LUX New York

LUX New York Sme produkčná spoločnosť zameraná na podporu prehĺbenia katolíckej viery medzi Slovákmi v USA a Kanade. Našu produkciu nájdete na www.slovenskykostol.com
(14)

Operating as usual

07/08/2020
3 rady starej mamy

THE THOUGHTS OF OUR ELDERS IS A GREAT TREASURE FOR US!💌

Fr. Ben Kosnac is presenting to us 3 grains of wisdom from his grandmother. You will find out why we shall not delay with confession for too long!

Do you have a favorite advice of your grandparents? 👴🏻👵🏻 Share them with us!

- - -

MYŠLIENKY STARÝCH MÁM SÚ VEĽKÝM BOHATSVOM! 💌

Otec Benjamin Kosnáč v dnešnom Horčičnom zrnku predstaví 3 múdrosti, ktoré často vravievala jeho stará mama Alžbeta. Dozviete aj to, prečo by sme so svätou spoveďou nemali čakať príliš dlho!

Máte aj vy obľúberné rady od svojich starých rodičov? 👴🏻👵🏻 Podeľte sa o ne s nami v komentári!

06/28/2020
Pavol Križka

V “kanadskej sérii” Spojení ceánom je dáždnik neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu. Aj vďaka nemu vám môžeme prinášať, napriek upršanému počasiu, stále nové životné príbehy. V ďalšom z nich sa nám predstaví Pavol Križka.

06/19/2020
Verím v Boha

Ako vysvetliť neveriacim našu vieru v skrate? Stačí prepozprávať modlitbu Verím v Boha! Krátku ukážku nám predvedie otec Benjamin Kosnáč.

06/16/2020
Martina Procházková

Z roku sa stali dva, z dvoch tri až sa nakoniec naša ďalšia hostka, Martina Procházková, rozhodla v Kanade zakotviť dlhodobo. Okrem svojho príbehu nám v rozhovore priblíži aj to, v čom je príprava detí na prvé sväté prijímanie v Kanade iná ako na Slovensku. 💒✝

06/02/2020
Ladislav Krivák

Ďalší životný príbeh Vám prinesieme z Vancouverského predmestia Port Moody, ktorého ulicami sa poprechádzame s vášnivým futbalovým trénerom Ladislavom Krivákom. ⚽👟
V čom je jeho príbeh iný, aké úskalia ho v Kanade spolu s manželkou postretli ale aj čo ho futbal naučil nám porozpráva v najbližšom diely relácie Spojení oceánom.

05/19/2020
Mirka Kinček

Z upršaného Vancouveru Vám prinesieme ďalší zaujímavý príbeh. 🌂🌧
Naša hostka pani Mirka Kinček podobne ako mnoho iných Slovákov emigrovala spolu so svojou rodinou z Československa vo vypätom období v roku 1968. Čo bolo dôvodom ich odchodu a tiež vďaka čomu aj vo Vancouveri zakrátko nadobudla pocit domova nám rozpovie v nasledujúcej relácií Spojení oceánom.

05/16/2020
05/05/2020
Ján Volentier

Aké je to prísť v 13 rokoch do studenej Kanady? ❄🗻
Zaspomína si náš hosť Ján Volentier. O ňom, jeho rodine, strýkovi don Šutkovi v Ekvádore ale i o poľovaní sa dozviete v dnešnom diely relácie Spojení oceánom.

05/01/2020
Máj, meciac Panny Márie

Máj je mesiacom Panny Márie. Otec Benjamin Kosnáč nám v tomto Horčičnom zrnku, v krátkom zamyslení, priblíži, aký význam môžu mať písmená v Márinom mene.

Ak sa vám zamyslenie páčilo, určite si pozrite aj ďalšie z tejto série TU: https://www.facebook.com/luxnewyork.net/videos/317609252551788/

EN: May is the month of the Blessed Virgin Mary. In this short Mustard seed episode, Fr. Benjamin Kosnač will use the letters of Mary’s name to explain her mission.

If you liked this video, be sure to check out more from this series HERE: https://www.facebook.com/luxnewyork.net/videos/317609252551788/

04/19/2020
Agnes Beňa

Láska k športu kvitne v každom veku. Energická žena a milovníčka behu pani Agnes Beňa žije v Kanade už 51 rokov. Svoj dlhodobý pobyt za hranicami však neplánovala. Čo jej v ťažkých chvíľach bolo veľkou oporou a čo pre ňu znamená slovenská komunita okolo kostola svätého Cyrila a Metoda vo Vancouveri nám prezradí v ďalšej časti relácie Spojení oceánom.

04/17/2020
What will happen after death?

Are You wondering, if there is anything after death?

These days we are still experiencing Easter, the joy of the Risen Christ, who has told us: „I am the resurrection and life. Whoever believes in me, will live, even if he dies.”

Father Benjamin Kosnáč will tell us in today's Mustard Seed about a carpenter, who organizes workshops in manufacturing one's own coffin.

Ste zvedaví, či po smrti vôbec niečo je?

V týchto dňoch ešte stále prežívame veľkonočnú oktávu, radosť so zmŕtvychvstalého Krista, ktorý nám sám odkázal: „Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa bude žiť, aj keď umrie.“

Otec Benjamín Kosnáč nám v dnešnom Horčičnom semiačku rozpovie aj o tesárovi, ktorý usporadúva kurz na výrobu vlastných rakiev.

04/10/2020
The meaning of the cross

The centerpiece of the Good Friday is Jesus’ Cross. ✝
Especially today, let’s remind ourselves through this encouraging video what Jesus did for us on the cross.

We produced The Mustard Seeds for you before the outbreak of this pandemic. You can look forward to its next episode next week.

--
Kríž je stredobodom Veľkého piatku. ✝
Práve dnes si aj prostredníctvom tohto video povzbudenia pripomeňme, čo pre nás Ježiš urobil na kríži.

Horčičné zrnká s otcom Benjamínom Kosnáčom sme pre vás pripravili ešte pred vypuknutím pandémie. Na ďalšiu časť sa môžete tešiť už o týždeň!

04/05/2020
Marián Vermeš

Pôvodne chcel precestovať s kamáratmi Ameriku a vrátiť sa domov. No dnes už v Kanade žije niekoľko rokov a stala sa mu domovom. Náš ďalší hosť, Marián Vermeš, nám okrem svojho životného príbehu porozpráva aj to, čo podľa neho môže Slovensko robiť pre krajanov žijúcich v zahraničí.

04/03/2020
ROOTS - Utrpenie

Môže byť pre nás utrpenie osožné?
-
Can our misery be helpful?

03/27/2020

🌳Aby naše korene rástli, musíme im na to vytvoriť priestor, napríklad v modlitbe. Presne o nej si povieme viac v ďalšom videu zo série ROOTS. Nech sa páči 😇

#roots #luxnewyork

Address

411 East 66 Street
New York, NY
10065

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when LUX New York posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to LUX New York:

Videos

Nearby media companies


Other New York media companies

Show All