
11/27/2013
Sot seanca e parë ndaj Sylejman Selimit dhe të tjerëve

Sot seanca e parë ndaj Sylejman Selimit dhe të tjerëve

Sot mbahet seanca fillestare ndaj ish-komandantit të përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selimit dhe 3 personave të tjerë, të akuzuar për krime lufte. Ai bashkë me Ismet Haxhën, Nexhat Qubrelin dhe Shefki Hysenin akuzohen se kanë maltretuar dy dëshmitare në Likoc në vitin 1998. Seanca do të mbahet në G...

11/21/2013

Si pasoje e nje aksidenti te rende automobilistik ne aksin Tirane- Elbasan humbet jeten ish ministri i transporteve te Shqiperise, dhe kandidati per kryetar te partise demokratike te Shqiperise, Sokol Olldashi. Indeksonline.al u shpreh ngushellime familjareve te Z. Olldashi.

11/11/2013

Plaka e shkrete puth Bashen ne prteste dhe i bie te fiket :):)

Degjim te kendshem
10/30/2013
Radio Emigranti

Degjim te kendshem

Radio Emigranti është një web-radio shqip që është mundësuar nga një bashkëpunim midis Vlorenj.Com dhe RadioEmigranti.Com. Kjo radio mund të dëgjohet me një kompjuter që përmban një program që "lexon" formatin mp3 si Windows Media Player, Real Player, iTunes dhe shumë të tjerë.

Kukan: Krimi dhe korrupsioni duhet të çrrënjosen
10/30/2013
Kukan: Krimi dhe korrupsioni duhet të çrrënjosen

Kukan: Krimi dhe korrupsioni duhet të çrrënjosen

Ka filluar në Prishtinë takimi i gjashtë ndërparlamentar mes Parlamentit Evropian dhe Kosovës me ç’rast eurodeputeti Eduard Kukan ka theksuar se duhet të bëhet edhe shumë punë në proceset integruese.

Shkarkohet nga detyra Drejtori i parandalimit të Pastrimit të Parave
10/30/2013
Shkarkohet nga detyra Drejtori i parandalimit të Pastrimit të Parave

Shkarkohet nga detyra Drejtori i parandalimit të Pastrimit të Parave

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Pastrimit të Parave, Arben Doçi.Pas disa vitesh në krye të Drejtorisë së Përgjithshme për Parandalimin dhe Pastrimin e Parave, Doçi është liruar nga detyra me motivacionin për performancë të dobët dhe mangësi në kryerjen e detyrës, ndërkohë që Ministri...

Dashamir Shehu: Do ketë ikje të tjera nga PD drejt mazhorancës - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...
10/07/2013
Dashamir Shehu: Do ketë ikje të tjera nga PD drejt mazhorancës - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Dashamir Shehu: Do ketë ikje të tjera nga PD drejt mazhorancës - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehu bindur se nga Partia Demokratike do të ketë rrjedhje të tjera votash drejt mazhorancës. “Mendoj se mund të ketë largime. Sigurisht nga e djathta, sepse fatkeqësisht rrjedhjet gjithmonë kanë qenë nga opozita drejt pushtetit. Pushteti ka gravitet ...

Rama anulon 25 vendime të marra nga Berisha pas 23 Qershorit - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...
10/01/2013
Rama anulon 25 vendime të marra nga Berisha pas 23 Qershorit - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Rama anulon 25 vendime të marra nga Berisha pas 23 Qershorit - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e kabinetit qeveritar, mbajtur pasditen e së hënës ka anuluar 25 vendime të marra nga qeveria “Berisha” në ditët pas zgjedhjeve të 23 Qershorit. PROJEKTVENDIME: 1. Për revokimin e emërimit të anëtarëve të Këshillit të Statistikave dhe për shfuqizimin e vendimit nr....

Shtyhet gjyqi, Dritan Dajti: Do hap Kutinë e Pandorës për policinë e shtetit - Lajmi i Fundit |...
09/23/2013
Shtyhet gjyqi, Dritan Dajti: Do hap Kutinë e Pandorës për policinë e shtetit - Lajmi i Fundit |...

Shtyhet gjyqi, Dritan Dajti: Do hap Kutinë e Pandorës për policinë e shtetit - Lajmi i Fundit |...

Tirane – “Do të hap “Kutinë e Pandorës” në lidhje me akuzat ndaj Arjan Muçës.I kërkoj trupit gjykues një procesverbal të librit të armatimit të policies. Kam të dhëna që efektivi i vrarë Fatos Xhani ka marrë në dorëzim një armë dy muaj pas vdekjes së tij”. Me këto akuza i është drejtuar ditën e [......

Lotaria Amerikane, aplikimet nga 1 tetori deri në 2 nëntor - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...
09/19/2013
Lotaria Amerikane, aplikimet nga 1 tetori deri në 2 nëntor - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Lotaria Amerikane, aplikimet nga 1 tetori deri në 2 nëntor - Lajmi i Fundit | lajme shqip |...

Burimet zyrtare kanë thënë se aplikimet për lotarinë amerikane “DV 2015”, do të nisin më 1 tetor 2013 dhe do të mbyllen më 2 nëntor të këtij viti. Nga Ambasada Amerikanë në Tiranë bëhet e ditur se, “periudha e aplikimit për lotarinë Amerikane (Viza e shumëllojshmërisë DV) fillon më datë 1 tetor 201...

Kurir: Kryepolici i Serbisë ka takuar fshehtas “kreun e mafies shqiptare” - Lajmi i Fundit |...
09/18/2013
Kurir: Kryepolici i Serbisë ka takuar fshehtas “kreun e mafies shqiptare” - Lajmi i Fundit |...

Kurir: Kryepolici i Serbisë ka takuar fshehtas “kreun e mafies shqiptare” - Lajmi i Fundit |...

Sipas të përditshmes së Beogradit “Kurir”, drejtori i Policisë së Serbisë, Millorad Veloviq, dhe shefi i klanit mafioz shqiptar, Qazim Feliks Osmani, i cilësuar si narko-bos i Ballkanit, janë takuar fshehta,s në tualetin e hotelit “Zira” në Beograd, të dielën, më 15 shtator. Sipas kësaj gazete ata k...

09/17/2013

Fatmiri Limaj shpallet i pafajshem. :)

" Me lini te vdes me vajzen time ne - fjalet e nje njeriu qe semundja e ndau nga bija e tij....:(
09/15/2013
http://bit.ly/191SoON

" Me lini te vdes me vajzen time ne - fjalet e nje njeriu qe semundja e ndau nga bija e tij....:(

Ky është momenti në të cilin një baba 34-vjeçar, po përshëndetet përgjithmonë me të bijën e porsalindur.

09/15/2013

Interesant menyra se si perceptohen zgjedhjet lokale te Kosoves ne Serbi. Ne nje sondazh online qe po zhvillohet nga homologia jone ne Beograd, agjencia informative B92, pergjigjet jane si me poshte:

A mendoni se serbet do bojkotojne zgjedhjet e 3 Nentorit ne Kosove?

Po 67.62% (236 votes)
Jo 26.65% (93 votes)
Nuk e di 6% (20 votes)

Cfarë fshihet pas rebelëve në Siri dhe cfarë janë ata?! - Lajmi i Fundit | lajme shqip | lajmi i...
09/15/2013
Cfarë fshihet pas rebelëve në Siri dhe cfarë janë ata?! - Lajmi i Fundit | lajme shqip | lajmi i...

Cfarë fshihet pas rebelëve në Siri dhe cfarë janë ata?! - Lajmi i Fundit | lajme shqip | lajmi i...

Ndërkohë që vazhdon diplomacia ndërkombëtare për krizën në Siri, vazhdon edhe beteja në vend mes fraksioneve kryengritësve dhe qeverisë së Presidentit Assad. Kryengritësit janë një masë heterogjene dhe e ndarë në fraksione të ndryshme me axhenda të ndryshme. Luftëtarët e Jabhat al-Nusras janë betuar...

Berisha-Ramës: Nëse s`mban premtimet që ke bërë, përgatitu për betejë - Lajmi i Fundit | lajme...
09/14/2013
Berisha-Ramës: Nëse s`mban premtimet që ke bërë, përgatitu për betejë - Lajmi i Fundit | lajme...

Berisha-Ramës: Nëse s`mban premtimet që ke bërë, përgatitu për betejë - Lajmi i Fundit | lajme...

Ish-kryeministri Sali Berisha mori pjesë në diskutimin për programin e qeverisë së re të drejtuar nga kryeministri i ri Edi Rama. Duke mos u përqendruar vetëm tek diskutimi në lidhje me programin e qeverisë, Berisha theksoi se zgjedhjet e 23 qershorit u fituan me premtimet antiglobaliste. Deputeti i...

09/14/2013

"Nga sot po fillon diktatura e Rilindjes dhe ngritja e bijve që mezi presin të marrin hak për rënien e etërve 20 vite më pare" deklaroi sot nenkryetari i ri i Parlamentit. Ne vitin 1988, bash ne kohen e zeze te diktatures ky fare disidenti (Edmond Spaho) ishte jo me pak por nen Drejtor i Drejtorise se pergjithshme te Rezervave te Shetit komunist. Pra "Ate komunist" e shkuar Atit. Edhe me komunist se ish Ministri i diktatures Kac Islami. E kur e zgjedh "opozita e zjarrte antikomuniste" nen/kryetar te Parlamentit ish nen/Drejtorin e Pergjithshem te Rezervave te Shetit komunist, jo me pak se 23 vjet pas renies de jure te diktatures. Mire more zoterinj, po per bageti fare e merrni ju disidencen shqiptare, ish te persekutuarit politik, inteligjencen shqiptare, popullin shqiptar..????? " - Bardhyl Ukcamaj

Address

25 Park Ave
New York, NY
10017

Telephone

(917) 477-5445

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Indeksonline.al posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Nearby media companies