TV21

TV21 Faqja zyrtare e TV21 në Maqedoni
Официјална страница на ТВ21 во Македонија TV21 - Beyond any border
(248)

Operating as usual

Телефонски разговор Путин – Макрон
02/07/2021
Телефонски разговор Путин – Макрон

Телефонски разговор Путин – Макрон

Рускиот претседател Владимир Путин и францускиот претседател Емануел Макрон планираат да ги подобрат односите на Русија и Европа, објави Кремљ по телефонскиот ра....

„Со Бугарија имаме решение прифатливо за двете страни“ - Заев: Иако има горчина со нив сме пријатели
02/07/2021
„Со Бугарија имаме решение прифатливо за двете страни“ - Заев: Иако има горчина со нив сме пријатели

„Со Бугарија имаме решение прифатливо за двете страни“ - Заев: Иако има горчина со нив сме пријатели

Не е добра порака не присуствоо на Бугарија на Преспа Форумот вели премиерот Заев во интервју за ТВ21. Иако има горчина и пораки кои не разделуваат со недавањето зел....

Италија го доби дербито со Белгија, Шпанија по пенал рулетот во 1/2 финале
02/07/2021
Италија го доби дербито со Белгија, Шпанија по пенал рулетот во 1/2 финале

Италија го доби дербито со Белгија, Шпанија по пенал рулетот во 1/2 финале

Шпанија против Италија во Лондон ќе биде првиот полуфинален дуел на ЕУРО 2020. Шпанците обезбедија пласман меѓу најдобрите четири со победата над Швајцарија по пена....

“Me Bullgarinë kemi zgjidhje të pranueshme për të dy anët”! Zaev: Edhe pse ka zemërim, megjithatë jemi miq
02/07/2021
“Me Bullgarinë kemi zgjidhje të pranueshme për të dy anët”! Zaev: Edhe pse ka zemërim, megjithatë jemi miq

“Me Bullgarinë kemi zgjidhje të pranueshme për të dy anët”! Zaev: Edhe pse ka zemërim, megjithatë jemi miq

https://youtu.be/_tJkpASmLAU Nuk është porosi e mirë mos pjesëmarrja e Bullgarisë në Forumin e Prespës tha kryeministri Zaev në intervistë për TV21. Edhe pse ka zemërim dhe porosi që na ndajnë me mosdhënien e dritës jeshile, ne jemi miq me Bullgarinë tha ai. “Porosi dërguam që ku...

Прв случај на делта сојот потврден во БиХ
02/07/2021
Прв случај на делта сојот потврден во БиХ

Прв случај на делта сојот потврден во БиХ

Делта сојот на коронавирусот е потврден кај жена од Меѓугорје, Босна и Херцеговина, објавија дел од босанските медиуми. Делта сојот првпат е откриен во Индија, а ста...

Данска донира 2 милиони вакцини „Астра Зенека“ на Западен Балкан - за Македонија 250.000 дози во првата пратка
02/07/2021
Данска донира 2 милиони вакцини „Астра Зенека“ на Западен Балкан - за Македонија 250.000 дози во првата пратка

Данска донира 2 милиони вакцини „Астра Зенека“ на Западен Балкан - за Македонија 250.000 дози во првата пратка

Данската Влада намени милион дози вакцини, по 250.000 дози како донација за Северна Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, и Косово, како и уште милион дози вакцина ...

Рикер: Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе придонесе за стабилноста во Европа
02/07/2021
Рикер: Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе придонесе за стабилноста во Европа

Рикер: Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе придонесе за стабилноста во Европа

Помошник-државниот секретар на САД задолжен за Европа и Евроазија, Филип Рикер, на завршната прес-конференција од првото издание на „Преспа Форум Дијалог“ конфер....

Заев: Македонскиот јазик и идентитет се надвор од преговорите, немаме дилеми за се да разговараме со опозицијата
02/07/2021
Заев: Македонскиот јазик и идентитет се надвор од преговорите, немаме дилеми за се да разговараме со опозицијата

Заев: Македонскиот јазик и идентитет се надвор од преговорите, немаме дилеми за се да разговараме со опозицијата

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се надвор од преговорите со Бугарија, тоа им е јасно и на помалку упатените во проблематиката, на сите земји-членки на Е...

МНР: Реакција на појавени навредливи пораки во јавноста кон нашите соседи
02/07/2021
МНР: Реакција на појавени навредливи пораки во јавноста кон нашите соседи

МНР: Реакција на појавени навредливи пораки во јавноста кон нашите соседи

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија го осудува секој говор на омраза, без исклучок, посебно кога неодговорните и непромислени изј....

Stoev: Gjuha e urrejtjes duhet të zhduket në marrëdhëniet tona bilaterale me Republikën e Maqedonisë së Veriut
02/07/2021
Stoev: Gjuha e urrejtjes duhet të zhduket në marrëdhëniet tona bilaterale me Republikën e Maqedonisë së Veriut

Stoev: Gjuha e urrejtjes duhet të zhduket në marrëdhëniet tona bilaterale me Republikën e Maqedonisë së Veriut

Guha e urrejtjes duhet të zhduket në marrëdhëniet tona bilaterale në Republikën e Maqedonisë së Veriut, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme Svetllan Stoev në suaza të diskutimit virtual për prioritetet e kryesimit slloven, të organizuar nga PanEvropa Bullgari në partneritet me fonda...

Стоев: Говорот на омраза мора да исчезне во нашите билатерални односи со Република Северна Македонија
02/07/2021
Стоев: Говорот на омраза мора да исчезне во нашите билатерални односи со Република Северна Македонија

Стоев: Говорот на омраза мора да исчезне во нашите билатерални односи со Република Северна Македонија

Говорот на омраза мора да исчезне во нашите билатерални односи во Република Северна Македонија, изјави министерот за надворешни работи Светлан Стоев во рамки на в....

Tararavri me kampanjë për të tërhequr turist, përmes spoteve do të promovohen vlerat e Gostivarit
02/07/2021
Tararavri me kampanjë për të tërhequr turist, përmes spoteve do të promovohen vlerat e Gostivarit

Tararavri me kampanjë për të tërhequr turist, përmes spoteve do të promovohen vlerat e Gostivarit

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari ka filluar kampanjën për të tërhequr turistë në qytetin e Gostivarit. Nën moton “Kë do të zgjedhësh? Zgjidh Gostivarin” - Taravari tha se nga dita e sotme do të fillojë me promovimin e atraksioneve turistike, restoranteve, ushqimit ed...

Силно невреме во Вашингтон, илјадници домови без струја
02/07/2021
Силно невреме во Вашингтон, илјадници домови без струја

Силно невреме во Вашингтон, илјадници домови без струја

Силно невреме го зафати Вашингтон, поради што многу домови останаа без електрична енергија. Невремето започна во близина на Фолс Черч и Арлингтон, помина низ цента....

02/07/2021

Интервју со премиерот Зоран Заев од Охрид, во рамки на Преспа Форум

Мурињо пречекан од илјадници навивачи во Рим
02/07/2021
Мурињо пречекан од илјадници навивачи во Рим

Мурињо пречекан од илјадници навивачи во Рим

Неколку илјади навивачи на Рома го пречекаа денеска во Рим новиот тренер на италијанската екипа Жозе Мурињо. Португалскиот тренер дојде во Рим со приватен авион шт...

АА: Форумот во Преспа, партиска промоција на ДУИ - „злоупотреба на меѓународните пријатели“
02/07/2021
АА: Форумот во Преспа, партиска промоција на ДУИ - „злоупотреба на меѓународните пријатели“

АА: Форумот во Преспа, партиска промоција на ДУИ - „злоупотреба на меѓународните пријатели“

Форумот во Преспа, албанската опозиција го нарече партиска промоција на ДУИ. Ељми Азири од АА рече дека бујар Османи од неговата почетна позиција како министер пре....

Таравари со кампања за привлекување туристи - со спотови ќе се промовираат убавините на Гостивар
02/07/2021
Таравари со кампања за привлекување туристи - со спотови ќе се промовираат убавините на Гостивар

Таравари со кампања за привлекување туристи - со спотови ќе се промовираат убавините на Гостивар

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари ја започна кампањата за привлекување турсити во Гостивар. Под мотото “Кого ќе избереш? Избери го Гостивар“ – Таравари...

Делта сојот и се заканува на Европа - Филипче: Во понеделник ќе одлучиме дали ќе има нови мерки
02/07/2021
Делта сојот и се заканува на Европа - Филипче: Во понеделник ќе одлучиме дали ќе има нови мерки

Делта сојот и се заканува на Европа - Филипче: Во понеделник ќе одлучиме дали ќе има нови мерки

Делта сојот на корона вирусот или како што е познат поинаку, како индиски сој, веќе пристигна во регионот. Министерот за здравство, Венко Филипче најавува дека во Ко...

Алексис Ципрас во интервју за ТВ21 - „Бугарија не треба да продолжува со негирање, туку со поврзување“
02/07/2021
Алексис Ципрас во интервју за ТВ21 - „Бугарија не треба да продолжува со негирање, туку со поврзување“

Алексис Ципрас во интервју за ТВ21 - „Бугарија не треба да продолжува со негирање, туку со поврзување“

Состојбата со блокадата на Македонија и непочнувањето на преговорите со Европската унија, не треба да го загрози натамошното имплементирање на Преспанскиот догов...

#Zaev ekskluzivisht për #TV21: Kemi zgjidhje me #Bullgarinë që është e pranueshme për të dy palët
02/07/2021
Zaev ekskluzivisht për TV21: Kemi zgjidhje me Bullgarinë që është e pranueshme për të dy palët

#Zaev ekskluzivisht për #TV21: Kemi zgjidhje me #Bullgarinë që është e pranueshme për të dy palët

Maqedoni Zaev ekskluzivisht për TV21: Kemi zgjidhje me Bullgarinë që është e pranueshme për të dy palët By Desk 02/07/2021 21:32 Share Facebook Twitter WhatsApp Email Viber TË FUNDIT MaqedoniDesk - 02/07/2021 21:32Zaev ekskluzivisht për TV21: Kemi zgjidhje me Bullgarinë që është e pran...

Како свадба на која не дошла невестата - во исчекување на преговорите, премиерите од регионот со порака до ЕУ
02/07/2021
Како свадба на која не дошла невестата - во исчекување на преговорите, премиерите од регионот со порака до ЕУ

Како свадба на која не дошла невестата - во исчекување на преговорите, премиерите од регионот со порака до ЕУ

ЕУ треба да се пронајде повторно себеси и да се врати на своите корени, рече премиерот Зоран Заев на панелот на Форумот Преспа за дијалог каде беа присутни и неговит...

#Zaev për #TV21: Prezenca e #Mickoskit në #Ohër do të ishte mesazh pozitiv për qytetarët, por nga #VMRO-#DPMNE vendosen ...
02/07/2021
Zaev për TV21: Prezenca e Mickoskit në Ohër do të ishte mesazh pozitiv për qytetarët, por nga VMRO-DPMNE vendosen të mos marrin pjesë

#Zaev për #TV21: Prezenca e #Mickoskit në #Ohër do të ishte mesazh pozitiv për qytetarët, por nga #VMRO-#DPMNE vendosen të mos marrin pjesë

Prezenca e kryetari të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në Ohër do të ishte mesazh pozitiv për qytetarët – kështu deklaroi për TV21, kryeministri i vendit Zoran Zaev. Mes tjerash shtoi se VMRO-DPMNE vendosi të mos marrë pjesë. “Besoj se qytetarët do të ishin befasuar ta shihnin li...

Заев за ТВ21: Прв ќе аплицирам за пасош со името Северна Македонија
02/07/2021
Заев за ТВ21: Прв ќе аплицирам за пасош со името Северна Македонија

Заев за ТВ21: Прв ќе аплицирам за пасош со името Северна Македонија

Премиерот на Северна Македонија Зоран Заев во интервју за ТВ21 истакна дека од 5-ти јули, понеделник ќе започне издавањето на новите пасоши со името Република Северн...

Заев ексклузивно за ТВ21: Со Бугарија имаме решение кое е прифатливо за двете страни!
02/07/2021
Заев ексклузивно за ТВ21: Со Бугарија имаме решение кое е прифатливо за двете страни!

Заев ексклузивно за ТВ21: Со Бугарија имаме решение кое е прифатливо за двете страни!

Премиерот Зоран Заев ексклузивно во интервју за ТВ21 истакна дека со Бугарија имаат решение кое е прифатливо и за двете страни. „Со Бугарија имаме решение кое е при....

Заев за ТВ21 одговара: Кога и како би се решил проблемот со Бугарија?
02/07/2021
Заев за ТВ21 одговара: Кога и како би се решил проблемот со Бугарија?

Заев за ТВ21 одговара: Кога и како би се решил проблемот со Бугарија?

Кога и како би се решил проблемот со соседна Бугарија? На ова прашање во интервју за ТВ21 одговори директно премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев. „Картата е п....

Заев за ТВ21: Да бев предавник, немаше да добиеме вето од Бугарија
02/07/2021
Заев за ТВ21: Да бев предавник, немаше да добиеме вето од Бугарија

Заев за ТВ21: Да бев предавник, немаше да добиеме вето од Бугарија

Премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ21 вели дека доколку бил предавник, немало Македонија да добие вето од соседна Бугарија. „Мицкоски ме обвинува мене дека јас с....

Заев за ТВ21 одговара дали ќе прифаќа ТВ дуел со Мицкоски: „За прашањето за Бугарија сега не е време“
02/07/2021
Заев за ТВ21 одговара дали ќе прифаќа ТВ дуел со Мицкоски: „За прашањето за Бугарија сега не е време“

Заев за ТВ21 одговара дали ќе прифаќа ТВ дуел со Мицкоски: „За прашањето за Бугарија сега не е време“

Премиерот на Северна Македонија Зоран Заев во интервју за ТВ21 одговори дали ќе прифати ТВ дуел со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој вели д...

#Zaev për #TV21: Mesazhi kryesor nga Forumi i #Prespës është se ne jemi të respektuar nga e gjithë #bota
02/07/2021
Zaev për TV21: Mesazhi kryesor nga Forumi i Prespës është se ne jemi të respektuar nga e gjithë bota

#Zaev për #TV21: Mesazhi kryesor nga Forumi i #Prespës është se ne jemi të respektuar nga e gjithë #bota

Maqedoni Zaev për TV21: Mesazhi kryesor nga Forumi i Prespës është se ne jemi të respektuar nga e gjithë bota By Desk 02/07/2021 20:39 Share Facebook Twitter WhatsApp Email Viber TË FUNDIT MaqedoniDesk - 02/07/2021 20:49Zaev për TV21: Përfaqësuesit nga Bullgaria nuk erdhën në Ohër, kjo ...

Заев за ТВ21: Присуството на Мицкоски во Охрид ќе беше позитивна порака кон граѓаните, но од ВМРО-ДПМНЕ одлучија да не п...
02/07/2021
Заев за ТВ21: Присуството на Мицкоски во Охрид ќе беше позитивна порака кон граѓаните, но од ВМРО-ДПМНЕ одлучија да не присуствуваат

Заев за ТВ21: Присуството на Мицкоски во Охрид ќе беше позитивна порака кон граѓаните, но од ВМРО-ДПМНЕ одлучија да не присуствуваат

Присуството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Охрид ќе беше позитивна порака кон граѓаните, истакна премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ21. Тој додав....

Address

Str. Makedonija, 10
Skopje
1000

Telephone

+38972211188

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when TV21 posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to TV21:

Videos

#21LiveNews

Çdo ditë drejtpërdrejt në Facebook, Magazina informative 21LiveNews 18:30 dhe 19:30

Секој ден Facebook Live, Информативен магазин на ТВ 21 во 18:30 и 19:30

Nearby media companies


Other Film & Television Studios in Skopje

Show All

Comments

Do e le Politiken do mirem me muzik Ali Ahneti...
Msc Muhamet Lutfi Shabani **************************** ME FUSNOTË DHE REZOLUTË 1244 TË KS NUK MUND TË KETË BISEDIME NDËRSHTETËRORE ME SERBINË! Siç dihet më 24 shkurt 2012,ish Kryeministri Hashim Thaçi shkeli Kushtetutën dhe Aktin e Pavarësisë,pra Deklaratën e Pavarësisë së 17 Shkurtit 2008,duke pranuar Fusnotën dhe Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit! Shkelja e Kushtetutës dhe injorimi i Deklaratës së Pavarësis së Kosovës janë veprime të turpshme antishtetërore të Ish Kryeministrit Thaçi! Tani e tutje dialogu me Serbinë ishte i padinjitetshëm! Kosova në bazë të preambulës se Kushtetutës serbe trajtohej nga Serbia si provincë serbe, Kosovo i Metohije! Ismail Qemali megjith presionet e Esat Pashë Toptanit,Haxhi Qamilit dhe presionit të jashtëm ndërkombëtar,NUK PRANOI KURRË TË DEVALVOI AKTIN E PAVARËSISË SË 28 NËNTORIT 1912. Pozita në Kosovë e cila më 14 shkurt 2021 fitoi mbi 50% të votave, ka kompetencë të plotë që të shfuqizoi vendimin e 24 shkurtit 2012,t'u rikthej dinjitetin qytetarëve dhe Kosovën ta trajtoj si shtet të barabart me shtetet tjera të pavarura europiane!
99 % e politikanve jeni ma keq se millosheviqi e sulltanat Per shqiptart, Politik e ndyre kush ju beson juve more plera keni 30 vjet qe po na pini gjakun o te mallkuar plera tana zezezat i keni. Mjer populli shqiptar qakan met ne shqiperi. tan i keni hek prej shqiperis. Se skajn per me jetu ne shperi. Imigrantet e majn a ta qa kan met te shkeretit popoll turp turp 2021 jena e ma keq tana anet qfar situate te keqe ne Shqiperi 2021 keq e ma keq. si do vij nuk dihet... Ketyre politikanve esht tu qish robt te xhithve si majta ashtu edhe djathtas nel l'acido tan politikan mi i vu.
SLUČAJOT MONSTRUM I MOLKOT NA ALBANCITE Denes Albancite osudeni na doživoten zatvor od Slavomakedonskiot sud vo Skopje se osudeni na doživoten zatvor. Zošto site ovie monstruozni slučai trebaše da se slučat vo monstruozna sostojba kade što zaedno partiraat dve partii, albanec kamufliran vo maskata na pravedna vojna na Osloboditelnata armija. Drugoto obraḱanje e slavomakedonska, ultranacionalistička, prosrpska i antialbanska partija so programa na Miloševiḱ. Treba li albanski politički subjekt kontinuirano da i služi na monstruozna država koja stana grob na Albancite? Ili, ednostavno, ovie luǵe se nezasitni so moḱ što ne im nosi ništo dobro na negovite luǵe. Tie se zaslepeni od alčnosta, bogatstvoto i servilnosta kon napaǵačite i cenata mora da ja platat momčinja i devojčinja Albanci, za nivniot neviden luksuz. Kako poinaku možeme da povikame klan slugi na državata i da bideme ubistvena mašina osven teškoto predavstvo na nacionalnite interesi. Pa zošto da ne izleze denes barem eden od šefovite na vladi vo sostavot na Albancite i da go sfati ovoj slučaj isto tolku bolen, kolku što e i makabar, kade vlastite mnogu dobro znaat deka takvo nešto planiralo Slavomakedonskata državna bezbednost i toj Srbite, potpomognati od albanski vladeteli koi se del od državnata koalicija čudovište. Da se ​​pokaže realnosta deka siromašnite i nevini Albanci ne možat poveḱe da ja oddavaat svojata počit, zatoa e mnogu značaen zborot na g-din Ali Ahmeti vo kontinuiranoto tvrdenje deka edinstveniot način za Makedonija e členstvoto vo NATO. Dobro, členstvoto vo NATO ḱe beše dobro da beše vistinsko členstvo vo federalizirana demokratska država bez kršenje na pravata na Albancite i drugite malcinstva zatoa što Albancite vo ovaa monstruozna država ne se malcinstvo i deka Ohridskiot dogovor rešitelno predviduvaše i federalizacija na PJRM. No, nie sakavme da gi žrtvuvame nevinite Albanci, zagovarajḱi protiv niv so postavuvanje na slučai kade nivnata država e navodno zagrozena od albanski i islamski teroristički grupi. Sakavme nevinite Albanci da bidat ubieni i zatvoreni vo ime na terorizam, taka što slavomakedonskata država može da dobie materijalna pomoš od državite na NATO i borben tehničar demek suverenitetot na slovenskata država e zagrozen od teroristite. Znači, sè beše storeno samo za da gi ocrni Albancite.vo nivnite etnički zemji i deka navodno monstrumskata država e vo golema opasnost od ovie grupi i spored naivnata slovenska misla so srednovekoven mentalitet zatoa razmisluvaat da napravat čekor poblizu do NATO. Zatoa, razbudete se albanski zatoa što dodeka čekate dremlivo čekame na sledniot zagovor.od ovaa država i nejzinite servili. Zatoa što vednaš po ovoj šokanten nastan se sluči onoj na Kumanovo i ako bideme budni, takvi slučai nema da se slučat. Ova ḱe bide kraj na albansko-slovenskata vlada kako sramna i štetna za albanskiot narod.H.Ndrecaj Panteri.
po
Постојат многу што можат да бидат заинтересирани за овој напис. Ви благодарам што ја споделивте и ја ширивте вистината за Македонија и нејзиниот народ.
Nkarantin ne strug tu e knu kangen e kumanovess