26/03/2026
Czy człowiek świadomie wybiera autodestrukcję… mimo że ma lepszą alternatywę?
W najnowszym numerze Problemów Jakości ukazał się poruszający esej:
„Jakość życia a „bogactwo” repertuaru autodestrukcji człowieka”
Autor podejmuje niezwykle aktualny i niepokojący temat:
🔹 dlaczego współczesny człowiek coraz częściej działa przeciwko sobie?
🔹 czym różnią się destrukcja, degradacja i dewastacja?
🔹 jakie są „twarze” autodestrukcji – jawnej i ukrytej?
🔹 dlaczego wybieramy regres zamiast rozwoju?
To nie tylko analiza naukowa, ale też refleksja nad kondycją naszego człowieczeństwa – nad tym, co tracimy w codzienności, często nieświadomie.
📖 Artykuł skłania do zatrzymania się i zadania sobie jednego, kluczowego pytania:
Dlaczego wybieramy to, co nas niszczy?
👉 Zachęcamy do lektury:
https://sigma-not.pl/publikacja-158242-jako%C5%9B%C4%87-%C5%BCycia-a-%E2%80%9Ebogactwo%E2%80%9D-repertuaru-autodestrukcji-cz%C5%82owieka-problemy-jakosci-2026-1.html