Bubrreci TV

Bubrreci TV Bubrreci TV është një platformë e edukimit digjital e cila prodhon këngë dhe video-animacione në gjuhën shqipe për fëmijët e moshave dy deri gjashtë vjeçare dhe transmetohet plotësisht falas përmes kanalit tonë -> smarturl.it/BubrreciTV

Bubrreci TV - Është platforma e parë shqiptare "Online" e krijuar me qëllim që fëmijët të edukohen mirë dhe mbarë që në moshë të hershme. Këtu do të mësojnë sjelljen, respektin, edukatën, gjërat bazike të jetës si dhe gjithashtu do ta mësojnë Gjuhën tonë Shqipe.

Mission: Edukimi dhe argëtimi i fëmijëve

Operating as usual

TAG nje baba shembullor 😄
07/10/2020

TAG nje baba shembullor 😄

Gruaja dhe burri ishin duke parë televizor kur ajo thotë, “Jam e lodhur, është vonë, mendoj të shkoj në shtrat”.Shkon në...
06/10/2020
“Mendova se ishe në gjumë…” - Bubrreci TV

Gruaja dhe burri ishin duke parë televizor kur ajo thotë, “Jam e lodhur, është vonë, mendoj të shkoj në shtrat”.

Shkon në kuzhinë dhe filloi të pregatisë paninet për të nesërmen. Sistemoi tasat për mëngjesin, nxori mishin nga ngrirja për drekën e nesërme, kontrolloi qesen e drithrave, mbushi enën e sheqerit, vendosi lugët dhe gotat në tavolinë për mëngjesin e nesërm.

Më pas... (Lexo më shumë👇🏻)

Gruaja dhe burri ishin duke parë televizor kur ajo thotë, “Jam e lodhur, është vonë, mendoj të shkoj në shtrat”. Shkon në kuzhinë dhe filloi të pregatisë paninet për të nesërmen. Sistemoi tasat për mëngjesin, nxori mishin nga ngrirja për drekën e nesërme, kontrolloi qesen e dr...

https://bubrreci.tv/gjidhenia-ne-muajin-e-pare/Shumë herë pyetem nga nënat që sapo kanë lindur se a do të jetë gjithë pr...
06/10/2020
Gjidhënia në muajin e parë - Bubrreci TV

https://bubrreci.tv/gjidhenia-ne-muajin-e-pare/

Shumë herë pyetem nga nënat që sapo kanë lindur se a do të jetë gjithë procesi i gjidhënies kaq i vështirë. Në fakt dua të sqaroj diçka që ju t’a mbani mend dhe kështu t’a bindni vetën se është vetëm një periudhë e cila do të kalojë së shpejti.

Ju e dini se ardhja e qumështit të nënës ndodhë si pasojë e ndryshimeve hormonale që... (Lexo më shumë👇🏻)

Nga Razije Musa Shumë herë pyetem nga nënat që sapo kanë lindur se a do të jetë gjithë procesi i gjidhënies kaq i vështirë. Në fakt dua të sqaroj diçka që ju t’a mbani mend dhe kështu t’a bindni vetën se është vetëm një periudhë e cila do të kalojë së shpejti. Ju e dini ...

https://bubrreci.tv/zhvillimi-motorik/Një fëmijë 2 vjeç tashmë ka aftësi pothuajse për shumëçka. Ai tani mund të ecë mir...
06/10/2020
ZHVILLIMI MOTORIK - Bubrreci TV

https://bubrreci.tv/zhvillimi-motorik/

Një fëmijë 2 vjeç tashmë ka aftësi pothuajse për shumëçka. Ai tani mund të ecë mirë, si para poashtu edhe nga mbrapa. Ai gjithashtu mund të vrapojë dhe mund të ndryshojë drejtimin gjatë vrapimit. Gjithashtu mund të ecë mbi gishtërinjët e tij, të kërcejë dhe të ngjitet më mirë mbi divanet, karrika etj, por mund të qëndrojë në njërën këmbë për një kohë. Ai mund topin ta rrotulloj me këmbët e tij, të shkelmojë një top përpara dhe të ndalet papritmas. Ai mund të...

(Lexo më shumë👇🏻)

Nga Edona K. Mulaj Një fëmijë 2 vjeç tashmë ka aftësi pothuajse për shumëçka. Ai tani mund të ecë mirë, si para poashtu edhe nga mbrapa. Ai gjithashtu mund të vrapojë dhe mund të ndryshojë drejtimin gjatë vrapimit. Gjithashtu mund të ecë mbi gishtërinjët e tij, të kërcejë dhe...

Ka disa arsye se përse të indurit në tetor janë të veçantë – madje, të shpjeguara shkencërisht. Në vijim, i gjeni 5 tipa...
05/10/2020
Përse fëmijët e lindur në muajin Tetor janë të veçantë? - Bubrreci TV

Ka disa arsye se përse të indurit në tetor janë të veçantë – madje, të shpjeguara shkencërisht. Në vijim, i gjeni 5 tiparet kryesore të tyre.

Bazuar në studimet e fundit, bebet e lindura në tetor, do të jenë me shumë mundësi...

(Lexo më shumë👇🏻)

Ka disa arsye se përse të indurit në tetor janë të veçantë – madje, të shpjeguara shkencërisht. Në vijim, i gjeni 5 tiparet kryesore të tyre. Me shumë gjasa do të jenë sportistë të mirë Bazuar në studimet e fundit, bebet e lindura në tetor, do të jenë me shumë mundësi sporti...

Sipas disa studimeve që përcjell një portal italian (passionemamma), gjyshja nga ana e nënës është më e rëndësishme për ...
05/10/2020
Cilën gjyshe duan fëmijët më shumë? Të mamit apo të babit – studimet tregojnë! - Bubrreci TV

Sipas disa studimeve që përcjell një portal italian (passionemamma), gjyshja nga ana e nënës është më e rëndësishme për fëmijën se ajo nga ana e babait. Kjo gjë ndikohet nga disa faktorë dhe le të shohim cilët janë ato.

Përse gjyshja e mamit është më e rëndësishme?

Për forcë të zakonit fëmija do të... (Lexo më shumë👇🏻)

Sipas disa studimeve që përcjell një portal italian (passionemamma), gjyshja nga ana e nënës është më e rëndësishme për fëmijën se ajo nga ana e babait. Kjo gjë ndikohet nga disa faktorë dhe le të shohim cilët janë ato. Përse gjyshja e mamit është më e rëndësishme? Për forc....

05/10/2020
Bubrreci TV
05/10/2020

Bubrreci TV

🇦🇱Fjalët e nënës Rozafa, nënës nga legjenda e popullit:

" Shëndosh ju, o kunetë. Po unë do t'ju la nji porosi: kur të më muroni në mur, synin e djathtë të ma lini jashtë, dorën e djathtë të ma lini jashtë, kambën e djathtë të ma lini jashtë, gjinin e djathtë të ma lini jashtë. Se djalin e kam të vogël. Kur të nisë të kjajë - me njanin sy do ta shikjoj, me njanën dorë ta ledhatoj, me njanën kambë t'i tund djepin e me njanin gji t'i jap me pi. Gjini m'u nguroftë, kështjella qëndroftë, djali jem u trimnoftë, u baftë mbret e mbretnoftë!"🙏🏻 www.bubrreci.tv

Humor i grave 😆
04/10/2020

Humor i grave 😆

Studimi i fundit sugjeron se një nënë mund të transmetojë nivele të ulëta të kortizonit ndaj fëmijës së saj, deklaruan s...
04/10/2020
Gratë shtatzëna mund ta transmetojnë stresin te foshnjat! - Bubrreci TV

Studimi i fundit sugjeron se një nënë mund të transmetojë nivele të ulëta të kortizonit ndaj fëmijës së saj, deklaruan studiuesit në Shkollën e Mjekësisë ‘Mount Sinai’ në New York dhe Universitetin e Edinburgut në Skoci.

Studiuesit zbuluan se gratë dhe foshnjat e tyre kishin pakësuar nivelet e hormonit kortizon të stresit, që është një shenjë se dikush është prekur nga... (Lexo më shumë👇🏻)

Studimi i fundit sugjeron se një nënë mund të transmetojë nivele të ulëta të kortizonit ndaj fëmijës së saj, deklaruan studiuesit në Shkollën e Mjekësisë ‘Mount Sinai’ në New York dhe Universitetin e Edinburgut në Skoci. Studiuesit zbuluan se gratë dhe foshnjat e tyre kishin pa...

Shumë njerëz besojnë se mund ta zbuloni gjininë e bebes në bazë të të rrahurave të zemrës që i ka, megjithatë kjo është ...
04/10/2020
A mund ta zbuloni gjininë e bebes nga të rrahurat e zemrës? - Bubrreci TV

Shumë njerëz besojnë se mund ta zbuloni gjininë e bebes në bazë të të rrahurave të zemrës që i ka, megjithatë kjo është vetëm mit.

Përrallat e plakave thonë se nëse pulsi i zemrës është mbi 140 rrahje për minutë, atëherë do të keni... (Lexo më shumë👇🏻)

Shumë njerëz besojnë se mund ta zbuloni gjininë e bebes në bazë të të rrahurave të zemrës që i ka, megjithatë kjo është vetëm mit. Përrallat e plakave thonë se nëse pulsi i zemrës është mbi 140 rrahje për minutë, atëherë do të keni vajzë, ndërkaq nën 140 rrahje për minu...

Bullizmi si fenomen i shoqeron shume femije dhe adoleshente pothuajse cdo dite edhe ne kohen e sotme. Ndikimi negativ dh...
03/10/2020
Bullizmi – Ngacmimi me qëllim përuljeje – Kur fillon? - Bubrreci TV

Bullizmi si fenomen i shoqeron shume femije dhe adoleshente pothuajse cdo dite edhe ne kohen e sotme. Ndikimi negativ dhe pasojat e bullizmit jane te shumta, por, kjo fatkeqesisht kjo teme trajtohet shume pak.

Ne vijim e gjeni nje shkrim per portalin Bubrreci TV Parenting nga shkrimtarja nga Ulqini - Flutur Mustafa ❤ pikerisht per bullizmin, bazuar ne rrefime personale.

Nga Flutur Mustafa *Ani – emër imagjinar për të ruajtur identitetin e të miturit “Ani* ka vesh maicë bojbakame, ka vesh tesha të varzave. Ani vjen çdo ditë me të njajtat pantolla dhe të njajtin duks në çerdhe!” “Ani, cka je ti? A je Beg, a je Agë? Se na jena prej begve e agve [....

Të zgjohesh e sëmurë në mëngjes – e veçanërisht gjatë shtatzanisë – është ndër gjërat më të këqija që i përjetojnë nënat...
03/10/2020
A është në rregull për shëndetin e bebes të zgjoheni e sëmurë gjatë shtatzanisë? - Bubrreci TV

Të zgjohesh e sëmurë në mëngjes – e veçanërisht gjatë shtatzanisë – është ndër gjërat më të këqija që i përjetojnë nënat. Përse biologjia nuk mund t’ju lejojë të ndjeheni e emocionuar rreth shtatzanisë, në vend se t’ju bëjë të ndjeheni tmerrshëm?

Veç kësaj, termi se “zgjoheni e sëmurë” është i rrejshëm për shkak se ndjeheni e sëmurë tërë ditën... (Lexo më shumë👇🏻)

Të zgjohesh e sëmurë në mëngjes – e veçanërisht gjatë shtatzanisë – është ndër gjërat më të këqija që i përjetojnë nënat. Përse biologjia nuk mund t’ju lejojë të ndjeheni e emocionuar rreth shtatzanisë, në vend se t’ju bëjë të ndjeheni tmerrshëm? Veç kësaj, ter...

URGJENTE! Ju lutemi të ndihmoni Aleksander Likajn!Emri i llogarise: Klajdi LikajAdresa Lagjia nr1: Ismail Derdusha NR.LL...
02/10/2020

URGJENTE! Ju lutemi të ndihmoni Aleksander Likajn!

Emri i llogarise: Klajdi Likaj
Adresa Lagjia nr1: Ismail Derdusha
NR.LLOGARIS 0011468495
Emri i bankes :RAFFAISEN BANK SHA
IIBAN :AL58202420040000000011468495
Swift code : SGSBALTX
Qellimi i dergeses : Dhurim
Ju lutem mos harroni qellimin e dergeses nes ju kerkohet
Nr.Telefonit (+4915772130681)
Nr.Telefoni (+355686945164)
Per cdo informacion shtese ju na kontaktoni Whatsapp!

Fëmija juaj në kanape shtrihet me telefon apo me tablet në duar dhe vazhdimisht mban qafën të shtrembëruar. Po, kjo pamj...
01/10/2020
Si të pengoni shtrembërimin e qafës te fëmijët për shkak të shikimit në telefon? - Bubrreci TV

Fëmija juaj në kanape shtrihet me telefon apo me tablet në duar dhe vazhdimisht mban qafën të shtrembëruar. Po, kjo pamje u është e njohur të gjithë prindërve

Sipas një studimi, edhe para pandemisë fëmijët kanë kaluar rreth...

(Lexo më shumë👇🏻)

Fëmija juaj në kanape shtrihet me telefon apo me tablet në duar dhe vazhdimisht mban qafën të shtrembëruar. Po, kjo pamje u është e njohur të gjithë prindërve Sipas një studimi, edhe para pandemisë fëmijët kanë kaluar rreth 33 orë në javë duke përdorur ekrane të ndryshme. Ky poz...

Nëse jeni shtatzënë për herë të parë keni dëgjuar se dhimbjet e lindjes janë shumë të forta. Por, edhe nëse keni lindur ...
01/10/2020
Sa janë të forta dhimbjet e lindjes? - Bubrreci TV

Nëse jeni shtatzënë për herë të parë keni dëgjuar se dhimbjet e lindjes janë shumë të forta. Por, edhe nëse keni lindur më parë, megjithatë secila lindje është përvojë në vete.

Është shumë vështirë që dikush t’ju përshkruan dhimbjet e lindjes...

(Lexo më shumë👇🏻)

Nëse jeni shtatzënë për herë të parë keni dëgjuar se dhimbjet e lindjes janë shumë të forta. Por, edhe nëse keni lindur më parë, megjithatë secila lindje është përvojë në vete. Është shumë vështirë që dikush t’ju përshkruan dhimbjet e lindjes. Ass. dr. Memli Morina, mr. ...

Ekspertët kanë treguar saktësisht se sa orë gjumë duhet t’i bëjë fëmija secilën natë.Sipas pediatërve amerikanë, bebet d...
01/10/2020
Pediatrit amerikanë tregojnë sa orë duhet të flejë fëmija varësisht nga mosha që e ka - Bubrreci TV

Ekspertët kanë treguar saktësisht se sa orë gjumë duhet t’i bëjë fëmija secilën natë.

Sipas pediatërve amerikanë, bebet duhet të flenë... (Lexo më shumë👇🏻)

Ekspertët kanë treguar saktësisht se sa orë gjumë duhet t’i bëjë fëmija secilën natë. Sipas pediatërve amerikanë, bebet duhet të flenë 16 orë në ditë, ndërkaq adoleshentët 8 orë, transmeton Telegrafi. Këto rekomandime vijnë nga ekspertë të ndryshëm, të cilët gjithashtu e...

https://bubrreci.tv/grate-pas-lindjes-kane-nevoje-per-fizioterapi/Pas lindjes, është e zakonshme që gratë të përjetojnë ...
01/10/2020
Gratë pas lindjes kanë nevojë për fizioterapi! - Bubrreci TV

https://bubrreci.tv/grate-pas-lindjes-kane-nevoje-per-fizioterapi/

Pas lindjes, është e zakonshme që gratë të përjetojnë probleme si mos-mbajtja e urinës, ndarja e muskujve abdominal, dhe të kenë dhimbje të legenit.

Kjo është dëshmuar edhe nga një studim i ri i revistës BJOG, studiuesit kanë intervistuar nënat e reja duke i pyetur për dhimbjen që ato kanë ndjerë pas lindjes.

Ata kanë gjetur se rreth 85 për qind e grave kanë përjetuar...

(Lexo më shumë👇🏻)

Pas lindjes, është e zakonshme që gratë të përjetojnë probleme si mos-mbajtja e urinës, ndarja e muskujve abdominal, dhe të kenë dhimbje të legenit. Kjo është dëshmuar edhe nga një studim i ri i revistës BJOG, studiuesit kanë intervistuar nënat e reja duke i pyetur për dhimbjen q....

Nëse do të mund të shikonit të ardhmen, nuk do të donit të dinit saktësisht se sa kohë keni? Dhe nëse nuk do të ishte nj...
30/09/2020
Katër pyetje që do t’ju tregojnë se sa shpejt po plaket trupi juaj! - Bubrreci TV

Nëse do të mund të shikonit të ardhmen, nuk do të donit të dinit saktësisht se sa kohë keni? Dhe nëse nuk do të ishte një lajm i shkëlqyeshëm, do të kish*t kohë të ndërmerrni hapa për ta përmirësuar atë.

Ndërsa nuk ka një top kristali ose fuqi mistike, ka disa pyetje të thjeshta që mund t’ju ndihmojnë të përcaktoni nëse trupi juaj plaket më shpejt ose më ngadalë sesa duhet, të cilat mund t’ju japin disa të dhëna për shëndetin tuaj...

(Lexo më shumë👇🏻)

Nëse do të mund të shikonit të ardhmen, nuk do të donit të dinit saktësisht se sa kohë keni? Dhe nëse nuk do të ishte një lajm i shkëlqyeshëm, do të kish*t kohë të ndërmerrni hapa për ta përmirësuar atë. Ndërsa nuk ka një top kristali ose fuqi mistike, ka disa pyetje të thjes...

Po ju si e kuptuat që ish*t shtatëzënë? Përmes testit, vizitës te gjinekologu apo ndryshimeve në organizëm?
30/09/2020

Po ju si e kuptuat që ish*t shtatëzënë? Përmes testit, vizitës te gjinekologu apo ndryshimeve në organizëm?

“Disa ditë më duket se nuk ia dal dot me gjithë ato rroba të palara, enë dhe rrëmujën në shtëpi.Por sot ndjeva një kënaq...
30/09/2020
‘U ula në tokë dhe nisa të qaj. Qava sepse e gjitha kjo do të më mungojë në ditë…’ – nga zemra e një nëne! - Bubrreci TV

“Disa ditë më duket se nuk ia dal dot me gjithë ato rroba të palara, enë dhe rrëmujën në shtëpi.

Por sot ndjeva një kënaqesi pasi vura djalin në gjumë, dhe sërish u gëzova kur i lexova librin e preferuar vajzës sime dhe atë e zuri gjumi afër meje. Po aq e lumtur u ndjeva edhe kur bashkëshorti...

(Lexo më shumë👇🏻)

“Disa ditë më duket se nuk ia dal dot me gjithë ato rroba të palara, enë dhe rrëmujën në shtëpi. Por sot ndjeva një kënaqesi pasi vura djalin në gjumë, dhe sërish u gëzova kur i lexova librin e preferuar vajzës sime dhe atë e zuri gjumi afër meje. Po aq e lumtur u ndjeva […]

Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare.Sipas raportimit në dis...
30/09/2020
Një 14-vjeçare nga Mitrovica bëhet nënë, QKUK lajmëron policinë - Bubrreci TV

Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare.

Sipas raportimit në disa media në vendin tonë, 14-vjeçarja me inicialet M.M është e lindur në Shqipëri ndërsa është e martuar dhe jeton në Mitrovicë.

Rastin e ka konfirmuar edhe... (Lexo më shumë👇🏻)

Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare. Sipas raportimit në disa media në vendin tonë, 14-vjeçarja me inicialet M.M është e lindur në Shqipëri ndërsa është e martuar dhe jeton në Mitrovicë. Rastin e ka konfirmuar edhe ...

https://bubrreci.tv/dashuria-per-te-shtrenjten-nene/Një fëmijë rreth 10 vjeç, çdo ditë shkonte buzë detit dhe mbi rërë s...
30/09/2020
Dashuria për të shtrenjtën nënë! - Bubrreci TV

https://bubrreci.tv/dashuria-per-te-shtrenjten-nene/

Një fëmijë rreth 10 vjeç, çdo ditë shkonte buzë detit dhe mbi rërë shkruante, “Mami të dua!”, dhe pastaj duke buzëqeshur e shihte se si valët e detit fshinin shkrimin e tij.

Një burrë i moshuar që jetonte aty pranë, e shikonte fëmijën që bënte të njëjtën gjë ç’do ditë dhe mendoi me vete, “Këta fëmijët sot janë shumë të përkëdhelur…” (Lexo më shumë👇🏻)

Një fëmijë rreth 10 vjeç, çdo ditë shkonte buzë detit dhe mbi rërë shkruante, “Mami të dua!”, dhe pastaj duke buzëqeshur e shihte se si valët e detit fshinin shkrimin e tij. Një burrë i moshuar që jetonte aty pranë, e shikonte fëmijën që bënte të njëjtën gjë ç’do ditë...

1.“Ndalo së qari menjëherë!Fëmijët kanë të njëjtën të drejtë si ju, të ndiejne atë që ata ndjejnë. Në vend që t`u bërtas...
29/09/2020
Këshilla e psikologëve: Asnjëherë i’a thuaj këto 5 fjali fëmijës tuaj! - Bubrreci TV

1.“Ndalo së qari menjëherë!

Fëmijët kanë të njëjtën të drejtë si ju, të ndiejne atë që ata ndjejnë. Në vend që t`u bërtasësh, duhet të përpiqesh t’u japësh një përqafim dhe ti pyesësh për arsyen e tri’shtimit të tyre.

2.“Pse e ke kaq e vështirë për të bërë?”... (Lexo më shumë👇🏻)

1.“Ndalo së qari menjëherë! Fëmijët kanë të njëjtën të drejtë si ju, të ndiejne atë që ata ndjejnë. Në vend që t`u bërtasësh, duhet të përpiqesh t’u japësh një përqafim dhe ti pyesësh për arsyen e tri’shtimit të tyre. 2.“Pse e ke kaq e vështirë për të bërë?.....

https://bubrreci.tv/keta-jane-njerezit-me-te-admiruar-ne-bote-dy-te-paret-jane-burre-dhe-grua/Sipas një sondazhi të YouG...
29/09/2020
Këta janë njerëzit më të admiruar në botë: Dy të parët janë burrë dhe grua - Bubrreci TV

https://bubrreci.tv/keta-jane-njerezit-me-te-admiruar-ne-bote-dy-te-paret-jane-burre-dhe-grua/

Sipas një sondazhi të YouGov – kompani britanike ndërkombëtare mbi hulumtimin e tregut dhe analizën e të dhënave – për vitin 2020, me më shumë se 45 mijë njerëz në 42 vende, Bill Gates është rrëzuar nga froni i burrit më të admiruar në botë, të cilin e mbante që prej vitit 2014. Në vend të parë qëndron... (Lexo më shumë👇🏻)

Sipas një sondazhi të YouGov – kompani britanike ndërkombëtare mbi hulumtimin e tregut dhe analizën e të dhënave – për vitin 2020, me më shumë se 45 mijë njerëz në 42 vende, Bill Gates është rrëzuar nga froni i burrit më të admiruar në botë, të cilin e mbante që prej vitit ...

Plotësojeni fjalinë ashtu siç u'a merr mendja!
28/09/2020

Plotësojeni fjalinë ashtu siç u'a merr mendja!

Mami, a mund të fle nga gjyshja sot?”E dëgjova në autobus këtë mëngjes,e kur u ktheva të shihja fëmijën që më bëri të kt...
28/09/2020
A mund të fle nga gjyshja sonte? - Bubrreci TV

Mami, a mund të fle nga gjyshja sot?”

E dëgjova në autobus këtë mëngjes,

e kur u ktheva të shihja fëmijën që më bëri të kthehem në të shkuarën me një fjali të vetme, nuk e pashë më…kishte ikur.

Kur iku kaq shpejt koha e na bëri... (Lexo më shumë👇🏻)

“Mami, a mund të fle nga gjyshja sot?” E dëgjova në autobus këtë mëngjes, e kur u ktheva të shihja fëmijën që më bëri të kthehem në të shkuarën me një fjali të vetme, nuk e pashë më…kishte ikur. Kur iku kaq shpejt koha e na bëri të rritur plot me prioritete të mërzitshm...

TAG nje nanë të re 😆 Për më shumë vizitoni 👉🏻 www.bubrreci.tv
28/09/2020

TAG nje nanë të re 😆 Për më shumë vizitoni 👉🏻 www.bubrreci.tv

Address

Nezir Gashi 58
Pristina, NY
10000

Telephone

+38344119788

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Bubrreci TV posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Bubrreci TV:

Videos

Bubrreci TV

Bubrreci TV është një platformë e edukimit digjital e cila prodhon këngë dhe video-animacione në gjuhën shqipe për fëmijët e moshave dy deri gjashtë vjeçare dhe transmetohet plotësisht falas përmes kanalit tonë në youtube. Smarturl.it/BubrreciTV

Qëllimi ynë është edukimi i fëmijëve shqiptarë në mbarë botën qysh në moshë të hershme, duke synuar që përmes këngës dhe argëtimit ashtu siç janë të krijuara mësimet tona, fëmijët t'i mësojnë gjërat më bazike mbi sjelljen, respektin, njohuritë mësimore nga ato më fillestaret, siç janë shkronjat, numrat, ushqimet dhe shumë gjëra elementare të jetës për të cilat ata kanë nevojë. Për më tepër, synojmë të kontribuojmë direkt edhe tek fëmijët shqiptarë në diasporë, duke i'u ndihmuar që të mësojnë gjuhën shqipe qysh nga moshat e hershme sepse besojmë që është shumë e rëndësishme që për shkak të mos-deformimit të dialektit së pari ta mësojnë gjuhën amtare dhe më pas t'i mësojnë gjuhët e huaja të vendeve në të cilat jetojnë!

Disa nga mësimet tona bazike për fëmijët e kopshteve: ▪ Alfabeti në gjuhën shqipe: https://youtu.be/SbXum7nXiiA

▪ Kënga e numrave nga 1 deri në 10: https://youtu.be/95_h--6gIjM

▪ Edukata fizike per femijet: https://youtu.be/drjaTtyWoCk

▪ Mësimi i numrave nga 1 deri 20: https://youtu.be/Y_a6mNmKEk4

▪ Alfabeti me fjalë të ndryshme: https://youtu.be/RXkrMOpIRjg

▪ Ngjyrat në gjuhën shqipe: https://youtu.be/cRM0av-9WKM

▪ Kënga për pastrimin e dhëmbëve: https://youtu.be/nkoymNRBZuk

▪ Frutat për fëmijë: https://www.youtube.com/watch?v=Htokk18CXsg ▪ Kafshët shtëpiake: https://www.youtube.com/watch?v=o7QavCKfssU&t=27s

Mënyrat e tjera të kontaktit: Portali: www.bubrreci.tv Youtube: youtube.com/bubrrecitv Facebook: facebook.com/bubrrecitv Instagram: instagram.com/bubrreci.tv Twitter: twitter.com/bubrreci_tv Web: www.bubrreci.tv

© 2020 BUBRRECI TV

Nearby media companies


Other Pristina media companies

Show All