01/08/2025
Купете си книгите на Сергей Лазарев от сайта
www.janua-98.com и очаквайте новите заглавия от автора на български език .
⸻
🫁 Причини за бронхит и проблеми с белите дробове
Веднъж бях на гости у познати и забелязах, че тяхната малка дъщеря постоянно кашля. Попитах колко дълго продължава това. Отговориха ми, че са ѝ давали лечебни билки, но вече половин година няма никаква промяна. По-рано момичето просто покашляше, а напоследък кашлицата ѝ се е променила — звучи като при болни хора.
Разбрах, че това може да доведе до бронхиална астма. Погледнах енергийното поле на момичето и видях, че с белите дробове може да има сериозен проблем. Детето беше около 12 години, започваше пубертетът. Предстоящи неприятности, измами и обиди вече се приближаваха до нея, а тя реагираше с униние и осъждане — естествено, без да го осъзнава.
🛋️ Сложих момичето да седне до мен на дивана и започнах да обяснявам:
— Всяка обида е твоето лекарство. И доброто, и лошото идват от Бог. Всичко това трябва да се приеме.
Защо се дават неприятности, загуби и болка?
За да се обърнем към Бог и да увеличим любовта в душата си.
Да приемеш ситуацията — това значи да увеличиш любовта в душата. Това не е пасивност, както обикновено се възприема.
Това означава: вместо с омраза и обида, да реагираш с изблик на любов.
Първо трябва да видим Божията воля във всяка ситуация и да направим това, което Той иска — да увеличим любовта в душата си.
А след това вече може да обърнем внимание на човека — да го възпитаме, да го поощрим или накажем.
🧎♀️ Момичето седеше и се молеше, а аз наблюдавах как мръсните сиво-черни петна в нейната аура веднага започнаха да изчезват и полето ѝ постепенно започна да свети, да прелива в златисти нюанси.
Посъветвах родителите ѝ при всяка възможност да я карат да се моли.
След около две седмици ми се обади моят познат и съобщи, че кашлицата на дъщеря му напълно е изчезнала.
А няколко месеца по-късно отново говорих с него по телефона, и той спомена, че дъщеря му има постоянна хрема и не се разделя с носната кърпичка.
🫁 Обясних му:
— Белите дробове се изчистиха, гордостта и недоволството от съдбата тя е преодоляла. А под този пласт се е появила страстта — човешката любов, възвишените чувства, създаването на живот. Обидата към възвишените чувства тя подсъзнателно не може да приеме, и в душата ѝ се надигат униние, презрение към онзи, който е “плюл” в душата ѝ, оскърбил е висшите ѝ чувства. Тя трябва редовно да се моли.
После отново поговорих с момичето:
— Ти си любов, — обясних ѝ, — Колкото и да боли, колкото и да са наранени най-висшите чувства, любовта трябва да остане. Бог винаги е в теб. По същността си ти си любов и вечност. Човек губи временното, за да усети вечното. Всеки човек иска да бъде щастлив, но не всеки знае, че основният източник на щастието е Бог.
Всичко останало са преходни етапи, и към тях не бива да се привързваме с душата.
/С.Н. Лазарев. “Опит за оцеляване. Част
🫁 Причины бронхита и проблем с легкими
Как-то я был в гостях у знакомых и заметил, что их младшая дочь постоянно кашляет. Я поинтересовался, как долго это длится. Мне ответили, что ребёнку давали лекарственные травы, но вот уже полгода, как нет никаких изменений. Раньше девочка просто покашливала, а в последнее время звук кашля изменился, так кашляют больные.
Я понял, что дело может кончиться бронхиальной астмой. Я посмотрел поле девочки и увидел, что с лёгкими могут быть серьёзные проблемы.
Ребёнку было около 12 лет, начиналось половое созревание. Будущие неприятности, измены и обиды уже подходили к ней вплотную, и она реагировала на это унынием и осуждением. Естественно, не подозревая об этом.
🛋️ Я посадил девочку рядом с собой на диване и стал объяснять:
— Любая обида — это твоё лекарство. И хорошее, и плохое мы получаем от Бога. Всё это нужно принимать.
Для чего даётся неприятность, потеря и боль?
Для того чтобы мы устремились к Богу и увеличили любовь в душе.
Принять ситуацию — это и есть увеличить любовь в душе. Это не пассивность, как её обычно воспринимают.
Это означает: вместо ненависти и обиды реагировать вспышкой любви.
Сначала нужно увидеть волю Бога в любой ситуации и делать то, что Он требует — увеличивать любовь в душе.
А потом уже можно обратить внимание на человека и воспитывать его, поощрять или наказывать.
🧎♀️Девочка сидела и молилась, а я наблюдал, как грязные, серо-чёрные пятна в её ауре тут же начали исчезать и поле потихоньку стало светиться, переливаться золотистыми оттенками.
Я посоветовал её родителям при каждом удобном случае заставлять её молиться.
Недели через две позвонил мой знакомый и сообщил, что кашель у дочки полностью исчез.
А спустя несколько месяцев я снова говорил с ним по телефону, и он упомянул, что у дочки постоянный насморк и она не расстаётся с носовым платком.
🫁 Я объяснил ему:
— Лёгкие очистились, гордыню, недовольство судьбой она преодолела. А под этим слоем оказалось вожделение: человеческая любовь, высшие чувства, деторождение. Оскорбления высших чувств она подсознательно принять не может, и в душе вспыхивает уныние, презрение к тому, кто плюнул в душу, оскорбил высшие чувства. Ей нужно регулярно молиться.
Потом я ещё раз поговорил с девочкой:
— Ты есть любовь, — объяснил я, — Как бы больно ни было, как бы ни были оскорблены высшие чувства, любовь должна сохраняться. Бог всегда в тебе. Ты — любовь и вечность, по своей сути. Человек теряет преходящее, для того чтобы ощутить вечное. Каждый человек хочет быть счастливым, но не каждый знает, что главный источник счастья это Бог.
Всё остальное это промежуточные этапы, и к ним нельзя прирастать душой.
/С.Н. Лазарев. "Опыт выживания. Часть 3"/