Clicky

Sportsko Radio 90.3 fm

Sportsko Radio 90.3 fm Najdobro sportsko radio 90,3 fm vo Makedonija so profesionalen tim The best Sport Radio Station in

Operating as usual

Хари Кејн неизвесен за настап против Престон во ФА купот
27/01/2023
Хари Кејн неизвесен за настап против Престон во ФА купот - Спортско Радио 90.3

Хари Кејн неизвесен за настап против Престон во ФА купот

Напаѓачот Хари Кејн е под знак прашање за патувањето на Тотенхем кај Престон во четвртото коло од ФА Купот. Англискиот репрезентативец има вирусна болест и не е поз...

Ѓоковиќ дојде до јубилејно финале во Мелбурн - Спортско Радио 90.3
27/01/2023
Ѓоковиќ дојде до јубилејно финале во Мелбурн - Спортско Радио 90.3

Ѓоковиќ дојде до јубилејно финале во Мелбурн - Спортско Радио 90.3

Новак Ѓоковиќ и Стефанос Циципас ќе се сретнат в недела во големото финале на првиот сезонски тениски Грен Слем на терените во Мелбурн. Српскиот тенисер денеска сл....

Душебаев: противникот има екстра класа - Спортско Радио 90.3
27/01/2023
Душебаев: противникот има екстра класа - Спортско Радио 90.3

Душебаев: противникот има екстра класа - Спортско Радио 90.3

Левиот бек на Шпанија, Данил Душебаев, крајно мотивиран го очекува денешниот меч со Данска во последниот елиминациски филтер пред големото финале на ракометниот М....

Варгас: горди сме на оствареното досега - Спортско Радио 90.3
27/01/2023
Варгас: горди сме на оствареното досега - Спортско Радио 90.3

Варгас: горди сме на оствареното досега - Спортско Радио 90.3

Голманот на Шпанија, Гонзало Перез де Варгас, вели дека се чувствува физички и психички истрошен пред денешниот меч во полу-финалето со селекцијата на Данска на СП ....

Скандинавците на мегдан со „Фуријата“ - Спортско Радио 90.3
27/01/2023
Скандинавците на мегдан со „Фуријата“ - Спортско Радио 90.3

Скандинавците на мегдан со „Фуријата“ - Спортско Радио 90.3

Првото полуфинале на СП денеска ќе го одиграат Данска и Шпанија. Натпреварот ќе се одигра во ЕРГО Арената во Гдањск попладне во 18:00 часот. Данците откако во четврт-ф....

Бенфика ќе го награди младиот Аргентинец - Спортско Радио 90.3
27/01/2023
Бенфика ќе го награди младиот Аргентинец - Спортско Радио 90.3

Бенфика ќе го награди младиот Аргентинец - Спортско Радио 90.3

Фудбалерот, Енцо Фернандез, за тоа што остана во Бенфика и не ја прифати понудата на Челзи, ќе добие награда од клубот. Според информациите, челниците на португалски...

Хаверц може да се врати во Бундес-лигата - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Хаверц може да се врати во Бундес-лигата - Спортско Радио 90.3

Хаверц може да се врати во Бундес-лигата - Спортско Радио 90.3

Фудбалерот на Челзи, Каи Хаверц, може да го напушти клубот доколку „сините’ не обезбедат место во Лигата на шампионите за наредната сезона. Според одредени наводи ...

Шведска го загуби капитенот за финалните мечеви на СП - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Шведска го загуби капитенот за финалните мечеви на СП - Спортско Радио 90.3

Шведска го загуби капитенот за финалните мечеви на СП - Спортско Радио 90.3

Капитенот на шведската ракометна репрезентација, Џим Готфридсон, повеќе нема да игра на СП. Тој се повреди вчера во четвртфиналето против Египет и нема да биде на р....

Се менува системот во Лигата на нации: За место во Дивизија „Б“ ќе се игра уште еден меч - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Се менува системот во Лигата на нации: За место во Дивизија „Б“ ќе се игра уште еден меч - Спортско Радио 90.3

Се менува системот во Лигата на нации: За место во Дивизија „Б“ ќе се игра уште еден меч - Спортско Радио 90.3

На состанокот на Извршниот комитет на УЕФА во Нион се донесени одлуки и за големи промени во Лигата на нации кои ќе стапат на сила во септември 2024 година. Лигата на н...

Перез де Варгас: Ова беше најлудиот меч кој сум го одиграл - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Перез де Варгас: Ова беше најлудиот меч кој сум го одиграл - Спортско Радио 90.3

Перез де Варгас: Ова беше најлудиот меч кој сум го одиграл - Спортско Радио 90.3

Еден од главните протагонисти на вчерашниот неверојатен дуел меѓу Шпанија и Норвешка кој заврши по две продолженија,шпанскиот голман Гонзало Перез де Варгас вели....

Хамилтон го чека новиот болид на Мерцедес пред да потпише нов договор - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Хамилтон го чека новиот болид на Мерцедес пред да потпише нов договор - Спортско Радио 90.3

Хамилтон го чека новиот болид на Мерцедес пред да потпише нов договор - Спортско Радио 90.3

Луис Хамилтон е подготвен да потпише нов договор со тимот на Мерцедес пред почетокот на сезоната 2023 година, но само откако ќе ги види перформансите на новиот болид. ...

Тотенхем го позајми Данџума од Виљареал - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Тотенхем го позајми Данџума од Виљареал - Спортско Радио 90.3

Тотенхем го позајми Данџума од Виљареал - Спортско Радио 90.3

Тотенхем и официјално го потврди доаѓањето на позајмица на Арнаут Данџума од Виљареал. Се очекуваше 25-годишниот играч да му се приклучи на Евертон претходно во тек....

Шомуродов заминува од Рома - Спортско Радио 90.3
26/01/2023
Шомуродов заминува од Рома - Спортско Радио 90.3

Шомуродов заминува од Рома - Спортско Радио 90.3

Напаѓачот на Рома, Елдор Шомуродов наскоро може да го смени клубот. 27-годишниот репрезентативец на Узбекистан е интересен за Торино, Кремонезе и Лил, а во трка за не....

„Спарси“ го потврдија ангажманот на Данџума - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
„Спарси“ го потврдија ангажманот на Данџума - Спортско Радио 90.3

„Спарси“ го потврдија ангажманот на Данџума - Спортско Радио 90.3

Холандскиот фудбалски напаѓач, Арнаут Данџума, се пресели од Вилјареал во Тотенхем. Тоа го објави лондонскиот клуб на социјалните мрежи. Договорот е во форма на поз...

Мбапе сака ПСЖ да го купи Бернардо Силва од Манчестер Сити
25/01/2023
Мбапе сака ПСЖ да го купи Бернардо Силва од Манчестер Сити - Спортско Радио 90.3

Мбапе сака ПСЖ да го купи Бернардо Силва од Манчестер Сити

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе сака раководството на тимот да се обиде да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Бернардо Силва, пренесу....

Одредени двојките за Ф4 турнирот од Лигата на нации на УЕФА - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Одредени двојките за Ф4 турнирот од Лигата на нации на УЕФА - Спортско Радио 90.3

Одредени двојките за Ф4 турнирот од Лигата на нации на УЕФА - Спортско Радио 90.3

УЕФА денеска со ждрепка ги одреди двојките за т.н. Ф4 турнир од Лигата на нации. Оваа година на завршницата ќе играат репрезентациите на Хрватска, Италија, Шпанија и ....

Ѓоковиќ експресно до полуфинале на АО - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Ѓоковиќ експресно до полуфинале на АО - Спортско Радио 90.3

Ѓоковиќ експресно до полуфинале на АО - Спортско Радио 90.3

Новак Ѓоковиќ доминираше во полуфиналето на Австралија Опен и лесно во три сета го совлада рускиот тенисер Андреј Рубљев со 6:1, 6:2, 6:4. Ова беше 26-ти последователен тр...

Челзи ја одреди цената на Каи Хаверц - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Челзи ја одреди цената на Каи Хаверц - Спортско Радио 90.3

Челзи ја одреди цената на Каи Хаверц - Спортско Радио 90.3

Германскиот напаѓач Каи Хаверц би можел да го напушти Челзи ова лето. Според „Скај Германија“, клубот веќе ја одредил цената за играчот за која се наведува дека е 60...

Адеми има понуда за преселба во Турција - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Адеми има понуда за преселба во Турција - Спортско Радио 90.3

Адеми има понуда за преселба во Турција - Спортско Радио 90.3

Аријан Адеми има отворена понуда да заигра во турскиот прволигаш Адана Демирспор. Според хрватските медиуми, капитенот на Динамо (З) добил конкретна понуда од моме....

Линет и Сабаленка последни полуфиналистки на АО - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Линет и Сабаленка последни полуфиналистки на АО - Спортско Радио 90.3

Линет и Сабаленка последни полуфиналистки на АО - Спортско Радио 90.3

Полјачката Магда Линет и Белорусинката Арина Сабаленка се последните полуфиналистки на Австралија опен во Мелбурн. Линет ја елиминира чешката тенисерка Каролина ...

Мошири дециден: Евертон не е на продажба - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Мошири дециден: Евертон не е на продажба - Спортско Радио 90.3

Мошири дециден: Евертон не е на продажба - Спортско Радио 90.3

Сопственикот на Евертон, Фархад Мошири ја демантираше информацијата дека сака да го продаде клубот. „Клубот не е на продажба. Точно е дека разговарав со водечки ин....

Пол за првпат во четвртфинале на Австралија Опен - Спортско Радио 90.3
25/01/2023
Пол за првпат во четвртфинале на Австралија Опен - Спортско Радио 90.3

Пол за првпат во четвртфинале на Австралија Опен - Спортско Радио 90.3

35-от светски рекет Томи Пол од САД успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен откако утрово го победи својот 20-годишен сонародник Бен Шелтон со ре...

Ракометарите ги „полнат батериите“ - Спортско Радио 90.3
24/01/2023
Ракометарите ги „полнат батериите“ - Спортско Радио 90.3

Ракометарите ги „полнат батериите“ - Спортско Радио 90.3

Денеска на Светското првенство во ракомет во Полска и Шведска е слободен ден за сите селекции. Тие што останаа во трката за титулата од утре ќе го стартуваат четврт....

Заниоло се договори со Милан до 2027 година, сака да остане во Италија
24/01/2023
Заниоло се договори со Милан до 2027 година, сака да остане во Италија - Спортско Радио 90.3

Заниоло се договори со Милан до 2027 година, сака да остане во Италија

Фудбалерот од средниот ред на Рома, Николо Заниоло постигна договор со Милан за договор до 2027 година, според кој неговата плата ќе биде 3,5 милиони евра годишно плус ....

Њукасл сака да го купи Мектоминеј од Манчестер Јунајтед
24/01/2023
Њукасл сака да го купи Мектоминеј од Манчестер Јунајтед - Спортско Радио 90.3

Њукасл сака да го купи Мектоминеј од Манчестер Јунајтед

Њукасл ќе се обиде да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Скот Мектоминај. Од Њукасл веќе разговарале со Манчестер Јунајтед за можноста да до...

Со голот против Фулам, Хари Кеј сруши неколку рекорди
24/01/2023
Со голот против Фулам, Хари Кеј сруши неколку рекорди - Спортско Радио 90.3

Со голот против Фулам, Хари Кеј сруши неколку рекорди

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, кој го постигна единствениот гол на натпреварот од 21. коло на англиската Премиер лига со Фулам (1:0), го коментираше неговиот гол, кој...

Јани Атанасов замина од Хајдук и се пресели во Краковија
24/01/2023
Јани Атанасов замина од Хајдук и се пресели во Краковија - Спортско Радио 90.3

Јани Атанасов замина од Хајдук и се пресели во Краковија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Јани Атанасов ги напушти редовите на Хајдук Сплит и се одлучи за нов предизвик во кариерата.  Атанасов се договори со пол...

Галтие коментираше за трансферот на Шкрињар во ПСЖ
24/01/2023
Галтие коментираше за трансферот на Шкрињар во ПСЖ - Спортско Радио 90.3

Галтие коментираше за трансферот на Шкрињар во ПСЖ

Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие, коментираше за можна преселба во тимот на дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар. Претходно, агентот на словачкиот фудбалер потврди д...

Садио Мане ќе го пропушти првиот меч со ПСЖ во Лигата на шампионите
24/01/2023
Садио Мане ќе го пропушти првиот меч со ПСЖ во Лигата на шампионите - Спортско Радио 90.3

Садио Мане ќе го пропушти првиот меч со ПСЖ во Лигата на шампионите

Напаѓачот на Баерн, Садио Мане ќе го пропушти првиот натпревар од плејофот во Лигата на шампионите. Фудбалерот на германскиот тим, најверојатно, нема да може да уче....

Хари Кејн може да го продолжи договорот со Тотенхем
24/01/2023
Хари Кејн може да го продолжи договорот со Тотенхем - Спортско Радио 90.3

Хари Кејн може да го продолжи договорот со Тотенхем

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн може да го продолжи договорот со лондонскиот клуб. Актуелниот договор на напаѓачот со лондонскиот клуб е до јуни 2024 година. Немаше ....

Куман: „Трансферот на Депај во Атлетико Мадрид е добар за неговата кариера“
23/01/2023
Куман: „Трансферот на Депај во Атлетико Мадрид е добар за неговата кариера“ - Спортско Радио 90.3

Куман: „Трансферот на Депај во Атлетико Мадрид е добар за неговата кариера“

Новиот селектор на холандската репрезентација Роналд Куман , кој претходно беше на чело на Барселона, го сподели своето мислење за трансферот на холандскиот напаѓ....

Македонија со одлична игра го победи Мароко и ќе игра за 27-то место на Светското првенство
23/01/2023
Македонија со одлична игра го победи Мароко и ќе игра за 27-то место на Светското првенство - Спортско Радио 90.3

Македонија со одлична игра го победи Мароко и ќе игра за 27-то место на Светското првенство

Ракометарите на Македонија дојдоа до втората убедлива победа во Президент купот на СП во ракомет, откако денес во „Орлен Арената“ во Плоцк го декласира Мароко с...

Марсело Биелса кандидат за менаџерското место во Евертон
23/01/2023
Марсело Биелса кандидат за менаџерското место во Евертон - Спортско Радио 90.3

Марсело Биелса кандидат за менаџерското место во Евертон

Поранешниот тренер на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса е кандидат број еден за менаџерската функција во Евертон. Англискиот клуб веќе водел преговори со 67-годишниот а...

Овермарс имал и мозочен удар, ќе се опоравува најмалку една година - Спортско Радио 90.3
23/01/2023
Овермарс имал и мозочен удар, ќе се опоравува најмалку една година - Спортско Радио 90.3

Овермарс имал и мозочен удар, ќе се опоравува најмалку една година - Спортско Радио 90.3

Легендарниот холандски фудбалер Марк Овермарс (49) кој доживеа срцев удар во последните денови од минатата година, три недели подоцна доживеал и исклучително тежок ...

Ѓоковиќ лесно до четвртфиналето на АО - Спортско Радио 90.3
23/01/2023
Ѓоковиќ лесно до четвртфиналето на АО - Спортско Радио 90.3

Ѓоковиќ лесно до четвртфиналето на АО - Спортско Радио 90.3

Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен, откако денеска го декласираше локалниот фаворит Алекс Де Минаур со 3:0 во осминафиналето, по ....

Ибрахимовиќ во јуни заминува во пензија? - Спортско Радио 90.3
23/01/2023
Ибрахимовиќ во јуни заминува во пензија? - Спортско Радио 90.3

Ибрахимовиќ во јуни заминува во пензија? - Спортско Радио 90.3

Шведскиот напаѓач од екипата на Милан, Златан Ибрахимовиќ, кој продолжува да се опоравува од повредата на вкрстените лигаменти на коленото, би можел да се пензиони....

Address

Bul Vidoe Smilevski Bato Br. 6
Skopje
1000

Почнувајќи од 22 февруари 2005 година, Спортското радио 90.3 фм емитува исклучиво спортска програма, со повеќе од 15 часовна програма во живо. Концепцијата на Спортското радио 90.3 фм е пред се, брзо и точно информирање за сите спортски настани. Екипата која повеќе од 10 години работи на овој формат на радио програма, од 2005 година изгради свој стил на спортско информирање во македонскиот етер. Го преточи искуството и начинот на спортско информирање на нова фреквенција, 90.3 фм, збогатувајќи и унапредувајќи ја програмата со нови содржини и постојано присуство на македонските спортисти, клубови и испортски работници во тековната дневна програма. Спортското радио 90.3 фм изгради свој имиџ и квалитет, кој е доволен знак, македонските спортски федерации да го обезбедат за свој партнер во медиумското презентирање на својот спорт и активностите. Во овие години спортско информирање, Спортското радио 90.3 фм беше офрицијален медиумски спонзор на Фудбалската, Кошаркарската, Ракометната, Одбојкарска и Македонската тениска федерација, а учествува во медиумската презентација и на скоро сите меѓународни спортски настани, кои се организирани во нашата земја, но и во странство. Во 2006 година, Спортското радио 90.3 фм беше официјален медиумски спонзор и организатор на фудбалскиот настан на годината, Македонија - Англија во Скопје, каде официјален спикер на натпреварот беше токму лице од Спортското радио 90.3 фм. Инаку, нашите водители се официјални спикери и на останатите настани во останатите спортови, онаму каде Спортското радио 90.3 фм се јавува како Официјален медиумски спонзор на Федерациите. Вршиме директни преноси од најважните настани во нашата земја, но исто така и од настапите на нашите спортисти и репрезентации надвор од нашите граници. Спортското радио 90.3 фм зад себе има искуство и долгогодишна успешна соработка со најголемите македонски компании. Го поддржуваме спортот, музиката и сите важни настани од нашата земја.

Telephone

+38923121903

Website

.mk 22.02.2005

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Sportsko Radio 90.3 fm posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Sportsko Radio 90.3 fm:

Videos

Nearby media companies


Other Media/News Companies in Skopje

Show All

Comments

Sportsko Radio 90.3 fm
поздрави на сичките в спортско радио
Vecerasnava programa e novogodisna so cestitki za novogodisnite praznici !
Sramota bruki !!!
Повторно први ,ја отвораме
Спортувајте,пратете спорт,рекреирајте.
Вести од светот на спортот,организација на спортски турнири за активни спортистисти и рекреативци.
Се ба брановите на Спортското радио 90,3
Среќен роденденот СПОРТСКО РАДИО 90.3 fm!
Toni Mitev Zoran Mitev Riste Vlahov i ostanatata ureduvacko upravuvacko realizatorsko izvestuvacka ekipa..Da Vi se mnozat godinite, slusatelite , sorabotnicite..da ni se nagilemuvaat sportskite uspesi.Grmete si i ponatamu ...Najsrekno dvanaevce 🎂
Cel normalen svet izvestuva za rezultat za teniskiot mec koj vo momentov se igra, samo vie citate bajati vesti i zboruvate sho ke ima vecer, utre... Da bog sacuva
x

Other Media/News Companies in Skopje (show all)

Center for Investigative Journalism SCOOP-Macedonia Популарно.мк 24sport.mk VOICES Skopsko Eho Sloboden Pecat Radio Studenti Gurra.mk Мета - новинска агенција TRT Üsküp ЖУРНАЛ МК frontline.mk Vecer Press 1 Gazeta Express - Maqedoni PRESSonline