03/06/2026
🙏✨ IDZIEMY ZA CHRYSTUSEM ŻYWYM I PRAWDZIWYM ✨🙏
Już jutro będziemy przeżywać jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele –-Boże Ciało. To wyjątkowy dzień, w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. ❤️
📖 Jak przypomina kierownik Referatu Liturgicznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej ks. dr Łukasz Celiński:
💬 „Chrystus, żywy i prawdziwy, jest z nami pod postacią chleba eucharystycznego”.
Procesja Bożego Ciała nie jest jedynie piękną tradycją. To świadectwo wiary, które niesiemy ulicami naszych miast i wsi. 🚶♀️🚶♂️⛪
💬 „Każda procesja jest wymownym znakiem naszego życia: jest ono podążaniem za Chrystusem”.
🌿 Cztery ołtarze przypominają nam, że Eucharystia jest:
❤️ Ofiarą zbawienia,
🍞 Pokarmem dla duszy,
✨ Zadatkiem życia wiecznego,
🤝 Sakramentem jedności Kościoła.
🌸 Kwiaty, brzozowe gałązki, udekorowane ołtarze i domy nie są tylko ozdobą.
💬 „Kwietny dywan czy kwiaty sypane przed Najświętszym Sakramentem mają wyrażać postawę serca: wierzę i chcę, by Chrystus królował także we mnie”.
Boże Ciało przypomina nam, że Jezus nie pozostaje zamknięty w murach świątyni. Wychodzi do człowieka i zaprasza każdego z nas do wspólnej drogi. 🙏
💬 „Przyznajemy w ten sposób, że to Chrystus żywy - nie chleb, ale Bóg, Jezus mój”.
Niech tegoroczna uroczystość będzie czasem modlitwy, wdzięczności i odważnego świadectwa wiary. ❤️✝️