29/05/2026
Miniżużlowcy Rybek Rybnik znowu u siebie! 👶🏁🏆🥇
Jutro, w sobotę 30 maja na stadionie Rybek Rybnik w w dzielnicy Chwałowice odbędą się kolejne dwa turnieje mistrzowskie. Powinny się odbyć w Lesznie, ale tam nie ma jeszcze licencjonowanego miniżużlowego toru.
O godz. 10 rozpocznie się kolejny turniej eliminacyjny drużynowych mistrzostw Polski. Po dwóch pierwszych rundach w Rybniku i Bydgoszczy Rybki Rybnik, prowadzone od tego roku przez trenerski duet Adam Pawliczek – Paweł Trześniewski, prowadzą w swojej grupie eliminacyjnej z dorobkiem 10,5 pkt. Drugie miejsce zajmuje Unia Leszno (9,5 pkt), a trzecie Polonia Bydgoszcz (8,5). Zwycięzca jutrzejszych zawodów zainkasuje 6 pkt, a ostatnia, szósta drużyna 1.
Z kolei o 14:00 rozpocznie trzecia eliminacja indywidualnego Pucharu Polski. Po dwóch turniejach liderem klasyfikacji generalnej w grupie B jest Rybnivzanin, lider Rybek Bartosz Bartkowiak (28 pkt), który ma 2 pkt przewagi nad Marcele Pawłowskim z Rędzin (26) i 4 pkt nad Marcelem Gackowskim (24) z bydgoskiej Polonii. Kolejne dwie Rybki Mikołaj Bula (20) i Wojciech Szymura (16) odpowiednio na miejscu 4. i 5.
Polecamy! Wstęp na oba turnieje wolny!