14/01/2026
We willen niet overdrijven maar voor Panenka is Kristoffel Mertens eigenlijk Jezus Christus van Nazareth. De helderste manier om het te zeggen is dat er een Panenka vóór en een Panenka na Kristoffel Mertens is. Wij rekenen niet met voor en na Christus, wel met voor en na Kristoffel.
In de donkere jaren vóór Kristoffel maakten wij tv-programma’s voor zeventien kijkers, met redacteurs gekleed in muffe dierenhuiden, en producers die budgetten telden met een telraam van afgekloven eekhoornbotten. Sinds de komst van Onze Lieve Messias is het licht aangegaan en maken wij programma’s met zorgvuldig bijeengezochte financiering, betrokken internationale partners en bijhorende allure. Sinds Kristoffel onder ons is, horen wij op de werkvloer dagelijks woorden als ‘tax shelter’, ‘distribution strategy’ en ‘coproduction agreements’. Dat vergeven wij hem; ook Jezus heeft zijn fouten.
Bovenal is hij heerlijk in de omgang. Een schuine mop hier, een lief woord daar: net als Jezus, hij geeft het allemaal. Deze grote en grootse man werkt vandaag exact zeven jaar bij ons. Amen, hoera! 🤍