26/08/2024
Za nami dożynki POWIATOWO-GMINNE, których gospodarzem tym razem był Bierutów. ‼️‼️‼️
Tegoroczne obchody przyciągnęły tłumy uczestników, którzy przyszli podziękować za tegoroczne plony i wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.🌿
Obchody rozpoczęły się już o godzinie 14:0, kiedy to odbyła się msza święta, podczas której wierni modlili się o błogosławieństwo dla rolników i dziękowali za obfite plony. Po nabożeństwie orszak uczestników na czele ze starostą Wiolettą Efinowicz, wicestarostą Sławomirem Kapicą oraz burmistrzem Bierutowa Piotrem Sawickim udali się na plenerową ceremonię dożynkową.🌾
Starostami dożynek byli Aleksandra Niedzielska i Zdzisław Czarnecki.
Dożynki odwiedzili m.in. europoseł Bogdan Zdrojewski, posłanka na Sejm Anna Sobolak Posłanka na Sejm RP, radna Sejmiku Alina Szełemej czy starosta Powiatu Wrocławskiego Włodzimierz Chlebosz - Starosta Powiatu Wrocławskiego . 🌞
Odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”, nadawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali : Zygmunt Maciaszczyk z Solnik Małych, Karol Bogacz z Poniatowic, Tomasz Wojtowicz z Oleśnicy, Ireneusz Dyk ze Smolnej oraz Tomasz Zatylny z Zawady. 🌸
Wieniec z Wabienic komisja konkursowa uznała za najpiękniejszy i to on będzie reprezentował powiat oleśnicki na dożynkach wojewódzkich 7 września, w Małowicach (gmina Wińsko).🌻
O godzinie 17:00 na scenie pojawiła się długo wyczekiwana gwiazda wieczoru – zespół DAJ TO GŁOŚNIEJ. 🎤🎻🎸