23/05/2026
A közösségi együttlét erejét, az egymásra figyelés fontosságát hangsúlyozzák a csíksomlyói pünkösdi búcsú szervezői.
Timár Sándor P. Asztrik, a kegytemplom igazgatója elmondta: a pünkösdi búcsú programja már pénteken elkezdődik, délben a Boldogasszony zarándokvonattal érkezőknek tartanak szentmisét a kegytemplomban, melyet Marton Zsolt váci megyéspüspök mutat be. Este hat órától nyitószentmise, majd éjszaka virrasztás lesz ugyanitt.
Pünkösd szombatján a kegytemplomban 7.30 órától, majd legközelebb 18 órától lesz szentmise.
Az ünnepi szentmise 12.30 órakor kezdődik a csíksomlyói hegynyeregben, a Hármashalom-oltárnál. Főcelebránsa és szónoka Székely János szombathegyi megyéspüspök, a Magyar Püspöki Konferencia elnöke.
Pünkösdvasárnap 7, 8, 10.30 és 18 órakor lesznek szentmisék a kegytemplomban, pünkösdhétfőn 8, 10.30 és 18 órától várják a híveket ugyanitt - mondta.
Hangsúlyozta, hogy a Kárpát-medence legnagyobb egyházi eseményének egyetlen meghívottja van: az ünnepi szónok, mindenki más zarándokként érkezik.
A magyar közméltóságok közül Sulyok Tamás köztársasági elnök jelezte részvételét