18/12/2019
A NEMZETISÉGEK NAPJA MAGYARORSZÁGON
1995-ben a magyar kormány a kisebbségbarát társadalmi légkör kialakítása és fenntartása érdekében az ENSZ Nemzeti vagy etnikai, vallási és nyelvi kisebbséghez tartozó személyek jogairól szóló nyilatkozata elfogadásának napját – december 18-át a Kisebbségek Napjává nyilvánította, amelyen a tizenhárom magyarországi nemzeti és etnikai kisebbség eredményeiről, kultúrájáról, a történelmi együttélésről és a kölcsönös egymásrautaltságról emlékeznek meg. Országos és helyi kitüntetések, elismerések átadásával is kifejezik a hazai és a külföldi magyar nemzetiség értékteremtő, értékőrző munkájának fontosságát. 2012-től a kormány „kisebbségek” helyett „nemzetiségek” napjává t***e.