07/06/2026
„Jeśli Bóg w Trójcy Świętej Jedyny poszukuje doskonałego miejsca dla swej chwały, to nie ma innego wspanialszego ponad serce Jezusa. Jest ono stałą siedzibą Ojca. Wypełnia ją światło i miłość. Na tyle zachwycił się Adamem i Ewą, że w nich wały Boga. spoczął w nich od zaraz. Niestety wkrótce potem musiał opuścić tę ukochaną siedzibę. Grzech pierworodny zamknął przed Nim drzwi. Nie zniechęcał się jednak. W swoich wędrówkach zasiadał czasami na chwilę w umiłowanych dzieciach. Kiedy upłynął odpowiedni czas, zezwolił, aby człowiek na siedzibę ofiarował mu arkę Przymierza, później zaś świątynię na górze w Jerozolimie. Zstępował do niej, aby być ze swoim ludem. Kiedy nadeszła pełnia czasu, zesłał syna swego, który przez swoją mękę i Śmierć odzyskał pierwszą siedzibę ojca, jaką on miał w człowieku. serca syna i serce człowieka stały się jednością, ojciec ma obie siedziby w jednej” (ks. Wiesław Al. Niewęgłowski).