Clicky

ParsTV Broadcasting

ParsTV Broadcasting تلویزیون پارس یک رسانه ایرانی است که در یک شبکه جهانی ، در راستای اطلاع رسانی ، آگاهی ، آزادی و حقوق بشر را تبلیغ می کند. درسال ۱۹۸۷ میلادی تلویزیون پارس در جنوب کالیفرنیا برنامه‌های خود را به زبان فارسی آغاز کرد، این رسانه اکنون با میلیونها بیننده در سراسر جهان بطور ۲۴ ساعته یکی از رسانه‌های معتبر و شناخته شده ایرانی است .
مهندس امیر شجره، بنیانگذار تلویزیون پارس ، قبل از مهاجرت به آمریکا مدت ده سال در رادیو و تلویزیون ملی ایران ، بعنوان مهندس فنی و کارشناس علوم ارتباطات مشغول کار بوده است .
تلویزیون پارس هم اکنون با برنامه سازان حرفه‌ای و تحصیل کرده و با سابقه در رادیو تلویزیون و مطبوعات برنامه‌های تولیدی خود را از طریق ماهــــــواره گا لکسی ۱۹ در آمریکا و کانادا و‌ هات برد در ایران و اروپا و یو بی‌آی کیبل در استرالیا به بینندگان عرضه می کند .
برنامه‌های تلویزیون پارس درشبکه جهانی اینترنت با نشانی www.voinews.net نیز قابل رویت است .
تلویزیون پارس یک رسانه ایرانی است که در یک شبکه جهانی ، در راستای اطلاع رسانی ، آگاهی ، آزادی و حقوق بشر را تبلیغ می کند و در راه نهادینه کردن دمکراسی و تحقق منشور جهانی حقوق بشر، در هم صدایی با ملت آزادیخواه ایران پیش می رود.
تلویزیون پارس با پشتیبانی بینندگان و حمایت مالی آنان بر دامنه فعالیت خود افزوده است و با استفاده از تکنولوژی موجود ، هدف‌های ملی و جهانی خود را در شناسایی فرهنگ و تاریخ و باورهای انسانی ایرانی پی می گیرد . تلویزیون پارس توانسته در طول سالها تلاش به رفیع‌ترین و والاترین جایگاه در میان رسانه‌های فارسی زبان دست یابد و این ارزش و اعتبار را بعنوان یک پشتوانه ملی ، سرمایه تلاش و ادامه خدمت خود بنماید .

Operating as usual

با تصویب مجلس واحد پول ایران تومان می‌شودنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت رای به تصویب کل...
05/04/2020

با تصویب مجلس واحد پول ایران تومان می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت رای به تصویب کلیات یک لایحه دولت دادند که بر اساس آن در طول سه سال آینده، واحد پول ایران به تومان تغییر کند.

طبق مصوبه مجلس، پس از اجرایی شدن این قانون، هر تومان برابر با ۱۰۰ قران و ۱۰ هزار ریال جاری خواهد بود.

پیش از این بانک مرکزی در لایحه خود پیشنهاد داده بود که هر تومان معادل ۱۰۰ پارسه باشد.

«پارسه» که نام دیگر «تخت جمشید» است، یکی از نام‌های منتخب مردم در نظرسنجی بانک مرکزی در سال ۱۳۹۰ است. پارسه، پارس، نور و دریک نام‌های پیشنهادی مردم بود که در کنار اسامی پیشنهادی بانک مرکزی در این نظرسنجی ذکر شده بود.

بر اساس این مصوبه دولت ایران موظف شده که در طول این دوره، «جمع‌آوری و شرایط خروج اسکناس‌ها و سکه‌های ریال» را اجرایی کند.

علی ربیعی،‌ سخنگوی دولت ایران گفته است این کار برای «ساده کردن روابط مالی» انجام می‌شود.

فردا در مجلس، برای اصلاح چهارصفر از پول ملی بحث می‌شود. مردم به تومان صحبت و مراکز رسمی به ریال ثبت می کنند. حتی تومان می‌نویسیم و تومن می‌گوییم.
حذف چهارصفر یک کار لازم برای ساده کردن روابط مالی است.

مقامات دولت می‌گویند وجود تورم مزمن و کاهش قدرت خرید واحد پول ملی، مشکلاتی مانند افزایش حجم اسکناس در گردش و نیز عدم استفاده از نام واحد پول رسمی (ریال) و جایگزینی آن با واژه غیر رسمی «تومان» را به دنبال داشته است.

عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران مهر ماه ۹۸ توضیح داد که «پول ملی به دلیل تورم در سال‌های طولانی عملا خاصیت خود را از نظر ظاهری از دست داده» و «اصلاح ظاهر آن از ضروریات است».

او با اشاره به «کاهش» اسکناس در پی حذف صفر، می‌گوید شمار اسکناس‌های در چرخش از ۹ میلیارد به ۲.۲ میلیارد خواهد رسید.

از زمانی که بحث تغییر واحد پول و حذف صفرها در ایران جدی‌تر شده، تحلیل‌ها و برآوردهای گوناگونی نیز در این مورد ارائه شده است.

بسیاری از تحلیلگران این اقدام را یک اقدام ظاهری می‌دانند که پیامد چندانی بر وضعیت اقتصادی، تورم و مسائل پیرامون آن نخواهد داشت.

بهروز شاکری‌فرد، کارشناس ارشد اقتصاد بین‌الملل در کانادا، برای رادیو فردا نوشته است که «نفسِ عملِ حذفِ صفر، کار خوبی است. اما پیش از عملی کردن این تصمیم، اقتصاد ایران باید مسیری طولانی برای رسیدن به ثبات طی کند، مسیری که به شدت به سیاست خارجی کشور گره خورده است».

جمشید اسدی، اقتصاددان در پاریس نیز در یادداشتی برای رادیو فردا نوشته ‌است: «تکانه روانی برداشتن صفر از پول ملی به تندی آرام می‌گیرد و به دنبال آن مردم اعتماد خود به امکان اصلاح را از دست می‌دهند تا آنجا که با به یاد داشتن این تجربه ناکام، ممکن است در آینده در برابر سیاست‌های اصلاحی راستین هم بی‌اعتنا باشند».

فریدون خاوند، استاد اقتصاد در فرانسه، پیش از این در مقاله‌ای در رادیو فردا نوشته است که از جنگ جهانی دوم به این سو، بیش از هفتاد کشور جهان، از جمله آلمان، فرانسه، برزیل، آرژانتین، ترکیه و افغانستان، شمار صفر‌ها را در سکه‌ها و اسکناس‌های خود کاهش داده‌اند.

با این همه آقای خاوند مسایل اقتصادی کلان را عامل اصلی نیاز به تغییر واحد پول دانسته و افزوده بود که «صفرزدایی» زمانی موثر می‌افتد که عوامل زاینده انحطاط اقتصادی کشور از میان برداشته شوند.

به گفته آقای خاوند، در پی تورم لجام‌گسیخته چند دهه گذشته، پول ملی ایران بخش بسیار بزرگی از قدرت خرید خود را از دست داده و آنچه از دیدگاه هواداران «صفرزدایی» بیش از همه اهمیت دارد، بازگرداندن اعتبار به پول ملی است.

وزیر دفاع آمریکا: روسیه و چین از شیوع کرونا برای رسیدن به منافع خود استفاده می‌کنندوزیر دفاع آمریكا گفت که روسیه و چین ا...
05/04/2020

وزیر دفاع آمریکا: روسیه و چین از شیوع کرونا برای رسیدن به منافع خود استفاده می‌کنند

وزیر دفاع آمریكا گفت که روسیه و چین از وضعیت اضطراری پیش آمده براثر ویروس کرونا برای پیشبرد منافع خود در اروپا استفاده می كنند.

به گزارش رویترز، مایک اسپر روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه لا استامپا در این باره که آیا به باور او چین و روسیه سعی داشتند با ارسال کمک به ایتالیا نفوذ خود را افزایش دهند، گفت كه «[ایالات متحده] آگاه است كه برخی [كشورها] سعی می‌كنند از این بیماری به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری در صنعت و زیرساخت‌های مهم و همچنین تأثیر آن بر امنیت در طولانی مدت استفاده کنند.»

او افزود: «مخالفان بالقوه احتمالا تلاش خواهند کرد تا منافع خود را پیش ببرند و در ناتو و اروپا شکاف ایجاد کنند. شرکت هواوی و شرکت فایو جی مثال‌هایی مهم از این اقدامات بدخیم چین هستند.»

پیش از این نیز مقامات آمریکا نسبت به استفاده از فناوری فایو جی شرکت هواوی هشدار داده بودند.

همچنین وزیر خزانه داری آمریکا ۱۹ خرداد ۹۸ گفته بود که ایالات متحده در مورد شرکت مخابراتی چینی «هواوی» ملاحظات امنیت ملی دارد و این موضوعی جدا از روابط تجاری بین واشنگتن و پکن است.

شرکت هواوی تحت فشار بین‌المللی قرار گرفته است و ایالات متحده نیز، دولت‌های خارجی را از همکاری با این شرکت چینی، به دلیل وابستگی آن به حکومت این کشور، منع کرده است

آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران از ۹۸ هزار گذشت؛ روند صعودی شیوع در ۱۵ استانسخنگوی وزارت بهداشت ایران خبر داد که در طو...
05/04/2020

آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران از ۹۸ هزار گذشت؛ روند صعودی شیوع در ۱۵ استان
سخنگوی وزارت بهداشت ایران خبر داد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۲۷۷ نفر رسید.

کیانوش جهان‌پور گفت که ۱۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و مجموع بیماران به ۹۸۶۴۷ نفر رسیده است.

آمار‌های رسمی کرونا در ایران در حالی اعلام می‌شود که پیش از این تعدادی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران اعلام کرده‌اند که شمار واقعی متبلایان به ویروس کرونا در ایران بسیار بیشتر از آمار رسمی است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی بر اساس تخمین‌ها اعلام کرده است که آمار واقعی تعداد افراد جان‌باخته حدود دو برابر و آمار مبتلایان بین ۸ تا ده برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

وزارت بهداشت: روند صعودی شیوع کرونا در ۱۵ استان مشاهده می‌شود

کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت اعلام کرده است که روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا «در ۱۵ استان کشور مشاهده می‌شود».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت بهداشت در این گزارش وضعیت شیوع کرونا در ایران را تا روز یک‌شنبه ۱۴ اردیبهشت بررسی و ارائه کرده است.

بر اساس جزئیات ارائه در این گزارش در ۱۵ استان قم، لرستان، ایلام، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، زنجان، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه، روند صعودی شیوع کرونا مشاهده می‌شود.

همچنین به گفته این گزارش، در روزهای اخیر ۹ استان مرکزی، آذربایجان شرقی، تهران، البرز، مازندران، خراسان شمالی، فارس، همدان و سیستان و بلوچستان، از نظر شیوع کرونا «روند نزولی» داشته‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که چهار استان قزوین، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و بوشهر «اخیرا پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند»، استان کردستان «به مرحله ثبات رسیده» و در استان‌های اردبیل و سمنان «ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد».

وزارت بهداشت در مجموع وضعیت کل کشور را از نظر شیوع کرونا نزولی ارزیابی کرده است.

۶۱ شهر وضعیت قرمز دارند

در همین حال ستاد ملی مقابله با کرونا روز یک‌شنبه اسامی ۶۱ شهرستان را که در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، اعلام کرد.

براساس این گزارش شهرستان‌های شمیرانات و ری در استان تهران، آشتیان در استان مرکزی و اهر در آذربایجان شرقی با متوسط بستری روزانه شش نفر به ازای هر صدهزار نفر جمعیت، بالاترین میزان بستری در کشور را دارند.

ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است، شهرستانی در وضعیت قرمز یا خطر بالا قرار دارد که در دو هفته اخیر متوسط میزان بستری روزانه آن به ازای هر صدهزار نفر جمعیت بالای ۳ نفر باشد.

شهرهای قم، قزوین، اردبیل، آبادان، کاشان و شاهرود نیز به عنوان شهرهای با وضعیت قرمز شیوع کرونا شناسایی شده‌اند.

بازگشایی مدارس در مناطق سفید

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران هم خبر داده است که در شهرهایی که وضعیت سفید است، «مدارس بازگشایی خواهد شد».

پیش از این حسن روحانی گفته بود که در ۱۳۲ شهرستان که از نظر شیوع کرونا «کم خطر» هستند، وضعیت سفید است.

آقای ربیعی تاریخ دقیق بازگشایی مدارس را اعلام نکرده است ولی پیش از این در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام شده بود که مدارس احتمالا از ۲۷ اردیبهشت در استان‌های کم خطر باز خواهند شد.

نماز جمعه این هفته در ۱۵۷ شهر ایران برگزار می‌شود

علی نوری، معاون سازماندهی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اعلام کرده است که پس از بیش از دو ماه وقفه، هفته جاری نماز جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۱۵۷ شهر کشور برگزار می‌شود. مساجد ۱۳۲ شهرستان که در وضعیت سفید قرار دارند نیز از امروز باز شده‌اند.

مراکز ورزشی بزرگ فعلا تعطیل هستند

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مجموعه‌های ورزشی بزرگ جزو «اصناف پرریسک» طبقه‌بندی شده و برای جلوگیری از شیوع کرونا فعلا تعطیل هستند.

به گفته علی ربیعی، سخنگوی دولت، «مجموعه‌های ورزشی که جمعیت کم در آنها تردد دارد و انفرادی هستند با حفظ پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند».

جو بایدن در انتخابات درون‌حزبی ایالت کانزاس پیروز شدجو بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت کانزاس که به دلیل...
05/04/2020

جو بایدن در انتخابات درون‌حزبی ایالت کانزاس پیروز شد

جو بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت کانزاس که به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا به شکل پستی برگزار شد، پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این انتخابات پستی روز شنبه ۱۳ اردیبهشت شمارش شد و جو بایدن با کسب ۷۷ درصد آرا، پیروز اعلام شد.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق ​آمریکا، ۲۹ رای انتخاباتی به دست آورد و ۱۰ رای انتخاباتی هم به سناتور برنی سندرز رسید.

هرچند سناتور برنی سندرز کمپین انتخاباتی خود را به حال تعلیق درآورده، ولی چون دو ماه پیش و از زمان شروع رای‌گیری پستی هنوز در انتخابات حضور داشت، شماری از آرای انتخاباتی در کانزاس به او تعلق گرفته است.

بعد از اینکه نامزدی جو بایدن و پرزیدنت ترامپ در اواخر تابستان در مجمع‌ ملی احزاب دموکرات و جمهوریخواه نهایی شد، آنها در ابتدای نوامبر / ۱۳ آبان برای کسب ریاست جمهوری آمریکا رقابت خواهند کرد.جو بایدن در انتخابات درون‌حزبی ایالت کانزاس پیروز شد

Address

18720 Oxnard St
Tarzana, CA
91356

Telephone

(818) 654-6069

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when ParsTV Broadcasting posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to ParsTV Broadcasting:

Videos

Category

Nearby media companies


Other Tarzana media companies

Show All

Comments

Ba Salaam, To ALL my fellow Iranians, in the Persian community: Those of whom are also suffering or impacted from this Coronavirus outbreak/nationwide quarantine lockdown during this usually joyous Nowruz (New Day) 2000 year old holiday, that marks the Spring equinox (usually celebrated surrounded by dear friends and family now spent indoors, isolated, & separate for our safety); is clearly is not the same! Amidst all this instability, I wish you ALL strength, courage, peace, love, healing, good health, and balance come your way this Nowruz and spring season. May God bless my dear aunt who became an unfortunate victim to this Coronavirus. First confirmed case to have gotten it from unknown sources (community based spread since she did NOT come into contact with anyone from China or who had traveled) & 1st death in Santa Clara County, CA. Her kind, loving, compassionate, funny, joyful, supportive personality will never be forgotten. She was always such a giving and self sacfricing individual who put others needs ahead of her own. She always enjoyed being in the company of her friends, family, and loved ones near and far. Her spirit and legacy will continue to live on in our hearts forever as we strive to walk in her footsteps (being strong and there for each other) to make this world a better place! Reflecting on those warm precious moments we had with her. An angel on earth, gone too soon! 😢 In hopes that my aunt's story and passing will touch many across the state of California, the nation, and abroad to help raise awareness on COVID-19 (Coronavirus) so people take this pandemic SERIOUSLY and truly take all measures necessary to protect themselves and their loved ones (especially elderly family members and those with preexisting conditions who are most vulnerable).🙏🏼
This Iranian imposter aka cyber hacker, predator financial thief whom I have identified is still stalking/harassing Me. This FAKE famous Iranian Dr.Ramin Parham aka Babak Bagher Parham is living in North California Illegally since 1991. Ramin's real name is Babak Bagher Parham, DOB 11/171962, living at 3688 Park Dr El Dorado hills Ca 95762, SS# 609-28-7434. The Two Background checks show proof of this cyber predator and bank account thief of 29 years hacking and stalking people from social media(,tw,FB,YT etc) pars TV show yaran, hamrah radio, and French tv politics shows. Please investigate this criminal, Ramin Babak Bagher Parham is Threatening me for 20 months, because I am Bahai. Ramin will not answer his front door when law enforcement show, Ramin is hiding not to get caught like all criminals.Ramin is using a Electronic device from Iran. to prey. stalk n harass innocent female and children. Please help me get my story out...and get him caught!! Ramin is very Dangerous and lying about his where abouts & education so he can commit crime via internet like he has for 29 years.
پژمان حسیبی
جناب شجره درود بر شما من یکی از بینندگان تلوزیون شما هستم فرکانس قبلی مرتب قطع میشد حال که فرکانس را تغییر داده اید دایما قطع و وصل میشود لطفا در صورت امکان نسبت به رفع آن اقدام نمایید با سپاس فراوان از زحمات شما و سلیر کارکنان از اهواز
جناب شهرتی با درود بر شما و کلیه کارکنان رسانه ملی به اطالع میرسانم که مدتی است شبکه پارس در اهواز قطع و یا با پارازیت زیاد پخش میشود در صورت امکان فرکانس این رسانه را تغیر داده و یا نسبت به رفع اشکال اقدام نمایید با تشکر از شما
با درود و سپاس از مدیریت و کارکنان محترم و زحمتکش تلویزیون پارس فرا رسیدن سال نو میلادی بر شما و همه همکاران محترم و مهمانان برنامه های تلویزیونی گوناگون مخصوصا شگفتیهای جهان چشم پزشکی آقای دکتر رضا پور فرخنده باد. دوستدارتان محمود شاکری
متشکر از برنامه این خوب شما
شبکه پارس، در انگلیس نمی توانیم شبکه شما را بگیریم. از شب قبل این مشکل پیش آمده.
ميهن پرستان ايران دوستان كسانيكه خواهان دانستن حقيقت هستندبادقت بخوانندوكمى ابيانديشندبه كجاميروند؟واگرتوضيحى هست ميشنوم علاقمندان به مكتب شيعه هم توجه كنندكه اخوان المسلمين وفرزندآن فدائيان اسلام ساخته فراماسون براى جلوگيرى ازتوجه مسلمانان وجوانانشان به تكنولوژى همه ميدانيم كه درزمان ناصرالدين شاه سيدجمال الدين اسدآبادى ازسخنوران بزرگ شيعه به مصرسفركردوبااخوان المسلمين براى يك وحدت اسلامى دربرابراديان ديگربه توافق رسيدوبه ايران برگشت باشاه وصدراعظم ملاقات كردوهمه دولتيهاموافق بودندليكن علماى شيعه سخت مخالفت كردندوسيدجمال به تركيه ياعثمانى برگشت وپروژه متوقف شدبعدازجنگ دوم جهانى اين بارجوان بسيارسخنوروتوانايى به نام مجتبى ميرلوحى رابه ايران فرستادنداونام(نواب صفوى يعنى بازمانده صفويان وعلماى آن زمان چون مجلسى است گروه فداييىان اسلام ازطرف علماى شيعه وازجمله آيت الله بروجردى تحريم وازقم رانده شدندايكن نواب درتهرانهرروزجلسات مخفيانه اى داشت وصدهامريدآماده به اجراى فرمان به دست آوردمانندخليل طهماسبى كه نخست وزيرتواناى ايران ردم آراراكشت وحسين امامى كسروى راكشت وبعدهژيررا ونخست وزيرديگر حسنعلى منصورراكشتندودرنتيجه سران فدائيان اعدام شدند ليكن مريدان درطبقه هاى جامعه كوشابودند آقاى خمينى ازاين مريدان نواب كه توانايى خوددركشتن وايجاد وحشت رانشان داده بوددورهم جمع كردوهيات موتلفه رابه وجودآوردوهزينه هاى آن ازسهم امامفراهم ميشد آقايان رفسنجانى كه اسلحه كشتن منصوررافراهم كرده بودوخامنه اى كه سينماركس آبادان راآتش زدوسايراعضاى فدائيان كه بعدكنارگذاشته ياكشته شدندچون محلاتى وپدردامادهاى رفسنجانى گروه فدائيان همه دگرانديشان چون آيت الله مطهرى ،بهشتي طالقانى ودراخررفسنجانى راكشتندوتنها فداييان اسلام واخوان المسلمين يعنى فراماسون برايران حكومت ميكندوياحزب توده كه موسوى خويينيها رابط آنهااست همكارى ميكندوهدف با زداشتن ايران ازپيشرفت ودست يافتن به تكنولوژى است ازخواب هيپنوتيزم مذهب بيداروهشيارشويد
اپرسشى ازيكايك ايرانيان ميهن پرست دانشمندان واساتيدخردمندسياستمداران راستين نظاميان وپاسداران ايرانى روزنامه نگاران دانشجويان فرهنگيان :يكى ازخيانتهاى نمايندگان دشمنان ايران وايرانى كه ازاولين خواسته هاازشريف امامى بودتغييرتاريخ ايران ازشاهنشاهى به اسلامى بودوكسى نميدانست كه چراآنقدراصراربه تغييرتاريخى كه شاهنشاه خردمندومين پرست ايران برقراركرده بودداشتند. پرسش اينست آيا تاريخ ايران ازروزفرارمحمدازمكه به مدينه آغازشده است؟؟؟اگرچنين نيست وايران ماصدهاسال پيش ازمحمدكورش دارنده لوحه حقوق بشروداريوش وانشيروان داشته كه محمدگفته افتخارميكنم درزمان پادشاهى دادگرزندگى ميكنم پس براى اين حقيقت وواقعيت وبرابرى بادرغ دست به كارشويدهمت كنيدوتاريخ راستين ايرانرابرگردانيدروشنفكران كج انديش نميدانستندچه زياني به كشورشان ميزنندوازدشمن پيروى كردند