13/05/2014
"Lato w lesie" to drugi z czterech zeszytów ćwiczeń serii "Cztery pory roku w lesie". Publikacja adresowana jest do szkół, placówek Lasów Państwowych i różnych instytucji, zajmujących się edukacją ekologiczną. Stanowią gotowe scenariusze prowadzenia zajęć terenowych z możliwością ich modyfikacji pod kątem różnych ekosystemów leśnych. Ich celem jest ułatwienie uczniom poznania środowiska leśnego, czyli poznania mieszkańców i praw nimi rządzącymi. Opracowano je w ujęciu fenologicznym w ten sposób, aby prześledzić na konkretnych przykładach zmiany zachodzące w przyrodzie w cyklu rocznym. Treści w nich zawarte są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego.