Вікторія Гриб

Вікторія Гриб Народна депутатка України, голова Підкомітету Верховної Ради з питань енергетичної безпеки

Громадська діячка, народна депутатка України, Голова підкомітету з питань енергетичної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Усіх моїх добрих друзів – людей зі сталі – металургів та гірників з професійним святом!Для мене це свято – дуже особисте...
20/07/2025

Усіх моїх добрих друзів – людей зі сталі – металургів та гірників з професійним святом!

Для мене це свято – дуже особисте, адже я сама з родини металургів. Моя мама заробила три гарячі стажі на легендарній «Азовсталі» і досі пишається своєю професією. Тому я не з чуток знаю, що ви – ті, на кому тримається промислова міць країни.

Ваша щоденна праця – це уособлення неймовірної сили, витримки та відданості своїй справі. Останні роки стали для галузі по-справжньому трагічними.

Ми бачили руйнування промислових гігантів, зупинку виробництв та відчували невимовний біль втрат. Здавалося, що все може зупинитись.

Але попри все – ви встояли. Попри руйнування і небезпеку, металурги та гірники продовжують свою справу. Галузь тримається саме на вас, на вашій мужності та професіоналізмі.

Бо сьогодні кожна тонна видобутої руди чи виплавленої сталі – це податки, що наповнюють бюджет країни в найскрутніший час. Це – основа економічної стійкості, яка дозволяє Україні жити.

Ваша праця сьогодні – це фундамент для завтрашньої великої відбудови. Саме завдяки вам ми зможемо відновити інфраструктуру та звести нову й сучасну українську економіку.

З глибокою повагою до вашої праці та вашої незламності!

Зі святом!

З Днем металурга та гірника!

Перемога! Александр Усик / Usyk досяг вершини професійного боксу, здобувши перемогу над Денієлом Дюбуа та об'єднавши всі...
19/07/2025

Перемога! Александр Усик / Usyk досяг вершини професійного боксу, здобувши перемогу над Денієлом Дюбуа та об'єднавши всі титули абсолютного чемпіона світу.

Сьогодні був взірець виняткової техніки, стратегічного мислення та непереможного духу.

Пишаємося нашим чемпіоном і вітаємо всю Україну з цим величним досягненням!

Окрема подяка Олександру за його громадянську позицію. У співпраці з ДТЕК він знову нагадує про критичну необхідність відновлення енергетичної системи України, що постраждала від ворожих атак.

Цей тріумф надихає та доводить: світло завжди перемагає темряву.

18/07/2025

Звернулася до новопризначеного прем'єра Юлії Свириденко з трьома ключовими питаннями, які хвилюють мільйони українців.

👉 Чи буде розроблено та погоджено з Верховною Радою чіткий план роботи Кабінету Міністрів на наступний рік? Новий склад уряду – новий план. Парламент має його бачити та брати участь у формуванні пріоритетів, представляючи інтереси народу України.

👉 Енергетична безпека. Які конкретні кроки плануються для проведення масштабної ремонтної кампанії в енергетиці? Нам потрібно гарантувати, що країна буде готова до зими та зможе її пережити. Це питання виживання та національної безпеки.

👉 Захист прав ВПО. Чи підтримає Уряд парламентську ініціативу щодо ухвалення рамкового закону, який нарешті закріпить реальне право внутрішньо переміщених осіб, що втратили житло, на отримання компенсації? Ці люди втратили все і не можуть чекати вічно.

Як голова Підкомітету з питань енергетичної безпеки та членкиня ТСК з питань захисту прав ВПО, вважаю своїм прямим обов'язком адвокатувати вирішення цих проблем. І це не лише мої запитання. Відповідей, а також чіткої дорожньої карти щодо розв'язання цих критично важливих питань очікують мільйони українців.

17/07/2025

Щойно з'явилася новина про плани Уряду згорнути дистанційне навчання в школах. Це абсолютно неприпустимо! Це ставить під удар майбутнє сотень тисяч українських дітей.

Вже третій рік ми з колегами боремося за збереження права на онлайн-навчання. І робимо ми це не тому, що це якась забаганка, а тому, що для багатьох родин це єдине логічне рішення в реаліях війни.

Щоденні ракетні обстріли, атаки дронів та бойові дії не обмежуються лінією фронту. Навіть у тилових містах немає стовідсоткової гарантії безпеки. Для прифронтових областей – очне навчання є сумнівним. Батьки не повинні обирати між освітою та життям дитини.

Для десятків тисяч дітей, що залишаються на ТОТ, дистанційне навчання в українській школі – єдиний зв'язок з Україною. Скасування цієї можливості буквально штовхатиме їх у систему російської освіти.

Для сотень тисяч дітей, які тимчасово перебувають за кордоном, онлайн-формат дозволяє не втрачати зв'язок з українською освітньою програмою та полегшує майбутнє повернення додому.

Станом на початок 2024-2025 навчального року, майже півмільйона школярів в Україні навчалися повністю дистанційно. Це величезна кількість дітей, потреби яких не можна ігнорувати.

Замість того, щоб забороняти, влада повинна зосередитись на покращенні якості дистанційної освіти, підтримці вчителів та забезпеченні гнучких умов для кожної дитини, незалежно від її місцеперебування.

16/07/2025

35 років тому було зроблено доленосний крок – Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ був не просто набором слів, а мрією про майбутнє. Тоді ми проголосили намір стати незалежною, суверенною, нейтральною державою, яка не братиме участі у військових блоках і дотримуватиметься трьох неядерних принципів.

Але що таке державність у своїй суті? Це не лише про кордони та міжнародне визнання. Це, в першу чергу, люди. Нещодавно до мене звернувся батько, чия історія просто розриває серце. Його дитина опинилася в Бельгії з матір'ю, яка, на жаль, має наркотичну залежить і не виконує своїх материнських обов’язків. Батько поїхав, щоб забрати дитину додому, в Україну, але зіткнувся зі стіною байдужості та бюрократії. Йому, українцю, кажуть, що він «ніхто» для своєї дитини, і радять звертатися до бельгійського суду.

Скажіть, як проста людина може самотужки найняти адвоката в чужій країні? Хіба це не обов'язок нашої держави – України – боротися за кожну свою дитину? Ми закликаємо українців повертатися, але що ми робимо, щоб вони відчували себе в безпеці, знаючи, що Батьківщина за них горою?

Ось це і є справжній іспит на державність. Не в гучних гаслах чи навіть законах про множинне громадянство, а в реальній, дієвій допомозі конкретній людині.

Справжня сила України – в її людях. І наш головний обов'язок – зробити все, щоб кожен українець це відчував.

Усім рекомендую ознайомитися з Декларацією про державний суверенітет. Посилання – у першому коментарі. Це не просто документ. Це стратегія розвитку держави, яка має повернутися у якості фундаменту державної політики.

Дональд Трамп, як і обіцяв, зробив вагому заяву щодо України. Головний меседж – Сполучені Штати «залишаються у грі». Це ...
14/07/2025

Дональд Трамп, як і обіцяв, зробив вагому заяву щодо України. Головний меседж – Сполучені Штати «залишаються у грі». Це ключовий підсумок, який розвіює побоювання щодо можливого виходу США з процесу врегулювання війни в Україні.

Найбільший позитив — посилення ППО. Безумовно, найважливішою новиною є обіцянка надати 17 систем Patriot. Це потужний інструмент, здатний «закрити небо» над стратегічними об'єктами та стати реальним козирем для України. Однак, як завжди, диявол криється в деталях. Залишаються відкритими питання: де їх взяти? Звучить оптимістично, але чи реалістично? Чи буде достатньо ракет для цих систем, чи справді ЄС зможе покрити всі фінансові витрати, і чи йдеться про повноцінні системи, а не про окремі пускові установки.

Ультиматум про 50-денний термін для припинення вогню, хоч і звучить рішуче, викликає занепокоєння. Це надто довгий період, за який ситуація на фронті може кардинально змінитися. Погрози ж новими санкціями сприймаються з обережністю, адже досвід попередніх торговельних війн свідчить про їхню непередбачуваність.

Та попри всі ці «але», ключовий сигнал тішить: США не «вмивають руки». Це свідчить про намір Вашингтона продовжувати докладати зусиль для завершення війни, хоч і з вимогою більшої відповідальності та фінансової участі від європейських союзників.

Наостанок — іронічне спостереження: якщо під час тижневого візиту в Україну генерала Кіта Келлога кількість обстрілів справді зменшиться, можливо, варто було б запропонувати йому залишитися на постійне місце проживання?

10/07/2025

Майже кожен п’ятий українець – близько 8,8 мільйонів – сьогодні живе за межею бідності. Такі дані озвучив Мінсоц, спираючись на поновлені розрахунки Світового банку.

Це жахлива реальність, коли на тлі такої гострої соціальної кризи державні програми допомоги охоплюють мізерну частину нужденних – лише близько 190 тисяч сімей. Чинна система соціальної підтримки не просто не відповідає масштабам проблеми, вона її ігнорує.

Корінь проблеми – це занижений до абсурду прожитковий мінімум. Він має бути як мінімум удвічі вищим за поточний. Як взагалі можна будувати державну політику на показниках, які відірвані від життя людей?

Сьогодні прожитковий мінімум в Україні повністю втратив своє первісне економічне значення. Замість того, щоб бути реальним показником для гідного життя, він перетворився на суто формальний інструмент для розрахунків платежів до бюджету.

Ми не можемо говорити про післявоєнну відбудову, про економічне зростання, про збереження людського капіталу, якщо мільйони українців виживають, а не живуть.

До речі, щодо мільйонів. Цифри “бідності” можуть бути вищими, адже соціологи не враховують тих, хто не має смартфона, щоб відповісти на опитування.

Ще одна причина нашої бідності - -це жахливий інвестиційний клімат.

Є жорстка формула

➡️ Немає верховенства права → немає інвестицій.
➡️ Немає інвестицій → немає економічного розвитку.
➡️ Немає економічного розвитку → немає достойних соціальних виплат
➡️ Достойних соціальних виплат → ще більше людей за межею бідності.

Замість того, щоб лікувати хворобу, нам пропонують «латати симптоми»:

❌ Жонглюють прожитковим мінімумом, який давно є фікцією.
❌ Тримають тарифи на місці. Це самообман, за який ми платимо з власної кишені.

Тимчасові субсидії та допомога – це лише знеболювальне. Справжні ліки – це створення умов, за яких бізнес не боятиметься вкладати гроші в Україну. Наші партнери вже готові страхувати військові ризики. Але вони не можуть застрахувати нас від беззаконня.

❗ Дві моторошні трагедії, дві смерті – і в обох випадках причиною став алкоголь за кермом, що призвів до фатальних ДТП н...
08/07/2025

❗ Дві моторошні трагедії, дві смерті – і в обох випадках причиною став алкоголь за кермом, що призвів до фатальних ДТП на Закарпатті та Житомирщині. В одному випадку нетвереза водійка вбила прикордонника на службі, в іншому – п’яний військовий забрав життя неповнолітньої дівчини.

Це чергове нагадування про те, чому я ініціювала законопроєкт про найвищу міру покарання за вбивство людей на дорогах у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Я пропоную кваліфікувати такий злочин як особливо тяжкий і передбачити покарання від 10 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Але цей законопроєкт лежить у парламенті вже майже п'ять років! Весь цей час його не виносять на розгляд навіть профільних комітетів, хоча поліція усі ці роки затримує сотні нетверезих водіїв.

Тримаю ситуацію з розслідуванням цих жахливих ДТП на особистому контролі.

Мій висновок незмінний: штрафами цю проблему не вирішити. Лише страх невідворотного і тривалого ув'язнення може стати єдиним дієвим запобіжником. Людина, сідаючи п'яною за кермо, має чітко усвідомлювати, що її поїздка може закінчитися не просто штрафом, а довічним терміном за ґратами. Вбивство на дорозі через алкоголь – це не нещасний випадок. Це свідомий вибір, за який має бути найвища міра відповідальності.

Тому я вкотре публічно звертаюся до Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Sergii Ionushas, Голови Комітету з питань правової політики Денис Маслов, Голови Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Юрий Кисель, Голови Комітет ВРУ з питань бюджету Юрій Арістов, Голови Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Anastasia Radina, Голови Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС Ivanna Klympush-Tsintsadze.

Прошу вас, колеги, звернути увагу на цю проблему. Скільки ще людей має загинути, щоб законопроєкт про довічне ув'язнення для п'яних вбивць за кермом нарешті зрушив з мертвої точки?

Доля ключового законопроєкту про права ВПО та гарантії компенсації за зруйноване майно – ці гострі питання стали централ...
07/07/2025

Доля ключового законопроєкту про права ВПО та гарантії компенсації за зруйноване майно – ці гострі питання стали центральними на нараді з питань забезпечення прав ВПО під головуванням Ірини Верещук.

Разом з колегами обговорили, зокрема, законопроєкт №12301, який має осучаснити та посилити захист прав переселенців. На жаль, його розгляд у профільному комітеті затягується, що викликає занепокоєння.

Я переконана, що цей закон нам вкрай потрібен. Проте, він має бути ухвалений із урахуванням правок, які я подавала. В них чітко закріплюється фундаментальне право людей на компенсацію за знищене та пошкоджене майно на тимчасово окупованих територіях. Ми не говоримо про конкретні механізми чи суми – це справа інших, спеціальних законів. Але прописати саму гарантію, саму рамку в основному законі про ВПО – наш обов'язок. Без цього він не буде повноцінним і ризикує не знайти підтримки в залі.

Окрім цього, на нараді порушили не менш важливі теми: непрозорість формування регіональних комісій з питань житла для ВПО, реалізацію експериментального проєкту із забезпечення житлом маріупольців.

До речі, сьогодні Уряд схвалив рішення, яке дозволить дистанційне обстеження житла там, де державні комісії фізично не можуть цього зробити. Зокрема, на території активних бойових дій та окупованих територіях.

Завдяки продуктам дистанційного спостереження, фото- і відеоматеріалам комісії зможуть зафіксувати знищення житла. Відповідальним міністерствам дано завдання запустити послугу якнайшвидше.

Це звісно добре, але цього недостатньо. На жаль, досі не підписаний Президентом законопроєкт 11161, який передбачає компенсацію за пошкоджене чи знищене майно українців на окупованих територіях. Це те питання, яке потребує якнайшвидшого врегулювання.

Одна з найгірших ночей за весь час війни. Сотні дронів і балістичних ракет летіли на Київ, невдовзі після завершення роз...
04/07/2025

Одна з найгірших ночей за весь час війни. Сотні дронів і балістичних ракет летіли на Київ, невдовзі після завершення розмови лідерів США та Росії.

Після розмови Дональд Трамп підтвердив — прогресу в досягненні миру немає. Попереду розмова із Володимиром Зеленським. Та вже зараз очевидно, що тактика попередніх місяців не діє.

Як наслідок, маємо новий антирекорд – цієї ночі росіяни атакували Україну 539 (!) БПЛА різних типів та 11 ракетами. Увесь Київ у диму.

Крім столиці, постраждали Дніпровська, Сумська, Харківська, Чернігівська та Київська області.

Знову пошкоджені будинки простих людей. Наразі відомо про понад 20 поранених.

В цій ситуації Україна потребує не зволікання, а рішучої підтримки всіма можливими засобами, зокрема й дипломатичними. Щоб на перемовинах ми мали не констатацію факту, що Росія не зупиниться, а реальні кроки до припинення нищення України.

02/07/2025

Підвищення податків знову на порядку денному — цього разу на вимогу МВФ. Податок на продажі на онлайн-платформах, нові акцизи... І це в той час, коли прості люди, а разом із ними підприємці ледве виживають.

Сліпе підвищення податків сьогодні — це шлях в нікуди. Так, бюджету потрібні гроші. Але забирати останнє у тих, хто ще намагається працювати, створювати робочі місця і підтримувати економіку — це прямий шлях до колапсу. Спочатку зберемо трохи більше, а потім не буде з кого збирати взагалі.

Є інший шлях. Набагато ефективніший. Замість того, щоб тиснути на бізнес, ми маємо створити для нього умови. Забезпечити верховенство права, захистити від рейдерів, зробити наш інвестиційний клімат привабливим.

Якщо бізнес відчуватиме себе захищеним, він буде працювати і розвиватися. А це означає більше робочих місць і, як наслідок, більше податків, які надійдуть до бюджету природним шляхом. Треба обирати не між «поганим» і «ще гіршим», а робити ставку на розвиток.

Сьогодні Донеччині — 93 роки. Цей вік уособлює цілу добу — добу індустріального злету, шахтарської слави, розбудови міст...
02/07/2025

Сьогодні Донеччині — 93 роки. Цей вік уособлює цілу добу — добу індустріального злету, шахтарської слави, розбудови міст і незламної волі. Донеччина завжди була і залишається потужним індустріальним центром, рушієм українського поступу.

Але сьогодні ця дата — це, перш за все, біль. Десятки підприємств, які були гордістю країни, перетворені на попіл. Міста, де вирувало життя — Маріуполь, Авдіївка, Бахмут, Волноваха — стали символами страждання, руїн та людського горя. Мільйони донеччан стали вимушеними переселенцями, яких приймають Павлоград, Кривий Ріг та інші міста нашої держави. Їх позбавили дому, але не пам’яті та любові до рідного краю.

Головне – це люди. Підприємства можна відбудувати, інфраструктуру – відновити. Але найцінніше, що є у Донеччини – це її мешканці: стійкі, працьовиті та віддані своїй землі.

Для мене Донеччина — це не просто регіон на мапі. Це долі конкретних людей. Разом з командою вже після початку війни ми доставляли медичне обладнання до лікарень прифронтових міст, бачили наслідки атак на енергетику та інфраструктуру, неймовірну стійкість тих, хто залишався і відновлював зруйноване.

Ми не маємо права забувати про тих, хто живе на лінії вогню. Тому я послідовно підтримую ідею надання спеціального статусу для громад у прифронтових регіонах. Це – конкретні пільги та компенсації для людей, які щодня ризикують життям. Це гарантії житла, фінансова підтримка, доступ до медичних послуг та інші соціальні гарантії.

Це питання потребує невідкладного розгляду на державному рівні. Ми повинні створити умови, за яких люди відчуватимуть підтримку своєї країни не колись у майбутньому, а вже сьогодні.

Я вірю, що ми відновимо не лише міста, а й справедливість. Ми обов'язково повернемося до нашого українського Донбасу, і наше індустріальне серце знову заб'ється в повну силу.

З Днем народження, Донеччино!

Address

Kyiv

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Вікторія Гриб posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share