Clicky

TeleALBA

TeleALBA Platformë Televizive IPTV Shqiptare. Platforma e parë shqiptare TVIP televizive në kualitet HD. Përmes marrësve "SMART", ne do të garantojmë jo vetëm do të garantojmë kualitet HD, por dhe mjaft shërbime të tjera.

Operating as usual

02/22/2022
UEFA CHAMPIONS LEAGUEPërballjet e ditës së sotme do të garantojnë spektakël.Na ndiqni SOT LIVE në kualitet HD, në platfo...
02/16/2022

UEFA CHAMPIONS LEAGUE
Përballjet e ditës së sotme do të garantojnë spektakël.

Na ndiqni SOT LIVE në kualitet HD, në platformën më inovative shqiptare IPTV.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

UEFA CHAMPIONS LEAGUEPërballjet e ditës së sotme do të jenë një tjetër spektakël i garantuar.Na ndiqni SOT LIVE në kuali...
02/16/2022

UEFA CHAMPIONS LEAGUE
Përballjet e ditës së sotme do të jenë një tjetër spektakël i garantuar.

Na ndiqni SOT LIVE në kualitet HD në platformën më inovative në treg, TeleALBA.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

Rikthehet spektakli i kampionëve të Europës në fazën më të nxehtë.Shijoni në kualitet HD duke përcjellë çdo emocion të U...
02/15/2022

Rikthehet spektakli i kampionëve të Europës në fazën më të nxehtë.

Shijoni në kualitet HD duke përcjellë çdo emocion të UEFA CHAMPIONS LEAGUE.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

12/22/2021
09/09/2021

Së shpejti në Tring Tring - Kanali 401 në TeleALBA

Pasi udhëtoi nëpër botë dhe fitoi shumë çmime, Tigri Daniel u kthye në 'lagjen' e tij t^ preferuar, atë të #Tring!

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring Digital.

#TeleALBA #jetoshqip

09/09/2021

ZONJA E ÇIFLIGUT - Premierë
Nga 13 Shtatori në Kanal D Drama - Kanali 317 në TeleALBA

Bazuar në romanin aq të suksesshëm të Orhan Kemal, nga vitet 50-të në Adananë historike dhe të begatë, por ku mijëra njerëz luftojnë dita-ditës për të mbijetuar. E dashuruar marrëzisht me Kemalin, Gylu kërkon shpëtim nga varfëria dhe dyzohet para etjes për para e pushtet, ndërkohë që hap pas hapi shtron para vetes rrugën për t’u bërë Zonja e Çifligut...

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring Digital.

#TeleALBA #jetoshqip

09/04/2021

KJO JAVË
Me Nisida Tufa në News24

Sonte
ORA 11:30 AM ET - Kanali 115
ORA 5:30 PM ET - Kanali 615

02/10/2021
UCL Promo

Në 16 Shkurt rikthehet spektakli i kampionëve! 16 skuadra fantastike që premtojnë garë, 28 sfida drithëruese dhe emocione të pa përsëritshme! Kush do ta fitojë trofeun e lavdishëm?

Ndiqni UEFA Champions League vetëm dhe ekskluzivisht në TRING!

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

01/19/2021

"Kuzhina e Shefit"
Çdo të martë dhe të mërkurë në Living HD
Ora 11:30 AM ET - Kanali 301
Ora 17:30 PM ET - Kanali 301

Për të sjellë recetat më të shijshme e të sofistikuara që i keni provuar vetëm në restorante të klasit të lartë!

Mjeshtrat e kuzhinës do të ndajnë me ju disa teknika fantastike që do t'ju lehtësojnë gjatë përgatitjes së këtyre pjatave!

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

TË ZHDUKURATE hënë - e premteORA 12:30 PM ET - Kanali 314ORA 6:30 PM ET - Kanali 315TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV,...
01/18/2021

TË ZHDUKURAT
E hënë - e premte
ORA 12:30 PM ET - Kanali 314
ORA 6:30 PM ET - Kanali 315

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

WINX CLUBÇdo ditë ora 1:30 PM ET në KidsKanali 403 në platformën tonë.TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrt...
01/18/2021

WINX CLUB
Çdo ditë ora 1:30 PM ET në Kids
Kanali 403 në platformën tonë.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

UNË JAM FRENKI Nga e hëna në të premte, ora 12:00 PM ET ne TIP TV Kanali 402 në platformën tonë. Ajo është Frenki, objek...
01/18/2021

UNË JAM FRENKI Nga e hëna në të premte, ora 12:00 PM ET ne TIP TV Kanali 402 në platformën tonë.

Ajo është Frenki, objektivi ynë. Një çip i ri do të ndryshojë gjithçka. Një memorie e re do t’i hapë dyert miqësive të reja. Rreziqe dhe plane të reja, këto dhe shumë emocione të tjera do të na shoqërojnë gjatë sezonit të dytë.

TeleALBA - Platforme shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

TË MJERËTNdiqeni SOT ora 4:00 PM ET në Muse - Kanali 414 Për të xhiruar skenën e Anna Hathaway, teksa këndon "I dreamed ...
01/18/2021

TË MJERËT
Ndiqeni SOT ora 4:00 PM ET në Muse - Kanali 414

Për të xhiruar skenën e Anna Hathaway, teksa këndon "I dreamed a dream", u nevojitën 8 orë.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

01/18/2021

Berti dhe Edi e ndjejnë veten superiorë ndaj të tjerëve. Ndërkohë Dora dhe Fatjoni kanë vendosur të ndihmojnë nënën e tyre në punët e shtëpisë por përpara dalin peripeci!

Ndiqni episodin e ri të Kuqezëve sot pra 2:30 PM ET në Smile - Kanali 306

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

TeleALBA #jetoshqip

UNË JAM FRENKINga e hëna në të premte, ora 12:00 PM ET ne TIP TVKanali 402 në platformën tone.Ajo është Frenki, objektiv...
01/14/2021

UNË JAM FRENKI
Nga e hëna në të premte, ora 12:00 PM ET ne TIP TV
Kanali 402 në platformën tone.

Ajo është Frenki, objektivi ynë. Një çip i ri do të ndryshojë gjithçka. Një memorie e re do t’i hapë dyert miqësive të reja. Rreziqe dhe plane të reja, këto dhe shumë emocione të tjera do të na shoqërojnë gjatë sezonit të dytë.

TeleALBA - Platforme shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

TË VEÇANTËTSot, ora 3:00 PM ET në SUPER HDHistoria e vërtetë e dy miqve të besimeve të ndryshme fetare Brunos dhe Mailik...
01/14/2021

TË VEÇANTËT
Sot, ora 3:00 PM ET në SUPER HD

Historia e vërtetë e dy miqve të besimeve të ndryshme fetare Brunos dhe Mailikut, të cilët, 20 vjet më parë, krijuan një organizatë jofitimprurëse për të ndihmuar fëmijët dhe adoleshentët autikë.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

TË VËRTETAT E PATHËNA SOT ora 3:45 PM ET në JOLLY HD - Kanali 311 në TeleALBA. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, part...
01/13/2021

TË VËRTETAT E PATHËNA
SOT ora 3:45 PM ET në JOLLY HD - Kanali 311 në TeleALBA.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

01/13/2021

NBA ZONE

Emisioni më i ri dedikuar kampionatit të NBA vjen ekskluzivisht në Tring çdo të hënë ora 2:00 PM ET në Tring Sport 1 HD!

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

DIPLOMATI Çdo të hënë, ORA 3:00 PM ET në Jolly HD. Tajlanda do të ndryshojë jetën e Luis Salinasit, ambasadorit të ri sp...
01/12/2021

DIPLOMATI
Çdo të hënë, ORA 3:00 PM ET në Jolly HD.

Tajlanda do të ndryshojë jetën e Luis Salinasit, ambasadorit të ri spanjoll në vendin aziatik. Ai do të transferohet atje me një qëllim të vetëm, ta çojë deri në fund misionin e tij diplomatik pa rënë pre e korrupsionit brenda ambasadës. Përballë tij është Eduardoja, një burrë ambicioz me një plan të fshehtë për të manipuluar dhe përfituar nga “modus operandi”, metodat e vjetra të ambasadës.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

HESHTJA Sot ORA 3:00 PM ET në Tring SuperQë pas zhdukjes së vajzës së tij të vogël Guin, Raibërn, një ish-gjahtar shkëpu...
01/12/2021

HESHTJA
Sot ORA 3:00 PM ET në Tring Super

Që pas zhdukjes së vajzës së tij të vogël Guin, Raibërn, një ish-gjahtar shkëputet nga bota dhe jeton i izoluar në një vend të shenjtë të botës së egër për disa vjet.Ish e shoqja është në një lidhje me mikun e saj të policisë Karl. I vendosur për të gjetur fëmijën e tij, Raibërn vazhdon të postojë postera në një qytet të vogël. Kur një vajzë e re vritet barbarisht, hetimi i policies zbulon se ajo vritet pa dyshim nga një vrasës serial i frikshëm pre e vajzave adoleshente. I bindur se ai është vrasësi i Guin, Raibërn është gati të bëjë gjithçka për ta gjetur dhe për të marrë hak ndaj tij.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

NJERIU I PADUKSHËM Çdo ditë, ora 1:00 PM ET në Tring KidsKanali 403 në platformën tonë Një hero që s’është parë kurrë më...
01/12/2021

NJERIU I PADUKSHËM
Çdo ditë, ora 1:00 PM ET në Tring Kids
Kanali 403 në platformën tonë

Një hero që s’është parë kurrë më parë. I vendosur në një botë të teknologjisë së lartë dhe spiunëve, ndjek studentin e shkencës Alan Crystal në përpjekjet e tij për të sjellë drejtësi në një botë të kërcënuar nga hija e errët e Opakut të keq.

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

Pasi bëri vaksinën, Dr. Pipero tregon efektet anësore të sajFilloi vaksinimi anti-covid në vendin tonë dhe një ndër grup...
01/12/2021

Pasi bëri vaksinën, Dr. Pipero tregon efektet anësore të saj

Filloi vaksinimi anti-covid në vendin tonë dhe një ndër grupet e para që iu nënshtruan, ishin edhe mjekët e Infektvit, mes të cilëve edhe dr. Pëllumb Pipero. Ai shpjegoi edhe efektet anësore të vaksinës sicc janë skuqja, dhimbja, të përzierat. Por ai shtoi se këto janë efekte afatshkurtra.

“Avash avash e gjithë fasha e riskut të gjithë qytetarët në nevojë të jenë pjesë e këtij procesi që sot filloi. Jam njoftuar dje për të bërë vaksinën nga shefja e shërbimit. Përgjithësisht efektet anësore të kësaj vaksine janë të vogla afatshkurtra. Nuk kemi ende dijeni për efekte afatgjata. Bëhet fjalë për dhimbje, skuqje, të përziera gati në të vjellë. Personat që e kanë bërë deri tani s’ kanë pasur asgjë”, tha dr. Pipero i cili shtoi se se nuk është specialist i fushës për të treguar kategoritë e përjashtuara nga vaksinimi, por përmendi dy prej tyre: ‘Fëmijët deri në 4 vjeç janë të përjashtuar dhe gratë shtatzëna’.

Burimi: Tring

TeleALBA
01/12/2021

TeleALBA

12/09/2020

Memories - Single by One Voice Children's Choir

12/08/2020

FAMILJA KUQEZI

Mos humbisni episodin e katërt në sot ora 2:30 PM ET në Smile!

Bela do një mendim profesional për këmbët 'e djegura' të Gertës, por dërgon aksidentalisht foton e këmbëve shefit të saj.

Djemtë nisen për piknik por një aksident i ndalon!

Dora është nervoze sepse Albi nuk i është përgjigjur në Whatsaap!

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

12/08/2020

TRING FAMILY
Nga data 15 Dhjetor dhe në platformën TeleALBA

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

TeleALBA
11/29/2020

TeleALBA

TeleALBA ju uron:Gëzuar 108 Vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë!!! Na ndiqni SOT në kanalin 100 me një kolazh të filmave...
11/28/2020

TeleALBA ju uron:
Gëzuar 108 Vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë!!!

Na ndiqni SOT në kanalin 100 me një kolazh të filmave shqiptar me aspiratë pavarësinë e Shqipërisë.

#TeleALBA #jetoshqip

UEFA CHAMPIONS LEAGUENdeshjet e ditës së sotme të cilat do të përcillen në Tring SportORA 12:55⚽️Lokomotiv - Atl.Madrid ...
11/03/2020

UEFA CHAMPIONS LEAGUE
Ndeshjet e ditës së sotme të cilat do të përcillen në Tring Sport

ORA 12:55
⚽️Lokomotiv - Atl.Madrid - Tring Sport 2
⚽️Shakhtar - M'Gladbach - Tring Sport 3

ORA 3:00 PM ET
⚽️Real Madrid - Inter - Tring Sport 1 HD
⚽️Salzburg - Bayern - Tring Sport 2 HD
⚽️Atalanta - Liverpool - Tring Sport 3 HD
⚽️Man.City - Olympiacos - Tring Sport 4

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

11/03/2020

HIJA E SË SHKUARËS - Në episodin e sotëm

Ky serial transmetohet nga e hëna në të premte:
ORA 10:10 AM ET - Kanali 315 - Kanal D

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

11/03/2020

VERË DHE DASHURI - Në episodin e sotëm

Ky serial transmetohet nga e hëna në të premte:
ORA 12:30 PM ET - Kanali 313 - 3Plus
ORA 6:30 PM ET - Kanali 314 - 3Plus ET

Ritransmetime nga e hëna në të premte
ORA 6:15 AM ET - Kanali 313 - 3Plus
ORA 12:15 PM ET - Kanali 314 - 3Plus ET

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

11/03/2020

PËR TIM BIR- Në episodin e sotëm

Ky serial transmetohet nga e hëna në të premte:
ORA 11:00 AM ET - Kanali 315 - Kanal D

TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring.

#TeleALBA #jetoshqip

Address

6750 Sylvester St
Philadelphia, PA
19149

Opening Hours

Monday 9am - 6pm
Tuesday 9am - 6pm
Wednesday 9am - 6pm
Thursday 9am - 6pm
Friday 9am - 6pm
Saturday 10am - 2pm

Telephone

(866) 822-8353

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when TeleALBA posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Our Story

Platforma e parë shqiptare IPTV televizive në kualitet HD. Përmes marrësve "SET-TOP", ne do të garantojmë kualitet HD, cilësi shërbimi dhe mjaft shërbime të tjera shtesë atraktive për tregun.

Nearby media companies


Other Media/News Companies in Philadelphia

Show All

Comments

UEFA CHAMPIONS LEAGUE Përballjet e ditës së sotme do të garantojnë spektakël. Na ndiqni SOT LIVE në kualitet HD, në platformën më inovative shqiptare IPTV. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
UEFA CHAMPIONS LEAGUE Përballjet e ditës së sotme do të jenë një tjetër spektakël i garantuar. Na ndiqni SOT LIVE në kualitet HD në platformën më inovative në treg, TeleALBA. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
Rikthehet spektakli i kampionëve të Europës në fazën më të nxehtë. Shijoni në kualitet HD duke përcjellë çdo emocion të UEFA CHAMPIONS LEAGUE. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
Së shpejti në Tring Tring - Kanali 401 në TeleALBA Pasi udhëtoi nëpër botë dhe fitoi shumë çmime, Tigri Daniel u kthye në 'lagjen' e tij t^ preferuar, atë të #Tring! TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring Digital. #TeleALBA #jetoshqip
ZONJA E ÇIFLIGUT - Premierë Nga 13 Shtatori në Kanal D Drama - Kanali 317 në TeleALBA Bazuar në romanin aq të suksesshëm të Orhan Kemal, nga vitet 50-të në Adananë historike dhe të begatë, por ku mijëra njerëz luftojnë dita-ditës për të mbijetuar. E dashuruar marrëzisht me Kemalin, Gylu kërkon shpëtim nga varfëria dhe dyzohet para etjes për para e pushtet, ndërkohë që hap pas hapi shtron para vetes rrugën për t’u bërë Zonja e Çifligut... TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring Digital. #TeleALBA #jetoshqip
KJO JAVË Me Nisida Tufa në News24 Sonte ORA 11:30 AM ET - Kanali 115 ORA 5:30 PM ET - Kanali 615
Në 16 Shkurt rikthehet spektakli i kampionëve! 16 skuadra fantastike që premtojnë garë, 28 sfida drithëruese dhe emocione të pa përsëritshme! Kush do ta fitojë trofeun e lavdishëm? Ndiqni UEFA Champions League vetëm dhe ekskluzivisht në TRING! TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
"Kuzhina e Shefit" Çdo të martë dhe të mërkurë në Living HD Ora 11:30 AM ET - Kanali 301 Ora 17:30 PM ET - Kanali 301 Për të sjellë recetat më të shijshme e të sofistikuara që i keni provuar vetëm në restorante të klasit të lartë! Mjeshtrat e kuzhinës do të ndajnë me ju disa teknika fantastike që do t'ju lehtësojnë gjatë përgatitjes së këtyre pjatave! TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
TË ZHDUKURAT E hënë - e premte ORA 12:30 PM ET - Kanali 314 ORA 6:30 PM ET - Kanali 315 TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
WINX CLUB Çdo ditë ora 1:30 PM ET në Kids Kanali 403 në platformën tonë. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
UNË JAM FRENKI Nga e hëna në të premte, ora 12:00 PM ET ne TIP TV Kanali 402 në platformën tonë. Ajo është Frenki, objektivi ynë. Një çip i ri do të ndryshojë gjithçka. Një memorie e re do t’i hapë dyert miqësive të reja. Rreziqe dhe plane të reja, këto dhe shumë emocione të tjera do të na shoqërojnë gjatë sezonit të dytë. TeleALBA - Platforme shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip
TË MJERËT Ndiqeni SOT ora 4:00 PM ET në Muse - Kanali 414 Për të xhiruar skenën e Anna Hathaway, teksa këndon "I dreamed a dream", u nevojitën 8 orë. TeleALBA - Platformë shqiptare IPTV, partnere zyrtare e Tring. #TeleALBA #jetoshqip