31/03/2026
В оригинала на тази крилата фраза на първия български литературен критик Нешо Бончев се говори за литературното поле, но се има предвид точно полето на критиката. Припомняме го за всички, които се чувстват засегнати от негативни наши ревюта и честна обратна връзка към проектите им.
Не сме експерти, продуценти, разбирачи, звукари и т.н. - само можем да ви дадем съвети като хора, които слушат адски много такава музика и имат опит в криейтив процесите. Сигурно над 90% от бандите, които се свързват с нас, напълно разбират обратната ни връзка.
Но когато си решил, че ще си уан мен сенситив готик метъл шоу с AI инструментал и безумни текстове, или идваш със заявката "Ние сме българските Pantera, но с модерен звук", каква обратна връзка очакваш? Ние не сме ти приятели, не си ни дете и не те обичаме безусловно, за да те лъжем като приятелите ти и гаджето ти "Брат, велико е!". Не е. И не сте българската Pantera, ама далеч не сте. Всъщност, защо ви е да сте българската Pantera? Светът вече си има Pantera, бъдете първите себе си.
Благодарим на всички яки банди, които се свързаха с нас в последните дни и проведохме толкова полезни и готини разговори. Прекрасно е да виждаме, че сте толкова нахъсани и ентусиазирани! Давайте смело напред и да не ви дреме кой какво казва, кой използва нелепи думи като "позьори" и най-важното - отсявайте хейта от обратната връзка. Понякога дори в хейта има такава. Не бъдете като шестокласнички, които мислят, че не ги харесват, само щото им завиждат. Казваме го като професионални хейтъри.
Утре (1 април) пускаме важно съобщение в тоя дух, между другото.