My Włóczykije

My Włóczykije Informacje i ciekawostki o rodzinnym włóczykijowaniu

Na jesienne wędrówki z maluszkiem ...kurtki Greyse 🙂💯👍
25/10/2021

Na jesienne wędrówki z maluszkiem ...kurtki Greyse 🙂💯👍

Po przerwie w eksploracji atrakcji spowodowanej ząbkowaniem wreszcie rodzinnie wyruszyliśmy w trasę :) Celem został SZTU...
28/08/2021

Po przerwie w eksploracji atrakcji spowodowanej ząbkowaniem wreszcie rodzinnie wyruszyliśmy w trasę :)

Celem został SZTUM :)

Miasteczko nieopodal Malborka 🏰🏰🏰

👉Baza noclegowa Domki Barbara :)
Polecamy 👍👍👍

Miejscówka doskonała dla wędkarzy ;) 🎣🎣🎣
⭐Z domu wychodzimy na podwórko i wprost do jeziora ..jest stanowisko do połowu !
⭐Duuuużo białej ryby 🦈🦈🦈
⭐Dostępna łódka z wiosłami 🚣🚣🚣
⭐Grill gdzie owe połowy można przyrządzić 🔥🔥🔥🔥🔥...miejsce na ognisko :)
⭐W domku przytulnie i jest wszystko czego potrzeba :) 🏡

W samym Sztumie:
👉Zamek krzyżacki
👉Piękny park
👉Położenie miejscowości pomiędzy dwoma jeziorami... przyroda dookoła ! 🌿🌳🌼🦆🦆🦆
👉Dobre jedzenie ...polecamy Dom Bistro Mniam
Mega porcje domowego świeżego jedzenia ;)🥩🍗🍖🫕🥟🥟🥟

🛻🛻🛻A jeśli ktoś chce więcej pozwiedzać....

👉Do Malborka 14 km🏰🏰🏰

👉Nad morze 60 km🏖️🏖️🏖️

👉DINOPARK 17 km🦖🦖🦖
https://www.dinopark.malbork.pl/

Włóczykijów polecają !!!!

🇵🇱🕯️Dzień z historią🕯️🇵🇱Kilka dni po 1 sierpnia odwiedziliśmy Kopiec Powstania Warszawskiego. Miejsce w którym można zat...
07/08/2021

🇵🇱🕯️Dzień z historią🕯️🇵🇱

Kilka dni po 1 sierpnia odwiedziliśmy Kopiec Powstania Warszawskiego.

Miejsce w którym można zatrzymać się by pomyśleć o historii, podziwiać panoramę miasta, iść na spacer i poobcować z przyrodą.

👉Czy da się zwiedzić z wózkiem ?

Na wzniesienie prowadzą schody - 350 stopni.... Ale pomimo tej ilości da się je pokonać wózkiem gdyż są dosyć płaskie .... My co prawda mieliśmy dodatkowo nosidło ale spacerówka także wjechała na górę ;) 👪..jednak nie ukrywam, że podjazd dla wózków bardzo by ułatwił sprawę :)

👉Polecam również jako "punkt programu" dla gości odwiedzających Warszawę, którym chcemy pokazać miejsce związane z historią miasta.... Bo co jest bardziej "warszawskiego" niż historia Powstania ? 🕯️🕯️🕯️🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Dziś deszcz to juz tylko wspomnienie 🌞🌞🌞.... Chociaż nawet w deszczowy dzień można odkryć coś ciekawego 😶‍🌫️💦🍦W czwartek...
07/08/2021

Dziś deszcz to juz tylko wspomnienie 🌞🌞🌞.... Chociaż nawet w deszczowy dzień można odkryć coś ciekawego 😶‍🌫️💦🍦

W czwartek wyruszyliśmy na spacer po starówce.... Co prawda z Nowego Świata doszliśmy tylko do początku Krakowskiego Przedmieścia - zaczęło padać i zrobiliśmy odwrót do samochodu ....

Jednak....
..po drodze natknęliśmy się na lody o smaku czarnego czosnku i lemoniadę z kiszonych cytryn od 👉 Baron the Family 🍦🍦🍦🍋🍋🍋😋 lody BOMBA ! Zdominowały mój dzień 👍👍👍
Wrócimy na pewno !

HALO WROCŁAW ;) !Dziś na warsztat poszło wrocławskie Zoo 🦊🐨🦓🐊🐢🐪🦈🦭Największe w Polsce - wiec będąc w okolicach nie można ...
30/07/2021

HALO WROCŁAW ;) !

Dziś na warsztat poszło wrocławskie Zoo 🦊🐨🦓🐊🐢🐪🦈🦭

Największe w Polsce - wiec będąc w okolicach nie można było nie odwiedzić :)

To był bardzo miło i atrakcyjnie spędzony czas !

Pojechaliśmy rano aby uniknąć kolejek do Afrykanarium - i to był super pomysł... A kolejna podpowiedź jest taka, że bilet najlepiej kupić ON LINE - wtedy omijacie kolejkę do kasy :)
A później juz tylko zwiedzanie, zwiedzanie, zwiedzanie.... 🐧🦩🦜

DLACZEGO WARTO ? 🙃🙃🙃

⭐ najnowocześniejsze i największe Zoo w Polsce,
⭐ przepiękne akwaria - bardzo duużo akwariów i zbiorników wodnych,
⭐ gatunki pogrupowane tematycznie i wspaniale opisane,
⭐ atrakcje dla dzieci, na przykład wybiegi dla koni i kucyków gdzie pociechy mogą pojeździć na kucyku,
⭐ na terenie Zoo wiele restauracyjek i punktów gastronomicznych gdzie można coś przekąsić,
⭐ dużo ławeczek gdzie można odpocząć w czasie włóczykijowania.

Tak więc - najlepiej zarezerwować cały dzień na zwiedzanie i napawać się widokami, podziwiać i obserwować zwierzęta oraz odpoczywać wśród zieleni 🌴🌴🌴

Tutaj link do strony:
👉 https://www.zoo.wroclaw.pl/pl/aktualnosci.html

Facebook:
👉 https://m.facebook.com/wroclawskiezoo/

RODZINNIE POLECAMY ! 🧡🧡🧡

Kolejne spotkanie z serii "Z maluszkiem w Zamku Królewskim" za nami :) 🤴👸🏰 Dzisiaj gościliśmy na wystawie "Świat Rembran...
27/07/2021

Kolejne spotkanie z serii "Z maluszkiem w Zamku Królewskim" za nami :) 🤴👸🏰

Dzisiaj gościliśmy na wystawie "Świat Rembrandta" 🖌️🖼️

Jak zwykle było interesująco, inspirująco i miło. Zwiedzanie dostosowane do potrzeb mam i ich maluszków:
🚼niewielka grupa (5 par),
🚼 pomoc przy obsłudze wózków,
🚼 dostosowanie zwiedzania do potrzeb i wymagań najmłodszych uczestników (karmienie, noszenie, przewijanie)🤱🤱🤱,
🚼 elastyczność programu w zależności od tego ile "sił" mają dzieciaczki.

Po zakończeniu zajęć z przewodnikiem można w ramach biletu pozostać na wystawie i indywidualnie chłonąć sztukę :) 👑🖼️

Polecam dla mam, które:
🚺 chcą pozwiedzać ale boją się jak to ogarnąć z malutkim dzieckiem - z paniami z zamku da sie !
🚺 były aktywnymi "zwiedzaczami" przed ciążą i teraz gdy "życie zmieniło się o 180 stopni" nie chcą z tego całkiem rezygnować ;)
🚺 potrzebują wyjść z domu i "spędzić czas z ludźmi" 😉😉😉
🚺 chcą pokazać trochę sztuki swoim pociechom - niech nasiąkają nią od początku 🖼️

Dla maluszków nowe otoczenie, inne od codziennych bodźce wzrokowe i słuchowe także są interesujące i rozwijające :)🏰

👉Link do strony:
https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/dzieci/z-maluszkiem-w-zamku

👉Tutaj możecie obserwować i śledzić comiesięczne spotkania oraz inne wydarzenia !
Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie

Poranek na warszawskim Grochowie....  O godz. 8 rano jeszcze nie ma skwaru, chociaż zapowiada się upalna Niedziela - sło...
25/07/2021

Poranek na warszawskim Grochowie....
O godz. 8 rano jeszcze nie ma skwaru, chociaż zapowiada się upalna Niedziela - słonce intensywne, niebo bezchmurne ☀️☀️☀️... Idealna pora na spacerek z drzemiącym niemowlakiem :) 🤱 ulice puste - chociaz jak to w piosence T.Love gdzieniegdzie widać, że "...Grochów się budzi z przepicia..."🍻🥂🎼🎼🎼 Na placach zabaw jeszcze względnie pusto więc jak ktoś zdecyduje sie na wyprawe tak z rana- może zostać władcą całej piaskownicy 🏜️🤴👸;) nawiasem mówiąc polecam plac zabaw przy Kruszewskiego...zamki dla dzieci jak i sprzęty do ćwiczenia dla doroslych 🏋️🏋️🏋️, hamaki z siatki :) miejsce na grilla 🥩🍗🍖🌭🫕
A na drugie śniadanie można zachaczyć o lody ;)
Np Włoska Robota -gelato cafe- lub Dobro&Dobro . 🍦🍨🍧

P.s. na ul. Wspólna Droga..... takie cudo!!!! Beton narzutowy 🤣🤣🤣👏👏👏

Przytulamy, nosimy......i przytulamy :)
24/07/2021

Przytulamy, nosimy......i przytulamy :)

Mąż przechadza się z maluchem po hotelowym korytarzu. Nosi, śpiewa, kołysze. Usypianie trwa dobre dwadzieścia minut. W międzyczasie podchodzi starsza pani...
- Ale pan długo nosi. A synek chyba nie chce usnąć?
- Potrzebuje trochę czasu.
Siedzę na fotelu obok, pije herbatę i przysłuchuję się rozmowie.
- Oj, jak będzie pan tak nosił, to się przyzwyczai.
- Tak pani myśli?
- No tak. Bo to później na każdy płacz trzeba będzie reagować i nosić.
- I to nie za dobrze? - pyta łagodnie mój mąż.
- No nie. Później dziecko duże, a trzeba nosić.
- A o jakim dużym pani mówi?
- No trzy, cztery lata.
- Rozumiem.
- Nas to inaczej wychowywali. Leżeliśmy sami w łóżeczkach i się płakało tak długo, aż się człowiek zmęczył i zasnął.
- Pamięta to pani?
- Tak. Od pewnego momentu.
- To było chyba mało przyjemne?
- Kto by pamiętał.
- Rozumiem.
- Ale mama rzadko mnie przytulała. Ojciec to prawie w ogóle. Do dziś gardło mi ściska na myśl o wspomnieniach.
- Przykro mi.
- Ach. Dziś człowiek już stary... - Może lepiej i nosić, bo to żal na całe życie zostaje.
- Może lepiej tak.
***
I zasnęło maleństwo. Wtulone i ukojone. W poczuciu miłości, bliskości i bezpieczeństwa.
***
Te potrzeby mają być usłyszane, zauważone i zaspokojone. Nie kiedyś tam, tylko teraz, gdy w relacji z nami rozwija się mózg dziecka, jego poczucie własnej wartości i zaufanie. Kiedy buduje się więź... i zapisują ważne wspomnienia... Na mniej lub bardziej świadomym poziomie - na całe życie, właśnie!
***
Niech energia bliskości nas nie opuszcza i daje siłę.
Dziś i zawsze... ❤️❤️
---------------------------------
Opublikowane za zgodą autorki - Magdalena Boćko-Mysiorska - blog

--------------------------------

🌱 Wspieraj nas, kupując nasze książki! Dziękujemy ❤️ ---> https://bit.ly/Ksiazki_Natuli_dzieci_sa_wazne 🌱

Jak co tydzień Włóczykije wybrały się dzisiaj do Łazienek na Melomaluszki - koncerty rodzinne dla najmłodszych i opiekun...
24/07/2021

Jak co tydzień Włóczykije wybrały się dzisiaj do Łazienek na Melomaluszki - koncerty rodzinne dla najmłodszych i opiekunów :) o godzinie 10 przedział wiekowy od 0-2 lat :) 🧑‍🍼🤱chociaż chętnie bawią się tez starsze pociechy ! 💃🕺🎵🎵🎵🎼🎼🎼
A to wszystko w ramach Strefy Ciszy 🎼🎼🎼

MOZE KTOŚ CHĘTNY NA TAKIE ROZPOCZĘCIE NIEDZIELI 😊🌅 ? Jutro również grają :) 🎺🪗🎻

☝️
https://www.strefaciszyfestival.pl/
Festiwal Strefa Ciszy

☝️https://www.smykofonia.pl/24-lipca-i-25-lipca-sobota-i-niedziela-melomaluszki-w-lazienkach-krolewskich-muzyczne-abecadlo/

Po koncercie spacer 🌱🌳🌷 na którym natknęliśmy na dziecięcą sesje zdjęciową w terenie 📸📸📸:)
Chyba fajna sprawa 😏😏😏

Plan na dziś obejmował Łazienki Królewskie :) oraz znajdujące się na ich terenie obiekty min.  Pałac na wyspie, Oranżeri...
23/07/2021

Plan na dziś obejmował Łazienki Królewskie :) oraz znajdujące się na ich terenie obiekty min.
Pałac na wyspie, Oranżerię, Pałac Myślewicki, Biały dom, Wodozbiór, Muzeum łowiectwa i jeździectwa...
W piątek super okazja bo ZWIEDZANIE BEZPŁATNE :) POLECAM !
Zwiedzanie obiektów można śmiało zaczynać od godz. 10 a dla wcześnie wstających dzieci ....ogrody nawet od 5 rano ! ☝️😊😊😊🤣🤣🤣 A w samym parku....atrakcje w postaci fauny i flory... Np wiewiórki, karpie, pawie....sa nawet pawie indyjskie białe ! 😳😍👍

Jako bonus po zwiedzaniu Parku można zabrać dzieciaki na Polsko Węgierski Historyczny Plac Zabaw mieszczący się przy al. Tomasza Hopfera 2...pomiędzy placem zabaw a Łazienkami obowiązkowo lody ! ;) 🍦🍨🍧

Łazienki Królewskie

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

23/07/2021

Dzisiaj 23 lipca 🥳🥳🥳🌴🌴🌴 Dzień Włóczykija !!! 😊 Z racji tego, że niczym Włóczykij z Doliny Muminków lubimy wędrówki i przygody 🏜️🌇🏖️🌅- zakładamy stronę o naszych wyprawach oraz ciekawych włóczykijowych informacjach 😊☝️☝️☝️
WITAMY I ZAPRASZAMY 😊💥💥💥🎉🎉🎉

Adres

Warsaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy My Włóczykije umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij