Dual Vox Studio

Dual Vox Studio Kjo faqe mbështetë portalin gazetashqiptari.com; profesionalizmi, etika dhe humanizmi jane mbi te gjitha per ne.

Nikolla Tesla, nderi i kombit shqiptar
04/29/2020
Nikolla Tesla, nderi i kombit shqiptar

Nikolla Tesla, nderi i kombit shqiptar

Nisur nga emri i tij, Nikolla Tesla nuk është serb. Familja e tij ishte nga Sanxhaku, i banuar nga shqiptarë edhe sot. Babai i tij nuk njihte shkrim e këndim dhe në një ditë u bë prift i krish

60 Mintues nga SHBA: Terrori i Serbisë ndaj shqiptarëve ishte më i keq se sa që mendohej - Një reportazh për krimet serb...
04/27/2020
60 Mintues nga SHBA: Terrori i Serbisë ndaj shqiptarëve ishte më i keq se sa që mendohej - Një reportazh për krimet serbe në Gjakovë nga CBS - Video

60 Mintues nga SHBA: Terrori i Serbisë ndaj shqiptarëve ishte më i keq se sa që mendohej - Një reportazh për krimet serbe në Gjakovë nga CBS - Video

60 Mintues është revista e lajmëve më e shikuara në Amerikë, që trasmetohet në televizonin CBS. Gazetari i mirënjohur amerikan Scott Pelley, kishte realizuar një reportazh për krimet serbe

Nga dokumentet serbe, 1913: "Shfarosni arnautët katolikë"!
04/26/2020
Nga dokumentet serbe, 1913: "Shfarosni arnautët katolikë"!

Nga dokumentet serbe, 1913: "Shfarosni arnautët katolikë"!

Kisha serbe në vijën e parë të luftës Pararoja e Serbisë në Kosovë ....Me 1913, redaktori përgjegjës i organit qendror të Kishës Ortodokse serbe, "Glasnik Pravoslavne crkve", shkruante

Diktatori Kim Jong Un, ka vdekur, raportojnë mediat aziatike
04/25/2020
Diktatori Kim Jong Un, ka vdekur, raportojnë mediat aziatike

Diktatori Kim Jong Un, ka vdekur, raportojnë mediat aziatike

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka vdekur, ka bërë të ditur një rrjet televiziv nga Hong-Kongu, njofton New York Post. Ndërkaq, më herët një gazetë e njohur japoneze kishte

Batoja proserb e quan Albin Kurtin “idiot politik”
04/24/2020
Batoja proserb e quan Albin Kurtin “idiot politik”

Batoja proserb e quan Albin Kurtin “idiot politik”

Gazetari Baton Haxhiu e ka sulmuar ashpër kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Haxhiu i ka cilësuar të papranueshme vlerësimet e Kurtit se qeverinë e tij e rrëzoi i dërguari

Haziri e zbulon tradhtinë: Kosova duhet t’i japë diçka Serbisë – Gazeta Shqiptari
04/24/2020
Haziri e zbulon tradhtinë: Kosova duhet t’i japë diçka Serbisë – Gazeta Shqiptari

Haziri e zbulon tradhtinë: Kosova duhet t’i japë diçka Serbisë – Gazeta Shqiptari

Ballina Debate Haziri e zbulon tradhtinë: Kosova duhet t’i japë diçka Serbisë Nga Shqiptari 24 Prill, 2020 270 S'ka komente Lutfi Haziri nënkryetar nga LDK gjatë një paraqitje televizive deklaroi se është e natyrshme që Kosova duhet të jap diçka në dialog me Serbinë e që pritët ta ...

Edhe 39 raste infektimi me koronavirus, arrin në 669 veta!
04/23/2020
Edhe 39 raste infektimi me koronavirus, arrin në 669 veta!

Edhe 39 raste infektimi me koronavirus, arrin në 669 veta!

IKSHPK ka bërë të ditur se pas testimit të 255 mostrave 39 persona kanë dalë pozitiv me virus. ‘’Rastet pozitive janë raste kontakti, njëzet e gjashtë (26) raste nga komuna e Pejës (s

LDK-ja kandidon Avdullah Hotin për kryeministër!
04/23/2020
LDK-ja kandidon Avdullah Hotin për kryeministër!

LDK-ja kandidon Avdullah Hotin për kryeministër!

Kreu i LDK’së Isa Mustafa e ka konfirmuar se Avdullah Hoti është emri që kanë zgjedhur për të nomimuar për kryeministër. Mustafa tha para mediave se partia e tij kishin kërkuar që ai t

Heronjtë e munguar për veriun
04/23/2020
Heronjtë e munguar për veriun

Heronjtë e munguar për veriun

Për kryeheroin Agim Ramadani Idriz Morina Pas luftës shqiptarët janë bombarduar dhe vazhdojnë ende të bombardohen me emra nga më të ndryshëm të heronjve dhe kryeheronjve. Pa hyrë në

Anton Quni: Vjosa Osmani ma ka dhënë besën se do të qëndrojë në LDK
04/22/2020
Anton Quni: Vjosa Osmani ma ka dhënë besën se do të qëndrojë në LDK

Anton Quni: Vjosa Osmani ma ka dhënë besën se do të qëndrojë në LDK

Ballina Shëndetësi Anton Quni: Vjosa Osmani ma ka dhënë besën se do të qëndrojë në LDK Nga Shqiptari 22 Prill, 2020 1 S'ka komente Anton Çuni e përkrah pa rezervë vendosmërinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që qeverinë e re ta bëjë me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe...

Ekskluzive: Shtëpi shqiptare në Prishtinë me 1913
04/22/2020
Ekskluzive: Shtëpi shqiptare në Prishtinë me 1913

Ekskluzive: Shtëpi shqiptare në Prishtinë me 1913

Një shtëpi e rrallë në Prishtinën e para një shekulli. E ndërtuar thjesht, dhe me mbulojë sane, me ca drunjë të shtrirë, dhe dy vertikal. Një pamje sa intriguese aq edhe pasqyruese e një

Kujtim Shala: Nuk dua të jem kryetar i partisë, nuk do kisha kohë për angazhime tjera -Video
04/20/2020
Kujtim Shala: Nuk dua të jem kryetar i partisë, nuk do kisha kohë për angazhime tjera -Video

Kujtim Shala: Nuk dua të jem kryetar i partisë, nuk do kisha kohë për angazhime tjera -Video

Ballina Debate Kujtim Shala: Nuk dua të jem kryetar i partisë, nuk do kisha kohë për angazhime tjera -Video Nga Shqiptari 20 Prill, 2020 2 S'ka komente Deputeti i LDK’së, Kujtim Shala, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se atij i është ofruar një mundësi për të qenë kandidat për...

Tronditet Ramushi! Shpërthen eprori FARK-ut: Ti Kryeministër me ushtarët tuaj, e rrethoje Tahir Zemën, Sali Çekajn, dhe ...
04/19/2020
Tronditet Ramushi! Shpërthen eprori FARK-ut: Ti Kryeministër me ushtarët tuaj, e rrethoje Tahir Zemën, Sali Çekajn, dhe me ultimatum kërkoje dëbimin nga Kosova!

Tronditet Ramushi! Shpërthen eprori FARK-ut: Ti Kryeministër me ushtarët tuaj, e rrethoje Tahir Zemën, Sali Çekajn, dhe me ultimatum kërkoje dëbimin nga Kosova!

Skender Hasanxhekaj dhe Isuf Haklaj, majtas "ËNDËRR" A jam në ëndërr apo është e vërtetë! Skender Hasanxhekaj Pas shpalljes së aktgjykimit për grupin Kumanova, Kryeminis

FLET-ARRESTIMET NGA SHTABI I ROGNERIT PËR SALI ÇEKAJN, AHMET KRASNIQIN, AZEM HAJDARIN… – Gazeta Shqiptari
04/19/2020
FLET-ARRESTIMET NGA SHTABI I ROGNERIT PËR SALI ÇEKAJN, AHMET KRASNIQIN, AZEM HAJDARIN… – Gazeta Shqiptari

FLET-ARRESTIMET NGA SHTABI I ROGNERIT PËR SALI ÇEKAJN, AHMET KRASNIQIN, AZEM HAJDARIN… – Gazeta Shqiptari

Histori Lajmi Kryesor FLET-ARRESTIMET NGA SHTABI I ROGNERIT PËR SALI ÇEKAJN, AHMET KRASNIQIN, AZEM HAJDARIN… Nga Shqiptari 19 Prill, 2020 9 S'ka komente PËR FLET-ARRESTIN E NJOFTOVA KOMANDANTIN SALI ÇEKAJ, MË 17 JANAR 1999 Nga Xhafer LECI Në fillim të vitit 1999, ish gazetari socialist i .....

Prilli i lavdisë dhe krenarisë Kombëtare!
04/19/2020
Prilli i lavdisë dhe krenarisë Kombëtare!

Prilli i lavdisë dhe krenarisë Kombëtare!

Dega e LDK-së për Gjermani Homazh në nderim për jetën dhe veprës madhore të Sali Çekajt Sot në këtë 21-vjetor të rënies heroike të intelektualit, juristit, luftëtarit, kom.të briga

Nobelisti i Mjekësisë Montanie plas bombën: Sekuenca e AIDS-it u fut në genomin e koronavirusit...
04/18/2020
Nobelisti i Mjekësisë Montanie plas bombën: Sekuenca e AIDS-it u fut në genomin e koronavirusit...

Nobelisti i Mjekësisë Montanie plas bombën: Sekuenca e AIDS-it u fut në genomin e koronavirusit...

Ballina Debate Nobelisti i Mjekësisë Montanie plas bombën: Sekuenca e AIDS-it u fut në genomin e koronavirusit… Nga Shqiptari 17 Prill, 2020 14 S'ka komente Coronavirus thuhet se është një virus i manipuluar, i lëshuar aksidentalisht nga një laborator kinez në Wuhan, ku po studiohej vaks...

Pse sulmohet Vjosa Osmani në stilin serb të Baton Haxhiut?
04/17/2020
Pse sulmohet Vjosa Osmani në stilin serb të Baton Haxhiut?

Pse sulmohet Vjosa Osmani në stilin serb të Baton Haxhiut?

Enver Bytyçi Koalicioni qeverisës midis Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes u arrit me shumë vështirësi. Prej 6 tetorit u deshën katër muaj për t’u marrë vesh e për të

DOKUMENT -PLATFORMA E LDK-së PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI: Kufijtë, integriteti territorial dhe karakteri unitar i shtetit ...
04/16/2020
DOKUMENT -PLATFORMA E LDK-së PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI: Kufijtë, integriteti territorial dhe karakteri unitar i shtetit nuk mund të jenë temë e dialogut

DOKUMENT -PLATFORMA E LDK-së PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI: Kufijtë, integriteti territorial dhe karakteri unitar i shtetit nuk mund të jenë temë e dialogut

Marrëveshja Përfundimtare me Serbinë duhet të arrihet pa e cënuar në asnjë formë shtetësinë e Kosovës, të përcaktuar me Deklaratën e Pavarësisë të 17 shkurtit 2008, me Kushtetutë

A është misioni i Isës (M) identik me atë të Jezusit?
04/15/2020
A është misioni i Isës (M) identik me atë të Jezusit?

A është misioni i Isës (M) identik me atë të Jezusit?

A është rastësi që ISA M (JEZUSI) i LDK-së së Agim Mustaqit e mban të njëjtin emër si Jezu Krishti. Shtrohet pyetja a është misioni i tij i identik me atë të Jezusit? Që ta kuptojmë

Cilës kushtetutë po i referohesh president?! Nashta asaj të Haxhi Thaçit, se të Kosovës, jo – Gazeta Shqiptari
04/15/2020
Cilës kushtetutë po i referohesh president?! Nashta asaj të Haxhi Thaçit, se të Kosovës, jo – Gazeta Shqiptari

Cilës kushtetutë po i referohesh president?! Nashta asaj të Haxhi Thaçit, se të Kosovës, jo – Gazeta Shqiptari

Ballina Debate Cilës kushtetutë po i referohesh president?! Nashta asaj të Haxhi Thaçit, se të Kosovës, jo Nga Shqiptari 15 Prill, 2020 11 S'ka komente Letra e tretë, Thaçi i prerë me Kurtin: Dërgoje emrin e mandatarit! Shumë shpejt e propozoj kandidatin për Kryeministër duke ndjekur t....

Lidhjet kriminale të SHIK-ut dhe mafias politike me Serbi dhe raportet kriminale – Video – Gazeta Shqiptari
04/15/2020
Lidhjet kriminale të SHIK-ut dhe mafias politike me Serbi dhe raportet kriminale – Video – Gazeta Shqiptari

Lidhjet kriminale të SHIK-ut dhe mafias politike me Serbi dhe raportet kriminale – Video – Gazeta Shqiptari

Ballina Debate Lidhjet kriminale të SHIK-ut dhe mafias politike me Serbi dhe raportet kriminale – Video Nga Shqiptari 15 Prill, 2020 54 S'ka komente   SHIK-PDK(BIA-UDB) SIA-AIK(LDK)SHERBIME KRIMINALE RAPORTI I SHERBIMIT SEKRET TË 'KFORIT AMERIKAN' DHE (CIA-EJ), mbi Gjak-Pirsat(Shkatrruesit e Ko...

URGJENTISHT të mbrohet jeta e Fidan Jupollit, kërcënohet me jetë! – Gazeta Shqiptari
04/14/2020
URGJENTISHT të mbrohet jeta e Fidan Jupollit, kërcënohet me jetë! – Gazeta Shqiptari

URGJENTISHT të mbrohet jeta e Fidan Jupollit, kërcënohet me jetë! – Gazeta Shqiptari

Ballina Lajme URGJENTISHT të mbrohet jeta e Fidan Jupollit, kërcënohet me jetë! Nga Shqiptari 14 Prill, 2020 10 S'ka komente Lusim polici e prokurori, me drejtësi ta zbardhin rastin e SODIT, kur gjatë emisionit me Ministren e Drejtësisë Albulena Haxhiu u kërcënua me jetë … Ju lusim të ...

Skandal: Plagoset avokati i kërcënuar nga Sami Lushtaku
04/14/2020
Skandal: Plagoset avokati i kërcënuar nga Sami Lushtaku

Skandal: Plagoset avokati i kërcënuar nga Sami Lushtaku

Avokati nga Drenasit, Gazmend Halilaj, thotë se është plagosur para shtëpisë së tij, ndërsa ka publikuar edhe disa fotografi. Halilaj, i cili u bë i njohur vitin e kaluar pas skandalit të

Kongresmeni Engel dhe senatori Mendez, i bëjnë thirrje sekretarit Pompeu: “jepni mundësinë Qeverisë së Kosovës të plotës...
04/13/2020
Kongresmeni Engel dhe senatori Mendez, i bëjnë thirrje sekretarit Pompeu: “jepni mundësinë Qeverisë së Kosovës të plotësohet para se të mbështetni një qeveri të re!” – Gazeta Shqiptari

Kongresmeni Engel dhe senatori Mendez, i bëjnë thirrje sekretarit Pompeu: “jepni mundësinë Qeverisë së Kosovës të plotësohet para se të mbështetni një qeveri të re!” – Gazeta Shqiptari

Lajme Lajmi Kryesor Kongresmeni Engel dhe senatori Mendez, i bëjnë thirrje sekretarit Pompeu: “jepni mundësinë Qeverisë së Kosovës të plotësohet para se të mbështetni një qeveri të re!” Nga Shqiptari 13 Prill, 2020 8 S'ka komente Çdo përpjekje për të negociuar një zgjidhje midi...

Ekskluzive: Kur Vraja sundohej nga shqiptarët, familja Gjinolli
04/13/2020
Ekskluzive: Kur Vraja sundohej nga shqiptarët, familja Gjinolli

Ekskluzive: Kur Vraja sundohej nga shqiptarët, familja Gjinolli

Foto 1. Konaku i Pashës në Vrajë, ku qëndroi pasha dhe quhej selamllëk. Foto 2. Ndërtesa ku jetonin gratë që quhej “Haremlluk”. Këto objekte, banesa qytetare, njihen si kompleksi më i

Address

New York, NY

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dual Vox Studio posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Dual Vox Studio:

Nearby media companies