22/05/2024
Скандалозно је све оно што се дешава око резолуције о Сребреници, од чињенице да сама БиХ није то усвојила, него је то једнострани акт једног амбасадора у БиХ. Директно кршење оног што је дефинисано у БиХ. Дејтонски споразум представља то како треба да доносе одлуке, три ентитета, три народа. Овде је све прескочено, све оно што је нормално да буде укључено је прескочено.
Враћамо се у период када је све пропадало, уместо да причамо о будућности. Како да направимо ауто-пут Београд-Сарајево, о инвестицијама, неко хоће да нас врати назад. Немогуће је било коме објаснити у Србији да Немачка може да буде спонзор резолуције о Сребреници јер је та држава починила најстрашније злочине у ратовима. Нико то не може да прихвати и доживи рационално, да причамо о пријатељским односима, да ми имамо заједничку будућност. Највећи експерти за питање геноцида апсолутно кажу да то није геноцид. Спонзори резолуције да схвате шта се десило у Крагујевцу, Краљеву. Чему ова резолуција ако није у питању колективна кривица. Политичка колективна кривица, из тога добијате врло јасан сигнал да је следећи корак укидање РС, односно ревизија Дејтонског споразума. Они раде и функционишу у миру који траје деценијама, неко се игра са ватром на Балкану.
🇷🇸