Goniec Wschodni

Goniec Wschodni Chełmska Gazeta Bezpłatna. Jedyna obiektywna gazeta lokalna.

Masz dość życia na "niskim ciśnieniu"?🩵💎Wskakuj do naszej komory hiperbarycznej i poczuj super moc już dziś!💪🏋️🤸Więcej t...
02/03/2026

Masz dość życia na "niskim ciśnieniu"?🩵💎

Wskakuj do naszej komory hiperbarycznej i poczuj super moc już dziś!💪🏋️🤸

Więcej tlenu = więcej energii, lepszy sen, szybsza regeneracja i jaśniejsza głowa (tak, nawet po poniedziałku)💪❤️💪

👉Zarezerwuj sesje i sprawdź, jak to jest oddychać pełną piersią🙂

☎️ 785 22 22 82
Centrum Zdrowego Oddechu
ul. Lwowska 13D
22-100 Chełm

02/02/2022

Uwaga informacja z ostatniej chwili❗️❗️❗️ Dziś o godzinie 17:30 dwóch przechodniów zauważyło dym na parkingu przy ulicy Małachowskiego. Mężczyźni natychmiast wezwali straż pożarną 🚒 a następnie próbowali ugasić pożar 🔥 oraz odnaleźć właściciela auta. Straż pożarna niezwłocznie zjawiła się na miejscu, samochód stał już w płomieniach ale strażacy stanęli na wysokości zadania i ugasili pożar 💪 Gdyby nie błyskawiczna interwencja dwóch mężczyzn oraz straży pożarnej samochód spłonąłby doszczętnie i doszłoby do uszkodzenia pojazdów 🚗 zaparkowanych obok. Pożar spowodowany był prawdopodobnie zwarciem instalacji elektrycznej ⚡️.

Ktoś z Państwa pamięta?
30/01/2022

Ktoś z Państwa pamięta?

Już w najbliższą sobotę na placu Łuczkowskiego w Chełmie o godzinie 12.00 ma odbyć się protest przeciwko segregacji sani...
25/01/2022

Już w najbliższą sobotę na placu Łuczkowskiego w Chełmie o godzinie 12.00 ma odbyć się protest przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień.

Chełmski Klub Konfederacji już w najbliższą środę 24 lutego organizuje akcję oddawania krwi. Jeśli znajdziesz w sobie od...
19/02/2021

Chełmski Klub Konfederacji już w najbliższą środę 24 lutego organizuje akcję oddawania krwi.

Jeśli znajdziesz w sobie odwagę do podzielenia się bezcennym lekiem - jakim jest krew - przyjdź na chełmski deptak!

Zwykle dużą niedogodnością chełmskich krwiodawców jest konieczność dojazdu do RCKiK w Chełmie, które mieści się w budynku A, za chełmskim szpitalem, przy ul. Szpitalnej 53.
Każdy kto zechce wziąć udział w akcji oddawania krwi - będzie mógł skorzystać z transportu do centrum krwiodawstwa. Organizatorzy zapewniają też transport powrotny.

Ponadto każdy chętny, który przyłączy się do akcji, otrzyma zgrzewkę wody od Aqua East oraz voucher na mycie auta w Ekspres Myjni w Chełmie!

Jeśli zatem wciąż wahasz się i zbierasz w sobie odwagę do oddawania krwi - masz ku temu najlepsza okazję.

Zróbmy razem coś dobrego, już 24 lutego!
Konfederacja Klub Chełm organizuje zbiórkę 🩸 krwi. Spotykamy się o godzinie 9.00 pod zegarem 🕰 na deptaku. Dla każdej osoby mamy darmowy 🚗 transport do RCKIK przy ul. Szpitalnej 53. Mało tego - każdy kto wspólnie z nami stawi się na zbiórce i odda krew, może liczyć na bardzo fajne 𝙪𝙥𝙤𝙢𝙞𝙣𝙠𝙞 𝙤𝙙 𝙣𝙖𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝 𝙨𝙥𝙤𝙣𝙨𝙤𝙧𝙤́𝙬! 🎁

𝙎𝙥𝙤𝙣𝙨𝙤𝙧𝙯𝙮:
Ekspres - myjnia tunelowa i detailing
Aqua East Polska

Pełną parą ruszyła oddolna inicjatywa społeczna mająca na celu otwarcie gospodarki i zakończenie tzw. lockdownu. Obostrz...
03/02/2021

Pełną parą ruszyła oddolna inicjatywa społeczna mająca na celu otwarcie gospodarki i zakończenie tzw. lockdownu. Obostrzenia wprowadzone przez rząd uderzyły szczególnie mocno w rodzimą gastronomię, branże fitness i hotelarską. Niemniej jednak, trzeba pamiętać, że na ograniczeniach tracą wszyscy Polacy, nawet ci, których ograniczenia nie dotknęły bezpośrednio.

Również w Chełmie przedsiębiorcy i mieszkańcy wspierają ogólnopolską akcję zbiórki podpisów pod projektem ustawy.
Szczegóły akcji na stronie internetowej:
https://otwieramygospodarke.pl/

Tam też można pobrać listy do zbiórki podpisów i zapoznać się z projektem ustawy.

Stacja miejska w Chełmie czyli lokalna nacjonalizacja w praktyceJak możemy przeczytać na stronie internetowej Miasta Che...
10/01/2021

Stacja miejska w Chełmie czyli lokalna nacjonalizacja w praktyce

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Miasta Chełm, Urząd Miasta wraz z MPGK podpisał akt zakupu stacji benzynowej przy al. Armii Krajowej należącej do PKS-u. Tym samym ziszcza się pomysł uruchomienia stacji miejskiej, która ma być „konkurencją” dla wszystkich stacji benzynowych w Chełmie, które rzekomo oferują paliwa w zawyżonych cenach.
Oto zatem włodarze przychodzą na pomoc kierowcom, aby zapewnić im paliwo w najniższej cenie. Przyjrzyjmy się zatem jak wygląda sytuacja na chełmskim rynku paliw i co kształtuje cenę paliwa w Polsce.

W mieście Chełm mamy 16 stacji paliw i 2 stacje LPG. Na liście tej znajdują się stacje leżące na granicy miasta – Darex na Pokrówce i stacja Orlen znajdującą się przy ulicy Hrubieszowskiej za Borkiem. Mamy wszystkich liczących się na rynku graczy: tj. Orlen, Lotos, BP, Shell, Optima, Cicrcle K (Statoil). Są stacje mniej znane: Moya, Q-Expres czy wspomniany Darex. Czy przy obecności wszystkich marek na rynku może powstać zmowa cenowa? To pytanie powinno być kluczowe przy szukaniu odpowiedzi dotyczącej cen paliw w mieście.
Jak mówi prezydent Chełma Jakub Banaszek – „głównym celem przedsięwzięcia nie są względy biznesowe”. Zatem odpowiedź na pytanie, co jest głównym celem musimy znaleźć sami.

Drogie paliwo?

Aby zrozumieć dlaczego paliwo w Polsce jest tak drogie w stosunku do zarobków, warto poznać jakie składniki wchodzą w cenę każdego litra benzyny. Otóż ponad 57% ceny to podatki: akcyza, VAT, opłata paliwowa i wprowadzona w styczniu 2019 roku przez rząd P*S opłata emisyjna. Marża nakładana przez stacje paliw to średnio zaledwie około 3% ceny! Zastanawiający jest zatem argument za budową miejskiej stacji paliw, która uzyska niską marżę ze względu na bezobsługowy system działania obiektu. Problemem wysokich cen paliw nie tylko w Chełmie, ale i w Polsce są kolosalne podatki, a nie krwiożerczy kapitaliści – właściciele stacji komercyjnych, którzy pragną dorobić się na biednych kierowcach.

Proponujemy prezydentowi miasta Chełma, mającemu przecież świetne kontakty z prezesem Prawa i Sprawiedliwości – Jarosławem Kaczyńskim, aby przypomniał mu jego wypowiedzi z 2011 roku, kiedy to słusznie zauważył: „Tę akcyzę można po prostu obniżyć. Jeżeli się ją obniży, to spadnie także cena benzyny”.

Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/538361,wybory-2011-kaczynski-domaga-sie-obnizenia-akcyzy-na-paliwa.html

Już o 18.00 w hotelu Kozak, przy ul. Hrubieszowskiej 37 spotkanie otwarte z kandydatem Konfederacji.
06/03/2020

Już o 18.00 w hotelu Kozak, przy ul. Hrubieszowskiej 37 spotkanie otwarte z kandydatem Konfederacji.

Członkowie i sympatycy KORWiN zapraszają wszystkich "odważnych" do oddawania krwi! Spotykamy się w piątek - 14 lutego o ...
03/02/2020

Członkowie i sympatycy KORWiN zapraszają wszystkich "odważnych" do oddawania krwi! Spotykamy się w piątek - 14 lutego o godzinie 8.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szpitalnej 53 w Chełmie.

Znaleźliście Chełm?
11/11/2018

Znaleźliście Chełm?

Adres

Chełm
22-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Goniec Wschodni umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria