ДеГроші

ДеГроші Where's my Money? Як заробити та розумно витратити гроші

  В сухому залишку 18 липня #ДержавніВидатки  #ДоступнеЖитло  #ПодатковеРезидентство #ОптимізаціяБюджету Перший віцепрем...
19/07/2025

В сухому залишку 18 липня
#ДержавніВидатки #ДоступнеЖитло #ПодатковеРезидентство

#ОптимізаціяБюджету Перший віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував появу в Україні аналогу американського департаменту, який відповідав за скорочення державних видатків (DOGE). Федоров уточнив, що наразі йдеться про оптимізацію лише кількох проєктів, а не про запуск масштабної реформи. І свіже призначений прем’єр Юлія Свириденко теж про аудит і скорочення держвидатків казала. Цікаво, кого віддадуть «під ніж»? Кілька міністрств – Мінєд, Мінагрополітики, Мінекології вже канули в Лєту на якийсь час. Подивимось. Зазвичай програми із скорочення держвидатків лише їх збільшували. Наразі Федоров шукає людину, яка очолить цю «інквізицію». Хай Ілона Маска бере. Він якраз вільний.

#ЖитловаСтратегія Національний банк оприлюднив затверджену Радою фінансової стабільності Стратегію розвитку іпотечного кредитування, покликану повернути ринку ринкові механізми та зробити житло доступнішим. Стратегія передбачає, зокрема. Зниження рівня ризиків через запровадження масового продукту страхування воєнних ризиків та вдосконалення законодавчого регулювання будівництва житлової нерухомості. Забезпечення доступного і зрозумілого кредитування шляхом удосконалення моделі державної підтримки та стандартів розкриття інформації згідно з нормами ЄС. Посилення захисту прав кредиторів за допомогою оновлення процедур врегулювання проблемної заборгованості. Стратегію реалізовуватимуть паралельно НБУ, уряд, НКЦПФР та Верховна Рада, для чого найближчим часом підготують дорожню карту законодавчих змін. Подивимось. Будівництво наразі працює само на себе, що може призвести до кризи, якщо не симулювати попит.

#ІноземніДоходи Українці, які працюють за кордоном або отримують доходи з-поза меж країни, за підсумками 2024 року задекларували ₴35,1 млрд іноземних прибутків. Це на ₴17,8 млрд або удвічі більше, ніж роком раніше. На задекларовані доходи нараховано ₴3,8 млрд податку на доходи фізичних осіб, а також ₴535,8 млн військового збору. Також зростає попит на довідки податкового резидента України – за шість місяців 2025 ДПСУ вже видала 12,5 тис. таких документів (торік - 21 тис. за увесь рік). Такі довідки дозволяють сплачувати податки в Україні, а не в іноземній країні. А от перерахування гастарбайтерами грошей безпосередньо в Україну падає вже кілька років з рекордних $15 млрд у довоєнному 2021.

А новин на сьогодні катма. Гарного дня.

  Цитати Великих«Ми не плануємо підвищення податків. Однозначно».Голова Бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Під...
18/07/2025

Цитати Великих
«Ми не плануємо підвищення податків. Однозначно».

Голова Бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.

  В сухому залишку 17 липня #ЗміниБезЗмін  #МінагроПоховано  #КурсГривні #СвириденкоПрем'єр Верховна Рада призначила Юлі...
18/07/2025

В сухому залишку 17 липня
#ЗміниБезЗмін #МінагроПоховано #КурсГривні

#СвириденкоПрем'єр Верховна Рада призначила Юлію Свириденко новим прем’єр-міністром. Всі отримали те що хотіли. ОПа – ще більш «свого» прем’єра. Kernel та Андрій Веревський - податок на вивіз соняшника і рапсу. Данило Гетманцев та Давид Арахамія зберегли контроль над половиною бюджету (Денис Шмигаль очолив Міноборони). Олексія Чернишова та Ольгу Стефанишину красиво вивели з гри. Кирило Тимошенко, після заслання Рустема Умєрова в СНБО, - шанс очолити Мінінформполітики. Чи як там назовуть уламок Мінкульту. Дуже жаль Мінагрополітики. Не змогли знайти лояльну людину, непідвладну Тимуру Міндічу. Але, думаю, що за рік Мінагрополітики знову воскресне. Президент Володимир Зеленський доручив Свириденко шукати «внутрішні резерви». Сама вона пообіцяла різати державні видатки и ріст ВВП в 2025 щонайменше на 3%. Загалом нічого нового: щоб корови менше їли і давали більше молока, їх потрібно менше годувать і більше доїть.

#ЗерноваКриза Напередодні ліквідації Мінагрополіики встигло зробити невтішний прогноз. У сезоні 2025 валовий збір зернових культур в Україні потенційно становитиме близько 54 млн тонн, а олійних – 20,5 млн тонн, що орієнтовно на 5% нижче за минулорічні показники. Попри те що загальна посівна площа збереглася на рівні 20 млн га, збільшившись лише на 1% завдяки розмінуванню 270 тис. га, погодні умови зумовили скромніші врожайні очікування. Експорт пшениці у наступному маркетинговому році оцінюється в 15-16 млн тонн, а ячменю – близько 2,3 млн тонн. Найбільша невизначеність збергігається щодо врожаю соняшнику, оскільки посуха на півдні може знизити врожайність регіону на 6% порівняно з минулим роком. За ріпаком очікується суттєве падіння – лише 3 млн тонн після торішніх 5,7 млн тонн. Водночас прогнози щодо кукурудзи міністерство ще не готове зробити. І вже не зробить. А от грошей від експорту зерна, вочевидь, буде менше. А тиску на курс гривні – більше.

#БізнесІндекс Хоча, на диво, бізнес девальвації не дуже боїться. Згідно з Індексом ділових очікувань підприємств від Нацбанку, продовжилося поліпшення очікувань щодо динаміки обмінного курсу гривні: середнє значення обмінного курсу, на яке респонденти очікували через 12 місяців, становило 43,84 грн/$1 (у попередньому кварталі – 44,23 грн/$1). В цілому ж, бізнес в Україні в другому кварталі цього року зберіг позитивні оцінки ділової активності в наступні 12 місяців. Втім, дещо знизив очікування. Інфляційні очікування уперше за рік поліпшились: у другому кварталі очікувана в найближчі 12 місяців річна інфляція становила 10,9% порівняно з 11,5% у попередньому кварталі. Воєнні дії залишаються найвагомішим проінфляційним чинником для 78,4% респондентів. Також респонденти очікували посилення впливу таких чинників, як "ціни на світових ринках" та "доходи населення". Респонденти також посилили негативні оцінки щодо кількості працівників на своїх підприємствах у наступні 12 місяців: баланс відповідей – "мінус" 4,4% (у першому кварталі – "мінус" 0,6%). Жити будете погано, але недовго :).

А новин на сьогодні катма. Гарного дня.

  У Податкової тепер ще один привід для легенького рекету – (не)працевлаштування інвалідів. Там грубі грошіСпочатку – що...
17/07/2025

У Податкової тепер ще один привід для легенького рекету – (не)працевлаштування інвалідів. Там грубі гроші

Спочатку – що сталось, нижче – як воно впливатиме на кишені бізнесу.

Що змінилось і коли це станеться
😈 Закон № 4219‑IX від 15 січня 2025 року вступив в силу. Цей закон вносить зміни до Закону № 875, вводячи внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю замість старих адміністративних санкцій. Саме ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2026 року 😈
АЛЕ!
‼️ 14 липня 2025 року — урядом офіційно уведено в дію норму про передачу адміністрування цього внеску до Державної податкової служби (ДПС): вона тепер відповідатиме за облік, контроль звітності, нарахування й стягнення санкцій – це сталось після ухвалення Кабміном постанови № 823 від 14 липня 2025 року, яка вносить відповідні доповнення до Положення про Державну податкову службу України, затвердженого Постановою КМУ від 6 березня 2019 року № 227.

‼️Як це буде виглядати у реальності, пояснює відомий податковий консультант Tomashevska :
📜 Пишуть, що адміністрування санкцій за непрацевлаштування людей з обмеженою працездатністю передали від Фонду соцзахисту до ДПС.
🏹 ДПС ці санкції вирве зубами, тому будьте пильні. Квота для працевлаштування людей з обмеженою працездатністю - 4%. Якщо у вас працює 8 осіб на умовах повної зайнятості, ви зобовʼязані створити одне робоче місце для людини з інвалідністю. Або сплатити штраф від 1/2 до 1 розміру середньорічної зарплати на підприємстві, залежить від кількості персоналу в компанії.
🧮 Наприклад, у вас працює 25 осіб. Квота для працівників з інвалідністю 4% - це 1 людина. Робоче місце не створене, отже, приготуємося сплатити санкцію. Середня зарплата 20 тис. грн., помножимо на 12 міс - це 240 000 грн, таким буде розмір штрафу.
🏠 Оскаржити санкцію буде дуже складно, якщо квоту не виконано. Тому, народ, відкладайте кошти на штрафи або сплануйте виконання нормативу.
🖍 Якщо ви створили вакансію і не знаєте, де можна запитати про людей з інвалідністю, що шукають роботу, це, власне, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
😓 Я колись за часів роботи головбухом мала необережність подзвонити в фонд і сказати, що у нас є вакансія для працівника з інвалідністю. Пережила страшний стрес. Мені дзвонили люди кожні 5 хвилин, благали взяти їх на будь-яку роботу. Але серед них є і шахраї. Довга історія.

Малюнок створений ШІ, як він все це бачить)

  У сухому залишку за 16 липня             ☝️ Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за три ключові закон...
17/07/2025

У сухому залишку за 16 липня


☝️ Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за три ключові законопроекти про Defence City, які мають підтримати виробництво зброї.
☝️ Новий уряд: ті ж самі, декілька екс-заступників і жодного нового обличчя.
☝️Дональд Трамп ухиляється від прямої відповіді щодо його бажання усунути голову ФРС Джером Пауела, якого президент США люто критикує за високі ставки. Тим часом ринки ковбасить від такої метушні

Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за три ключові законопроекти про Defence City.
Про які законопроекти мова:
Законопроєкт #13420 — про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки мілтеку
Законопроєкт #13421 — про внесення зміни до розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо підтримки мілтеку
Законопроєкт #13421 — про внесення змін у Бюджетний кодекс в інтересах стимулювання релокації підприємств
Законопроект про зміни до Кримінального кодексу відклали. Ці три законопроекти ще мають пройти друге читання.

Що ж запроваджують:
- Перелік підприємств ОПК (резидентів Defence City), який формуватиме та вестиме Міністерство оборони України
- Захист інформації: сам перелік, звітність підприємств та інформація про них матимуть обмежений доступ.

Податкові та інші пільги до 1 січня 2036 року:
• звільнення від податку на прибуток за умови реінвестування
• звільнення від земельного податку
• звільнення від податку на нерухомість
• звільнення від екологічного податку
• спрощення митних процедур
• спрощений експортний контроль для військових технологій
• можливість встановлення НБУ особливостей валютного нагляду та валютних операцій
• підтримка у процесі релокації
• 50% податку на доходи фізичних осіб, що належить до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, зараховуватиметься до спеціального фонду бюджету територіальної громади, обраної для релокації, і буде спрямовуватися на створення інфраструктури та підтримку релокації підприємств оборонно-промислового комплексу.
Також зберігаються чинні податкові преференції для підприємств ОПК: пільги з ПДВ, прискорена амортизація, переваги для релокованих підприємств та їх працівників.

Після зустрічі фракції пропрезидентської партії “Слуга народу” із Володимиром Зеленським оприлюднений склад майбутнього Кабміну: нових облич нема

Давид Арахамія обнародував кандидатський склад нового уряду України після засідання фракції за участі президента Володимира Зеленського, керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака, Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та першого віцеспікера Олександра Корнієнка.

Ось новий уряд:
Юлія Свириденко – прем’єр-міністр України
Михайло Федоров – перший віцепрем’єр-міністр України— міністр цифрової трансформації
Олексій Кулеба – віцепрем’єр-міністр– міністр розвитку інфраструктури та територій
Тарас Качка – віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Матвій Бідний - міністр молоді та спорту
Герман Галущенко - міністр юстиції (все ж таки умовили 😉)
Світлана Гринчук - міністр енергетики
Денис Улютін - міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України (колишній перший заступник міністра фінансів, що характерно)
Наталія Калмикова - міністр ветеранів України
Ігор Клименко - міністр внутрішніх справ
Оксен Лісовий - міністр освіти і науки
Віктор Ляшко - міністр охорони здоров’я
Сергій Марченко - міністр фінансів
Андрій Сибіга - міністр закордонних справ
Олексій Соболєв – міністр економіки, довкілля та сільського господарства
Денис Шмигаль – міністр оборони
По міністру культури поки що незрозуміло.

Очікується голосування за новий склад уряду у четвер, 17 липня.

Президент США Дональд Трамп заявив 16 липня, що не планує звільняти голову Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, хоча продовжує його жорстко критикувати за утримання високих ставок – в інтервалі 4,25%-4,50%. Проте Трамп відмовився «прибрати зі столу» ідею про усунення Пауелла як таку.

Загалом-то Пауел тримає ставки високими, оскільки хоче якось приборкати зростання цін, яке прискорилось через запровадження імпортних тарифів Трампом. Пауел також посилається на те, що поки що невідомо остаточно про повний вплив тарифів на ціни, тож ситуацію доводиться тримати за рахунок високих ставок.

Джером Пауел був призначений на свою посаду у 2017 році Трампом, згідно із законодавством він має піти з своєї посади у травні 2026 року. Але Трамп наполягає на скороченні ставок до рівня хіба не в 1% і називає голову ФРС хіба що не зрадником.
Розповсюдження чуток про звільнення Пауелла у найближчий час вплинуло на ринки.
Зокрема 16 липня, одразу після повідомлення Bloomberg про ймовірне звільнення Пауелла Трампом, відбулось падіння американських акцій та долара, а також зростання дохідності казначейських облігацій.

А більше в нас суттєвих новин нема.
Малюнок створений ШІ, як він все це бачить)

  Українські банки отримали від іноземних партнерів реальні гроші для кредитування. Під час четвертої конференції Ukrain...
16/07/2025

Українські банки отримали від іноземних партнерів реальні гроші для кредитування. Під час четвертої конференції Ukraine Recovery Conference 2025 в Римі вони підписали угод на майже 1,5 млрд євро.

Найголовніше в цьому, що тут переважно не «протоколи про наміри», а саме угоди з іноземними партнерами на конкретні суми. Найбільші обсяги коштів отримають державні ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк, а також банки з іноземним капіталом Банк «Креді Агріколь Україна», Piraeus Bank, Кредобанк, Банк "Львів".
Голова НБУ Андрій Пишний у своєму коментарі до результатів URC2025 підкреслив, що ці угоди є свідченням того, що українська банківська система перебуває в гарному стані. Він також повідомив, що «…всі ці кошти будуть спрямовані на кредитування українського бізнесу, фінансування соціальних ініціатив, розвиток муніципалітетів, підвищення енергоефективності громад тощо».
Додамо, що в частині кредитування бізнесу фокус спрямований на фінансування малого та середнього бізнесу.

А тепер окремо – хто що зміг отримати від партнерів:
#ПриватБанк підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) щодо кредитної лінії, яка покриє частину кредитного ризику банку за новими субкредитами. Гарантія ЄБРР складаэ 185 мільйонів євро дасть змогу українському бізнесу отримати до 600 мільйонів євро(в еквіваленті) нових кредитів, або ж приблизно 29 млрд грн.

#Укргазбанк уклав з ЄБРР уклав угоду про гарантію у 89,2 млн євро, що дозволить додатково прокредитувати бізнес на суму до 300 млн євро (еквівалент) або біля 14,5 млрд грн. Також Укргазбанк уклав три угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), який спільно з Європейською комісією започаткували новий фінансовий пакет підтримки України в розмірі 600 млн євро переважно у вигляді позик під гарантії ЄС. Ці кошти спрямують на відновлення з фокусом на енергетику, інфраструктуру та розвиток приватного сектору. В рамках цього пакету власне Укргазбанк отримає три види фінансування: кредитну лінію на 70 млн євро для подальшого фінансування українських малих та середніх підприємств; портфельну гарантією на суму 31,25 млн євро, яка суттєво збільшить спроможність банку кредитувати; кредит у 50 млн євро для фінансування муніципалітетів під проекти створення сучасної децентралізованої генерації тепла, відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності громадських будівель.

#Укрексімбанк підписав лист про наміри для подальшого укладення фінансової угоди з ЄІБ у межах реалізації проєкту «Програма підтримки економічної стійкості ІІ» на суму 100 млн євро.Завдяки цій програмі банк розширіть доступ приватних підприємств – переважно малих та середніх підприємств, також компаній із середнім рівнем капіталізації.

#Ощадбанк уклав фінансовий договір із ЄІБ про надання кредитної лінії на 50 млн євро в межах Української інвестиційної програми, яка є складовою Програми фінансування для України (Ukraine Facility). В рамках цього проекту будуть фінансуватись муніципалітети, комунальні підприємства та органи державної влади заради реалізації критично важливих проєктів у сфері централізованого теплопостачання та енергоефективності. Ощадбанк також залучив фінансування Ukraine-Moldova American Enterprise Fund для вже другої хвилі грантової програми для жінок «Create» на суму 1 млн євро для підтримки підприємниць у сфері виробництва.

підписав угоду з International Finance Corporation (IFC) на суму 100 млн євро про розподіл ризиків для розширення кредитування середнього та великого бізнесу в різних секторах економіки: агробізнес, виробництво, енергетика та логістика, а також для підтримки енергетичної безпеки України.

домовився з ЄІБ про кредит на суму 60 млн євро, що спрямовуватиметься на фінансування малих та середніх підприємств, а також про гарантійну угоду, що розблокує ще більше фінансування для малого українського бізнесу. З Банком розвитку Ради Європи (CEB) було анонсовано підписання у найближчий час кредитної угоди щодо підтримки робочих місць. Додатков Банк «Львів» за участю Міністерства закордонних справ України підписав з Урядом Бельгії та бельгійською компанією BIO Invest лист про наміри, що передбачає укладення угоди на 5 млн євро для підтримки малих та середніх підприємств.

#Кредобанк та підписали з ЄІБ листи про наміри щодо укладання гарантійних угод (на 30 млн євро) щодо підтримки портфеля нових кредитів для малих та середніх підприємств.

підписав грантову угоду з німецьким банком розвитку KfW на суму 40,5 млн євро в межах проєкту SME Resilience Facility. Проєкт спрямовуватиметься на підтримку стійкості підприємців із деокупованих та постраждалих від війни територій, де ризик кредитування є найвищий. Ці кошти стануть новою програмою Фонду, яка буде комбінуватися з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки бізнесу. Проєкт реалізовуватиметься у партнерстві з Міністерством фінансів України та банками-партнерами.

#ГрошіЄ

  В сухому залишку 15 липня #БійЗаКабмін  #РинокПального  #БізнесДіаспора #ПолітичнаРотація Денис Шмигаль написав заяву ...
16/07/2025

В сухому залишку 15 липня
#БійЗаКабмін #РинокПального #БізнесДіаспора

#ПолітичнаРотація Денис Шмигаль написав заяву про відставку з посади премʼєр-міністра. І в Верховній Раді уже зареєстрована відповідна постанова. Сьогодні-завтра будуть цікаві дні. Попр те, що новий Кабмін ще не затвердив парламент, Президент Володимир Зеленський вже навіть «нарізав задач» Юлії Свириденко як потенційному прем’єру та Михайлу Федорову як майбутній першій віце-прем’єрці. Головне - збільшення виробництва зброї, проведення дерегуляції і вивільнення внутрішнього економічного потенціалу країни. І все це – до кінця року. Більш за все бентежить пункт про «вивільнення внутрішнього економічного потенціалу». Це ж кого доїти зібрались? Але, подивимось. Там і з призначенням нового Кабміну не все так просто. Шмигалю за так паспорт ніхто не поверне :)

#ПаливнаЕкономіка За даними Податкової, У I півріччі 2025 проливи пального (бензин, дизель, LPG) на заправних станціях становили 3,62 млрд л, що на майже 7% менше, ніж за аналогічний період 2024. Водночас сумарна вартість реалізованого пального майже не змінилася і становить ₴182,9 трлн. Поки найвдалішим місяцем з реалізації був червень. Минулого місяця, згідно з даними РРО, було продано 646,5 млн л пального, що на 1% більше, ніж у травні. Водночас вартість зросла на 3%, до ₴32,5 млрд. Порівняно з попереднім роком зниження проливів спостерігалося у кожній області. У Києві ж проливи пального порівняно з I півріччям 2024 не змінилися і становили 379,5 млн л, а виторг навіть збільшився на 8% (₴19,8 млрд). Що ж, зниження економічної активності, воно таке. Але є і гарні новини. Ціни за такої стуації навряд чи будуть рости. А якщо ОПЕК збільшить видобуток нафти, то і падати. Головне, щоб валютний курс був стабільним.

#ІммігрантськийУспіх Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США за версією Forbes: Ян Куv, Леонід Радвінський, Михайло Подольський та Макс Левчин. Це дозволило Україні посісти місце в десятці країн за кількістю мільярдерів-іммігрантів. У трійці лідерів: Ілон Маск ($393,1 млрд, засновник Tesla і SpaceX, ПАР), Сергій Брін ($139,7 млрд, співзасновник Google, РФ) та Дженсен Хуанг ($137,9 млрд, засновник NVIDIA, Тайвань). На 9-му місці – Ян Кум, співзасновник WhatsApp, найбільшого у світі сервісу мобільних повідомлень. Його статки оцінюють у $16,9 млрд. На 50-му місці – Леонід Радвінський, власник OnlyFans, популярної платформи для онлайн-творців. Його статки становлять $3,8 млрд. На 75-му місці – Михайло Польськийзі статками $2,5 млрд, засновник і генеральний директор Invenergy LLC. На 85-му місці – Макс Левчинзі статками $2,1 млрд, співзасновник PayPal і генеральний директор Affirm Holdings. От якби ці куркулі трохи нам на зброю скинулися. Але то вже фантастика. Будем просто пишатись. Це ми вміємо :)

А новин на сьогодні катма. Гарного дня.

  У сухому залишку за 14 липня          #єОселя☝️ Володимир Зеленський закликав майбутній уряд до дерегуляції та до поси...
15/07/2025

У сухому залишку за 14 липня
#єОселя
☝️ Володимир Зеленський закликав майбутній уряд до дерегуляції та до посилення власного виробництва зброї.
☝️ Bitcoin ставить рекорди, на й весь крипторинок загалом. З якого дива це діється?
☝️ “єОселя” перетнула 30 мільярдів гривен виданих кредитів. Всього видали більше 18 тисяч пільгових позик на житло.

Володимир Зеленський закликав майбутній уряд до дерегуляції та посилення власного виробництва зброї.
Про ці пріоритетні завдання для оновленого уряду заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні. А що раніше заважало? Але то таке. То ж про що мова?
"Маємо збільшити частку власного виробництва зброї – це абсолютно чітка ціль. Маємо брати участь у глобальній технологічній конкуренції завдяки нашим власним розробкам. Маємо спрямувати більше власної, української, економічної сили на забезпечення наших Сил оборони України", - сказав президень
Зеленський наголосив на важливості "провести дерегуляцію та дати суспільству більше можливостей розвивати наш внутрішній потенціал".
Так розумію, це настанова майбутньому прем’єру, якого мають проголосувати завтра, 16 липня.

Вартість криптовалютного ринку досягла рекордних 3,8 трильйона доларів; цифрові активи зростають, хоча коливання відбуваються.
У понеділок біткойн вперше перевищив позначку в 120 000 доларів – досягнув рекордних 123 153 доларів, після чого відкотився до 117 200 доларів на ранок 15 липня.
Чому? Бо інвестори зробили ставку на довгоочікувані політичні перемоги для галузі, які мають статись цього тижня, який республіканці США назвали «криптотижнем».
Палата представників США цього тижня має намір обговорити та, ймовірно, ухвалити низку законопроектів, пов'язаних з криптовалютами. Ми про це писали минулого тижня.
Вимоги криптоіндустрії знайшли відгук у президента США Дональда Трампа, який назвав себе «крипто-президентом» і закликав політиків переглянути правила на користь галузі.
Схоже, що зростання легко може досягти рівня 125 000 доларів, – кажуть ті самі аналітики, які тиждень тому обережно сподівались на 120 000 доларів.
З цікавого:
Минулого тижня криптопідприємець Джастін Сан, який вже був великим інвестором у монету $TRUMP, оголосив, що купує її ще на 100 мільйонів доларів. Хоча там із курсом поки що сумно: ціна монети, яка досягла максимуму близько 75 доларів у перші дні після запуску в січні, в понеділок впала на 3,4% до 9,45 доларів.
Проте зростання вартості біткойна потягло за собою зростання інших криптовалют протягом останніх кількох сесій, навіть попри те, що хаотична тарифна політика Трампа підірвала настрої

#єОселя Загальна сума виданих кредитів за програмою "єОселя" перевищила 30 млрд грн, ними скористалось 18122 українців
Зростання – це добре. Що поганого? Залишається вкрай вузьким коло тих, хто має право на пільгову іпотеку та шалено зростає кількістб кредитів на придбання ще не побудованого житла – це нездорові тенденції. Обидві. Але загалом добре, що «єОселя» існує.
Ось що повідомляє "Укрфінжитло":
З початку програми до 14 липня видано 18122 кредитів на суму 30,116 млрд грн.
Кредити отримали родини, в яких є понад 11,5 тисяч дітей.
Частка придбань у новобудовах за цією програмою зросла з 33% у 2024 році до 60%.
Найбільше серед позичальників – військовослужбовців та представників сектору безпеки, яким іпотека доступна під 3%, – 9 331 кредит.
Програмою під 3% за весь час скористались 1 413 медиків, 1 406 педагогів, 369 науковців.
Програмою під 7% скористались 4 496 українців, які не мали житла (або воно менше за норматив), 672 внутрішньо переміщені особи та 411 ветеранів.
Майже 45% позичальників – це українці віком 26-35 років, а 33% – позичальники віком 36-45 років.
Близько 80% нерухомості, яку купують завдяки "єОселі", – житло площею 50-73 кв. м (39% загальної кількості) та менше ніж 50 кв. м (39%).
Загальна площа придбаної за "єОселею" нерухомості вже перевищила 1 млн кв. м.
11 466 кредитів за "єОселею" видані на житло вторинного ринку.
6632 кредитів – це житло так званого "першого продажу", в тому числі 1449 кредитів - на етапі зведення будинків.

А більше в нас суттєвих новин нема.
Малюнок створений ШІ, як він все це бачить)

   В сухому залишку тиждень 7-13 липня #ГривняКурс       #ОборонніМільярди   #Бюджет2026     #ЧогоБоїмось    #ТарифиТрам...
14/07/2025

В сухому залишку тиждень 7-13 липня
#ГривняКурс #ОборонніМільярди #Бюджет2026 #ЧогоБоїмось #ТарифиТрампа #СправиПротиБізнесу #БеБеБе #БЕБ

☝️ Курс гривні проти долара за минулий тиждень незначно послабився
☝️ Міжнародні резерви зросли до $45,1 млрд за підсумками червня проти $44,56 млрд на місяць раніше
☝️ Потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні понад $40 млрд
☝️ Ціни почали вповільнюватись в Україні
☝️ Про страхи українців: ми боїмось зростання курсу більше за все.
☝️ Порівняно із невдалим 2024/25 маркетинговим роком врожай зернових та олійних культур в Україні очікується у поточному році на 5 млн т більше
☝️Президент США Дональд Трамп оголосив високі імпортні тарифи на товари з низки країн – від 25% до 40%, а також про ще більші мита до товарів з Бразилії – 50%
☝️ Генпрокурор Руслан Кравченко анонсував, що з 20 000 перевірених кримінальних проваджень проти бізнесу 20% - туфта і будуть закриті
☝️ Кабінет Міністрів України заблокував призначення директора Бюро економічної безпеки України та вимагає провести конкурс ще раз
☝️Крипта зростає на ентузіазмі американських спекулянтів.

#ГривняКурс #Резерви Курс гривні проти долара за минулий тиждень майже не змінився – він зрушив з 41,7239 на 7 липня до 41,8232 на 14 липня. Це в межах звичайних курсових коливань, наприклад, нагадаємо, що 23 червня було навіть 41,8385 грн/долар. Через укріплення долара до євро, курс гривні до євро посилився з 49,1210 на 7 липня до 48,9750 грн/євро.
На минулому тижні обсяг продажу валюти Нацбанком на міжбанківському ринку склав 678,5 млн доларів проти 661,1 млн доларів на першому тижні липня.

зросли до $45,1 млрд за підсумками червня проти $44,56 млрд на місяць раніше
Станом на 1 липня 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 45 065,6 млн доларів США. У червні вони збільшилися на 1,2%.
Це завдяки великим надходженням від міжнародних партнерів.
Що ми отримали:
На валютні рахунки уряду в Національному банку в червні надійшло 4 087,3 млн дол. США в межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). З цієї суми:
1 689,6 млн дол. США – від Уряду Канади;
1 247,0 млн дол. США – через рахунки Світового банку;
1 150,7 млн. дол. США – від Євросоюзу.
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 524,0 млн дол. США, з яких:
226,8 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком;
4,7 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед ЄБРР;
4,3 млн дол. США – обслуговування валютних ОВДП;
1,6 млн дол. США – обслуговування боргу перед ЄС;
286,6 млн дол. США – сплата іншим міжнародним кредиторам.
Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 426,2 млн дол. США.
Національний банк продав на валютному ринку 2,9563 млрд доларів США та викупив до резервів 1,3 млн доларів. Тобто, чистий продаж валюти НБУ у червні становив 2,955 млн доларів.
Це звичайний рівень покриття структурного дефіциту пропозиції на міжбанківському валютному ринку – власне задля покриття цього дефіциту нам і надають валюту наші партнери.
Крім того, відбулась переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют): це додало резервам 337,8 млн доларів. Передусім, за рахунок частки у євро, який за місяць подорожчав відносно долара з 1,1419 до 1,1810 доларів. Нагадаємо, що за даними НБУ, в його резервах на євро припадає 13,9%. На долари припадає 77,9% резервів і ще 6,4% припадає на золото.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту.

Потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні понад $40 млрд. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час роботи конференції.
«Ключовим пріоритетом роботи Української платформи донорів залишається фінансова спроможність нашої держави… У своєму виступі поінформував, що уряд наприкінці червня подав зміни до закону про державний бюджет, де передбачив збільшення видатків на обороноздатність країни майже на 10 млрд доларів. Це допоможе ефективно протидіяти ворогу», - також оголосив Шмигаль у своєму телеграм-каналі.
Приблизно на таку суму – 40 млрд доларів очікується зовнішнє фінансування у 2025 році. Джерела фінансування на 2026 рік вже визначені в сумі приблизно 20 млрд доларів. Але вже наступного дня з’явилось більше визначеності.
Лідери держав та міжнародних організацій – членів коаліції охочих домовилися розробити колективний план бюджетної підтримки України у 2026 році. Що не може не тішити. Єврокомісія ж терміново вивчає шляхи покриття дефіциту бюджету України на 2026, який може сягнути $19 мільярдів, з урахуванням зменшення підтримки від США та ослаблення надій на припинення війни з Росією. Одним із варіантів є заморожені російські активи. А там може і США щось докинуть. А поки ЄК нам виділила €3,05 млрд євро. Це менше, чим раніше. Загалом, цього року очікуємо від Європи надходження близько €12,5 млрд.

В нас уповільнення темпів інфляції за підсумками червня - порівняно із травнем. Нарешті! Чому ми завдячуємо зростанням цін – фруктам, рибі та м’ясу, а також квиткам на потяг та пальному.
За підсумками червня ціни додали +0,8% проти +1,3% за підсумками травня.
Відповідно, за підсумками останніх 12 місяців станом на 1 липня маємо +14,3% проти +15,9% станом на 1 червня. Тобто ми маємо довгоочікувану зміну тренду.
Хто ж винен?
м’ясо та м’ясопродукти подорожчали у червні на +3,3%, а у травні - +5,4%.
риба та продукти з риби подорожчали у червні на +1,2%, у травні - +1,4%
фрукти - на +13,5% у червні, а у травні - +17,6%.
Безалкогольні напої +1,4%, у травні - +1,8%.
Алкогольні напої, тютюнові вироби +1,1% у червні, тоді як у травні - +1,4%
Паливо та мастила +2,3% у червні, а у травні – навіть дешевшало – на -1,3%.
Залізничний пасажирський транспорт +5,4% у червні. А у травні Держстат звідкись знайшов здешевлення на -0,7%. Ви таке пам’ятаєте? Я – ні.
Може, хтось подешевшав? Так, овочі - -8,1%, хоча в травні дорожчали – на +1,2%.

Про страхи українців: ми боїмось зростання курсу.
Компанія Info Sapiens з’ясувала, чого більше всьго бояться українці. І це (спойлер) не ядерний вибух, ТЦК, повітряні атаки, безробіття чи інфляція.
Більш за все посполиті станом на травень бояться зростання курсу долара.
У травні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 0,1 п. та складає 121 п. Індекс інфляційних очікувань знизився на 2,5 п. та складає 180,8 п. Індекс девальваційних очікувань зріс на 11,1 п. та складає 139,3 п.
«Єдина значима зміна – підвищення індексу девальваційних очікувань, населення України очікує зростання курсу долара впродовж найближчих трьох місяців», - коментують аналітики Info Sapiens.
Хоча, здавалось би. За даними НБУ, середньозважений курс продажу готівкового долара в банках України в червні 2025 зріс на 0,2%, а за рік долар подорожчав на 1,9%.
За даними НБУ, обсяги купівлі населенням валюти у червні-2025 перевищили обсяги її продажу на $0,28 млрд у доларовому еквіваленті порівняно з $0,25 млрд у травні цього року. Тобто «ажіотаж» йде вже другий місяць поспіль.
Та ось, що дивне. Замість того, щоб скуповувати бакси (вони ж повинні здорожчати), населення гребе євро, яке і так б’є рекорди і курс якого наближається до корекції (зниження).
Нацбанк уточнив, що безпосередньо готівкових доларів населення купило у червні на $56,5 млн менше, аніж у травні. Водночас купівля населенням готівкових євро зросла в доларовому еквіваленті у червні на $62,5 млн - до $577,2 млн.
Але дивуватись нічому. За даними того ж опитування Info Sapiens, більшість українців необізнані в усіх фінансових темах, крім курсу валют. Але про курс я теж сумніваюсь. Це як з футболом. Всі знають як грати, окрім 11 довбограїв на полі та їх тренерського складу.

Порівняно із невдалим 2024/25 маркетинговим роком врожай зернових та олійних культур очікується у поточному році на 5 млн т більше.
Це випливає із прогнозів, які оголосив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов. За його даними у сезоні-2025/26 (липень 2025 року – червень 2026 року, тобто маркетинговий рік, МР) врожай зернових та олійних культур може скласти 83 млн тонн, що на 5,5%, або на 5 млн т більше, ніж у попередньому маркетинговому році, коли було зібрано 78,7 млн тонн.

#ТарифиТрампа ЄС, Японія, Південня Корея ведуть переговори із США щодо тарифів Трампа, щоб уникнути підвищення. Тим часом Дональд Трамп запровадив підвищені тарифи до товарів з низки країн, яким доведеться з тими тарифами якось жити – від 25% до 40% з 1 серпня. І ЄС також отримав попередження. Бразилія – взагалі 50%
Безпосередньо Україна мало чого експортує до США, але тарифна війна може посилити напруження на інших ринках, які все ж є для нас ключовими.
Сполучені Штати вже надіслали офіційні попередження щодо можливого підвищення мит з 1 серпня, зокрема, таким країнам, як Японія, Південна Корея, Туніс, Індонезія, Бангладеш, Сербія, Боснія і Герцеговина, Малайзія, Казахстан, Південно-Африканська Республіка, Лаос та Мʼянма.
Японія та Південна Корея були попереджені про мито у 25%, зараз вони ведуть інтенсивні переговори про компромісні рішення щодо торгівлі із США – в умовах цейтноту.
Президент Дональд Трамп 12 липня пригрозив запровадити 30% тариф на імпорт з Мексики та Європейського Союзу, починаючи з 1 серпня, після того, як тижні переговорів з основними торговельними партнерами США не змогли досягти всеохоплюючої торговельної угоди.
Європейський Союз та Сполучені Штати вели переговори щодо укладення рамкової торговельної угоди, яка мала на меті уникнення різкого підвищення тарифів з боку Вашингтона. Угода могла передбачати часткові поступки з боку ЄС щодо 10% тарифів США на літаки, медичне обладнання та алкогольну продукцію. Окремо обговорювався варіант дозволу на зниження мит на автомобілі, вироблені в ЄС, для тих автовиробників, які експортують машини до США, що може бути вигідним передусім для німецьких компаній.
Також відомо, що ось такі режими обкладання митами імпорту у США з наступних країн:
Туніс - 25%, Індонезія – 32%; Бангладеш і Сербія – 35%; Боснія – 30%; Камбоджа – 36%, Малайзія та Казахстан – по 25%; Південна Африка - 30%; Лаос та М'янма - 40%, 30% для Алжиру; 30% - для Іраку; 30% - для Лівії; 25% - для Брунею; 25% - для Молдови; 20% - для Філіппін.
Трамп в якості підстав для мит проти Бразилії у 50% назвав цензуру американських платформ соціальних мереж, а також переслідування Балсонару – колишнього президента Бразилії.

#СправиПротиБізнесу Генпрокурор Руслан Кравченко анонсував, що за результатами аналізу 20 000 кримінальних проваджень проти бізнесу ухвалене рішення про закриття 3 756 з них. Це близько 20%. Цікаво, що рік тому ОГПУ вже «закривало» 20% справ проти бізнесу. Мабуть, недозакрили 🙂. Але саме цікаве відбувалося навколо Бюро економічної безпеки. Кандидати на голову ще одного держоргану для «обілєчіванія» бізнесу так «топили» один одного, що в результаті Кабмін не обрав жодного і зажадав повторної подачі кандидатур. Двох. Щоб було з чого вибирать. А от бізнес-спільнота продовжує топити за Олександра Цивінського. І просить Кабмін, Президента та спікера чомусь, призначити саме його. Я думаю, що з цим БЕБ щось пороблено. Може, його просто закрить, як «нєудавшійся експерімент». І бізнесу трохи легше буде.

#БеБеБе Кабінет Міністрів України скористався можливістю послатись на висновки СБУ для того, щоб заблокувати призначення директора Бюро економічної безпеки України. Кабмін посилається на додаткові матеріали, надані Службою безпеки України, які стосуються питань національної безпеки та містять відповідні безпекові оцінки. Ці матеріали раніше були проігноровані комісією з добору директора Бюро економічної безпеки України. Тепер КМУ пропонує комісії «повторно подати не більше двох кандидатур, які відповідатимуть усім встановленим вимогам, включаючи безпекові критерії».
Нагадаємо, 24 червня Комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки (БЕБ) рекомендувала уряду кандидатуру Олександра Цивінського, який був керівником підрозділу детективів НАБУ. Саме роботу Цивінського у НАБУ багато хто з депутатів та активістів вважає передумовою його ефективності та ознакою його незалежності. Можливо й так, можливо, Цивінський був би непоганим директором. Але нагадаємо, що НАБУ зарекомендовало себе в якості імпотентного та неефективного у кінцевому підсумку органу – дивіться підсумки зовнішнього аудиту, який назвав роботу цього органу «помірно ефективною». У перекладі з дипломатичного це має формулюватись як «неспроможність по більшості напрямків».
Конкурс з обрання директора БЕБ проводиться в рамках ухваленого Радою 29 червня 2024 року закону №10439 про перезавантаження БЕБ, що передбачає конкурсний відбір нового керівника за участю експертів, делегованих міжнародними партнерами, а також атестацію працівників Бюро протягом року після призначення нового директора.
Обрання глави БЕБ за результатами конкурсу до липня цього року є умовою програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом, який оголосив своє рішення про успішний восьмий перегляд 30 червня.

Десь в іншому Всесвіті зараз люта істерика. Так, мова про #крипторинок, який злітає
$118 734 – ще один історичний рекорд встановив біткойн ( ) о 12-40 11 липня 2025 року після того, як 36 годин тому піднявся до $112 тисяч, але згодом відкотився ближче до $111,2 тисяч. Криптоексперти кажуть, що причина раллі в оптимізмі інвесторів щодо різкого послаблення регуляторних обмежень на ринку США. Зокрема, схоже, що на поточному тижні палата представників Конгресу США (нижня палата) розгляне три дуже важливих законопроекти: the Genius Act, the Clarity Act та the Anti-CBDC Surveillance State Act, які вважають засадничими для стрімкого розвитку криптоекономіки. Стимулювання криптоекономіки було серед чільних економічних обіцянок у передвиборчій програмі Дональда Трампа. 12-14 липня BTC коливався в межах $117-118,7 тисяч.
Все почалось не сьогодні – десь півроку тому, коли ринки почали реагувати на наміри Дональда Трампа відкрити зелене світло криптофінансам на найбільшому в світі фінансовому ринку – на ринку США.
Зараз в тому напрямку відбуваються конкретні кроки - відбувається підготовка до розгляду низки законів про криптофінанси, з’являються судові рішення, якими регуляторів спонукають до виконання законних вимог щодо реєстрації нових крипто-орієнтованих інвестиційних фондів.
Ринки реагують стрімко – дивіться на графік потоків капіталу в -фондах, що орієнтовані на крипту, там шалене зростання цього тижня. Відповідповідно пре головна криптомонета – #біткоїн.
Насолоджуйтесь, хто встиг. А хто не встиг? Аналітики волають про 130 кілобаксів за один біткоїн, як про найближчу мету. Деякі нагадують свої прогнози про 200 кілобаксів. Все так, хоча нагадаю, що лічені місяці назад було нижче 80 тисяч доларів за , він же

Чудового нового тижня, кращого за попередній!
Малюнок створений ШІ, як він все це бачить )

Address

Worlds End, NSW

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when ДеГроші posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to ДеГроші:

Share