Gazeta Plisi

Gazeta Plisi Gazeta Plisi është themeluar nga viti 2012, Qëllimi i themelimit të portalit është ofrimi i alternativës në marrjen e informatave në mënyrë profesionale dhe në kohë sa më të shpejtë.
(4)

Operating as usual

LAJMI I FUNDIT: Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen nga spitali gjatë ditë së sotme – Ga...
26/07/2021
LAJMI I FUNDIT: Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen nga spitali gjatë ditë së sotme – Gazeta Plisi

LAJMI I FUNDIT: Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen nga spitali gjatë ditë së sotme – Gazeta Plisi

Lajme LAJMI I FUNDIT: Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen nga spitali gjatë ditë së sotme admin July 26, 2021 Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Svecla, ka bërë të ditur se pacientët në spitalin e Slavonski Brod në Kroaci po marrin tretmanin e nev...

Kosova në mesin e superfuqive botrore! Falë Norës dhe Distrisë👏👏
26/07/2021

Kosova në mesin e superfuqive botrore!
Falë Norës dhe Distrisë👏👏

Kosova në mesin e superfuqive botrore!
Falë Norës dhe Distrisë👏👏

Haradinaj – Nora Gjakovës: Faleminderit që na gëzove në këtë ditë pikëllimi – Gazeta Plisi
26/07/2021
Haradinaj – Nora Gjakovës: Faleminderit që na gëzove në këtë ditë pikëllimi – Gazeta Plisi

Haradinaj – Nora Gjakovës: Faleminderit që na gëzove në këtë ditë pikëllimi – Gazeta Plisi

Lajme Haradinaj – Nora Gjakovës: Faleminderit që na gëzove në këtë ditë pikëllimi admin July 26, 2021 Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur Nora Gjakovën inspirim, pasi ajo ka fituar medaljen e artë olimpike në Tokio,Haradinaj ka shkruar në Faceb...

Këta jan 10 viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi në Kroaci ! "Stafi I Gazeta Plisit" ju shprehë ngushëllime të gjitha...
26/07/2021

Këta jan 10 viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi në Kroaci !

"Stafi I Gazeta Plisit"
ju shprehë ngushëllime të gjitha familjeve !😥

Këta jan 10 viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi në Kroaci !

"Stafi I Gazeta Plisit"
ju shprehë ngushëllime të gjitha familjeve !😥

🔴Nga Zvicra me Golf 2 naftash: Mërgimtari i befason të gjithë..
26/07/2021

🔴Nga Zvicra me Golf 2 naftash: Mërgimtari i befason të gjithë..

🔴Nga Zvicra me Golf 2 naftash: Mërgimtari i befason të gjithë..

😍👏🇽🇰
26/07/2021

😍👏🇽🇰

😍👏🇽🇰

Flet vëllai i ѕhoferit që hυmbi je,tën në Kroaсi: Më këtë рunë e ka mbajtur familjen – Gazeta Plisi
26/07/2021
Flet vëllai i ѕhoferit që hυmbi je,tën në Kroaсi: Më këtë рunë e ka mbajtur familjen – Gazeta Plisi

Flet vëllai i ѕhoferit që hυmbi je,tën në Kroaсi: Më këtë рunë e ka mbajtur familjen – Gazeta Plisi

Lajme Flet vëllai i ѕhoferit që hυmbi je,tën në Kroaсi: Më këtë рunë e ka mbajtur familjen admin July 26, 2021 Dhjetë persona kanë v dekur dhe mbi 40 të tjerë janë pl agosur të dielën, pas daljes nga rruga të një autobusi me targa të Kosovës, në autostradën afër Sllavonski ...

Nënë e bijë, viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci.Ngushëllime famijles Binakaj nga Gjakova!
26/07/2021

Nënë e bijë, viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci.
Ngushëllime famijles Binakaj nga Gjakova!

Nënë e bijë, viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci.
Ngushëllime famijles Binakaj nga Gjakova!

Nëse e takοni këtë grυa, pyeteni përse po lyp..? – Gazeta Plisi
26/07/2021
Nëse e takοni këtë grυa, pyeteni përse po lyp..? – Gazeta Plisi

Nëse e takοni këtë grυa, pyeteni përse po lyp..? – Gazeta Plisi

Lajme Nëse e takοni këtë grυa, pyeteni përse po lyp..? admin July 26, 2021 Realiteti kosovar shpesh di të jetë i dhimshëm, me shumë histori prekëse e trishtuese.Shpesh, rrëfimet e lypsarëve janë dramatike, sikur të ishin shkruar nga ndonjë skenarist që gjatë gjithë kohës është ...

kjo kompani e autobusit ka qene e perfshirë edhe në këtë Aksident 🙆👇
26/07/2021
Autobusi i “Deva Tours” 10 vjet më parë u përfshi në akside,ntin në të cilin u shua familja ..? – Gazeta Plisi

kjo kompani e autobusit ka qene e perfshirë edhe në këtë Aksident 🙆👇

Lajme Autobusi i “Deva Tours” 10 vjet më parë u përfshi në akside,ntin në të cilin u shua familja ..? admin July 26, 2021 Dhjetë kosovarë që u nisën nga Frankfurti për në Kosovë, ndërruan jetë dhe 45 të tjerë u lënduan, pasi që autobusi me të cilin po udhëtonin humbi kontrol...

26/07/2021
Albin Kurti shpreh ngushllimet ne Spitalin e Brodit në Kroaci, Falenderon Homologin e tij Kroat. Albin Kurti Falenderon dhe e vlerson si gjithmonë #DIASPORËN „Shteti ynë, Ekonomia jonë, Mirqenja e tillë qfar e kemi varet shum prej Tyre.“😰

🔴Albin Kurti shpreh ngushllimet ne Spitalin e Brodit në Kroaci, Falenderon Homologin e tij Kroat.

Albin Kurti Falenderon dhe e vlerson si gjithmonë #DIASPORËN „Shteti ynë, Ekonomia jonë, Mirqenja e tillë qfar e kemi varet shum prej Tyre.“😰😰😔☹️😞

“Çikat e Kosovës” po e lartësojnë emrin e Kosovës: Nora Gjakova në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike në xhudo – Gazeta P...
26/07/2021
“Çikat e Kosovës” po e lartësojnë emrin e Kosovës: Nora Gjakova në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike në xhudo – Gazeta Plisi

“Çikat e Kosovës” po e lartësojnë emrin e Kosovës: Nora Gjakova në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike në xhudo – Gazeta Plisi

Lajme Sport “Çikat e Kosovës” po e lartësojnë emrin e Kosovës: Nora Gjakova në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike në xhudo admin July 26, 2021 Nora Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike të Tokios.Xhudistja nga Kosova ka arritur të fitoj me Ippon në çer...

NORA GJAKOVA NË GJYSËM FINALE! 😍😍😍😍😍
26/07/2021

NORA GJAKOVA NË GJYSËM FINALE! 😍😍😍😍😍

NORA GJAKOVA NË GJYSËM FINALE! 😍😍😍😍😍

NORA GJAKOVA KUALIFIKOHET NË MESIN E 8-të TË MIRAVE 😍😍
26/07/2021

NORA GJAKOVA KUALIFIKOHET NË MESIN E 8-të TË MIRAVE 😍😍

NORA GJAKOVA KUALIFIKOHET NË MESIN E 8-të TË MIRAVE 😍😍

FITOREEEE!Akil Gjakova kalon tutje në raundin e tretë të Lojërave Olimpike.Gjakova mposhtu me Ippon Nils Stump!
26/07/2021

FITOREEEE!

Akil Gjakova kalon tutje në raundin e tretë të Lojërave Olimpike.

Gjakova mposhtu me Ippon Nils Stump!

FITOREEEE!

Akil Gjakova kalon tutje në raundin e tretë të Lojërave Olimpike.

Gjakova mposhtu me Ippon Nils Stump!

🛑🛑 AKIL GJAKOVA KUALIFIKOHET NË 1 të 32-tat!
26/07/2021

🛑🛑 AKIL GJAKOVA KUALIFIKOHET NË 1 të 32-tat!

🛑🛑 AKIL GJAKOVA KUALIFIKOHET NË 1 të 32-tat!

🛑 Kurdiseni sërish orën! 🛑Gazeta Plisi do ju njoftoj moment per momenti ne lidhje me ndeshjet e Nora Gjakoves dhe Akil G...
26/07/2021
Nora Gjakova dhe Akil Gjakova ndeshen sonte pas mesnate në “Tokio”, ja ku mund t’i ndiqni – Gazeta Plisi

🛑 Kurdiseni sërish orën! 🛑
Gazeta Plisi do ju njoftoj moment per momenti ne lidhje me ndeshjet e Nora Gjakoves dhe Akil Gjakove. 🛑🛑

Lajme Nora Gjakova dhe Akil Gjakova ndeshen sonte pas mesnate në “Tokio”, ja ku mund t’i ndiqni admin July 26, 2021 Lojërat Olimpike në “Tokio 2020” vazhdojnë edhe sonte pas mesnate për sportistët kosovarë.Xhudistët nga Kosova, Nora dhe Akil Gjakova do të ndeshen sonte pas mesnate...

Vendoset për të ardhmen e Vedat Muriqit – Gazeta Plisi
25/07/2021
Vendoset për të ardhmen e Vedat Muriqit – Gazeta Plisi

Vendoset për të ardhmen e Vedat Muriqit – Gazeta Plisi

Uncategorized Vendoset për të ardhmen e Vedat Muriqit admin July 25, 2021 Përpara takimit të djeshëm mes Lazios dhe Triestinës, Maurizio Sarri, Claudio Lotitto dhe Igli Tare kanë drekuar së bashku. Ka qenë pikërisht merkatoja e klubit ajo që ka mbledhur në një tryezë këto figura të s...

Futsall, Kosova humbi nga Uzbekistani – Gazeta Plisi
25/07/2021
Futsall, Kosova humbi nga Uzbekistani – Gazeta Plisi

Futsall, Kosova humbi nga Uzbekistani – Gazeta Plisi

Uncategorized Futsall, Kosova humbi nga Uzbekistani admin July 25, 2021 Skuadra e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Dardanët humbën në duel me Uzbekistanin, me rezultat 6-3. Ndeshja nisi keq p...

🔴ALBIN KURTI, ARBEN VITIA DHE DONIKA GERVALLA Direkt Nga Kroacia 😔🙏
25/07/2021

🔴ALBIN KURTI, ARBEN VITIA DHE DONIKA GERVALLA Direkt Nga Kroacia 😔🙏

🔴ALBIN KURTI, ARBEN VITIA DHE DONIKA GERVALLA Direkt Nga Kroacia 😔🙏

Valon Syla kritikon kryeministrin Kurti per viziten ne Kroaci: Nisja boni diqka pernime – Gazeta Plisi
25/07/2021
Valon Syla kritikon kryeministrin Kurti per viziten ne Kroaci: Nisja boni diqka pernime – Gazeta Plisi

Valon Syla kritikon kryeministrin Kurti per viziten ne Kroaci: Nisja boni diqka pernime – Gazeta Plisi

Uncategorized Valon Syla kritikon kryeministrin Kurti per viziten ne Kroaci: Nisja boni diqka pernime admin July 25, 2021 Pas vizites se kryeministrit Albin Kurti në Kroaci ka reaguar edhe analisti Valon Syla. Ky është postimi i tij i plotë: Kryeministri Albin Kurti ma mirë është me i pa moda...

Kryeministri Kurti mbërrin në Kroaci, për t’iu qëndruar afër mërgimtarëve që u lënduan nga aksidenti i sotëm.
25/07/2021

Kryeministri Kurti mbërrin në Kroaci, për t’iu qëndruar afër mërgimtarëve që u lënduan nga aksidenti i sotëm.

Kryeministri Kurti mbërrin në Kroaci, për t’iu qëndruar afër mërgimtarëve që u lënduan nga aksidenti i sotëm.

😢😢
25/07/2021
Djali i shoferit: Ah mar bab, t’kam përqaf po pak bre – Gazeta Plisi

😢😢

Uncategorized Djali i shoferit: Ah mar bab, t’kam përqaf po pak bre admin July 25, 2021 Në mëngjesin e sotëm një autobus i cili po vinte në Kosovë, është aksidentuar në Kroaci. Si pasojë e aksidentit kanë ndërruar jetë, 10 persona, ndërkaq kanë mbetur të lënduar dhjetëra të tje...

Address

Rue De Bourgogne 5
Pregny
1211

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Gazeta Plisi posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

GAZETA PLISI REKLAMO KETU

Portal informativ me lajmet e fundit nga Kosova, rajoni dhe bota.

Për çdo kritikë apo sugjerim na shënoni në inbox.

Nëse dëshironi të formoni një artikull apo një lajm publik, na kontontaktoni përmes inboxit, ne do e postojm brenda 24 orëve tek Portali Gazeta Plisi fanpage.

Comments

ÇDO GËNJESHTËR ËSHTË TRADHTI -Shqiptarët në mitin e UÇK-së janë gënjeshtarë dhe kanë sekretet e tyre.- Bahtir Hamza, autor, artist. Data: 07/05/2021 NË MOTON E NJË TË VËRTETE REAGIMI IM Hyrja Pjesa e pare. Kosova dhe miti i UÇK-së.1999-2020. Fshatarët e Drenicës, fshatarët e fushës së Dukagjinit, fshatarët e fshatrave Gollak dhe banditë e tyre gënjeshtare, hajdutë, të cilët kanë sekretet e tyre, që jetojnë me gënjeshtrat e tyre me hajdutë dhe hajdutë në mënyrë elektronike, të cilët me sekretet e tyre për 20 vjet i kanë ndotur dhe gëlltiti nderin e Nënës së tyre, identitetin e tyre, familjet e tyre, luftën e tyre në Kosovë. Këta fshatarë janë edhe të ndyrë moralisht. NË KËTË REAGIM: Unë i bëj thirrje të gjithë shqiptarëve, kudo që jetojnë dhe kudo që punojnë me ndershmëri dhe sinqeritet, të mbështesin dhe forcojnë me të vërtetë fjalën dhe të vërtetën e zonjës Donika Gervalla Schwarc, e cila me Date; 06/05/2021 në Parlamentin e Kosovës në foli nga foltorja me zemër dhe mendje plot iniciativa për të zbuluar varësitë e shqiptarëve të vrarë para luftës, gjatë dhe pas luftës. Bazuar në këto vrasje, u formua një gjykatë speciale dhe kjo gjykatë u votua nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veslei dhe nga PDK. Sot, unë përqendrohem te fshatarët e Drenicës, fshatarët; Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Bekim Haxhiu, Blerta Deliu, Abelard Tahiri, Sami Lushtaku, Ganimete Musliu, Milaim Zeka, (agjent i UDB-së i Jugosllavisë në tre shtete) Ilmi Brahim Aruqaj, oficer policie shqiptaro-serb me emrin "ILIA" në detyrë në Fushë -Kosovë, i cili udhëhoqi policinë serbe në masakrën e Rezallës (6 Prill) dhe, ata që janë si këta fshatarë të ndyrë dhe të ndyrë moralisht, të cilët kanë vetëm tetë vjet shkollë dhe, pas luftës me ndikim, u dha diploma universitare si dhe, krimbat e tyre, të cilët janë cikada nëntokësore të cilët gjithashtu u bënë anëtarë të parlamentit të Kosovës pa njohuri politike Këta, të lindur në shekullin 20 nga dashuria e fshehtë e serbëve jugosllavë, deri në fund të shekullit 21 në 2001. këta ishin fshatarë që pastronin veten me një tas në shtëpitë e tyre dhe, me njërën dorë, pastronin a**sin. - vithet dhe, me njërën dorë hanin bukën, ndërsa në dorën e djathtë mbajshin lugën që hanin groshen me spec të kuq. Këta që nuk kishin shkollim familjar, asnjë shkollë të lartë, asnjë shkollë të shkencave politike ose njohuri politike, asnjë njohuri letrare kulturore dhe, të cilët me gënjeshtra dhe biografi të rreme dolën në krye të shtetit dhe u bënë: Presidenti, Ministri, Deputeti, gazetari, kryetar, baballarët e të cilit ishin komunistë në Jugosllavi dhe shumica e të cilëve ishin agjentë të UDB-së dhe,t`Policisë Serbe, të tillë si Milaim Zeka nga fshati Obri, Skenderaj dhe, Ilmi B Aruqaj, "ILIA" nga fshati Rezalla, një polic serb oficer në Fushë Kosovë / Kosovo Polje. Këta dhe njerëz të tjerë tipikë si këta nga 2001 deri në 2021 sollën varfëri dhe varfëri ekstreme për shqiptarët në Kosovë me pasoja të rënda, veçanërisht popullsinë e Drenicës dhe zonës përreth, të cilët janë anëtarë të partisë politike PDK Hashim Thaçi, të cilët hapin armiqësi ndaj shqiptarëve në Kosovë të cilët në politikën e tyre për Kosovën dhe, për shqiptarët e Kosovës, para Botës kanë bërë shumë gabime të rënda në ekonomi dhe politikë, të cilat i kthyen shqiptarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Terroristë dhe mbi 300 familje shqiptare nga Kosova, me burra gra dhe djemtë burra u dërguan në Siri për luftën xhihadiste në Siri. Pra, këta dhe, ata kanë funksionuar me gënjeshtrat e tyre për të qëndruar në institucionet shtetërore dhe, sot ende mbajnë sekretet e tyre kriminale, për shqiptarët që u varën para luftës në Kosovë, për shqiptarët që u varën gjatë luftës në Kosovë dhe, për shqiptarët që u varën pas luftës në Kosovë dhe shqiptarët janë pranë gjykatës speciale për të zbuluar vrasjet e shqiptarëve nga vetë shqiptarët. Me këtë arritje, zonja Donika Gervalla Schwarz, do të zbulojë vrasësit që vranë babanë e saj. Zonja Donika Schwarz, mos u dorëzoni, mos hiqni dorë nga posti i shtetit. Në të vërtetë, ne do të jemi gjithmonë bashkë. Në fakt, ne jemi gjithmonë bashkë për të vërtetën. E nderuar zonjë, Donika, vazhdoni të punoni derisa të zbulohen vrasësit e babait tuaj. Më thuaj çfarë mund të bëj për ty. Pershendetje Shqiptare – Njerezore GJYKATA SPECIALE Gjykata special, është instrumenti kryesor intelektual për t’i zbuluar popullit shqiptar, vrasjen e shqiptarëve nga vetë shqiptarët. Ata që i përkasin PDK-së (LPK, pa adresë, Zvicër, Xhavit Haliti, PPSh. Fatos Nano, Fatos Klosi, Sali Berisha, etj .....) që Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe bandat e tyre në PDK -Kosovë, ata janë duke u përpjekur të fshehin gënjeshtrat e tyre, krimet e tyre, hajdnit e tyre .. ISH PRESIDENT ISH KRYEMINISTËR HASHIM THAÇI, të cilin unë dhe Brigita e ndihmuam, ne e shkruam letrën në gjermanisht dhe i garantuam studimin e tij me 10. Mijëra franga zvicerane, për t'u regjistruar në Universitetin e Zurihut. Ishte e pamundur të regjistroheshe. Hashim Thaçi është i pari që vodhi pronën time intelektuale, idetë e mia, instalimet politike, magnetizmin politik, përtej vdekjes, etj. Këto ide të miat nuk janë thënë, as nuk janë dëgjuar, as nuk janë shkruar nga askush në tërësi të bota e njerëzimit që nga BC dhe, në AD. KADRI VESELI, shef i SHIK-ut, Nën ndikimin e tij, me 29. Tetor 2000. Unë u rraha për vdekje nga Policia e Shikut në Tiranë, nga oficeri i Policisë Ushtarake Elvin Hasan Ragipi dhe, nga Polici i Shtetit, Irakli Profka, në Komerserajtin 2 në Tiranë. BEKIM HAXHIU, një fshatar nga komuna e Skendrajt i cili më ofendoi në Facebook, më ofendoi, ofendoi nënën time dhe më kërcënoi se do të më vriste, vetëm pse thashë të vërtetën për komunistët shqiptarë në Drenicë që ishin më jugosllavë se sa jugosllavët SAMI LUSHTAKU, NGA PREKAZI, Skenderaj, me një shkollë tetëvjeçare, "gjeneral i pashkolluar në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, biznesmen, multi-milioner, shqiptar me moral të dyfishtë i cili gjithashtu më gënjeu dhe më bëri të zemërohem për gënjeshtrat e tij. ALBERAT TAHIRI, një fshatar nga komuna e Skenderaj, i cili ushtron presion psikologjik me ofendime për të ndërprerë fjalimet e zonjës Donika Gerwalla Schwarc, i cili reagoi dhe kërkoi dorëheqjen e saj nga detyra. Ky deputet dëshmoi se ai dëshiron të mbulojë vrasjet e shqiptarëve nga vetë shqiptarët, të vrarë nga kundërshtarët politikë nga njerëz të PDK-së dhe, ky fshatari D***l, qëllimisht nuk e kuptonte fjalimin e zonjës Donika në fjalë.Por, duke e cenuar dhe,duke e akuzuar zonjën Dinika Gerwalla Schwarz, si një bashkëpunëtore e politikës serrbe dhe, tradhtare e politikës shqiptare, e cila e tha të vërtetën në ekulibrin politik dhe, të formimit se gjykatës speciale e krijuar dhe e votuar nga vetë shqiptarët e Kosovës GANIMETE MUSLIU, një fshatar nga fshati Baks, komuna e Skenderaj, një e ve e cila nuk voton për shtrirjen e autoriteteve të Kosovës në veri të Mitrovicës. Ganimete Musliu, kërkoi të më takonte personalisht dhe, ajo më takoi së bashku me një shoqe të saj dhe, pasi u njoftuam me prezantuan politikën e tyre. Propozoi të bëhej anëtare në partinë politike të PDK-së, dhe, në të njëjtën ditë gusht 2018 duke pirë kafe në Motel "Feri Motel" në dhomat nr. 3, brenda natës në nxehtësinë e gushtit, për të gjetur një kompromis, unë bëra të gjithë punën e aktit të Dashurisë dhe, zbulova papastërtinë e saj në trupin e saj dhe, në mëngjes mbi një bazë vullnetare, unë refuzova kërkesën e saj. BLERTA DELIU- KODRA, një fshatare nga komuna e Skenderajt, e cila nuk ka njohuri politike apo kulturore që vodhi pronën time intelektuale dhe idetë e mia, "Instalime politike, monetarizëm politik, magnetizëm politik, përtej vdekjes" ... Kjo grua fshatare që nuk e di origjinën e saj, nuk votoi për Vjosa Osmanin si President të Kosovës, as nuk votoi për Glauk Konjufce si Kryetar të Parlamentit të Republikës së Kosovës. MILAIM ZEKA, një fshatar nga fshati Obri i komunës Skenderjat, një teknik veterinar për rigjenerimin e kafshëve, ka qenë historikisht një agjent i UDB, sistemit komunist Serb Jugosllav, me kushëririn e tij. Milaim Zeka, në cilësinë e tij si gazetar, është gënjeshtari më i madh i shqiptarëve, i cili ka qenë një agjent i UDB-së në tre shtete: Jugosllavi, Austri, Suedi dhe, ka krijuar lavdërime të rreme për veten e tij si "Patriot". Ky idiot vodhi vargje dhe fjalën Dekonspirim nga poezia ime që kam shkruar për Martonën e kurvave shqiptare. POLICIA SERBE ILMI BRAHIM ARUQAJ, nga Rezalla, komuna e Skenderaj, me një shkollë tetëvjeçare, të cilinë Hajdin M. Aruqi, i cili ishte hoxhë në Xhaminë e Llaushës, e vesh si polic serb dhe e vuri në shërbim në Fushë Kosovë. Ilmi Aruqaj,u mbiquajt "ILIA", i cili udhëhoqi policinë serbe më 6 prill, për masakrën në Rezalle. Dhe policia serbe e dërgoi atë me të gjithë familjen me autobus në Beograd dhe, nga Beogradi me avion, i siguroi një qëndrim të përhershëm në Suedi. pjesa e parë / a KLANET DHE PËRPJEKJET E TYRE PËR TË MBULUAR KRIMET E TYRE DHE, GJYKATA SPECIALE NË HAGË vazhdon në libër ENGLISH EVERY LIE IS TREASON -Albanians in the KLA myth are liars and have their secrets.- Bahtir Hamza, author, artist. Date: 07/05/2021 IN THE MOTTO OF A TRUTH MY REACTION Entry The first part. Kosovo and the KLA myth.1999-2020. The villagers of Drenica, the villagers of the Dukagjini plain, the villagers of Gollak villages and their lying bandits, thieves, who have their secrets, who live with their lies with thieves and thieves electronically, who with their secrets for For 20 years they have polluted and swallowed the honor of their Mother, their identity, their families, their war in Kosovo. These villagers are also morally filthy. In this reaction: I call on all Albanians, wherever they live and wherever they work with honesty and sincerity, to truly support and strengthen the word and truth of Mrs. Donika Gervalla Schwarz, who with Date; 06/05/2021 in the Parliament of Kosovo spoke from the rostrum with heart and mind full of initiatives to reveal the addictions of Albanians killed before the war, during and after the war. Based on these killings, a special court was formed and this court was voted by Hashim Thaçi and, Kadri Veseli and, by the PDK. Today, I focus on the villagers of Drenica, the villagers; Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Bekim Haxhiu, Blerta Deliu, Abelard Tahiri, Sami Lushtaku, Ganimete Musliu, Milaim Zeka, (UDB agent of Yugoslavia in three countries) Ilmi Brahim Aruqaj, Albanian-Serbian police officer named "ILIA" on duty in Fushë-Kosovo, who led the Serbian police in the Rezalla massacre (April 6) and, those who are like these filthy and morally filthy villagers, who have only eight years of school and, after the influential war, awarded university degrees as well as their worms, which are underground cicadas who also became members of the Kosovo parliament without political knowledge These, born in the 20th century out of the secret love of the Yugoslav Serbs, until the end of the 21st century in 2001. these were peasants who cleaned themselves with a bowl in their homes and, with one hand, cleaned the a**s. - buttocks and, with one hand they eat bread, while in the right hand they hold the spoon that eats the beans with red pepper. Those who had no family education, no high school, no school of political science or political knowledge, no literary-cultural knowledge and, who with lies and false biographies came out on top of the state and became: President, Minister, MP, journalist, mayor, whose fathers were communists in Yugoslavia and most of whom were agents of the UDB and the Serbian Police, such as Milaim Zeka from the village of Obria and Skenderaj and, Ilmi B Aruqaj, "ILIA" from the village of Rezalla, a Serbian police officer in Fushë Kosovë / Kosovo Polje. These and other typical people like these from 2001 to 2021 brought poverty and extreme poverty to Albanians in Kosovo with serious consequences, especially the population of Drenica and the surrounding area, who are members of the political party PDK Hashim Thaçi, who open hostility to the Albanians in Kosovo who in their policy for Kosovo and, for the Kosovo Albanians, before the World has made many serious mistakes in economics and politics, which turned the Albanians of the Kosovo Liberation Army into Terrorists and over 300 Albanian families from Kosovo, with men and women and boys and men were sent to Syria for the jihadist war in Syria. So, these and, they have functioned with their lies to stay in state institutions and, today still keep their criminal secrets, for the Albanians who were hanged before the war in Kosovo, for the Albanians who were hanged during the war in Kosovo and, for Albanians who were hanged after the war in Kosovo and Albanians are close to the special court to uncover the killings of Albanians by Albanians themselves. With this achievement, Mrs. Donika Gervalla Schwarz will discover the killers who killed her father. English Mrs. Donika Schwarz, do not give up, do not give up the post of the state. Indeed, we will always be together. In fact, we are always together for the truth. Dear Madam, Donika, keep working until your father's killers are discovered. Tell me what I can do for you. Human Greetings ENGLISH THE SPECIAL COURT is the main intellectual instrument to reveal to the Albanian people, the killing of Albanians by Albanians themselves. Those who belong to PDK (LPK, without address, Switzerland, Xhavit Haliti, PPSh. Fatos Nano, Fatos Klosi, Sali Berisha, etc .....) that Hashim Thaçi, Kadri Veseli and their gangs in PDK-Kosovo, are trying to hide their lives, their crimes, their thieves.... ENGLISH FORMER PRESIDENT FORMER PRIME MINISTER OF THE REPUBLIC OF KOSOVO HASHIM THAÇI, whom Brigita and, I helped, we wrote the letter in German and guaranteed his study with 10. Thousands of Swiss francs, to enroll at the University of Zurich. It was impossible to register. Hashim Thaçi is the first to steal my intellectual property, my ideas, political installations, political magnetism, beyond death, etc. These ideas of mine have not been said, nor heard, nor written by anyone in the whole world of mankind since BC and, in AD. ENGLISH KADRI VESELI, HEAD OF SHIK, Under his influence, on October 29, 2000, I was beaten to death by the “Shik,” Police in Tirana, by Military Police Officer Elvin Hasan Ragipi, and by the State Police, Irakli Profka, in Komerserjatin 2 in Tirana. ENGLISH BEKIM HAXHIU, a villager from the municipality of Skendraj who insulted me on Facebook, insulted me, insulted my mother, and threatened to kill me, just because I told the truth about the Albanian communists in Drenica who were more Yugoslav than Yugoslavs. ENGLISH SAMI LUSHTAKU, from Prekazi, Skenderaj, with an eight-year school, "uneducated general in the Kosovo Liberation Army, businessman, multi-millionaire, Albanian with double morals who also lied to me and made me angry about his lies. ENGLISH ALBERAT TAHIRI, a villager from the municipality of Skenderaj, exerts psychological pressure with insults to interrupt the speeches of Mrs. Donika Gerwalla Schwarz, who reacted and demanded her resignation from office. This MP testified that he wants to cover up the killings of Albanians by Albanians themselves, killed by political opponents by PDK people and, where the villager D***l, deliberately did not understand the speech of Mrs. Donika in question. But, by violating and, accusing Ms. Danika Gerwalla Schwarz, as a collaborator of Serbian politics and a traitor to Albanian politics, who told the truth in the political balance and the formation of a special court created and voted by Kosovo Albanians themselves ... ENGLISH GANIMETE MUSLIU, a villager from the village of Baks, Skenderaj municipality, a widow who does not vote for the extension of Kosovo authorities to northern Mitrovica. Ganimete Musliu, asked to meet me in person and, she met me together with a friend of hers and, after we were introduced, they introduced their policy. Proposed to become a member of the political party of PDK, and, on the same day August 2018 drinking coffee at the Motel "Feri Motel" in rooms no. 3, overnight in the heat of August, to find a compromise, I did all the work of the act of Love and, I discovered her impurity in her body and, in the morning on a voluntary basis, I refused her request. ENGLISH BLERTA DELIU- KODRA, a villager from the municipality of Skenderaj, who has no political or cultural knowledge who stole my intellectual property and my ideas, "Political installations, political monetarism, political magnetism, beyond death" ... This peasant woman who I do not know its origin, I did not vote for Vjosa Osmani as President of Kosovo, nor did I vote for Glauk Konjufce as Speaker of the Parliament of the Republic of Kosovo. ENGLISH MILAIM ZEKA, a villager from the village of Obri in Skenderaj, municipality, a veterinary technician for animal regeneration, has historically been an agent of the UDB, the Yugoslav Serb communist system, with his cousin. Milaim Zeka, in his capacity as a journalist, is the biggest liar of Albanians, who has been a UDB agent in three countries: Yugoslavia, Austria, Sweden and has created false praises for himself as “Patriot " he is idiot stole verses and the word Deconspiracy from my poem I wrote about Marathon of Albanian wh**es. SERBIAN POLICE ENGLISH Ilmi Brahim Aruqaj, from Rezalla, Skenderaj municipality, with an eight-year school, which Hajdin M. Aruqi, who was a priest in the Llausha Mosque, dressed as a Serbian policeman and put in service in Fushë Kosovo. Ilmi Aruqaj was nicknamed "ILIA", who led the Serbian police on April 6, for the massacre in Rezalle. And the Serbian police sent him with the whole family by bus to Belgrade and, from Belgrade by plane, secured him a permanent stay in Sweden. The first part / a CLANS AND THEIR EFFORTS TO COVER UP THEIR CRIMES AND, THE SPECIAL COURT IN THE HAGUE continues in the book