17/07/2019
Cześć, witajcie po dłuższej przerwie :) W najbliższym czasie postaram się nadrobić zaległości i pokazać Wam parę nowych, interesujących tematów z Metropolia GZM i okolic. Dzisiaj zapraszam Was na odcinek historyczny, o czasach baaaaardzo odległych, bo mowa tu o VII, VIII i IX. Mirosław Kurek z Golęszycka Drużyna Dąb opowie Wam o Golęszyczanach, dawnej stolicy Górnego Śląska - Lubomi i o tym, co też dawno, dawno temu było tam, gdzie dziś stoją śląskie miasta, jak Katowice, Chorzów, Bytom czy Świętochłowice. Także, miłego oglądania :)