15/03/2026
Aby uczcić początek kalendarzowej wiosny, miesiąc z polskim kinem zakończymy w pięknych, lecz morderczych, Sudetach. 🌲
Na ekranie będzie coś o dzikich zwierzętach i upartych jednostkach, a na mikrofonie coś o Polakach i polityce. Jak to na górskiej wycieczce, będziemy dywagować nad wielkimi pytaniami. Z czym tak właściwie wojuje nasze kino? Komu należy się głos? I co powiedziałby lis, gdyby mógł mówić?
📍 GDZIE?
Klub Gwarek, Reymonta 17
🕘 KIEDY?
23.03 / 19:00
🚪WSTĘP WOLNY
Zapraszamy,
MINE AGH x FKN AGH x ACADEMICA
***
“Rzutnikiem przez Gwarek” to cykl studenckich spotkań w formie dyskusyjnego klubu filmowego. Dwa razy w miesiącu wspólnie spędzamy poniedziałkowy wieczór w Klubie Gwarek i rozmawiamy o tym co dzieje się na wielkim (bądź średniej wielkości) ekranie. Każde spotkanie jest opatrzone prelekcją przygotowywaną przez członków Filmoznawczego Koła Naukowego AGH oraz studia produkcji filmowej MINE AGH, którzy rzucą nowe światło na znane Wam filmy.